Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

trpezliva
4. jún 2008

Pinco, aj ja som si myslela ze z malych prs tecie malo mliecka..a je to presne naopaaaak. Radsej si kup do zasoby vela vloziek do podprdy, zidu sa ti. Ja ich nestiham kupovat..a to som mala fakt 75A ci ake podprdy pred tehu.

trpezliva
4. jún 2008

a kolostrum mi nevytekalo vobec....prvy krat uz par hodin po cisarskom..no a potom sa hned rozbehlo aj mlieko...a tecie prudom doteraz 😀

moniqe3
4. jún 2008

pinco: len aby si sa nečudovala...lebo aj na laktačnom centre ti povedia, že malé prsia majú najviac mlieka..ja som mala hneď po pôrode na 3deň aj 4prisa a to som predtým nemala veľké prsia. Také menšie a pekné pevné. 😀 takže ešte nám tu prídeš napísať, že sme mali pravdu. Fakt budeš mať veľa mliečka. Uvidíš.

aviril
4. jún 2008

inak aj ja mám malinké prsia a mlieka mám zatiaľ dosť. takže čosi pravdy na tom bude.

didi, plne ťa chápem, veď ešte pred chvíľou som tu ja boženkala, že kedy už to bude.
a tie sieťkované nohavičky som si kúpila v lekárni a dali sa mi riadne prať v rukách. a aj doma som ich pár dní nosila, lebo normálne nohavičky mi dráždili stehy.

pinco
4. jún 2008

Diky baby, pripravim sa na to "mliecne obdobie" 😀 Ale hej, uz mi niekto vravel, ze male prsia su na kojenie a velke pre chlapov na hranie 😉

dididi30
5. jún 2008

dobre ranko....aviril, teda ked sa dali prat tie sietove gatuse v pracke, tak som len rada, lebo menstuacia vie dobre znicit nohavicky a nohavicky, tiez vedia dobre poptrapit a viem , ze tie stahy po natrihu hroznie bolia , teda mna boleli vyse mesiaca a ked sa meni pocasie tak aj teraz ich citim ☹
ale tu v anglicku nenastrihuju, tak som zvedavaca, ci nebudem aj tak natrhnuta, alebo kto vie co 🙂
inak vcera bolesti cely den a v noci som buvala ako babo, no to uz mam tyzden, ked nie viac, nie a nie sa to rozbehnut, no co uz, musim cakat.. ☹
trpeliva, ja mam tiez male prsia a pri malej som mala kopeec mlieka
pinco veru ako pises velke prsia na bavenie , male na tahanie mliecka 😅

ajkabezka
5. jún 2008

tak teda babenky ste mně moc nepotěšily, já mám prsa jak za dvě a zkouším Kubu rozkojit, ale se mu total nechce... 😠 🙄 😒

mirka8429
5. jún 2008

baby aj ja mam male prsia a mam mliecka dost a v pôrodnici som mohla kojit cele oddelenie.. 😀 😀 teraz sa to ustalilo..mam tolko mliecka kolko maly vypije... a je to pravda ze v malych prsiach je viac mlieka...ja ked som si kupoovala kojenecku podprsenku tak sa ma ta pani pytala ci je to premna a ci kojim 😕 🙄

avril aj ja takisto som nosila aj doma tie sietovane nohavicky lebo v normalnych mi to tlacilo a drazdilo stehy ako pises..dobra je to vec...

didus jeej kukam ze ti svieti 40tt 😀 😀 uz sa ti to blizi

ajkabezka
5. jún 2008

mlíčko nějaké máme- furt mi teče, ale Jakubko je lenivý a nechce se mu namáhat
tak uvidíme, jak to bude, ještě se budem snažit 😉

montinka
5. jún 2008

ahojte dievcence. ako sa mate? didi este nerodis?🙂 ja tu chodim akosi pomenej ale tak co ked je vonku pekne tak som vonku a behala som este tie zhanat a tak. a didi tych nohaviciek mam 3ks,len som ich kupila v zdravotnickych potrebach ako Mirka.🙂 no idem ja este cosi porobit a potom sa idem prejst s montim. tak ahojte a pekny den

dididi30
5. jún 2008

monti caf, nie este do nedeli cas 🙂
ja mam tiez tie gate uz davno, ale 5 kusov v krabicke...potom si este dokupim, nieje to tu az take drahe...

dididi30
5. jún 2008

no monti a si sa bala,ze tu nebude nik chodit a sama tu nechodis, takze tak.... 🙂

zmrzka333
5. jún 2008

halooooo nikto tu nie je????

darlinka
5. jún 2008

Ja som tu...

montinka
5. jún 2008

no hej didula ale tak ked stale niekam beham. potom som o osmej mrtva uz od unavy ako aj dnes ale tak este ti odpisem. 😉 a to ich tolko minies, mam si ist aj ja este dokupit?

montinka
5. jún 2008

no miri som tu ale iba na pat minut bo idem s montym von este som nebola. 😅

montinka
5. jún 2008

no idem ja tak ahoj a dobru noc ved zajtra hadam pokecame uz je piatok a ziadne doucka.🙂

mirka8429
5. jún 2008

monti uz aj ja ale tiez len na skok

mirka8429
5. jún 2008

monti aha..no ok tak dobru nocku aj tebe paaaa

zmrzka333
6. jún 2008

dobre rano, nikto nikde
Mirka ahoj pozrela som foto maleho jej to je uz velky chlap 😀
Ja sa mam dobre len som cela spuchnuta. Vcera som bola u Dr. po vysledok steru a tak, no a beriem antibiotika lebo mam nejaku infekciu ci co. No a dohodla som sa s Dr. na porode. Takze do nemocky na prvu poradnu nejdem dnes ako som mala ale 15.6. k Dr. Takze som spokojna, dal mi na seba kontakt, takze sa citim istejsia.

mirka8429
6. jún 2008

zmrzka ahooj ja som tuu 🙂 hihi dakujeem no poviem ti uz je co drzat 😀 😀 aha takze rodis u neho??sak dobre on je dobry 😀

mirka8429
6. jún 2008

neviete co je s diduskou?? ci uz nerodi? 😎

dididi30
6. jún 2008

mirka ahoj, ty necitas ip?? ved som ti tam napisala 😀

jarka70
6. jún 2008

didi ty si este tu? po osmom tu uz nesmies strasit 😀 ako sa citis?

dididi30
6. jún 2008

jarka no dakujem 😀 , hlienova zatka mi vcera odisla, tak cakam 🙂 citim sa vselijako, len bolesti su take znesitelne, ale nevadi ak nic nebude do buduceho stvrtka tak mi to vyvolaju, som aj ak happy,ze som to tak pekne dotiahla a uz len sa pripravujem
a tu ako zvadas drobcov?? pomahaju?? malicky je ok?? papa , spinka??

marse
6. jún 2008

dididi ze 40tt, ako pekne ti to svieti, tak dufam ze to bude presne na termin 😵

dididi30
6. jún 2008

marse, malu som mala presne na terim, takze bolo by to neuveritelne stastie,ze aj maly sa tak narodi 😀
a ty sa ako citis??

jarka70
6. jún 2008

didi jeejjj tak aspon nieco sa tam uz deje uz len vydrz ja viem ako ti je ja som sa tiez nevedela dockat 🙂 asi ako kazda,deti pomahaju niekedy ze mi to az lezie hore krkom ale nesmiem ich odbijat ved sama uvidis ,alexik papka az vela ma koliku takze aj plackame a vtedy ho len po rukach vlacime ale da sa to inac je zlatunky ked mu nie je nic a v noci sa budi na svoje musi jest 🙂

didi strasne sa tesim ze uz aj ty to budes mat o chvilu za sebou a prajem ti hlavne nech sa netrapis a porodis rychlo,nech ste zdravy obaja no a potom dufam ze napises lebo ja akosi mam malo casu ale snazim sa aspon na chvilu kuk,

jarka70
6. jún 2008

didi hod aktualnu fotku ako vyzeras z bruskom lebo na tych co mas vyzeraz velmi dobre ako tehotna nikde nic len brusko .ja mam dost na sebe po porode same faldy brrr aj stehna mam co robit aby som sa dostala n a povodnu vahu este 13kg dole ach jaj

dididi30
6. jún 2008

jarka, ja viem nasa sa velmi tesi a viem,ze bude neodbitna, bude sa snazit, ale ked bude v skole tak si oddycnem 😀
s tymi kolikami, to je hruza, aj ja som zvedava ako to bude, no nevadi, po case to prejde, takze musime vydrzat
a dakujem za podporu...
aktualnu fotku mam, len mi nema kto ju tu dat 😀 , velmi so pribrala v stehnach a bokoch.inac bruseno rovnake...ono fotky dost skresluju......a lica mam ako bobor 😀 no a mam uz 19 kil navyse, takze tiez bude mat co robit...ale neva, pri detoch to pojde dole 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre