Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
25. mar 2008

lucka no tak klobuk dole,ja sem rada chodim, ale nerada citam niektore odstrasujuce prispevky, lebo niektore baby nepovzbudzuju ale pridavaju strach...napr to mozes to nemozes a to sa nesmie, tak to ma vie riadne nastvat 😠
ale su tu aj super babenky s nimii o vsetkom 🙂 pekny dnik
jasteri, mne sa to tiez stava, najma ked som prechladena.....ale ja som dnes praveze mala pernu noc, dorobec sa hrzne mrvil a bolelo ma v podbrusku.....ale uz je to lepsie....drzkaj sa....

jankapo
25. mar 2008

Ahojky...
Jastericka...ma minule dva dni drobec ignoroval.... 😒 no strasne mi bolo...ale sa mi podarilo nahodou, na par sekund fonendoskopom pocut srdinko- no po prve, ze ako som prilozila fonendoskop, sa uhol... 😀 xixi...a po druhe, chvilinku som pocula, ale ako sa pohol, ten zvuk zmizol a uz sa mi nepodarilo ho znova najst...mozno to ani nebolo ono, ale sa som chcela aby bolo a ulavilo sa mi.... 😀
proste som si potom povedala..typicky chlap....cele dni zurkuje, vystraja a potom dva dni prespi.... 😀

dididi30
25. mar 2008

baby akurat kukam porody na zone reality, ty kokso jedna tam normalne pri tom vracia, lebo jej dali ten rajsky plyn a lekar jej nemoze pichnut epidural, bo sa venuje inej, sila... 😠

jarka70
25. mar 2008

ahojky 🙂
jastericka ja som ltak z bruchom triasla pred dvoma dnami tiez ma maly vystrasil mal ma total na haku az potom dal najavo ze je vsetko ok no ale nebolo m i vtedy do smiechu. ja mam po poradni zajtra idem znova poviem vam ze uz mi je na nic furt v bolestiach,brucho tvrde jak kamen stale sedim na wc na velkej a cely povozok ma boli az zdnuka.ale zacinam sa otvarat ale mam dojem ze tu budem este ksnut dlho .

jarka70
25. mar 2008

didi este sa ti nesniva s tymi porodami?

dididi30
25. mar 2008

jary by si neverila, ale dnes akurat hej 😀 ja som tak hrozne zvedava a aj sa na tom bavim ako to niektore zenske prehanaju a rebu ako take kravicky 🙂 ja neviem ja ked som rodila a baby somnou tak to bolo v maximalnom tichu a tie anglickanky su take rozmaznane ci co....slovenky vydrzia viac 😉

jarka70
25. mar 2008

to mas jasne ze slovenky su silne zeny a statocne a nie mastne babky

dididi30
25. mar 2008

no sak to je hruza fakt, ja by som sa aj hnabila tako rucat...bude pri mne moj muz tak uz aj kvoli nemu, ukazem aka som statocna 😉alebo budem rucat aj ja nech si nemysli, ze je to len tak rodit 😠

jastericka
25. mar 2008

jarka: to tesne pred pôrodom ževraj bývajú hnačky, tak už pôjdeš za chvíľku 🙂
dididi: ja tiež pozerávam túto reláciu a niekedy žasnem ako to tie ženy prežívajú, prehnane voláko, celá ulica v dome... slovenky sú silné ženy aj fyzicky aj psychicky

ja idem do poradne vo švtrtok a v piatok prvý krát na pásy, tak som zvedavá, čo to bude...sa aj teším, čo mi povie doktorka, keby povedala, že sa už otváram, juuj, bolo by dobre, no uvidíme.

Inak u nás sneží hrozne, pripomína mi to december 😅

jarka70
25. mar 2008

aj u nas zacalo tak husto snezit.

jastericka keby si mala pravdu lebo uz ozaj je mi strasne na nic keby to tak aspon nebolelo.ale sa to rozbehlo tak ako ma . mna na tie pasy zatial neposlala mozno ma posle zajtra ktovie. ja sa uz aj zacinam otvarat a je mi to zatial asi nanic.ale clovek nikdy nevie 🙂

mien
25. mar 2008

jarka, ale ťa môže ukludniť to, že za chvíloču to budeš mať za sebou

jastericka
25. mar 2008

jarka: aj ja chcem mať už také príznaky 😅 , pošli mi cez IP 😀
Mne zase všetko prešlo, už ma ani bruško nebolí, ani zo spodku nepichá, nakoniec porodím v máji 😠 alebo že by "ticho pred búrkou?"

jari, inak sranda, že si ešte na pásoch nebola, u nás v LM sa chodí na ne od 36. týždňa každý týždeň

ivulienka22
25. mar 2008

Ahojko jašterička,
no ja som to začala vnímať teraz cez sviatky, lebo som trochu špinila tmavým výtokom, tak som každú hodinu kontrolovala pohyby, a keď mi dlhšie nazakopal, som chytala paniku, no potom sa rozšantil. úpne ti rozumiem-prihovárala som sa mu nech len kopká koľko vládze a bola som nesmierne šťastná keď ma tak riadne štuchol. ja mám ešte len 31 tt tak som bola riadne vystrašená.
ozaj a to sa ozaj tak má že tlesknúť silno alebo zatriasť bruškom??? To som ešte nepočula, tak dobre že si to napísala. A dnes som práve čítala že už od 36 tt sa malinký budú hýbať menej -vraj budú uštedrovať kopančeky riadnej sily, ale menej ako sme boli zvyknuté-no už nemájú miestočka drobci🙂)))

dididi30
25. mar 2008

jastery najvacsi gol je , ked si este aj kolegovcov z prace zavolaju a vsetci sa na to kukaju, ja by som aj manzela nakopapa, keby sa len tak pozeral a nedrzal mi ruky a nohy a vsetko co treba, ...nevravim to len tak, uz som porod zazila a viem,ze my to velmi chybalo, tak teraz si to vynahradim 😠
jary...ked sa otvaras je v poho, len ci je aj drobec nizko,lebo to je potom malo....ja mam vysoko maternicku,tak si to viem predstavi ako pri malej, nemohla som ju vytlacit, tak ma nastrihli a neviem ci aj to vakum nepouzili, ale asi hej......tak to ocakavam aj pri tomto, fuj....

jastericka
25. mar 2008

áno ivulienka, to s tým trasením bruška a tlesknutím nám hovorili na predpôrodnom kurze, že ak by sa bábo nebudilo, treba ísť do nemocnice, ale samozrejme to skúšať dlhšie. Veru, tie kopančeky už riadne bolia 😅
dididi: ja len dúfam, že môjho manžela to nepoloží, on strašne zle reaguje na moju bolesť a nedajboh, že by malej dačo robili, ajááj....minule som mu hovorila, že nesmie vydávať pri pôrode také zvuky, že sa bojí a tak, lebo že ho pošlú preč 😀 a že či si to nerozmyslel, že tam chce byť, ale on je o tom presvedčený, tak dúfam, že to spoločne zvládneme 😅

ivulienka22
25. mar 2008

jašterička môj mužíček zase strašne zle znáša krv, aj moju bolesť ako ty píšeš , ale bojím sa že narobí pri pôrode viac škody ako osohu. sám sa mi moc nevyjadril či teda chce ísť alebo nie, myslím že sa viac bojí ako ja. vždy som hovorila že pôjde a hotovo, ale teraz čím sa to viac blíži tým viac rozmýšĺam že ho tam ani nechcem, ak by sa dalo až hneď po pôrode na tie dve hodinky keď ležíš ešte a ťa zašívajú a tak to by som privítala. No uvidím ako sa rozhodne a koľko odvahy naberie
potom dáš vedieť ako to zmákla tvoja polovička 😉

miriamka
25. mar 2008

Baby,inac aj vy mate teraz castejsi vytok nez na zaciatku tehu?Ja mam vacsinou taky priesvitny,ale niekedy aj tak uplne vodnaty az si myslim,ze som si cvrkla 😒

ajkabezka
25. mar 2008

ahojte babenky, prajeme pekný den aj s Danim aj s Kubom 😵
miri- já jsem si zrovna sedla do kresla u kompu a jak kdybych si cvrkla- nejsi sama 😀
bolest a muj manžel? je statečný a radši o ní nemluví 🤐 - u porodu s Danielkom mi moc pomohlo, že byl se mnou, povídal mi co a kdo a jak na kopanicách povedal, kdo u neho bol.atd, masíroval..jen na konci ho doslova navalili na stenu aby uhnul a on chudák vyplašený nevedel co se deje ☹ 😨 ..až pak jak doky nesl Daniho na novorodence, tak mu ho ukázal a ptal se jako sa bude volat- tatínek mu dal jmeno..bude aj u Kubka...juj jako sa tu zatmelo, asi zase zachumelí- hotovej december 😝 ☹

jankapo
25. mar 2008

Miriamka, tesim sa ze pises s tym vytokom...sme minimalne dve... 😉 Je ho trosku viac naraz....vodnaty, trosinku hlieniku nazltleho.....aj ja rozmyslam ze co to...ale asi je to ok.

ajkabezka
25. mar 2008

nevíte holky co je s pupickom? dlho sa neozvala!? 😅

jastericka
25. mar 2008

aj ja mám v tomto poslednom mesiaci väčší výtok, aj vodnatý, aj zahlienený do žlta, je to nepríjemné, musím nosiť intimky, ale čo už...

junovka
25. mar 2008

Jani a Miriamka, uz pomaly ku koncu je trocha oslabeny aj moc.mechur, takze to co pisete, ze je vodnaty vytok, tak moze to byt aj slaby unik mocu.A to, ze je biely vytok, tak je to ok., nebojte sa 😉

dididi30
25. mar 2008

juj baby to ja tiez bez intimky ani na krok, lebo potom sa cistim ako pocurana...ja som to mavala aj pred tehu, ale nie tak intenzivne...
junovka, jasne ja sa nebojim, pokila to nepali a nesmrdi tak je to ok, teraz je to take vonave babatkovske 🙂

miriamka
25. mar 2008

Tak som rada ze nie som jedina co ma tento "problem" lebo teraz je to naozaj uz take,ze bez intimky ani nebudem von chodit 😒

junovka
25. mar 2008

ja cele 2 tehu som mala vlozky medzi nohami 😀 😀 😀 😀

lucka0122
25. mar 2008

tak a uz som doma....dnes som si balila veci do porodnice keby nieco sa stalo skor....ale kolko mi treba pampersiek a normal plienok?aj rybacia mast?oni tam nic nemaju?a podlozky do postele mi kolko treba?

dididi30
25. mar 2008

junovka ja tak isto....

miriamka
25. mar 2008

Lucka...mne dali v porodnici zoznam,ze treba 4 latkove plienky,30 kusov pampers a 2 podlozky do postele.Kozmetiku netreba,tu tam daju...

lucka0122
25. mar 2008

ja mam tiez vytoky take zlte hlieny.hadam je to normalne....ja si davam masticku candibene ked si natriem tak ako keby to zomna islo prec.....

dididi30
25. mar 2008

juci mne dali vsetko.....ale zober si pre istotu vsetko co si napisala 😉 pampersky aj dva baliky alebo balik a na druhy den ked ta pridu pozriet tak ti donesu viac ak budes potrebovat, obycajne sa ti zidu na utieranie aj ked budes mat naliate prsniky aj masticku si vezmi aj na ritku aj na tvoje ceculky 😉 a hlavne velaaaaaaaa vloziek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre