Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
10. máj 2008

pipi ved hej xixi a este aj pri nas spi 😀 😀

pipinka82
10. máj 2008

to nevaaa 🙂 oni si to môžu dovolit nie??? Však sú to naše pokladíky malinké 🙂

ajkabezka
10. máj 2008

ty jo se mi to celé vymazalo a nenakliklo 😠 😠 😠 tak znovu
náš dani spal super- občas jsem ho budila na papání, bo spal jak dudek 😵 ...do postele jsme ho moc nechtěli učit, abysme se vyspali, ale on od roka spí sám na válendě- jen občas nad ránem musí vlézt k tatínkovi do postele- jsou to mazlivci 🙂 🙂 ...jsem zvědavá, jak to bude s Jakubkom- asi mně vystěhujou na Daniho válendu a budou mít chlapský fraj v manželské posteli 😀
pipi skoro všechno je ze super sekáče za pár korun 😉 - kdyby nebyl, chodila bych minimálně já nahatá nebo by to manžela stálo fúru peněz 😀 😀

mirka8429
10. máj 2008

pipi ved ano ale potom je tazko odvykat xixi vies

mirka8429
10. máj 2008

ajka ani my sme nechceli do postele brat maleho ale ta ked nespal celu noc tak kto bude tolko vstavat xixi tak sme ho dali k nam 🙂

pipinka82
10. máj 2008

to neva však ono sú to zachovalé málo nosené vecičky aj ja mám pár takých vecičiek u nás je jeden sekáč na úrovni a aj tovar má len zo zahraničia značky next disney gorgo a tak a za super nízke ceni takže neni o čom aj ja nakupujem v sekáči ked na niečo suprové natrafím 🙂

mirka8429
10. máj 2008

pipi no a sak aj ja som si na seba par veci kupila odtial...tiez taky na urovni...na maleho nie...to kupujem nove..ale na seba par veci mam

pipinka82
10. máj 2008

však na tom nič neni nie???? 🙂

pupicek22
10. máj 2008

Ahojte bruska a maminky!Tak ja som doma...v nemocke ma chcu az ked budem mat knotrakcie menej ako 5minut od seba.Vsetko ma boli.....a mi je zle...jem len nanuky. 😝.Povedali dat paraleny a lahnut do horucej vane.... 😅

graziela
10. máj 2008

Ahojte babenky,
citam, ze sa tu riesilo holenie...Zmrzka, ja som aj prd tehu pouzivala a aj teraz Veet krem na holenie, pekne si to poroztieram tou spachtlickou, max. na 5-7 min. necham posobit a spachtlickou zotriem ... No teraz uz jedine za pomoci zrkadielka a manzela 😀, uz si tam aj ja ledva dociahnem, ale ja by som sa osobne necitila dobre, keby som tam dole nebola oholena, uz som na to akosi zyvknuta. No a boky okolo gatiek a nohy holim tiez s epilacnych strojcekom, to mi staci tak az do mesiaca, lebo po niekolkorocnom pouzivani sa tie chlpky preriedili a zmäkli a niektore uz vobec nerastu, chvalabohu... Aj sa chystam teraz niekedy opat podstupit tu proceduru s nohami, bude to ale uz poriadna fuska, ale tak si hovorim, ze to bude uz snad posledny krat pred pordom a s takym bruskom... 🙂
Inac, babenky, ja som dnes prala rychlozavinovacku 1.krat, taku bez obliecky, len co sa zapina na pracku, ta sa vyprala v pohode, ale este som prala aj hniezdo, komplet cele ajs potahom, lebo ten sa nedal vyzliect...A viete co sa mi stalo? To vnutro, ten molitan je tam vnutri cely dokruteny, takze budem mat co robit, kym to nejako poprekrucam do povodnej polohy...no, idem sa s tym trochu pobabrat, dufam, ze sa to spravi 🙂
A pekny vikendik vam prajem...

lucka0122
10. máj 2008

pipi ja som v tescu robila ako som isla na matersku ale veci su fakt super aj ta nova kolkecia.....mirka podla mrchy som 41tt ale podla sona 40tt......idem ja na zmrzku tak mi teraz chuti ze kazdy den musim mat zmrzlinu.....ja sa dako na porod necitim tak som zvedava.....ale chcela by som bud 11.5 alebo 15.5 to mame vyrocie 6 rokov spolu...

mirka8429
10. máj 2008

luci hihi mnam zmrzka..a ja tu riesim dilemu ci mozem papat spenat ked kojim

lucka0122
10. máj 2008

no dufam ze hej lebo ja ho zboznujem viem len ze by sa strukoviny nemali jest o inom neviem..

mirka8429
10. máj 2008

luci no je toho viac co sa nema...strukoviny, citrusove ovocie, paprika, kysle..ani kysla uhorka, cerstva zelenina, kapusta, sladke..ale to vyskusas ci to tvojmu malemu nerobi problem..lebo nemusi...vies...a neviem co este...ale ta..je toho dost..tak dufam ze ten spenat mozem

montinka
10. máj 2008

ahojte ako sa mate?:

lucka0122
10. máj 2008

ahoj monti dnes lepsie a ty ako?

montinka
10. máj 2008

ja dobre aj vonku je krasne doteraz som stale niekde behala.🙂

dididi30
10. máj 2008

cafe, teda aj ja som do teraz behala kade tade a konecne sedim......
mirka hlavne veci ktore nafukuju , plus nejake ovoce, ale zas prehanat sa nema to je pravda, mne moja svokra po po prichode urobila fazujovu polievku, to malinka chudiatko.... ☹ ale tiez mi mohla povedat ze sa to nema, ale co narobis....uz teraz budem mudrejsia 😉

dididi30
10. máj 2008

pupi a co si cakala?? ja o tom ich postupe viem uz davno preto sa do nemocky trepat nebudem, jedine,zeby mi voda odtiekla, ale pri malej mi neodtiekla,takze sa tiez potrapim doma, no co uz, tiez si dam ten paralen a poviem ti ze je to dobre ako taka epiduralka, bo sa ti to ukludni a ty mozes mat kontrakcie ako chces 😉 a mozno prides rovno porodit..... 😀

montinka
10. máj 2008

hm didi myslis ze paralen pomoze?

mien
10. máj 2008

čau didid no ja chodím na tretí trimester čítam vaše príspevky len som nemala čas, lebo som sa učila dneska som mala skúšku, ešte dobre, že som ju spravila, takže týždeň môžem chodiť zase viacej, ja som sa vás chcela spýtať neviete čo je so Sandrikou a ty diddi ako sa cítiš, lebo ja už vôbec nevládzem

dididi30
10. máj 2008

monti no pomoze, vraj 😉
mien...tak teda gratulujem 😉 mas toho vela co?? so sandrikou ? no vraj lepsie, ale nie az tak ruzovo 😒 ...
joj hovori mi o tom a to este mesiac, sak ma porazi..

mien
10. máj 2008

didid no dosť, ale bude to aj horšie,keď sa malý narodí, ale sa už neviem dočkať, lebo tento posledný mesiac je katastrofálny ešte dobre, že už v júli nebudem mať bruško rodiť tak v auguste to by ma asi porazilo no ja si idem troška ľahnúť zatiaľ sa majte a ty toľko nebehaj dididi

mirka8429
10. máj 2008

didi no a ten spenat mozem??snad hej nie..xixi aj kysnute kolace s kablkami a tvarohom,,,

monti ahoj..aj my sme dnes boli na dvore s malym colkom v poho pocasie bolo

montinka
10. máj 2008

ahoj miri no veru super je vonku

mirka8429
10. máj 2008

monti ved nacase xixi uz konecne...a sme kupili na dvor taku hojdalku ako sedacku tak som si tam trochu posedela a maly bol v kociku 🙂

dididi30
10. máj 2008

miien ja som dceru porodila koncom augusta ale chvala bohu nebolo take horuce leto a teraz som v anglicku a prave tento mesiac su horucavy a leto bude na prd ako vzdy, takze je mozne ze budem vozit po dazdi 😒 .....
mikra mozes, poda....ja si veru aj sladke dam , ked budem mat chut 😉
mira no veru teba sa aj vetrat a hlavne vetrat to dole, nech sa dobre zahoj 🙂
monti......my tu mame uz 2 tyzdne horucavy co v anglicku nieje bezne,ale zas bude leto onicom..

zmrzka333
10. máj 2008

jej Mirka tak to si uz krasne uzivate 😀

mirka8429
10. máj 2008

didi no hej ako mam sietovane nohavicky a vlozku klasika...inak si neviem predstavit to vysetrenie po sestonedeli fnuuuk

mirka8429
10. máj 2008

zmrzka no ked je peknee pocasie hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre