Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
31. jan 2008

No jastericka mna bole dole pri zadocku, teda kostrc, akoby som to mala silne narazene, mala som to sem tam. A to brusko , mne za tyzden narastlo brusko o dva az tri centimetre, ale teraz to nejak stoji.

loss
31. jan 2008

jastericka neviem co by to mohlo byt

maca28
31. jan 2008

jasterka to bude natahovanim svalov aj tam dole..menej sexuj 😀

jastericka
31. jan 2008

kočky, díky 😀

maca28: to bolo dobré, som sa zasmiala 😀 , no sexík si sem-tam užívam, ale tak raz za dva týždne 😅

hádam to nič nie je... 😀

maca28
31. jan 2008

ja vobec,dajak chut dosla alebo co 😒

maca28
31. jan 2008

ja si dam tri vyprazane rezne,to lepsie jak sex 😀

loss
1. feb 2008

baby ja ani neviem co je to sexik?

miriamka
1. feb 2008

Baby,inac kedy zacina 3 trimester?Vcera som citala,ze vraj 26tt,takze od soboty som tu 😵

loss
1. feb 2008

miriamka v 26tt a niekde pisu ze v 27tt,kazdopadne ja mam v sobotu uz iba 100dni do porodu 😵

jastericka
1. feb 2008

ahojte žienky, dnes som tu prvý krát, dala som sa do upratovania a konečne som vyriadila byt. Síce pomaličky, slimáčím tempom, ale výsledok je super 😀 Malá celý čas spala, ako som ju natriasala a teraz, keď som v kľude kope ako divá.

Ten sexík si už ani ja asi nebudem užívať ako ma bolí tam dole. 😠 Ale nevadí, dám si čokoládu 😀
Ani sa mi nechce veriť, že mám cca 10týždňov do pôrodu, veď to utečie ako voda...
Za 10 týždňov sa náš život zmení od základov, zrazu tu bude malé ukričané klbôčko, sranda 😅 , dakedy tomu nemôžem uveriť...

loss
1. feb 2008

ahoj jastericka

jastericka
1. feb 2008

ako sa máš dnes loss? 🙂

jastericka
1. feb 2008

loss: za týždeň si už v treťom trimestri, dobrý pocit, že?
Čo sa týka výbavičky, už máš všetko zaobstarané, aj kočík, vaničku a takéto veci?

loss
1. feb 2008

no treti trimester to je super nie nemak kocik ani vanicku a ani postielku zacinam uz od pondelka
a co ty uz mate vsetko?

lucka0122
1. feb 2008

AHOJKO LOSSIK AKO SA DNES MATE S MALINKOU?MY FAJN PATKO KOPKA STALE SA PREHADZUJE...

jastericka
1. feb 2008

no my máme skoro všetko, čo sa týka vecičiek, plienok, hrebeň, flaštičku.
Ozaj, koľko flašiek asi treba? Určite viac, na striedačku, na čajík a na mliečko....
Treba nám kúpiť kočík, ale už sme ho objednali, vaničku na kupkanie, prebalovaciu podložku a dáku tú kozmetiku pre bábo a mali by sme mať všetko
Tie najväčšie výdavky nás ešte len čakajú...
Veľa vecičiek mi požičala kamarátka po jej dcérke, tak som rada, nemusím už naozaj nič kupovať, až potom, keď bude väčšia.

happygirl
1. feb 2008

ahojte, bambulky...
no tak ja som uz aj doma po tej serklazi, prezila som to 😎 celkova anesteza a par infuziek po tom to istilo... dnes ma pustili domov... ale sandriku, co mala iste tiez na serklaz, som tu este nevidela, neviete, co je s nou?...

Inak bavili ste sa tu o mastickach na bradavky a na ritusku... (neviem, preco ste niektore odpovedali mne, ja som sa na to nepytala 😉 ) mozem napisat z vlastnej skusenosti, resp. co sa nam za 2 rokyu osvedcilo u malej - na zadocek - najlepsia biela rybacia mast (bud biela Rybilka, alebo biela "jecoris" rybia, v lekarni uz vedia o co ide...), potom na silnejsie zapareniny je uplne supeeeer obycajny klasicky rokmi (aj nami) overeny Pityol... dobry je aj Imazol, ale Pityol sa nam lepsie osvedcil... je sice otrasne hnedy ale super ucinny...
A co sa tyka masticiek na bradavky... no hovori sa o vselicom, ale naozaj super a prirodne je nechat si na bradavke vlastne materske mlieko 😉 fakt... je to liecive, hojive, obsahuje to vselijake vitaminky a urcite sa to nemusi umyvat... a dopredu si nemusite naozaj kupovat masticky na bradavky, ved nikde nie je napisane, ze ich budete musiet aj vyuzit, nie kazdej kocke sa popraskaju... vdaka Bohu, ja som ziadne maste nepotrebovala, kojila som 16mesiacov a ked som sem-tam mala bradavky citlivejsie (mala sala ako pijavicka 😎 ) tak som si ich len potrela MM 😉 to je fakt dobre... takze sa dopredu nebojte o popraskane bradavky, treba ku kojeniu pristupovat optimisticky, ze to zvladnete aj bez toho 😉

jastericka, no a flasticky... ja som si v takej istej euforii ako ty vravela, ze isto ich treba viac... mala som asi 4, z toho som ani jednu nepouzila az do Ninkineho 1 roka, lebo tym, ze bola kojena, uplne mi odmietala akukolvek flasku 😉 naucila sa z nej pit az po 1.roku... dovtedy mi nechcela nic, ani vodu, ani cajik, nic, len a len didku a akojit, aj v lete v najvacsich horucavach... potom som 1 flasu darovala kamoske a jednu nepouzitu mam este odlozenu pre male ked sa narodi...teraz pouzivame klasicke 2 flase, okrem toho asi 3 druhy naustkovych poharikov a dalsiu flasu s nekvapkajucim sosakom 😎 takze ani flasiek netreba kupovat zbytocne vela, uplne maximalne 2ks, aj to len pre ten pocit "co keby bolo treba"....

jastericka
2. feb 2008

happygirl: som rada, že je všetko v poriadku a že ste už domka z nemocky. 🙂
Chcem sa spýtať, keď Ti teda robili serkláž, to potom kedy pred pôrodom Ti krček znova otvoria? Alebo sa to samo prirodzene pri pôrode, to asi nie, že? Pýtam sa len tak pre zaujímavosť 😅

Aj ja som počula, že materské mlieko je dobré na bradavky, veď uvidíme ako na tom budeme.
Tie fľašky teda ešte nebudem dokupovávať, uvidíme potom, však obchody sú otvorené 😀

Dnes som sa celkom dobre vyspala, že by to tie homeopatiká robili, no kto vie...len mi ide na nervy sused, taký de...Si myslí, že je jediný v paneláku, hudba na plné gule, kvôli nemu sme si presťahovali spálňu do druhej izby, lebo by ma porazilo, keby mi tými decibelami budil malú.. 😠

ajkabezka
2. feb 2008

hezkou sobotu přejeme všem těhulkám 🙂 sice nejsme v treťom trimestri, ale už se na vás tu moc těšíme 😵

loss
2. feb 2008

ajka ahoj 🙂

jastericka
6. feb 2008

ahojte žienky z tretieho trimestra, dáko tu je smutno ☹ , tak reku idem napísať. Hádam nie som sama v treťom trimestri, tak šup sem pridávať ako sa cítite, čo nové a tak podobne.

Ja v poslednom čase bojujem s čudným zapchaním nosa, ako by som mala nádchu, ale nemám, len mám stále nos zapchatý, ťažko sa mi dýcha, najmä večer. Fučím ako slon 😅

Zajtra idem do poradne, tak som zvedavá, čo mi povie doktorka...malá je stále otočená priečne, dúfam, že sa do pôrodu ešte otočí 😨

Prajem pekný dníček 🙂

jastericka
6. feb 2008

Tu už nikto nepíše ☹

lucka0122
6. feb 2008

ahojte tak kupila som si tie paragripe ako casto to mam cmulat?

jastericka
6. feb 2008

ahoj lucka: homeopatiká sa môžu často, podľa toho, v akom štádiu je tvoja choroba. Ak je to vážne aj každú hodinu nechať tbl rozpustiť pod jazykom, ak to nie je až také akútne, tri-štyri krát denne-
Pozri príbalový leták

loss
6. feb 2008

ahojte 🙂

mink
7. feb 2008

Ahojte 😵My sem tiez patrime. Vcera sme boli na dalsej kontrole, vysledky z glukozoveho testu boli ok - obavala som sa, ze nebudu, pretoze mi po nom bolo dost zle 😒 Vcera mi dali prvu vcelicku do pleca, som Rh-, popocuvali nam srciecko, nahmatali polohu - boli sme hlavickou dole ale ze vraj sa to moze este menit do 34tt. Teraz budeme chodit na kontrolu kazde dva tyzdne a od 36tt kazdy tyzden.
Jastericka - ten upchaty nos... to mavam aj ja... hlavne vecer... rano sa to ale vzdy uvolni 🙂
Mierne bolesti kostrce alebo tam dole su podla mna tiez normalne pokial nepretrvavaju prilis dlho... a ked sa bolest nestupnuje.
Ozaj babule, ma niektora z vas v umysle pouzivat epi-no ako pripravu na porod? http://www.epino.de
S pripravou sa zacina tak 3-4 tyzdne pred predpokladanym porodom, pokial niesu problemy. My tu mame jednu porodnu sestru ktora to skusala na sebe a velmi si pochvalovala...My by sme to tiez chceli skusit pokial budeme moct...

loss
7. feb 2008

mink ahoj 🙂

jarka70
7. feb 2008

ahoj aj my tu uz patrime 🙂 no mne ten upchaty nos uz ostane az pokial neporodim ale mam to len rano a potom vecer.tam dole mam mam trpnutia a dost bolestive uz od 5mesiaca a doktorka ze vraj je to ok ze maly mi na nieco tlaci atym to je. no dufajme lebo uz koli tomu chodim niekedy ako kacka . ja idem na poradnu v pondelok uz sa aj tesim dufam ze budu dobre spravy.
no v poslednej dobe nemozem vobec spat a este ked zaspim tak mam hrozne sny uz asi tyzden.pomoc ☹

jarka70
7. feb 2008

piekla som sebe aj detom zemlovku uz nech sa ochladi som strasne hladna 🙂

petka015
7. feb 2008

caute no ja mam tiez hrozne sny niekedy sa az miknem zo sna. a dokonca eroticke s mangelom no nedostatok sexu. 😝

my ideme 14 na sono kolko drobcek vazi tak som zvedava kolko pribral.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre