Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
29. mar 2008

Neboj Luci čoskoro bude potoma budete mať krásne a čo prerábaťe? Celý byt, alebo len niečo?

sandrika
autor
30. mar 2008

dobré ránko spachtošky, tak máme posunutý čas a zachvíľu sa vyšplhá aj slnko na oblohu. Mna zase zlosí žaludok inak sa mám fajn.

jastericka
30. mar 2008

ahojte, aj ja Vás dnes pozdravujem, čo idete fajné variť na obedík? Dajte inšpiráciu 😀
lucka: to Vám nezávidím s tým prerábaním, my sme si to pred pol rokom odžili, celý bytík, komplet, bolo to hrozné, tiež veeeľa prachu, nešla som sa dočistiť, ale potom ten efekt 🙂 , krása
sandri, už sme za vodou a naše bábenká sú donosené, to je super, že? Teraz mám už kľud na dušičke, že keď sa narodí, nič sa nedeje. Dnes si idem sterilizovať všetky detské vecičky, lossík ma inšpirovala, najmä odsávačku, lebo človek nikdy nevie, aby bola pripravená do pôrodky 😉

sandrika
autor
30. mar 2008

ja ešťe za vosdou veľminie som až po ukončenom 37 tt budem uplne kľudná 😉

jastericka
30. mar 2008

sandri, od 36 sa počíta donosené bábo, nie? alebo od 37?

lucka0122
30. mar 2008

dobre ranko u rodicov spalnu ale doma cely dom....vecer mi bolo dako divne ako keby som mrchu mala dostat....este nech patko vydrzi v brusku...od 36 tt sa pocita donosene babo....nie?

sandrika
autor
30. mar 2008

javiem, že od 36 tt aler ja musím brať do 38 tt tioe hlupe tabletky tak preto,alôe u nás v nemocnici tvrdia aj tak od ukončeného 38 tt luci vieš

lucka0122
30. mar 2008

hej?to som nevedelamne este chybaju do 36tt 2 tyzdne....v piatok budem 34tt.snivalo sa mi a malom ale zle....ze mu neprekrvuje nozicku mi doktorka povedala....mne sa to kadeco sniva...booooze

sandrika
autor
30. mar 2008

lucimne sa stále snívajú len zlé, ale ani nie konkrétne, že by malý nebol ok ako, že ja sa o nhoneviem postarať, ani len nakojiť ho neviem....už to nerišim. Každú noc vykrikujem zo sna....

lucka0122
30. mar 2008

ved to..uz aby sme mali potom este vydrzat dake 3tt a bude vsetko ok....plienok si kolko beres....ja podla toho zozńamu co mi dali mam plnu velku tasku a to nemam este vsetko....sa mi smeju ci sa tam idem stahovat....

sandrika
autor
30. mar 2008

Jaj moja plienu lenjednu látkovú avde jednorázové to vnemocke dostaneš, obydve ajoblečko pre malé dostaneš ja i berem len košieľky lebo dole je mimi v nemocke aj tak len v plienke a v zavinovačke na izbách je 40 stupňov moja nepreháňaj to 🙂

lucka0122
30. mar 2008

a nebude mi to malo?lossik si berie 20 pampersiek..ja som stoho muz debil...aj perinku tam dostane?a kosielok kolko beries?tak len jednu plienku platenu?a rybaciu mast a take?vlhcene obrusky?

jarka70
30. mar 2008

🙂 ahojte zienky dnes je taky krasny den a teplucko.jastericka ja robim madarsky gulas s knedlikom.a zeleniovu polievku.sandrika aj ja som mala take sny ale konecne tuto noc som uz kocikovala maleho taky pekny sen to bol.

sandrika
autor
30. mar 2008

rybaciu masť ano, vlhčené obrusky ano myslím ano beriem , košieľky si beriem 3, tam tie su síce ok , ale veľké tie čo im dávajú a plienky fakt dostaneš všaksom tam ležala tak viem ,a le ak chceš tak si zober viac ja si teda určite neberiem viac ako dve jednorázové a jednu klasickú. Inak berem, jeden cumeľ aj keďsa nemá, odsávačku a pre drobcaešťe čiapočky.

lucka0122
30. mar 2008

třak idem vytriedit tasku mas tie bavlnene kosielky?ja som kupila zatial dve lebo neviem akY BUDEME velky...cislo 50 asi sa mi vidi...a ciapociek kolko?

sandrika
autor
30. mar 2008

ja som ich dostala od svokry ešťe po mužovi ,ale ako nové 🙂
Ciapočky mám dve a ponižčičky dvoje škoda ženemáš termín o dva týždne skôr..
inak sa prerábalo šestonedelie a auž aj v BBje akože nadštandartná izba jasné bez w a sprchy preto to nazávam akože nadštandartná ,ale môže tam byť muž s tebou

lucka0122
30. mar 2008

a plati sa za tu izbu?ktovie mozno tam budemé spolu....a veci v com pojde domov to mi potom donesu?aj perinku?mne tam robila krstna aj sesterka na sestonedeli aj na porodnom sestru....ty tam budes mat aspon maminu...somnou chce ist mamina na porod....muza necem abz tam bol..

sandrika
autor
30. mar 2008

platí na nete som našla 250,-Sk na deň a muž len 30 sk na deň veľmi sa mi to nezdá takprezistím, lebo všade inde je to rodička 500,-Sk na den a muž 300,-Sk na deň....
Ano veci v čom pôjde domov to donesú aj perinku....
No vidíš tak budeš mať pri sebe maminu, ja tam muža chcem a on sám chce veľmi ísť,k,len sa bojí prestrihnúť pupočnú šňúru 😉

loss
30. mar 2008

ahojte
no u nas sa za izby neplati ale zase nic nedostaneme musime si vsetko donies cize plienky,hyg.potreby pre babo a vlozky pre seba proste vsetko
dnes je aj u nas krasne len som popletena z posunu hodin

sandrika
autor
30. mar 2008

loss za izby sa neplatí ani v BB to je nadštandartná izba kde môže byť celý čas s tebou manžel

loss
30. mar 2008

jaj no co by so mnou cely den robil 😀 staci ked spolu zvladneme porod

sandrika
autor
30. mar 2008

no ten môj sa chce o nás starať a byť hneď pri malom 🙂

dididi30
30. mar 2008

ahojte....moj muz bude pri moijom porode aj aspon tyzden s nami doma, aby mi pomohol aj s malickym aj s dcerkou....

sandrika
autor
30. mar 2008

aj môj si potombere 2 týždne dovolenku aby nám pomohol je skvelý 😀

jastericka
30. mar 2008

to je super, že v BB si môžete zaplatiť súkromnú izbu, toto by som aj ja brala, najradšej by som bola sama na izbe alebo s niekým, koho poznám, napríklad s lossíkom 😀 , ale pri dnešnom počte tehotných žien budem rada, ak bude jedna posteľ voľná 😕

jari, mňam, maďarský guláš, to je fajnotka, tíško závidím, musím kúpiť hovädzinku a urobíme si aj my 🙂

loss
30. mar 2008

jastericka 😀

dididi30
30. mar 2008

jasteri, ja robim gulas len z bravcoveho a aj s knedlou 😉nechci byt sama na izbe to je onicom, bude ti smutno....
sandri veru treba a nech sa do toho aj muz zapoji, lebo potom si myslia, ze je to len tak, ze sak si doma tak sa staraj....to urobim aj moj muz pri dcerke, ale to preto lebo som byvala u svokry ale to je taka pomoc, onicom , take starodvane zvyky....

sandrika
autor
30. mar 2008

mne chce pomôcť aj mama , tá si zobrala dovolenku a chystá sa u mna po pôrode týždeň bývať z toho však nadčšená nie som

dididi30
30. mar 2008

ale sandri tyzden je dobry a je to mama, mozes je povedat ak sa ti nebude pacit, ale svokre som nemohla nic povedat, lebo to nieje mama a viem,ze by mi tazko odpustila.... 😒

sandrika
autor
30. mar 2008

jaj moja vidno že mojumamu nepoznáš,ja som musela ujsť z domu tak , že ma oco zbalil a povedal už mojmu manželovi nech ma bere ,leboma hádam aj zabije....všetko musí byť ako ona chce, lebo lenona vie všetkonajlepšie, ja nič, v živote nebola spokojná ani s jedinnoui vecou čo som urobila a vždy sa za všetko urazí, povie, že ju nenávidím, že sa ide zabiť a potom somnou pokiaľ ju neodprosím za niečo čo som neurobila nerozpráva. svokra je ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre