Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
20. máj 2008

pupi to je dobre ,ze ho tak pekne citis, nech sa len pekne mrvy 😀
dnes je aj spln baby, takze dnes sa aj viac deti rodi 😀

pipinka82
20. máj 2008

no veru mrvy sa a mrvy moje srdiečko 🙂 juuuj už aj ja chcem malého mat 🙂

Didi už sa ti to velmi kráti 🙂 čoskoro tu bude miminko 🙂 Už sa pripravuješ???

gabkazabka
20. máj 2008

Didi,a moze sa pri kojeni pit kava?Ja ju pijem kazdy den aj teraz pri tehotenstve a neviem si predstavit vzdat sa jej....aj teraz si idem urobit... 😝

dididi30
20. máj 2008

gabi vraj ta melta ci ako sa vola, alebo bez kofeinu..lebo ti nebude spat, ani kolu by si nemala...ale jedna za den neuskodi taka slaba...

pipinka82
20. máj 2008

ja si myslím že môžeš už babo si zvyklo počas tehotenstva ale slabučkú pi 🙂 ja si dám kapučíno občas 🙂 ja kávu nepijem ale poznám kočku čo pije a je to v pohode??? 🙂

gabkazabka
20. máj 2008

no ved aj teraz pijem len jednu na den a taku slabucku.....meltu som este nepila,ale pamatam sa,ze sestra ju pila ked kojila....
kedy ides na kontrolu?

dididi30
20. máj 2008

ja idem vo strvtok , lenze nebudem nic vediet, lebo aj ak ma nekukne zosopdu 😠 , iba hanmata tak som zvedava.
a ty kedy?

mien
20. máj 2008

ahojte ako sa máte ja som sa sem včera nevedela dostať včera som bola na kontrole stále KP

dididi30
20. máj 2008

ahoj mien, co je to kp?? 😕

mien
20. máj 2008

ešte sa mi malý neotočil

dididi30
20. máj 2008

moja to takt?? hm prinajhorsom sekcia ale sak aj sa este moze otocit, takze pohodka 😉
a inak bolesti nemas ziadne?

mien
20. máj 2008

diddi bolesti nemám, len mi častejšie tvrdne bruško a malý je veľmi hore hlavičku má tesne pod rebrami, tak mi doki povedal, že ak sa neotočí tak to bude sekcia, len horšie je to, že ma strašne tlačí hore, tak uvidíme
a keď sa neotočí ja rodiť prirodzene nechcem lebo je to riziko

mien
20. máj 2008

a väbec sa ešte neotváram

dididi30
20. máj 2008

sak jasne ved ako by to bolo, treba nech je sekcia,,,,
neotvaras?? no aspon vies, ja neviem nic, ani nebudem vediet, ale radsej by som sa otvarala, bo potom budem rodit hodiny ako pupicek....
ja mavam bolest, asi preto,ze hlavicka je riadne dole

mien
20. máj 2008

diddi a teba vôbec nekontrolujú od spodu, tak ako budeš vedieť či sa otvára alebo nie, mňa by ešte zaujímalo, že či si to môžme aj my nahmatať

dididi30
20. máj 2008

no veru nie, tu sa to nerobi, jedine ,ze by som si stazovala na nejake potiaze alebo zacala spinit ale nie sa nekona, tak budem vediet az ked pojdem rodit 🙂
no vraj sa da, ale je to nebezpecne, tak radsej nie.

mien
20. máj 2008

ok potom mi daj vedieť aký si mala pôrod lebo po tebe pôjdem ja no dobre drž sa potom ešte kuknem

dididi30
20. máj 2008

hm len aby si nesla ty skor 😀

lucka0122
20. máj 2008

pupicek kojim mam tolko mlieka e len tak preglga....strasny hladosko ako jeho ocko....dnes sa mu cez den dako nechce spinkat....

duracelko
20. máj 2008

ahoj **lucka0122** gratulujem k Patkovi. ... ja som tiez z BB. Sandra je este stale v nemocnici - aj si sa s nou stretla?? ty si rodila cisarskym ze?? ja budem rodit prirodzenym sposobom - nebudem mat take velke babo ako ty. to je dobre ze mas vela mliecka - vies kolko maminike tu horekuje ze ma slabe mliecko alebo ze nemaju vobec...

aviril
20. máj 2008

ahojte.
tak ešte stále som tu. a že vraj spln. na mňa to asi neplatí, že sa rodí najviac počas splnu.
dnes sme nemali elektrinu skoro celý deň, niečo opravovali v dedine, tak nás vypli. nie je žiadna nová mamina?

pupicek22
20. máj 2008

Ahojte baby...tak ja zase na skok...vzdy ked sa chcem rozpisat nikoho tu neni!!! 😀

pupicek22
20. máj 2008

Dididi....ako si mam zmenit nick?Uz som zmenila ze mam dieta,ale hento tam neviem najt... 😕 😕 😕

pupicek22
20. máj 2008

Tak to dobre,ze mas.Ja tiez...len maly sa nevedel prisat na prave prso..☹((

dididi30
20. máj 2008

pupi......dobre to staci co si urobila 😉 uz vieme ze sa ti drobcek narodil, skovnica 🙂
pupi nevadi, hlavne ze papa, nevzdavaj to a odsavaj si pekne aspon to 😉

pupicek22
20. máj 2008

Tak to dobre.. 😀 😀
Dnes sme boli na obedik...prvy kra...taky sme boli dobrucky 🙂

dididi30
20. máj 2008

a kde ste boli na obedik?? akoze ty s muzom a drobcek s vami?? inak si aj davaj pozor na to co papac, vyhybaj sa zelenine a ovociu, ktore naduva a tiez spiplaveho 🙂

pupicek22
20. máj 2008

Sme skocili do pabu co sa vola Metropolitam aj s kamaratkou.No snazim a lae ked ja napriklad taku brokolicu mam na oporucenie jest.
Dididi prave som malemu zbadala,ze mu pupocek krvacal....taka som vysokovana...vies o tom nieco???? 😨 😨 😨

dididi30
20. máj 2008

hm ono nepocuvaj anglicke midwife, lebo podla nich to co zjes nejde do mlieka, oni su slahnute a potom babo naduva a place...no ale ak mu to fakt nic nerobi a neplacka tak bud len rada, hadam troska neskodi 😉
joj moja tak s krvacanim pupceka nemam skusenot...len mu daj na to pozor a zajtra to povedz midwife, nech na to kukne a nekup ho radsej, pre istotu.

pupicek22
20. máj 2008

Ja viem,....vsak sa snazim vyhybat naduvacich jedal.Maly ma teplotu...okolo 37.8....tak som volala a ze mu mame dat take niake kvapky a sledovat to.mlady frcal kupit.taka som vysokovana... 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre