Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
4. máj 2008

mikra ale budes mat dost energie ,az sa budes cudovat 😉

miriamka
4. máj 2008

Didi...veru,nejako nikto nerodi 😀

lucka0122
4. máj 2008

ahojte ano lykunko je krasny taky zdravy a stastny vyzera byt......krpcek....teraz mi kamoska isla do nemocnici odtiekla jej plod.voda...som zvedava ako sa to bude vyvyjat....mojmu krpcovi sa dako nechce.....

miriamka
4. máj 2008

No ja som chcela porodit 5.5,to uz aby som zacala mat aj nejake priznaky na to 😀

lucka0122
4. máj 2008

my mame s moji drahym 15.5 vyrocie 6 rokov co sme spolu.....tak hadam sa mu bude chciet uz na svet....a ten vytok miri co mame to neni zatka vsak?ci ako?od piatku ho mam stale nie taky tmavy hnedy ale taky slaby ale je tam...

miriamka
4. máj 2008

Neviem ci je to zatka...ja ho mam stale,raz hnedo-ruzovy inokedy len do ruzova...ale je riadne husty a mam ho uz 3 den.

lucka0122
4. máj 2008

a podbrusko ma stale uz boli .....mne uz krcok ani nepisal neviem preco....

miriamka
4. máj 2008

Mna tiez pobolieva,a hrozne ma "reze" tam dole,ako by mal maly kazdu chvilu vypadnut alebo co.

lucka0122
4. máj 2008

a co si robila any si sa otvorila?pijes aj ten caj s ostruziny?a kupes sa ?ja iba sprchujem lebo dakto vravel ze kupat sa nesmiem....

miriamka
4. máj 2008

Ja netusim co som robila...asi ze byvame na 3 poschodi a chodila som denne aj 5-6 krat hore dole peso.A v sobotu sme stahovali,takze asi aj to...stale som v pohybe.

lucka0122
4. máj 2008

aj ja stale chodim ja nevydrzim sediet ani lezat....tak idem asi skakat.... 😀

miriamka
4. máj 2008

No ja som uz rozmyslala ze budem skakat na fit lopte,to vraj pomaha

lucka0122
4. máj 2008

dala som novu foto do albumu..kuk

jankapo
4. máj 2008

Miriamka, nepomaha.... 😉 😀
Mne teda nie, ale za pokus nic nedas...

junovka
4. máj 2008

baby, treba davat aspon 3-hodinove vychadzky a to vkuse , a skakanie na fit lopte a caste sprchovanie v teplej vode pocas dna 😉 .....keby ste vyslapali Kosicanky na Kojsovku, tak mate zarucene, ze dole vas vezu v strasnych bolestiach 😀 😀 😀 aspon takto skoncila moja znama, lebo uz prenasala a mala riadne nervy 🙂

lucka0122
4. máj 2008

mna dako od rana boli brusko......a didi je kde ci rodi?

ajkabezka
4. máj 2008

luci didi si asi šla po takom dobrom obede poležet 😔
aj mne jakosi furt bolí podbruško, ale snad je to tou nemocí..no mám týden na to se dát dokopy 😅

ajkabezka
4. máj 2008

ešte mne napadlo, nějakou zprávičku o danielke a Emmke nemáte? Zajímalo by mne jak to zvládá aj velká aj malá 😅 😉 ...tak jdu lehnout zatím papa 😔

lucka0122
4. máj 2008

ajka aj mna boli podbrusko..idem si dat horucu sprchu kupel sa dako bojim dat neviem preco....termin mam az o 10 dni ale mohlo by to byt uz aj teraz..nie?

pupicek22
4. máj 2008

Ahojte tehulky!To mna uz rano take bolesti chytili ze som uz myslelaze ideme a prestali.....znova nic. 😖.Ja som aj na prechadzke bola...vcera som si aj ananas dala....nic.Kym sa drobcek nerozhodne.... 😀 😀 😀 .
Neviete mi poradt neco dobre co by som uvarila na veceru???? 😀

ivetienka
4. máj 2008

Ahojte babulky - mozem sa pridat a na nieco sa spytat? 🙂 Som v 38.tt a doteraz sa malinka v brusku vlnila a skakala jedna radost, vykopavala nozky az mi slzy obcas vybehli. Od piatku je vsak nejako tisko, sem-tam sa premelie, zamrvi a dost. Niekedy je aj dve-tri hodinky ticho a mna ide slak trafit ☹ . Mam pocit, ze sa teraz az chorobne sledujem 😖 Pls, je to normalne? Ako ste na tom Vy?

pupicek22
4. máj 2008

Ahojky ivietenka!Ja presne viem o com hovoris!Ja vzdy stresujem ako priblbla.Babo by si mala citit 10krat do dna a ked je menej zavolat doktorovi.Mne uz maly tiez prestal vystrajat...vsak sa im nemozme divit aky su tam zmacknuty!Je to tym.Urcite ked mas pocit,ze sa uz dlho nepohol daj si pohar studenej vody a pockaj ci stuchne.Ja mam placentu vpredu,tak aj preto niekedy ho moc necitim.Hlavne but kludna....vtedy ta stuchne😉))

ivetienka
4. máj 2008

Pupicek, dakujeeem 😀 , hned som kludnejsia 🙂 . V piatok, kedy sa nepohla viac ako 4 hodiny som manzela vystvala so mnou na pohotovost, sadli sme do auta, presli par metrov a mala zacala stuchat, tak sme to otocili domov 😀. Je to nase vytuzene, velmi dlho sme cakali a preto som taky strasny stresista 😵 .

pupicek22
4. máj 2008

Tak gratulujem,ze sa vydarilo!!!Ja som taka ista.....ja uz som na pohotovosti ako doma🙂)).Mne maly vzdy zacne kopat ked si dam colu alebo zjem niaku cokoladu(chcela som povedat napraskam 😀 ).Mne maly dnes kope tak tam dole,ze mam pocit ze mi vypadne alebo nieco natrhne🙂.
Nudim sa,snazim sa vymysliet nieco na veceru.Co ty?

ivetienka
4. máj 2008

Dakujem 😉 . Musim to skusit s tym poharom studenej vody alebo s kolou 🙂 . Cokoladu radsej nie, pali ma po nej zaha, tak aby som z toho neliezla po stene 😀 . Malicky uz sa mozno chysta von, to by bolo fajn, no nie? Tiez uz sa velmi tesim na chvilu, kedy sa vypyta ta moja bambulka von 🙂 . Uf, tiez sa nudim. Nevarim dnes nic - doniesla nam obed svokra (a doniesla toho tolko, ze to mame aj na veceru, aj na zajtra) 😀 . Ale ak mas doma ryzu a nejaku zeleninu - tak najrychlejsie je zeleninove rizotko (za predpokladu, ze nemas doma "masozravca" ako ja 😀 )

pupicek22
4. máj 2008

No vsak by sa uz mohol maly vypytat na svet!Sa neviem dockat.Tieto posledne tyzdne sa vlecu a vlecu! 🙄.No tak to ti je dobre!Ja zijem v anglicku a celu rodinu mam na slovensku.Ja by som za moju babickynu kuchynu pomaly aj zivot dala!Ani si nevie predstavit!Tu v anglii maju uplne ine navyky jedenia,suroviny...nie vsetko sa da zohnat.A moj drahy je anglican,tak si vies predstavit aky je ufrflany.Snazi sa zjest niekedy ked nieco navarim po slovensky,ale nie vzdy to je po voli.Je inak navyknuty.Tak varim po anglicky skoro stale.A tiez taky masozut ako tvoj.
Ato kde aby zjedol nieco na druhy den s predosleho 😅.Co dobre svokra navarila...nech sa mii slinky zbiehaju! 😀 😀

ivetienka
4. máj 2008

No paani, takze mamickujes daleko od domova 🙂 . S tym jedalnickom Ti to nezavidim - varis normalne alebo ficite na tych vselijakych polotovaroch? Uz si tam dlho? Moja polovicka je nastastie nenarocna, takze ak mu do zeleninoveho rizota pridam parok, niet stastnejsieho cloveka 😀 . Spapa vsetko. Suhlasim s tebou uuuuplne, doteraz to ubiehalo akosi rychlejsie, ale uz posledne 2-3 tyzdne sa mi zda, ze preslapujem stale na mieste a ten cas sa neuveritelne vlecie. 😖. Nooo, svokra urobila klasicky nedelnajsi obed - kuraciu polievocku s rezancami, zemiakovy salat a kuracie rezniky 😝 .

loss
4. máj 2008

no ani u mna nic nezabera ☹ chodim peso,kupem v teplej vode riadim a nic
zajtra zacinam 40tt uz sama sebe vedim a mala nic 😠

pupicek22
4. máj 2008

No tak tak...daleko.No varim...snazim sa ale dost jeme,tak dva krat do tyzdna polotovary a casto vonka.Absolutne inak zalozene jedlo!Tak mi chyba klasicka kuchyna.Ale uz som sa naucila dost slovenskeho,tak sa snazim varit...ked tak aj pre seba cez den.No to by som si ja dala.....taky zemiakovy salatik......joj... 😝 😝 😝 😝.Daj adresu....skocim vam do chladnicky🙂))Ja som sa rozhodla,ze urobim pradajkove zemiaciky opekane s plnenou kuracinkou.Idem skocit do obchodu narychlo. 😀 .
Neboj vsak sa mi uz skoro dockame tych nasich zlatkach.... 😀

ivetienka
4. máj 2008

Hmmm, to znie vyborne 😝 , manzelik sa potesi 😀 . Tak teda prijemny nakup, rychle varenie a pekny vecer 😉.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre