Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
13. jún 2008

miri ale moje je vraj vacsie povedal ze do 31tt bolo ok ale ze teraz je vraj vacsi ale ved vsak uvidim

aviril
13. jún 2008

veď montika keď dr tvrdí, že cisársky, tak asi vie že prečo. hlavne nech ste v poriadku čo na tom, ako budeš rodiť.

didi, malinký je strašne zlatučký. ešte raz gratulujem.

sasiki
13. jún 2008

Mne inak boky merali............

pipinka82
13. jún 2008

jeeej Didi gratulujem k miminku je zlatučký 😎

dididi30
13. jún 2008

dakujem baby 😉

tina_
13. jún 2008

dievčatá, mám sa objednať na prietoky, v ktorom týždni je to podľa vás najlepšie? momentálne som v 29tt, ale podľa predchádzajúcich sono-vyšetrení to bolo vždy 2 týždne menej, tak predpokladajme 27tt. A ak chceme ísť budúci týždeň na dovolenku, mám to absolvovať predtým, alebo potom (od dnes o tri týždne...)?

mirka8429
13. jún 2008

tina ja som bola na prietoky tusim v 30 alebo 31tt...niekomu to robia aj v 33..tusiim...

monti hlavne ze budete ok moja... 🙂

mien
14. jún 2008

dididi gratulujem

dididi30
14. jún 2008

mien dakujem ako sa mas maminka??

mien
14. jún 2008

dididi ja sa mám super trocha som unavená ešte si musíme na seba zvyknúť, ale už to máme za sebou však dididi ani sa mi nechce veriť a aký si mala pôrod ako predtým bez bolesti

darlinka
14. jún 2008

Diddi, aj ja Ti gratulujem 🙂 🙂 , tak si sa dockala a uz Ta nebudu otravovat s "blbymi otazkami"... Normalne Ti zavidim... aj ja by som uz chcela mat male doma, ale este musime vydrzat...
Baby, inak mne tento tyzden dr povedal, ze na prietoky pojdem az po 37tt, nie je to nejako neskoro?? Ake mate skusenosti?

dididi30
14. jún 2008

mien, praveze bol z bolestami a nenormalnymi, som myslela ze skapem, ale bolo to rychle, takze som zabudla..a kojis??
darlinka veru, uz mam pokoj......za mesiac ty 😀

mien
14. jún 2008

didiid ja nekojím mám málo mliečka a aj slabé takže si ódsávam a ty

vejinka
14. jún 2008

jeeeej dididi...takze to uz mas za sebou...gratulujem 😉

mirka8429
14. jún 2008

mien na mliecko si kup cajik pre kojacie mamy, pi meltu a este ak nahodou tak si kup homeopatika na tvorbu mlieka Ricinus Comunis 5 Ch ..tie ti isto zaberu...uvidis...

didus sak viem o com vravis aj ja myslela ze skapem od bolesti...xixi ale tiez som zabudla..

darlinka neviem ci neskoro ale ja som bola niekedy v 31tt alebo tak nejak

aktak
14. jún 2008

didi gratulujem k pokladiku 😉

dididi30
14. jún 2008

mien, ziadna zena nemoze mat slabe mieko a ani malo, to si len myslis, treba na to vacsie nervy, no ale chapem niekazdy je nato, pri malej som ani ja nekojila, teraz sa mi zatial dari tak, dufam,ze to tak aj ostne 🙂
mirka ja vydrzim vsetko 😀
aktak dakujem 😉

mirka8429
14. jún 2008

didus tak veru..my zeny musime byt silne...jaaj idem ja lahnut aspon kus lebo drobec dnes zas cely den nespat a teraz asi zaspal..neviem lebo sa este mrvi trochu tak musim kus oddychnut lebo som vycerpana...paaaaaaaaaaaa

dididi30
14. jún 2008

mirka aj ja idem, musim sa este zotavovat, sak este mam za sebou len 3 dni ale pradne sa hojim a uz ani tolko nekrvacam, uplne super.....
dobru nocku 😉

montinka
15. jún 2008

a ozaj didi rodila si bez nadstrihnutia?

mirka8429
15. jún 2008

didus to je super sa tesiim s tebou...len oddychuj ..a maly ti haja v noci??ako casto kojis..

monti ahooj jeej tebe sa tiez zvysuje tyzden uz ti svieti 36 😀 😀

majula009
15. jún 2008

hallo baby, kolko Vám važili deticky v 37 tt až 38 tt? Mne vraj važi len 2700 gramov..nieje to malo? Trchu som sa zlakla 😖

aviril
15. jún 2008

majula, neviem,koľko môj vážil, ale moje prvé dieťa malo po pôrode 2600g a druhé 2840 a boli úplne zdraví, teda aj sú. a ten druhý je teraz strašný valibuk, taká malá guľka. takže z tej váhy si nič nerob, do 40tt môže mať ešte aj cez 3 kg.

majula009
15. jún 2008

aviril dakujem, hadam bude vsetko ok...ved potom napisem kolko sme napali do porodu... 😀

mirka8429
15. jún 2008

majula zaklad vahy je aby malo babatko 2,5kg tak neboj 😉

dididi30
16. jún 2008

ahojte
maly je zlaty, kojim ho , vzdy ked chce, ale ked spi dlhsie tak zbohom, mam riadne naliate prsia, nechcem odsavat je to humus, ale ani nic ine mi neostava 😔 .....
a spinka dobre, akurat vcera mal od 10 do 12 v noci sabes, ale potom zahajal 😎 , bolelo ho brusko, bo ja koza vsetko jem zaradom a tak koncim , zacina dieta 🙂 ...
tak sa drzkajte 😉

mirka8429
16. jún 2008

didus ty si podarena..hhe to je dobre ze mas mliecko

jarka70
16. jún 2008

jej didi tak si sa konecne dockala blahozelam k drobcekovi je zlatunky a co velka sestra nanho?

pampuliacik
16. jún 2008

caute baby- v poslednej dobe mam stale dake pichanie dolu v podbrusku, aj pri chodeni, ale hocikedy ked sa postavim, akoby ma bodali nozom v rozkroku 😖 ... je to normalne? take pichanie dolu pri chodzi, ktore je v dosledku "rozsirovania" panvy som mala aj mam, ale toto je nejake intenzivnejsie a velmi bolestive. a ani chodit pri tom nemusim, staci ze stojim... neviete co to je? mali/mate to aj vy?

mirka8429
16. jún 2008

jarka ahoooj..ako sa mate?? 🙂

pampuliacik to nevadi to je normalne to sa pripravuje vsetko na pôrod...ja som to mala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre