Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
16. jún 2008

ahoj mirka zatial ok,ale zajtra ideme na neurologiu lebo maly mal velmi silnu zltacku a trosku sa bojim dufam ze to dopadne na1.

montinka
16. jún 2008

ahoj miri ako sa mate? nooo veru pomaly ale isto sa to blizi zajtra sa chystam oprat veci pre drobca a mozno este dnes uvidim. 🙂

lucka0122
16. jún 2008

ahojte babulky.didi gratulujem....budte zdravucky

mien
16. jún 2008

ahojte maminy, ja by som sa chcela spýtať, že či môžem používať sťahovací pás na brucho, keď som 12 dní po sekcii

lucka0122
16. jún 2008

ahoj mien a to ta neboli uz brusko a ta rana?ja som po sekcii mesiac aj 5 dni a ja si ranu a nad ranou stale necitim radsej lez na brusku ak sa da mne hej .a citis si tu ranu?

mirka8429
16. jún 2008

jari tak drzim palcekyy..dnes sme boli v mc donalde v optime hhehe

monti mame sa fajn len mame bolesti bruska a maly uz 2 dni nekakal...a dnes v mc donalde som si kupila mc chicken a bola tam taka omacka taka kysla a aj kapusta a som kus zjedla ta dufam ze maleho nerozboli viac brusko ☹

sandrika
autor
16. jún 2008

mirka ked ma drobeckoliky brusko ho budeboliet aj ked budes jes suchy chleba mam to odskusane nemusis mat vycitky

mirka8429
16. jún 2008

sandri vazne??juuuj chudatko..len ma mrzi ze sa nevie vykakat 😒

jarka70
16. jún 2008

Mirka babetko nemusi kakat kazdy den hlavne kojene ani moj nekaka kazdy den kedy ako to je normal.

dididi30
16. jún 2008

cafte baby,
moj tiez nekaka kazdy den ale dnes ho nieco prehana, asi som opat nieco zle pojedla ☹ , no ale uz sa obmedzujem,musim prist na to co mu vadi,....
mirka ak prdka tak je to ok 😉
mien ja som 4 dni po porode a uz si idem nasadit ten stahovaci pas, bo mam okolo brucha pneumatiku 😀

dididi30
16. jún 2008

jarka, velka sestra je v poho, este ho tak neberie bo je taky malicky a vies este sa s nim neda hrat, ale snazi sa, poda co treba a tak....ono malickemu sa teraz velmi venujeme a ona je tak trochu mimo aj nas to mrzi tak sa snazime ju do vsetkeho zapojit a ona je stastna 😎
pampuliacik, aj ja som to mala vyse mesiaca 😉

pinco
16. jún 2008

didi ahoj, gratulujem aj ja, nech ste hlavne zdravi 🙂 Tamarka si urcite postupne zvykne na maleho brachu. Baby to znasaju asi lepsie ako chlapci, neziarlia tolko 😉

gabkazabka
17. jún 2008

Ahojte baby,
tak sa hlasim,aj ked oneskorene,v nemocnici sme boli nakoniec az 2 tyzdne 😒
Ale sme zdravucki a to je hlavne,Ninka sa narodila v pondelok 9.6.2008 o 14:13 s rozmermi 3500 g a 50 cm.Po neuspesnych 2 vyvolavackach lekari zvolili nakoniec sekciu...
Didi,blahozelam Ti k Thomaskovi,je nadherny....idem vlizit aj ja nejake foto do albumu 😉
Prajem pekny dnik 😵

gabkazabka
17. jún 2008

jeeeej,teraz som si precitala,ze aj Mien ma uz chlapceka,tak blahozelam 😵

lucka0122
17. jún 2008

ahojye..didus thomasko je prekrasny..gratulujem....mirka aj moj maly ma koliky ale len doobeda ....nastastie

montinka
17. jún 2008

ahojte didi maly je zlatucky.🙂 miri co maly uz dobre?

mywiel
17. jún 2008

Pampuliacik to mam aj ja v poslednom case casto, to uz sa asi chystame... 😉 🙂

pampuliacik
17. jún 2008

😉 tak to je fajn mywiel - ze sa "chystame"... ja mam uz toho fakt dost, neviem ako vy ostatne 😖 a to este tolko tyyyyyzdnov ..... mywiel, spi sa ti v noci dobre? mne asi zase male podrastlo a strasne mi tlaci na zaludok a celkovo mam cele brucho take napnute a vsetko utlacene, ani dychat nemozem. neviem si predstavit, ze este porastie... som "pomensia" a tak ten tlak v bruchu na vsetky organy je naozaj brytal. v noci vobec nespim

mywiel
17. jún 2008

Ja sa mam dobre v noci spim tak ze sa prevalujem z boku na bok bolia ma klby, inac ja kludne pockam este dva tyzdne... 🙂 😀 😵

dididi30
17. jún 2008

ahojte cakajuce mamicky a mamicky 😀
dakujem babule, je zlaty naozaj, len haja a papa 😵
jej gabi konecne si tu,gratulujem k malikej 😵 je zlatunka
baby a uz mavate aj nejakych poslickov?? bo uz sa vam to fakt blizi 😎

pampuliacik
17. jún 2008

a co presne su ti poslickovia? nechce sa mi hladat na nete 😔 radsej popiste tie, ktore ste to uz "prezili" 😀 vsade to spominaju, ale neviem cim sa to lisi od nejakeho tvrdnutia brucha ci pichania v podbrusku...

montinka
17. jún 2008

pampu inak s tym spanim a dychanim mam podobne problemy ako ty ja u neviem ako by som spala. 😀

darlinka
17. jún 2008

Ahojte cakatelky, ja toho tiez v noci vela nenaspim, prehadzujem sa z jedneho boku na druhy a citim sa ako lokomotiva 😀 😀 . Mam pocit, ze male je uz v brusku riadne natlacene a nema moc miesta, niekedy ma dost tlaci... Pampu, aj ja mam napnute brusko a picha ma casto v podbrusku, dr mi povedal, ze je to normalne, ale moc mu neverim... 😒

zmrzka333
17. jún 2008

gabka gratulujem k malej, preco ste boli tak dlho?

lucka ty si bola tiez dost opuchnuta pred porodom ako dlho ti to odpuchalo? tiez mam edem na nohach

dididi30
17. jún 2008

pampu poslickovia?? no to su take vselijake tlaky a pichania a tak, ja som to mavala uz mesiac pred porodom, ale vraj je to normalne, ale u mna nebolo lebo drobcek bol ulozeny dole ale hlavickou dopredu a tym padom tlacil a tlacil a nemohol si tu hlavicku ulozit, az tesne pred porodom sa trocha otocil ale aj to na bok , ale podarilo sa mi ho pekne odrodit 😎
darlinka neboj nic, je to normalne 😉 nema dost miesta a aj keby to na teba prislo uz je hotove 😎
zmrzka ja som bola opucnuta pred porodom aj som pocas porodu mala tlak 170/112!!! a ked som porodila tak som hned odpuchla aj s porodom odilo 10 kil 😉 , ale stale som taka opuchnuta, alebo zeby to bol tuk? 😅 nevadi, zhodim 🙂

mirka8429
17. jún 2008

jari viem ze nemusi kakat kazdy den ale aj tak som radsej ked kaka vies...lebo ak placka a kopka nozickami tlaci a nevykaka sa tak ma to trapi... ☹ ako dlho tvoj nekakal..môj uz treti den

didus no prdka hehe inak aky je to pas a pomaha stiahnut brucho??kde ho mozem kupit

luci nas ma koliky niekedy cez den doobeda a vecer...

pampuliacik s tym spanim v noci si nic nerob..ja som nemohla spat cca mesiac pred pôrodom a mozno aj dlhsie..som si pozrela v telke cely nocny program az do rana...maly bol strasne aktivny v brusku a aj ma vsetko tlacilo no spat sa nedalo...no a ti poslickovia to je take ako keby kontrakcie ale nie tie prave...stahy maternice bolesti ako pri menstruacii ale nie silne a nie pravidelne a bolesti sa nezväcsuju a ani sa medzi nimi neskracuje interval...

monti no to boli koliky zrejme..a co sa tyka kakania tak este nekakal 😒

darlinka je to normalne aj ja som to mala pichanie v podbrusku a aj v posve to sa pripravujes..

gabka gratulujem k malinkej

lucka0122
18. jún 2008

ahojte ...zmrzka odpuchalo mi to tyzden..a uz mam nohy ake som mala...prsty na rukach mam take ze nadam daktore prstene na ruku....

zmrzka333
18. jún 2008

lucka nohy ok a ruky nie tak celkom? do prdele to budem musiet dat zvacsit obrucku lebo teraz ju dam tak do polky prsta

mirka8429
18. jún 2008

zmrzka ahoj ako sa mas??

zmrzka333
18. jún 2008

ahoj Mirka mam sa dobre, nic mi nie je nic ma neboli takze mozno porodim az v auguste 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre