Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
10. júl 2008

monti hej zmrzku🙂)

heppu
10. júl 2008

aha tak 16 je v stredu???som si ani neuvedomila xa xa som ti pisala ze bude sranda ak pojdeme na rovnako

montinka
10. júl 2008

nooo a nakoniec pojdeme asi.😀 no tak miri 41tt

heppu
10. júl 2008

no mna ak necha 16 tak asi hnd nepojdem na sal myslim ze ma budu sledovat a napoja na kadejake veci a pockaju kym sa bude dat neviem ty uz 16 rodis??

mirka8429
10. júl 2008

monti no tiez to uz ma na rovasi hehe inak ona chodi k tomu istemu gyn ako ja 🙂

montinka
10. júl 2008

vsak ani ja nejdem hned 16. ja tam idem tiez este na pozorovanie a ze este si chce cosi pomerat a tak

heppu
10. júl 2008

tak si potom napiseme sms ked sa cosi udeje a budeme vediet, ozaj kedy chces istz po porode s miminom pryv krat von??ja nevydrzim byt doma asi ani tyzden

montinka
10. júl 2008

no neviem ten tyzden alebo tyzden a pol asi vydrzim doma

heppu
10. júl 2008

jaj tak ak nepojdes vtedy tak ta pustia na zvysok casu?? podla mna ti nebudu cisarsky robit neskor ved to sa robi skor mne povedal ze planovane sa zvykne tak tyzden dopredu alebo dva podla velkosti mimi

montinka
10. júl 2008

no on mi chce ten prvy alebo ten druhy den robit tie vysetrenia a potom asi urobi

mirka8429
10. júl 2008

heppu ver mi ze vydrzis lebo budes taka domorena z pôrodu ..ja som sa poriadne nemohla hybat cca 3 tyzdne..ale ja som rodila normalne..no ale ty to az take nemusis mat..ale take 2 tyzdne isto..a kym si zvyknes na babo..a to kojenie a prebalovanie..to budes mat dojem ze nerobis nic ine len kojis a prebalujes...heheh

montinka
10. júl 2008

miri po akej dlhej dobe si isla s drobcom na prechadzku?

heppu
10. júl 2008

no ja nejdem normalne rodita mirka ale ratam ze tych pat dni max v nemocke a potom tyzden doma a uz ma budu mrle zrat a pojdem von

montinka
10. júl 2008

no ide si ja dat sprchu. ahojte a pekny vecer

heppu
10. júl 2008

ahoj monti

mirka8429
10. júl 2008

monti no neviem presne ale asi cca po 3-4 tyzdnoch az...

heppu 😀 ja mna mrle zrali ale musela som byt doma..boze si pamätam ked ma boleli stehy tak som mala problem aj sediet ehhe

monti paa

heppu
10. júl 2008

hej mirka to je jasne ved uvidim hadam so sedenim nebude problem ale moze byt nieco ine to je jasne, iem uz aj ja tak pekny vecer vam prajem

mirka8429
10. júl 2008

hepu ja dufam ze budes v pohode...paaaa 🙂 pekny vecer

dididi30
10. júl 2008

hm tak ja ze uz porodila, joj ale uz aj vam ostatnym pekne tt sietia 😵 tak sa pripravte, nezavidim 😀 len to brusko mi chyba ☹ 😅

pipinka82
10. júl 2008

ahojte maminky MIrka malinký je fajnoví a tá fotka s plnou plienkou xixixi je cool 🙂

Dididi aj tebe gratulujem k malinkému je na spapanie malinký a super že sa narodil na oteckové narodeniny 😉 😉

zmrzka333
10. júl 2008

bruska tu soooom, ja a rodit? ja az buduci rok 😀

pipinka82
10. júl 2008

heh neblázni ja už teraz umieram tak čo ty!!!! nechce sa mu na svet juuj chlapčekovia sa neponáhlajú von 😀

pinco
10. júl 2008

zmrzka ahooj 🙂 Ja som na teba dnes myslela, že ty si už určite išla a ty čakáš na nový rok 😀

zmrzka333
10. júl 2008

no jasne ze cakam ved neviete ze clovek nosi dieta rok a 9 mesiacov? ☹

zmrzka333
10. júl 2008

normalne sa zajtrajska bojim

pinco
10. júl 2008

to je dobre, že ťa neopustil zmysel pre humor 😉 Ten sa ti ešte zíde, keď začnú kontrakcie. Inak strašne veľa báb v mojom okolí prenáša, tak neviem, či to tak zle rátajú tie termíny, alebo je to nová móda 😅

pipinka82
10. júl 2008

prečo??? Ja idem na poradnu a už sa neviem dočkat už aj rodit by som išla a hned teraz 😀 a ty tak isto že??? Alebo sa toho bojíš?? 😝

zmrzka333
10. júl 2008

nova moda tie dnesne deti su vybitejsie ako my

zmrzka333
10. júl 2008

no je to take zmiesane, ked uz sa to tak blizi. Keby to prislo samo tak neuvazujes ale kedze je mozne ze zajtra mi to vyvolaju tak uz mam respekt

pinco
10. júl 2008

trochu sa aj bojím, ale už sa viac teším ako bojím. Ale zasa tá bolesť určite nebude nič príjemné, tak dúfam, že do vtedy sa toho strachu už zbavím úplne a budem sa tešiť, že už je to tu 🙂 Ale rodiť by som ešte nešla, lebo viem, že malá má ešte čas. Ja mám taký reálnejší termín o týždeň neskôr, aj na USG mi doktorka povedala všetky tie miery o týždeň menšie, tak by som to nerada nejako unáhlila, aby sa všetko vyvinulo, tak ako má byť 😅
pipinka, tak uvidíme, ako sa bude chcieť tvojmu malému na svet 🙂 ale zmrzka by to mohla cez víkend už zmáknuť, nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre