Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
6. apr 2008

☹ myslite na mna zajtra ako dopadneme.

sandri skus nebrat tabletky a povedz dr.ze beries ved ked ta budu musit odrodit tak to uz nebudu natahovat ale ta nechaju rodit.

sandrika
autor
6. apr 2008

jarka tomám aj v pláne a som hlúpa, žesom zobrala aešťe včera večer,vnoci aj dnes ráno Luky už mohol byť na svete a ja som sa takto nemusela trápiť, ajkeďby som rada vydržala do štvrtku, ale čo ho tam mám držať nasili, keď sa pýta von...moj možno to už prichádza aj na teba no ten zub nie je sranda

graziela
6. apr 2008

Ahojte,
Jarka, Sandri, tak vidim, ze vy uz idete do finale 🙂 🙂 🙂 Drzim palceky, nech to ide rychlo a co najmenej boliestok...
Inac, tie vlozky SAMU sa aj mne lepsie pozdavaju, kupila som si jedny tie a 2 tych klasickych gazovych, tusim NOVA sa volaju. Pri 1.tehu som mala len tie gazove, ale po cisarskom som ich ani nejako extra nevyuzila, skor mi vadila ta vata, vsade sa mi to trusilo...Myslim, ze su skor vhodnejsie po prirodz. porode, su take vzdusnejsie a rana sa lepsie vetra.
V tej porodnici, kde som bola ja, sa o mna po porode prikladne starali, myslim na JISke, prve dni mi dokonca davali aj nemocnicne vlozky, aj ich toaletakom ma utierali, ked som cikala do misy...Ani tie podlozky som vobec nepotrebovala, no asi si ich teraz zopar kupim, pre istotu, dobre ze ste spomenuli.
Ja sa uz pomalicky tiez zacinam balit, ale zatial mam len take uteraky, osusky, ponozky, odsavacku, masticku, vlozky, tampony,silikonove chranice na bradavky, a kozmetiku, ktr. mam dvojmo. Najviac veci aj tak budem musiet pobalit az nakoniec, ono sa to vsetko neda takto vopred a ja mam vlastne este take 2 mesiace cas, ak to vsetko dobre dopadne. No a este si musim kupit cestovnu tasku, lebo mam len taku malu...

dididi30
6. apr 2008

ahojte......
sandri tak ty si este tu?? ja ze uz mas odrodene 😉 ako sa mas??
jarka, no veru vy dve uz kazdym dnom, uz tu ostaneme len par dievcat, co vy tak skoro porodite 😀 ale nevadi, len nech su drobci zdravi a dajte na seba pozor 😉

loss
6. apr 2008

Jarka,Sandri myslim na vas nech to mate za sebou aj ja by som pristala rodit v 38tt 😵

sandrika
autor
6. apr 2008

didi už le lepšie, ale bolesti mám stále no oveľaslabšie ako doobeda

loss
6. apr 2008

aj mne sa kusok polepsilo ale tiez to nie je ziadna slava

dididi30
6. apr 2008

sandri tak som rada, len sa drzkaj a oddychuj, daj si fajny cajickek a vyloz nohy 😉

angel11
6. apr 2008

ahojte babulky, ako citam tak sa ma kazda tak nejako nie dobre. ja sa mam ok, zatial nic neboli, teda aspon dnes nie.
🙂 🙂 🙂
Sandrika drz sa... 🙂

Ozaj citala som tu o nejakych podlozkach pod seba do porodnice, co je to zac?

angel11
6. apr 2008

duracelko- ja som kupila jednorazovenohavicky v Complicite v BB, stali 300 sk, su tam 4 ks. mali aj tie obycajne ako take papierove za nejakych 150 sk, 5 ks, ale len velkosti M/L a L/XL a to sa mi zdalo prilis velke. a tieto sa mi zdali aj lepsie.

sandrika
autor
6. apr 2008

angel tieto sa dali objednať ceznet za 123,-Sk ja som si kupila v lekárni jedny za 28 sk a sú ok
už mámlen mrchovské teploty, akurát čkáme 😉

junovka
6. apr 2008

teraz tu citam......sandri ty co tu robis???? 😅 😅 😕

angel11
6. apr 2008

Sandri ako dlho Ta chcu takto udrziavat?

angel11
6. apr 2008

Junovka- kedy ma Tvoja Nelinka meniny?ako ste ju krstili?

sandrika
autor
6. apr 2008

vraj až do 40 tt , ale jasa chystám potajme 😕 vysadiť tabletky skôr aj tak mije z nich zle

ninka123
6. apr 2008

Ahojte baby,
citam Vas uz zopar tyzdnov, ale este som nic nepisala, akosi som sa bala zasiahnut do vasej super partie.. 🙂
Ale som rada, ze som tu nasla kopec odpovedi na moj meniaci sa stav pocas tohto trimestra..kedze je to 1 tehu..
Sandrika, kamoske sa pred mesiacom narodil chlapec ako buk(3470g)v 37+3, takze drzim palce..

dididi30
6. apr 2008

ahoj ninka, v pohode ja tu tiez niesom dlho ale baby su tu fajn a da sa s nimi o vsetkom.....tak teda vitaj 😉
angel aj ja mam tie jednorazove gatuse kupene, dufam,ze budu take dobre ako ich vychvaluju 🙂
sandri , nic neboj a rob to co ty uzvazis za vhodne ak ti je zle z tych tabletiek ta to vysat a basta 😝

sandrika
autor
6. apr 2008

didi ajvysadím hladvne sa chcem ešťe pred pôrodom aspoň 1-2 noci vyspať a to sana tie tabletky nedá 🙂

dididi30
6. apr 2008

no ja ti nechcem radit zle aby solm nebola nakoniec na vine, ale ja sudim podla seba, mne ak je zniecoho zle tak si to nedam, a ty niesi len v 30tt ale uz pred porodom tak co natom...este nakoniec tu budes v 41tt 😀

sandrika
autor
6. apr 2008

didi aj to je dosť možné, ale dúfam že nie do konca apríla by som porodiť chcela bude baran ako mama 😀

dididi30
6. apr 2008

no vidis a ja budem mat blizenca ako jeho tatino....dceru mam pannu, ja som strelec, tak este strelca a budemem mat tri deti 😅

loss
7. apr 2008

dobre ranko
tak ako ste sa vyspinkali?
sandri mas sa lepsie?

jankapo
7. apr 2008

ahojky loss....spala som celkom dlho...medzitym par krat cikat...resp. cvrkat... 😠 a som sa snazila odvcera vysadit magnezko a skoncilo to tak ze ho brala o 5 rano... 😒 Akoze ked tu pisali baby, ze maju take kramove bolesti pred porodom, som si vravela ze ja uz som zabudla ako to boli, ze to ani nerozoznam...ty vole...ale som si rychlo spomenula..fuj...tak ak o tomto ma byt porod, tak uz sa "tesim"...najhorsie ze ja som pri kramoch prvy den vracala a v noci presne ten isty pocit...joj, sak ja som kramy zvladala na ibalginoch... 😒
tak epi urcite bude....
ale uz je dobre, tak asi poslovia mi poslali spomienku... 😅

lucia31
7. apr 2008

dobre ranko 🙂
spali sme dnes celkom fajn..zistila som, ze musim chodit spavat aspon po 23.00, a dobre najedena 🙂 ,lebo inac sa zobudim uz o jednej a rabujem chladnicku 😀 ..zatial to zachranuje mliecko s medikom alebo kakao..
...ja si musim poklopat, zatial neviem, co je to bolest bruska a nevedela som to ani pri kramoch 🙂 mna zase boli ta lonova kost, akoby som sa na nu silno udrela..au 😒

jankapo
7. apr 2008

jee, luci, ako sa mate? no aj ja som presla tymi nocnymi kakaukovymi a mlieckovymi fazami.... 😀 uz ma to akosi preslo...hlavne v noci, teraz som akasi hladna cez den... 😝 to som si myslela ze uz nic nepriberiem, no ale zda sa ze brusko trosku klesklo, uvolnilo zaludok a mnaaaaam....len papat pyta.... 🙂

loss
7. apr 2008

jankapo aj ja som chcela magnezko vysadit ale naobed som ho uz aj zjedla bolo mi pod psa brucho bolelo prestne ako na kramy a aj ja som mala kramy hruuuza povedala som si ze este tyzden budem uzivat a potom vysadim v 37tt pristala by som rodit v 38tt mam toho dost cele tehu mi dalo riadne zabrat ale ta krpata v mojom brusku mi za to stoji niekedy mam pocit ze jej mam plne brucho a neviem sa jej dockat ozaj je to uz coskoro
neboj Jani uz ked sme tu uz je fajn
lucka neboj ono to pride ozaj ta finalna cast je namahava aspon pre mna mam 158cm a vazim 71kg normalne obdivujem ludi s velkym brusinom ze to zvladaju ako npr.moj tatino ten ma brusino ako ja smejeme sa ze sme ozaj stejni

sandrika
autor
7. apr 2008

Dobré ráno ano dnes kontrakcie ani bolesti zatiaľ Klop klopnemám no zase mi treba zvracať 😠

loss
7. apr 2008

sandri uz to nejak vydrz skoda ze ta nechcu uz odrodit tieto posledne tyzdne si ozaj odtrpis

lucia31
7. apr 2008

loss, aj ja mam taku vysku 🙂 ak sa to vyskou da nazvat 😀 a obvod bruska mam 100cm a vahu 60kg..ja som sa pri prvom tehu citila co mesiac, to lepsie, ale nakoniec som porodila v 35plus nieco..asi mal maly na to iny nazor 🙂 takze teraz to bude dufam pekne az do konca /alebo aspon do toho 38tt/
jankapo, mame sa fajn 🙂 po vikende mam pondelok vzdy oddychovy den 🙂

miriamka
7. apr 2008

Dobre ranko,
ja som uz magnezko vysadila,citim sa dobre aj bez neho tak sa nechcem zbytocne uz nim tlacit ked netreba.
No ja mam brusko este stale riadne hore,takze a okopava do rebier,a tazsie sa mi dycha...ale zase dole a netlaci a tak sa mi dobre chodi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre