Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pipinka82
18. máj 2008

ja mám zasa návali tepla a to zomna leje 🙂 ale len také chvilkové to je 🙂 potom čo bude cez leto??? Asi den budem trávit vo vani a noc zasa na balkone xixixi 🙂

darlinka
18. máj 2008

Niekedy to je v poho, ale tieto dva dni...A bruško mi tvrdne hocikedy, aj keď kontrakcie zatiaľ našťastie nemám. Ani nohy mi nepuchnu - zatiaľ... 🙂

dididi30
18. máj 2008

no a teraz ma nasral bratranec ,ze vraj som trosicku tucna, no mam nervy.....ale som mu povedala,ze som pred porodom a ze si to mozem dovolit 😠

mywiel
18. máj 2008

Didi ty uz si v pohode 37t to je pekne uz aj ja by som nedbala vtedy rodit, len ja si este pockam. Hej mne kontroluje cipok na kazdej kontrole ci je zavrety a zatial ano. 😉

pipinka82
18. máj 2008

no takéto reči ani ja neznášam mne jeden známi povedal že mám kufor tak som sa nasrala nanho 🙂 to sú ale niektorý dilinovia však niekde musím mat 11kg na sebe však tehotenstvo stým chodí 😀

mywiel
18. máj 2008

To ta len provokuje, z toho si nic nerob. Ja som minule posiela fotky mame a ta ze ake uz mam brucho riadne, ved niektore co tu vidim maju 2x vacsie tak som bola tiez znechutena, ze diky mami! 😠 A to mam len +9kg.

dididi30
18. máj 2008

myw no tak to mas aspon super tu to nerobia,ze nahodou aby som infekciu nedostala , truby 😒
sak by som aj sla rodit, ale kto vie, asi tu budem tvrdnut do 42tt 😠

mywiel
18. máj 2008

Inac je to hrozne zlate ked male vystiera nozicky, uplne mi behaju kopce pod kozou, je to sila musim si to nafilmovat ake vlny cele brusko sa hybe zo strany na stranu, toto mi bude asi chybat tak si to este vychutnavam. 😵

pipinka82
18. máj 2008

no veru je to pekný pohlad 😀 aj mne vystrčil niektorý den asi ritku lebo v zápetí som citila že urobil kotrmelec 😉

montinka
18. máj 2008

veru pipi tych 11 kg musime niekde mat ani ja nemam rada take reci. no didi ak si ty trosku tucna co som potom ja. ale co nech sa vsetci strcia

mywiel
18. máj 2008

Mne vzdy odpovie tam kde prilozim ruku, no zlatucke... 😀 😵

darlinka
18. máj 2008

Pipi, Myw, ja už mám +13kg a neriešim to...čo už...snáď to potom pôjde nejako dolu. 🙂 Mne sa tiež akurát začalo malé ozývať a kopcuje. Tiež sa mi niekedy prevaluje celé brucho... 😀

dididi30
18. máj 2008

ale sak mne hovoria ,ze mam brucho ako v 7 mesiaci a to tie moje lica robia, bo ja mam take vacsie lica a teraz mam este vacsie no ale sak mne je to jedno, hnes som mu vynadala 😀
sak to, ja som tehu a nemienim vyzerat ako modelka a potom budem mat chore dieta, hm no urcite

pipinka82
18. máj 2008

mne poslednom čase ked kopcuje a priložím ruku prestane stím a asi zaspinká 🙂 no neviem donedávna to robil s mužom ked kopcoval tak som priložila mužovu ruku a malí prestal a mne sa zasa predvádzal ale teraz je aj pri mojej ruke tíško 😀

mywiel
18. máj 2008

Veru tie kila su aj voda takze ziadny stres este budeme modelky... 😉 😀 Aj tak najkrajsia zena je tehulka.

darlinka
18. máj 2008

Treba si to tehu užívať...už sa nám to kráti 😉

dididi30
18. máj 2008

no vidim,ze asi tie nad 35 tt uz odrodili, ked som tu len ja, ako taka stara koza 😀
no a co sa tyka pohybov, tak skor sa pregula natahuje , kopance menej bo nema uz kde 😀
monti sak som videla, ty vyzera sakrus na chlapceka 😀

montinka
18. máj 2008

to nase kopcuje ako kedy sa mu chce. niekedy pekne odpovie na prilozenie ruky a niekedy si pocka kym ju dame prec a v tom super kopanec.😀

dididi30
18. máj 2008

moj drobec sa ozve len mne a malej , muz ked prilozi ruku, tak je ticho, respekt uz od teraz 😅 no ale kto vie, skor muz viac dovoli ako ja 🙂 asi ho mozno viac ukludnuje 🙂

montinka
18. máj 2008

didi naozaj chlapec? joj ja mam aj zopar ruzovych dupaciek. 😅 no nevadi v tych bude doma spavat.😀

dididi30
18. máj 2008

monti alebo dolozis pre druhe 😀 ale v tych satach si origo mamulka 🙂

mywiel
18. máj 2008

Mne sa rata ako vsetci hadaju, a len ja viem co to je... 😀 😀

dididi30
18. máj 2008

myw, no ja by som nemohla klamat, lebo my sme ocakavali chlapceka a aj je 😀 muz bol na sone a vydel, tak sa nedalo nepovedat....no ale ja by som ani nevydrzala nepovedat co to je 🙂

pipinka82
18. máj 2008

to neva doma to nebude nikto vidiet aj ja mám 3 bodíčka s kvetinkami no na spanie to bude o.k.xixixi 🙂

montinka
18. máj 2008

vdaka didi.🙂

mywiel
18. máj 2008

Xixi ja som si tiez myslela ze nevydrzim, ale nie je to az take hrozne a dobre sa na tom bavim... 😉

dididi30
18. máj 2008

inak viete, ze sa miriamke a loss a pupickovy narodili deticky?? aj fotecky som videla 😀

mywiel
18. máj 2008

Videla som malu od loss je rozkosnaaaaa... 😵

pipinka82
18. máj 2008

to ani ja by som nevydržala ale mne rastie bruško do špica a každý sa len pozrie na mna a hned vedia že je to klučina 😀

montinka
18. máj 2008

naozaj? hm myslela som si o pupi ze asi bude mat drobceka . tak to je super vsetkym gratulujem.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre