Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
25. apr 2008

ahojte. didi si tu?

daniela84
25. apr 2008

ta po didi treba vyhlasit asi patranie, ta sa tu dnes neukazala, zmrzka neviem ci to pojde pomalsie mne to ubehlo praveze velmi rychlo, danka aj ja ju mam a hlavne ju citim ked sa dviham tak je to asi normalka

montinka
25. apr 2008

hm dani no asi oddychuje alebo vyrazila niekam do mesta. sice mohla ist aj pre malu do skloy.

barbiek
25. apr 2008

ahoj montinka, co je smirkou

daniela84
25. apr 2008

Mirka uz porodila vcera ma maleho samka a su dufame v poriadku, a didus sak ona sa ozve podvecer tak zvykne tu nakuknut.
Ale nejak tu nepribuda tretotrimestroviek

barbiek
25. apr 2008

aha, dakujem za infosky danka 😉

montinka
25. apr 2008

ahoj barbiek ano pisala mi samko je uz na svete,narodi sa o 3:30 a mal 50 cm a 3370g

danka86
25. apr 2008

baby, ja uz chcem tiez malu pri sebe.. v pondelok idem do poradne, uvidim co mi povie lekar.. zda sa mi to ako vecnost 😔

daniela84
25. apr 2008

ale dani sak to je uz kratko ved mas termin blizky mojmu neboj sa este par dni a potom to uz bude ina kava

mywiel
25. apr 2008

Ahojte tak Sandrika aj Mirka su uz mamicky, gratulujem. 😀 😵

mywiel
25. apr 2008

Sandri to uspesne dobojovala, no chuda v Ban. Bystrici vela kamosiek rodilo tak ze trpeli ja to nechapem.. 😕 Ale hlavne je ze uz ma maleho pri sebe.

montinka
25. apr 2008

hm veru dani aj ja by som uz chcela mat drobca pri sebe. hmmm ale ja si este pockam....

dididi30
25. apr 2008

cafte.tak ja az teraz tu, bola som s malou na operacii ocka, vsetko dopadlo ok, malicka bola statocna a ani neplakala, zato ja som sa nevedela zastavit 😅 no ju tak uspali, ze ju nemohli zobudit, jej sa tak fajne spalo..

montinka
25. apr 2008

jaj didi ved ja som na to uplne zabudla. a teraz je mala kde? doma ci ju nechali v nemocnici?

dididi30
25. apr 2008

doma, pohoda, uz lieta kade tade....

montinka
25. apr 2008

no teda. sranda ze ju hned pustili.🙂 ale doma je predsa len lepsie

mywiel
25. apr 2008

Ahojte, chcem sa vas spytat rozmyslate o masazi hradze od 36t? Robili ste to? Ja asi zacnem aspon pre dobre svedomie, ale aj tak dufam, ze budem teda rodit do vody a manzel chce v tej vode byt so mnou, vraj si berie plavky... 😀

montinka
25. apr 2008

baby chcem sa spytat moze babo kopnut na dvoch rozdielnych miestach skoro naraz?

mywiel
25. apr 2008

Monti moze ja to mam casto lebo su to ruciky a nozicky... 😀

klba
25. apr 2008

ahojte tehulky, pridam sa k vam, s tym kopkanim sa to stava aj mne, je to ok

mywiel
25. apr 2008

Vlastne mna kope vsade a skoro naraz... 😀 na sone som pochopila preco, hlavicka dole, zadocek pri pupku, tam sa mi vlastne vyduva casto brusko cize to je zadocek, niekedy vyduva aj chbticu, lebo chbratik je z laveho boku, a nohami ma kope pod prsiami az, placenta je na pravo tak konecne to chapem, tie buch raz sem buch raz tam. 😵

montinka
25. apr 2008

ahaaa vidis to ma nenapadlo.😀

mywiel
25. apr 2008

Ked si tak vezmes ved uz ma okolo 37cm aj ked je skrcene tak uz je pekne dlhe preto tolko kopancom, mna to ale naramne tesi a zabava... volam ju mala zabka skakalka. 😀 😵

montinka
25. apr 2008

to moje akosi po menej kope ako na zaciatku.ja skor castejsie citim ako sa obracia.

dididi30
25. apr 2008

monity ved tu aj zena po cisarskom ide na druhy den domov, ze domace zotavenie je najlepsie, no neviem..... 😒
myw, ja si masirovah hradzu nebudem, vraj to pomoze maximalne tak na 10 %
inak som sa pytala, lekarky ci v anglicku poznaju malinikovy caj a ze hej, len ho mozu pit zdrave zeny pred porodom, a ja ked som mala prvy porod lahky tak ho vobec pit nemusim 😎
a co sa ty ka kopancekov, tak tiez ich citim vsade v celom bruchu a cim je vacsie tak tym bolestivejsie 😎

dididi30
25. apr 2008

monti aj ja skor mrvenie ako kopanie 😉

mywiel
25. apr 2008

To je ok hlavne ze ho citis, mne doki povedal, ze vobec netreba ratat kolko kopancov za den, ze to nie je konkurz ze dolezite je ho citit aspon raz kazdy den, niekedy je to take vlnenie len ked meni polohu mas pravdu. 😉

montinka
25. apr 2008

hm baby tak to moje asi lenive.didi a co znamena zdrave zeny?

montinka
25. apr 2008

dobre tak nie je lenive iba ma asi malo miesta uz ale vsetko je ok.🙂

dididi30
25. apr 2008

no ze nemaju ziadne komplikacie, napr ako ja mam kolisavy tlak tak to nieje vhodne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre