Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
10. mar 2008

ved to dufam ze su to len poslickovia ja este nechcem ist tak skoro ale mala som z tym v predoslych tehu problem furt som bola v nemocke na infuziach ato by som taak nerada 😉

dididi30
10. mar 2008

no to je mozno tym, ze uz budes mat 4 a vsetko pocitujes skor, ale podla mna to bude ok, este vydrz aspon 3 tyzdne a bude to ok 😉

mirka8429
10. mar 2008

didi no hej jasne ze dam do albumiku...uz sa tesiim tiez...no dnes som sa dozvedela ze dalsia kamoska porodila,..ma dievcatko 2800g na cisarsky...uz som ostala len ja a este jedna kamoska...ixxii

mirka8429
10. mar 2008

didi vcera sme boli u svokry a mi dala taku krasnu deku pre male...juuj rozkosna je...

dididi30
10. mar 2008

miri mas v albume???a to ako porodila, predcasne ci ako? ale vazila akurat naco velke....dorastie.....aj u nas porodila jedna len 2.5 kilove dievcatko... 🙂

daniela84
10. mar 2008

ahojte a to kedy sa ide na posledny ultrazvuk lebo mne nikto nic nehovoril. Jarka neboj sa le nesmiete mysliet na zle, mne sa dnes v noci snivalo, ze malinka mala otocenu pupocnikovu snru kolo krku a ze sa zadusila, a k tomu posledne dva dni som mal srdcove ozvy 116 a nevedela som sa poriadne dodychat tak sme dychali do sacku spolu s manzellikom a co sa tyka tej kostrce, aj mna to bolelo, pytala som sa mamky a ona hovorila ze to moze byt aj zlata zila, ze je to pri tehotenstve normalne. Takze sa nebojte uz to nejak vydrzime, sak to sa len nase malinke umiestnuju, sak maju malo miesta tak sa tlacia kam mozu. Xi xi, takze myslime pozitivne hlavne, este par tyzdnov a uz budeme mat nase deticky pri sebe.

dididi30
10. mar 2008

danieli, boze zachran!! 😔 ..a to tie srdcove odozvy su ten spodni tlak?? teda napr 120/116??.....ano aj ja vravim pozitivne treba mysliet..

daniela84
10. mar 2008

Nie to nie systolicky tlak som myslela. To normalka tep som mala taky vysoky. He najlepsie je radovat sa a tesit z toho co nas caka, kazda z nas bude super mamicka.

jankapo
10. mar 2008

Ahojte,
neviete, loss je opat v nemocnici? Hm, nejak zas par dni nikde nie je...
My sme dnes kupili kocik, tak sa liecim z tej sumy.... 😝 ale v kutiku duse som prestastna, no ale ja neviem rozhadzovat...tak brrr, bojujem so sebou....
Mna ta dupka furt pobolieva (pre nevychodnarky, dupka= zadok), tak ale pozeram ze nie je asi velky dovod stresovat, ked sa inak citim ok.
Inak ked citam o takych drobnych deturencoch, aspon sa to lahsie rodi, sak oni to potom rychlo naberu....ja ked budem musiet porodit nejake 4 kila...hmmmmmm..... 😖

jastericka
10. mar 2008

ahojte

loss je zasa v nemocnici, pred chvíľkou som s ňou volala. Zase kontrakcie, ale trošku iného charakteru, pichanie zospodu, na monitore jej potvrdili kontrakcie, tak jej dali lieky, ale že dnes už mala záznam lepší....

daniela84
10. mar 2008

joj lossik chudatenko moje, dufam, ze sa z toho dostane a budu s malinkym v brusku v poriadku. Drzim jej prsteky a vy ostatne ako sa mate? Jankapo a za kolko ste kupili? Mna dupka zatial neboli, ale bolela, no trvalo to par dni, a dufam ze sa to nevrati

jastericka
10. mar 2008

jankapo: šup kočík do albumíku, aj my sme zvedavé 😉

jankapo
10. mar 2008

Cam MB X6 TRIS- tento...zeleny....si pozrite niekde, nechcela som dat link, roztiahlo by nam stranku.... 😕
Drzim palce loss...nech este vydrzia...no ja som tiez zvedava co tento tyzden lekarka povie na nas...mala by som lezat, nie nakupovat kociky... 😒

daniela84
10. mar 2008

Janka a to vas vysiel ten kocik 20 tisic? Pekna palka, my sme boli na kocik v polsku

dididi30
10. mar 2008

dani presne tak....nikdy nebolo az tak aby bolo najhorsie...ja si myslim,ze bude vsetko ok a budeme sa smiat na tom ze tu budeme este aj po termine 😀

jankapo
10. mar 2008

Daniiiiii....ja viem ze je HROZNE drahy.... ☹
Ja som do Polska nemohla v ziadnom pripadeco len lezim, ja so svojimi 158 cm som chcela nieco lahke, no jasne, nie az take drahe, ale zas, ked sme prehodnotili kvalitu a cenu....tak akosi tento nam vyhovavoval maximalne, tak sme sa na to museli vyspat, prediskutovat s mnohymi ludmi a dosli sme k zaveru ze ideme do toho, aj za cenu uskromenia sa...pravda je taka ze je to jedna z mala veci co sme pre babo kupili nove, vsetko mam zdedene, z bazarov a sekacov a tak...(no hladam sama v sebe ospravedlnenie... 🤐 )

dididi30
10. mar 2008

jankapo dobre si urobilla, ja som si tento raz pojednala drahsi kocik, lebo co sme mali taky obycajny nejaky posky tak bol onicom....potom sme kupovali kocik 3krat!!! tak jeden a poriadne dorazit a hotovo..aj my sme mali po malej zdedene alebo co nam dali, ale teraz si to vynahradzam a kupujem kvalitne oblecko, uz mam prehlad tak viem co treba...mala prosim ta pekne nosila este ciapocky a svetriky po jej tatkovi, tak po dome 😀

jankapo
10. mar 2008

jeee, didi, dakujem, no tiez sme si vraveli ze snad kupujeme tento kocik a uz nie,co sa mi pacilo ze aj sportak tento je dost velky ze dam donho babo vo fusaku a ficime v tom celu zimu, lebo co som bola na blsaku, tak tie kociky su straaaaasne tazke pre mna, velke....sami predavaci mi vraveli ze nemam sancu dat ho sama ani do auta... 😖
No jednoducho kocik je super, a peniazky mame usetrene, len vies ako to je, my s manzelom mame fakt problem sa obcas trhnut, mozno obraciame kazdu korunku aj ked na to nie sme odkazani, proste sme tak obaja vychovani, pri skromnosti...ale zas, presne sa hovori ze skupi dvakrat kupi....ja som kociky z polska ani nevidela, lebo nemozem cestovat ani nahodou...no je to jedno, mala by som sa zacat tesit.... 😅

daniela84
10. mar 2008

Ale jani nemusis hladat ospravedlnenie, ja som vdaka bohu mohla cestovat a preto sme sli kupovat tam, ale aj v po sme mali vyhliadnuti jeden zhruba za 12 tisic. a ak ti mam pravdu povedat dala som si pporadit a trosku aj lutujem, lebo sice sa da kocik poskladat je dost tazky tak sa kus ponavlacujem, budeme byvat na dvojke a vytah je priserne maly cize si ho budem musiet skladat. Ci chcem alebo nie. Radsej by som bola tomu prvemu kociaru, aj v polsku sme ho videli ale svokre sa nepacila farba ☹ , a tak som ustupila pre istotu

daniela84
10. mar 2008

Jani aj ja som tak vychovana ze obraciam kazdu korunku to nie je nic zle, ale po kupovani veciciek z mimibazaru so si povedala ze malinkej kupimaj nieco nove, ale aj tak som kupovala v tescu sady po troch a viacerych kusoch aby som co to usetrila, my sa utesujeme tym ze teraz mame peniazky z pozicky a po narodeni by sme mali dostat ten prispevok cize sa nam to vrati, teda dufam. Aspon na malinku si dovolime pokupt ked na sebe setrime. Sak to bude nasa radost.

jankapo
10. mar 2008

No dani, ja mam obrovske stastie ze sestra ma polrocneho chlapceka a budeme vela vela dedit vecicky...tiez v podstate dedime to co som ja nakupila jej prvemu syncekovi ked som bola v anglicku, takze idu veci dokola...xixi...tu v KE su super sekace, kupis aj nepouzite veci pre babo...no a kto riesi ze odkial to mas...a zas, tesco ma tiez super ceny...tak presne, ked si budem chciet urobit radost, tak veci z tesca to istia... 🙂
Zas, ako pises o tom Polsku, mne svagrina vravela, ze je to tam tazke, ze si tam a mas pocit ze uz musis daco kupit, ked si uz tam, aj ked sa ti to moc nepozdava, pre "pokoj v rodine". Je to vsetko o stasti, niekto tam fakt nakupi dobre, niekto nie. Aj tu na konikovi pisali baby vselico...
Moja mamka so svokrov jasne ze tiez su toho nazoru ze naco taky drahy kocik, ze ci nam nestaci taky a taky...no...tak uvidime, snad nas pre to nevydedia...xixix 😀

dididi30
10. mar 2008

jane baby , kazdy podla moznosti kupuje a tak to ma byt 😉
janapo aj ja som vychodniarka narodena v nitre 😀

daniela84
10. mar 2008

No tak to dufam nie, vidis a moj manzle robi v ke aj sme sa boli tulat ale do sekacov nas ani nenapadlo ist. Ja uz mam nakupene hadam vsetko teda okrem odsavacky pre mna a ohrievacky, tu zhaname spod ruky. U nas je to najhorsie, ze ja nemam pokom dedit, z mojej strany mame len chlapceka a este maleho a z manzelovej su este takisto male deti, ale my sme nakupovali aj vecicky dopreud na rok mame uz aj oblecenie 80 a 86, povedali sme si ze radsej toho mat viac a potom predat ako mat malo, ked vieme ze po maji uz budeme mat pred sebou dost vydavkou, kedze ani netusim ci budem normalka kojit. aby nam potom nechybalo. Manzle ma sice dobru pracu, ale zaraba hlavne na nadcasoch a ke dich nema tak sa musime uskromnit a kedze ja som student ziadne prijem nemam, ani matersku , budem poberat len rodicovksy prispevok. trosku sme olutovali to, ze ja som cela zacat trosku v malom podnikat este v septembri a nechali sme to tak, lebo by sme mali aspon aky taky prijem, lebo som cela prebrat bizutku vmalom tescu od mojho posledneho zamestnavatela, ale chcel za to hroznu sumu, a potom jak som sa dozvedela ze som tehotna sa to uz neriesilo.

jankapo
10. mar 2008

No dani, moja sestra ma preskumane tie KE sekace, tak len preto som mudra... 😉
Ja som nic nekupovala dopredu, som taka poverciva akoze, potom mi zacal hrozit predcasny porod (aj hrozi). tak som zacala panikarit, dala segre zoznam co treba do porodky, kamoske zoznam co treba pre babo...tak mi podla zoznamu vsetko pekne kupili...Odsavacku som kupila cez konika, cez bazar. Este segre pred pol rokom, ja si ju uz len vyvarim. No a ja som PN od oktobra, takze prijem pomaly len manzelov, nie zly, ale aj tak len jeden... 😒
Tiez verim ze budem kojit, fakt budem na tom makat, tak nemam doma nic co sa tyka umelej vyzivy... 😝

daniela84
10. mar 2008

No co sa tyka umelej vyzivy ani ja nemam nic doma, no ja som tiez pocuvala o poverach, ale ja kedze som sama a nemam tu nikoho koho by som mohla poslat na nakupy ked by som bola v nemocke tak som si povedala, ze povery pojdu bokom, nakupovat sme zacali zhruba v siestom siedmom mesiaci, a tak postuppne podla zoznamov, co sme dostali alebo nasli. A som za to co mi poveda moj gyno, ked priroda nebude ciet, tak babika nebude a oni s tym nic neurobia, ja verim tomu ze bude vsetko ok.a konkretnejsie sme zacali kupovat az minuly tyzden ked sme uz vedeli co to bude, to sme uz neodolali. A kedze sa este k tomu aj poznam viem ze polka veci co by mi niekto kupil by sa mi nepacili, a a takto si aspon kratim cas, ze vybehnem do mesta a co to kupim. Lebo to by som potom sedela len doma medzi styrmi stenami. a asi by som sa zblaznila, postupne si aj dokupujem veci do nemocky, aby som sa mohla pobalit. Ale este som nezacala prat tak toma este caka, takze este poprat a pobalit, uz pre istotu. aj ked ja som vdaka bohu nemala skoro ziadne problemy, akurat teraz mam nieco s dychanim a mam zle sny.

dididi30
10. mar 2008

ja na povery neverim,ani na to co sa moze a nemoze, uz mam jedno babo a presli sme v poho.....umelu vyzivu som musela davat, lebo moja mala mi mlieko grcala gejzirom,tak som kupovala specialne zahustene, bola som rada,ze aspon nieco v nej ostalo.....najviac ma stvalo, ked najaka baba mi vravela, ze ale to by si nemala jej este davat a hento tiez ne 😠 ale oni mali deti co im zjedli vsetko a tak nevedeli co to je, nenecham si dieta hladne, tak vravim, dam hoci co, len nech chuti a mi pred ocamami ne...kazdi sudi podla seba no nech, ale nikomu nezelam, ze babo nebude moc pit mliecko....

dididi30
10. mar 2008

dani......aj ja som mala dnes zly sen, hruza......a tiez z dychanim, zle sa mi dycha mam uz 2 vankuse tak je to lepsie 😀

daniela84
10. mar 2008

No to sa k tebe priklanam didi, nemam rada ked ostatne baby si myslia ze vsetky deticky su rovnake, ja si myslim ze sama mammicka musi vediet co bude odbre pre jej babiku a pre nu tiez. ja som sa tak rozcertila ked som si citala o porode a o cisarskom, ked jedna baba druhej vycitala ze ked si chce vybrat cisarak tak nie je dobra matka, ze keazda sa stava matkou tak ze si porod odtrpi a podobne. Nastartovalo mato, lebo napriklad chapem baby co sa boja bolesti, ja placemako male dieta ;en co mam ist k zubarovi a trpim len coma trosku boli zaludok. A k tomu aj ja som v situacii kedy si budem asi moct vybrat kvoli vysokym dioptriam. lebo ocna mi nenapisal nic konkretne len nalez, cize zavisi na dohode s porodnikom ze co a ako. a ja s predsa len bojim lebo viem ze som mala nejaleloziska sice bez aktivity ale nik nevie co ten tlak moze vyvolat. Tak zvazujem co a ako

daniela84
10. mar 2008

A ozaj aku kozmetiku, teda co konkretne ste kupovali vasmu babu? Kupovali ste uz aj kremik proti vetru ked rodime v maji? Ja som na zaciatok kupila niveu soft, mam mydielko, krem na zapareniny, olivoyv olej a utierky na ritku. A netusim ci este nieco dokupovat alebo nie, ako napriklad samponik alebo tak

dididi30
10. mar 2008

dani.....zvaz to co chces ty a ako to citis, ja som tiez taka ....som zvedava a tak sa tu zastavim a potom mam z toho nervy, ale aj tak si nepripustam a viem,ze to dotiahnem daleko.....ja mam dost problemov sama a nebudem si ziadne naviac pridavat, mam dceru a nemozem mysliet len na to , ze som tu ja a babo, treba mi aj s nou byt aj povarit upratat aj do roboty este chodim, som rada ze nemam cas na to zle mysliet 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre