Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
17. apr 2008

didus ja viem..ale ze radsej by som bola aby to prislo samo..chapes...no ved uvidime..ked ja mam dojem ze drobcovi sa von nechce...no..idem ja pomaly off potom pridem paaa

loss
17. apr 2008

mirka teda vyzera to tak ze Samkovi sa nechce von vobec 😅

mirka8429
17. apr 2008

loss no este ze sa aspon krcek pohol dopredu nastastie hehe....

jastericka
17. apr 2008

ahojte, dnes mi nefungoval net celý deň, tak som sa nemohla zapojiť medzi Vás

mirka, super, už sa to rozbieha, mne tak isto, som otvorená na 2,5cm, krčok mäkký, hlavička nalieha, že do nedele by to mohlo byť 🙂

sandri, aj Tebe to tak vyzerá, že do pondelka asi už aj 🙂

dnes len tak krátko, idem od PC, hrozne ma páli záha, idem si zohriať mlieko
🙂

zatiaľ papa

mirka8429
17. apr 2008

jastericka no to je super...mne povedal ze na 99 percent v pondelok tak som zvedava...nepovedal na kolko som otvorena ale vravel ze krcek je uz vpredu ze je nejak vycentrovany ci co...nevies co to znamena??

mirka8429
17. apr 2008

jasteri dufam ze uz sa ti to rozbehne 😉

lucka0122
17. apr 2008

mirka ja mam taky pocit ze ja bud cez vikend rodim alebo o tyzden....mam takypocit neviem preco....vsetko ma tlaci vkuse mi treba na wc cikat....a nic......

dididi30
17. apr 2008

luic to vazne?? no mozno to budu poslickovia, tak sa neboj....aj ty si na rizikovom,alebo ta napichali, alebo sa otvaras?? alebo mas bezproblemove tehu??

mirka8429
17. apr 2008

luci ale ty mas este cas..to tlaci..a este aj bude..aj mna uz asi 3 tyzdne 😠 a ty uz chces rodit??ja vravim ze som vydrzala 9 mesiacov a teraz sa neviem dockat par dni hehe

lucka0122
17. apr 2008

ja niesom na rizikovom ale mala by som byt lebo pred rokom som potratila.povedal ze hlavka je vysoko ale brucho mam padnute dole...a 9 mes zacina kedy?v kolkom tt?

dididi30
17. apr 2008

inac som ti uz pisala,ze ja mam take isty tvar bruska ako ty a tiez ho mam dole panute, ale drobec je stale hore, hoci ho citim dole, no kto vie ako to je, sak ani neviem ci sa otvaram alebo co...
deviaty?? no podla tvojeho tt uz tam si, ale co ja viem..

lucka0122
17. apr 2008

od 36tt je deviaty mesiac nie?

mien
17. apr 2008

ahojte neviem či ste čítali, ale krista písala, že panterka už porodila ona bola na rizikovom, porodila dneska v 34 tt a je všetko ok

mirka8429
17. apr 2008

luci lekari to inak rataju..oni rataju 10 lunarnych mesiacov..tak ale za vodou uz si neboj..ale vydrz aspon do 38tt...

didus mne uz tak fajne kleslo brucho ze konec...uz je riadne dolu...

dididi30
17. apr 2008

lucka ano...
mien vazne?> no tak gratulujeme a kolko malo babo?? kilogramov a cm?? joj to ako keby som ja na druhy tyzden rodila.....a co sa vlastne stalo??

mien
17. apr 2008

ako som to čitala, tak mala bolesti a nechali ju v nemocnici malý mal 2420 Krista to píše v druhej téme čo je rizikové tehotenstvo

mirka8429
17. apr 2008

mien no to uz by malo byt v pohodke..taka cca vaha je 2,5kg co by malo mat babatko..tak si myslim ze aj ta 2420 je ok... 🙂

mirka8429
17. apr 2008

didusa len ty sa nikde neponahlaj 😉 😀

dididi30
17. apr 2008

mien joj uz som to precitala...uf, hlavne ze je vsetko ok....ale netrvalo to teda dlho ked dnes isla a uz porodila....asi sa to nedalo udrzat tak ho dali von ze???....

dididi30
17. apr 2008

ja sa neponahlam, ale aby sa moj drobec neponahlla, lebo nema cas sa mu venovat a prihovarat s toho strsu, chuda moje milovane...

mirka8429
17. apr 2008

didus ja som mala dojem ze to moje sa ponahla a teraz mam dojem ze sa mu naopak nechce 😅

dididi30
18. apr 2008

ahoj mirus, to preto ze ta nadpovali kadejakymi hormonami...mozno to ze som druhorodicka a stale v neustalom pohybe a strese tak sa mi to urychli, ved necham sa prekvapit 😀

mirka8429
18. apr 2008

didus ta dufam ze nie preto lebo ved oni mi dali len to na vyvin plucok

dididi30
18. apr 2008

no a ten kludovy rezim robi svoje, ja ho nebudem mat ani na materskej ☹

mirka8429
18. apr 2008

diduska...verim ked mas maluu ☹

dididi30
18. apr 2008

coby len malu sak este stale v robote a doma daco porobit jaj nebavi mato, fakt...

mirka8429
18. apr 2008

didus a sak budes dalej chodit do roboty?? 😲

dididi30
18. apr 2008

no uz len tyzden, potom idem na matersku, len ci mi ju budu platit stale neviem, cakam na vyrozumenie

mirka8429
18. apr 2008

didus no dufam ze budu..heh...

dididi30
18. apr 2008

no aj ja dufam 😀 ok idem ja lebo mi treba obliect malu a potom uz ist, po obede som tu, dufam,ze uz nebudes rodit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre