Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

gabkazabka
24. máj 2008

Didi,no veru,uz je to sakramensky blizko....Ja by som chcela byt este tehu aspon mesiac...ja ani neviem,ze som tehu... 😝

mien
24. máj 2008

no veď máš pravdu gabkazabka, ale niekedy a ide poraziť, keď sa pozriem von oknom a vidím tie chudučké maminy, ale teraz najdoležitejšie je pre mňa môj synček
diddi no dobre, tak sa budem viacej pohybovať, práve o to ide už mi je to smiešne, lebo chodím naozaj rozkročmo, ale dávam si pozor, no keď na to zabudnem tak to je smiešne
montika aj tebe sa to už blíži

gabkazabka
24. máj 2008

Mien...to vie rozculit aj mna 😠 Kde tie deti nosili?

mien
24. máj 2008

však, keď minulý týždň porodila moja známa a dneska už mala minisukňu, no ja si sukňu oblečiem asi niekedy o rok, ke´d zhodím všetky tie kilečká

mien
24. máj 2008

ve´d ja som pribrala 25 kggggggggggggg, no teraz povedzte niečo a to ja som taká, že som si dávala pozor na postavu

gabkazabka
24. máj 2008

neboj,nieco nechas v porodnici a zvysok zhodis lahko,ked si vies davat pozor na vahu...Ja som pribrala "len" 12 kg,ale aj pred tehu som mala 15 kg nadvahy....takze to so mnou nieje take ruzove... 😒 😖

montinka
24. máj 2008

dobre didi tak uz sisi precitala.🙂 nooo mien blizi ale este nie tak ako vam.🙂 aj ked pri tom kazdodennom umyvani podlah sa modlim aby ma to nechytilo skor. 😝 joj didi to by boli este len hadky medzi Ivanom a mamou kebyze ma to chyti skor.🙂 hmmm aj ja si potom kupim tie lanove semiacka. to sa da kupit normalne v obchode? a pijete aj ten malinovy caj?

dididi30
24. máj 2008

gabi no ja viem,lebo drobec velmi vystraja, malinka bola v poho ani som o nej nevedela a isla som rodit uplne nadherne a vobec svetko je okolo nej nadherne az na to,ze je bordelarka 😠
mien sak by uz bolo na case 🙂 lebo fakt to budes mat potom tazke, tak radsej sa hyb,,,,,,
ja som dnes upravala ako besna na druhy tyzden uz dam do poriadku postielku nech je teda nachystana, prach je pouteirany vsade no nie vsade, bo s tym brucom som sa nedostala na vsetky miesta ale zhruba je to ok..
aj som dnes vyvetrala madrac z postielky bo bolo teplo a veterno....

gabkazabka
24. máj 2008

Monti,ja nepijem ten caj,ale uz som o nom pocula...a tie semiacka maju napr. v Kauflande...

montinka
24. máj 2008

hm no dievcata kazda priberame inak. ja som pribrala uz 11 kg a do konca dufam ze sa zmestim do tych 15kg a gabi no aj ja som mala pred tehu asi 10 kg nadvahu tak som zvedava co bude po porode.

dididi30
24. máj 2008

mien tomu nerozkazes, niekto priberie skoro nic a niekto vela, proste nechaj to tak, ono to padne po porode,ved aj ja som kukala dnes do zrkadla aka som opucnuta na tvary, ako pri malej, lenze teraz mam dlhsie vlasy tak to tak nevidno..ale inak s prepacenim zerem ako prasa a na konci ani neohovorim, fuj....
gabi.ja som pribrala do teraz 16 kil a mozno uz je tam aj 17 hm kaslem na to..
monti ja pijem len ten tehu caj, ale aj tam je malinik..

gabkazabka
24. máj 2008

Didi a naco je dobry ten malinik?Na lahsi porod,alebo rychlejsi?

dididi30
24. máj 2008

monti precitala som to
monti no never tomu ja som v tvojom tt mala tiez tolko a pozri 😀 , ale vraj tie co su silnejsie(v dobrom) nepriberu tolko,,,tak neviem 🙂

dididi30
24. máj 2008

gabiani nie lahsi ale uvolnuje porodne cesty a to je dobre na tom, ale neurychluje , nic ta neobide 😒

montinka
24. máj 2008

aha no a didi kedy si zacala pit ten caj? vies aby som vedela.🙂 vdaka gabi za radu dufam ze nezabudnem kde ich maju.🙂 idem pozehlit ocovi veci. 🙄

mien
24. máj 2008

baby čo to čítate

gabkazabka
24. máj 2008

No asi na tom bude nieco pravdy,lebo ja som pribrala 12 kg a uz dlhsie stojim na vahe,tak dufam,ze uz ani nepriberiem,lebo som ako slon 😀

dididi30
24. máj 2008

mien a gabika a co si nedate do albumu fotky s bruskom?? povieme vam ci ste take ake si myslite 😀 podla mna to na vas ani nieje vidiet 🙂

gabkazabka
24. máj 2008

Didi,ver tomu,ze je....idem nejaku najst s bruchom...

dididi30
24. máj 2008

mien to na azete si s monti este piseme 😀 ozaj ake tam mate nicky , mozeme aj tam potom 😀 a mate skype?

mien
24. máj 2008

joj diddi veď vieš tie fotky ja sa priznávam minule mi to spravil manž., ale zase mu to už poviem inak ja keď sa pozriem do zrkadla no te je hruza a to hlavne moje nohy naozaj hrozné, ale prečo priberám tam to nechápem

montinka
24. máj 2008

gabi dni pred porodom sa vraj chudne. 😉

dididi30
24. máj 2008

gabi no ved by sa patrilo nejaku fotecku, sak konik je o mamickach a deturencoch tak co 😉

montinka
24. máj 2008

joj dievcence pozrite si moje urcite nemate vacsie brucha. 😒 ja som ako slon.🙂 ale nevadii hlavne ze drobec je ok

dididi30
24. máj 2008

monti to je hlupost ja som pred porodom a priberam kazdy tyzden kilo to nie u kazdej 😉 a este k tomu mi neuveritelne chuti, tak mozno budem prenasat , to budem mat asi aj 30 navyse 😀
mien..no ved jednu si mozes dat do albumu, sak co.....ja priberam na licach, stehnach a bokoch som ako vaza 😀

gabkazabka
24. máj 2008

No uz mam foto v albume,ale nemam taku origo s bruskom... ☹ Do kelu musime spravit,sak ani pamiatku nebudem mat... 😠

mien
24. máj 2008

montika veď počkaj ke´d dám moje foto
montika ja nebudem chudnúť pred pôrodom to viem na 100 percent
diddi, veď ja som ti videla foto neviem o čom hovoríš, veď si super

gabkazabka
24. máj 2008

Hej Monti,ale to len niektore tehulky takto schudnu...vies,u kazdeho je to indi-vindi.Ale nebola by som proti.... 😀

mien
24. máj 2008

jaj a ktoré dni deň pred pôrodom

gabkazabka
24. máj 2008

Ja tiez neviem o com hovori Didi....Didi nevymyslaj,vyzeras super.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre