Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
29. máj 2008

mien ani ja ale napisem tam, ved ani my sa nepozname 😀 ale dozviem sa kazdeco, celkom sranda....
aj mne je tu super, len keby tu chodili baby castejsie.....
no nemala som, iba mi odtiekla hlienova zatka a isla som, kontrakcie mi nastali az po odteceni hlienovej zatky, kto vie ko to bude teraz...

dididi30
29. máj 2008

vlastne nie odtiekla mi hlienova zatka a isla som do nemocky, tam mi prepichli vodu a tak sa mi zacali kontracie ale slabunke ako nic..

dididi30
29. máj 2008

a ty sa citis ,ze mas nadvahu|?? no ked tam pises, preco?

mien
29. máj 2008

dididi a keď ti odtečie hlienová zátka tak tam musí byť aj krv lebo ja posledné dni mám taký biely výtok ale krv tam nemám a ty si rodila presne keď si mala termín

dididi30
29. máj 2008

ja som mala taku ruzovu primes, no vo ja viem, vraj nemusi byt krvave ja neveim.....hej rodila som presne na termin, ale aj ma preto nechali bo som bola uz na 2 cm otvorena a mala som termin, hoci som nemala kontrakcie..len slabunke, inak sa aj do teraz cudujem,ze ma neposlali domov

mien
29. máj 2008

dididi a to si sa nečudovala, že si mala taký ľahký pôrod, tak teba ani nešili však

dididi30
29. máj 2008

ale sili , natrihli ma sak vies tu na sk nastrihuju ci treba ci nie, ale aj tak ma aj potrhalo,asi som nebola otvorena dost aebo neviem, malej sa stracali odozvy tak preto som musela tlacit skor....hm ale to je jedno, nech to mam za sebou a rychl 😀

gabkazabka
29. máj 2008

Cafte,
tak Mien,mas pravdu,teraz myslim uz len na pondelok a co je dost blbe,tak sa velmi pozorujem-trosku ma pichne alebo zaboli a uz stresujem 😀

gabkazabka
29. máj 2008

A Mien,chces celkovu narkozu,alebo len spinalku?

gabkazabka
29. máj 2008

uz tu asi nikto nieje.... ☹

dididi30
29. máj 2008

ale je🙂

dididi30
29. máj 2008

gabi , mas pravo stresovat si v 40tt 😉 ale aj ak mas este tyzden, ja potom za 4 dni po tebe 😀

gabkazabka
29. máj 2008

Didi,ja uz v pondelok idem na prijem

dididi30
29. máj 2008

gabi no vidis, a ja tu budem este do 42tt tu ak neporodim do terminu a ani po tak idem 12 dni po termine na vyvolavacku, ale vraj mi to nehrozi ked malu som porodila na termin, no kto vie....uz aj tlak sa mi zvysuje, asi sa to blizi a poradila mi sex a stiplave jedlo vraj to pomaha, tak som muzovi povedala,ze od teraz kazdy den sexujeme 🙂 😀

gabkazabka
29. máj 2008

😀 no ja budem do nedele len vylihovat,nechcem,aby to na mna prislo.Vcera som upratala cely byt tak,ze mame sterilnu cistotu... 😀
Takze si uzijem posledny volny week..
A nemozes vediet,mozno to na Teba pride skor...ved druhorodicky nezvyknu velmi prenasat... 😉

dididi30
29. máj 2008

gabi, ale do kedy prides s babom tak bude kopec prachu 😀 aj koberece a okna si umyla?? 😅 ja som si dnes vybielila zaclony, nech mame pekne 😀 muz umyval okna pred nedavnom aj koberece sme cistili, bo tu maju len koberce 😠
no kto vie mozno aj ja ma posledny volny, uvidime.....no hej nezvyknu, ale ja cakam chlapca a ti su vraj lenivi

montinka
29. máj 2008

ahojte maminy ste tu niektore?

mirka8429
29. máj 2008

zmrzka som rada ze je vsetko ok...

pipi ja na brusku nemam strie ale par na bokoch ale len par..

monti a cim si kremujes..ja som pouzivala olej baby love a obsahuje vitamin E a ten podporuje elasticitu koze...

mien ty chces cisarsky?

didi ja som zvedava na tvoj pôrod...dufam ze to budes mat dobre🙂)

dididi30
29. máj 2008

mikra no tak ako ja len na bokoch 😉
no aj ja dufam, dnes mam o nieco intenzivnejsie tlaky alebo bolesti nie, sak ani pri malej som nemala, a dole mam dnes ako keby svalovku hm neviem co to znamena, asi som sa len zle vyspala...

mirka8429
29. máj 2008

didi ta my rovnako 😀 aj ja som mala take ako svalovku..hihi a tie tlaky..hm.no neviem...

mirka8429
29. máj 2008

no idem ja off lebo som rozbita ako ciganska hracka tak paaaaaaaaaa

dididi30
29. máj 2008

hej no tak bodaj by, ale neverim ☹
ok maj sa a mlickemu poslielam pusku, papa

gabkazabka
30. máj 2008

Caute,
teda dnes to vyzera ze bude krasny slnecny den,tak tu asi nebude ani nohy....
tak prajem pekny dnik.. 😉

dididi30
30. máj 2008

ahojte, ale bude, ja rucite, tu ma byt tiez teplo ale dazd, klasika 😒
ale nevadi......
gabi asko sa citis?? moj drobec je nejaky kluldny ani v noci nevystrajal......

gabkazabka
30. máj 2008

didi,citim sa ako keby som ani nebola tehu...aj moja mala je kludna,uz nema tolko miesta na vyvadzanie 🙂
Ten dazd v Anglicku vam nezavidim....asi tam prsi dost casto,vsak?

dididi30
30. máj 2008

gabi , inak aj mne je coraz lespsie a preto sa obavam,ze tu budem este v 41tt no aj mozno viac bo tu robia vyvolavacky az 12 dni po termine..
no hej casto, je pekne a zrazu z nicoho nic prsi 😠 ale zvykli sme si, napr tento rok je mimoriadne suchy, minuly rok cele ale ozaj cele leto prslao aj boli potopy... 😒

gabkazabka
30. máj 2008

Didi,zeby to bolo ticho pred burkou?Myslim to,ze ti je stale lepsie a lepsie...neboj,drobec vie,kedy sa ma pytat von.. 🙂

pipinka82
30. máj 2008

ahojte ja si ich tiež krémykujem a predsa mám strie ☹ ale len na boku bruška a na spodnej časti zatial 😝 dúfam že nepolezú vyššie 😎

dnes bude krásne a mne sa nechce s postele 😎

dididi30
30. máj 2008

gabi ja sa nebojim, uz jedno som porodila 😀 no kto vie, ja uz nicomu neverim, uz len cakam kedy to na mna pride, ale lekarka vravela ak som rodila na termin tam budem opat na termin, no som zvedava od nedele tyzden 🙂
pipi nevadi, sak mas na to pravo, bude mamina a je malo zien co su bez strii po porode 😉

pipinka82
30. máj 2008

hmm veru....bez toho to asi nejde..... ale tebe držím palce aby ti to už vyšlo na ten termin 🙂 juuj už na budúci týžden budeš čerstvá maminka 😎

jaj aj ja by som už chcela som hotová v tomto počasí no hrôza potím sa ako slonica a pod nosom ani nehovorím 😎 😎 a čo bude ešte dalej fnuuuk 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre