Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
22. mar 2008

lucka podľa sona máš termín toho 11.5? Kde ideš rodiť zabudla som... 😉

helena
22. mar 2008

ahojte ......
u nas bolo dnes tak krasne vonku......slniecko cely den tak nadherne hrialo...... 😀 no krasne pocasie bolo.

ivulienka22
23. mar 2008

ahojko sandrika,ahojte babušky,
už som písala do rizikovej tehotnosti, ale dočítala som sa aj tu o tebe sandrika že si mala nejaké problémy - len mňa poslali z pohotovosti domov vraj je všetko ok. špinila som včera doobeda,poobede kľud a dnes od tretej rána sa to znova spustilo. som v 31 tt, ide zo mňa tmavý výtok a neviem ako mám reagovať. či sa mám báť a utekať znova do nemocnice, alebo počkať do utorku na svojho dokiho.

miriamka
23. mar 2008

Ivulienka...a to Ta nenechali v nemocnici?A co povedali,co ten tmavy vytok znamena?

dididi30
23. mar 2008

dobre ranko, tak ja som uz nachystala velkonocne ranajky a cakam, kym vstane zbytok mojej rodinky 😀
ivulienka....ak ta poslali domov, tak je to asi ok.......podla mna sa snaz lezat s nohamy hore a vydzr do vecera a ak sa to neupravi tak utekaj na pohotovost opat, lebo to podla mna nemusi ist o porod , ale moze to byt aj nejaka zrazeninka v tvojej maternici, ale s tym sa da vraj byt az do porodu....ja neviem, ja ked som zacala spinit, tak som uz mala termin porodu a v ten den som rodila, no ale je to na tebe..
mirka...ty si tiez take ranne vtaca?? uz si urobila tu smotanovu tortu? 🙂

sandrika
autor
23. mar 2008

ivulienka je v tom výtoku aj krv? Ak hej okamžite na pohotovosť, máš aj dáke bolesti ja by som šla asi tak či tak vytok ktorý spomínaš byuť v 31tt nebal byť a môže značiť predčasný pôrod. Držím palce

jarka70
23. mar 2008

ahojte 🙂 🙂
tak ja som sa fajne napapkala aj vy?a teraz mi je uz jedno mozem ist rodit ale urcite to tak skoro nebude .skusim si dnes dat cervene vinko taku mam nanho chut. 🙂

ja keby som este dnes idem zas na pohotovost alebo keby sa to zhorsilo ☹ predsa aj na pohotovosti bude iny lekar a dobre vieme ze niekde cez sviatky otflakuju svoju pracu .

loss
23. mar 2008

ivulienka utekaj do nemocnice to nie je v poriadku v tomto stadiu tehu taky vytok

jarka70
23. mar 2008

ivulienka uz si isla daj nam potom vediet predsa to nieje sranda taky vytok ☹

loss
23. mar 2008

jarka ako este stale nic?

sandrika
autor
23. mar 2008

ahoj loss ako?

dididi30
23. mar 2008

dobre ranko
napane?? ja az za usamy mam , fuj nevladzem ani dychat, ale stalo to za to 😀
jary, tak veru treba sa najest, lebo o chvilu budes kojit a potom uz hocico nemozes...teda aj ja sa toho uz teraz bojim, ale vydrzim 😀

lucka0122
23. mar 2008

ahojte sandrika podla sona mam 5.5....v piatok som zacala 32tt..ano v BB nemocke budem a ty nie?

sandrika
autor
23. mar 2008

ale asi hej chcela som isť do ZV , no skôr to asi nepôjde kôli mojej mame tak to sa v pôrodnici určite stretneme keď ja mám termín 1.5. 😉

lucka0122
23. mar 2008

pekny termin....aky mas zoznam co do porodnice...

ivulienka22
23. mar 2008

ahojte babulky,
ďakujem vam za odpovede, ja som doteraz ležkala. mám aj nádchu a zdá sa mi že ten výtok mam len keď sa vysmrkám, ono alebo keď ležím je to trošku ukludnené. mám len malú slipovú vložku a na nej pár flačikov, ale keď sa utrem tak to neni čistý papier - ako kedy. volala som sestričke do nemocnice - zohnaná cez kamošku - vraj zajtra má službu nech sa u nich zastavím. dúfam že dovtedy sa nič vážne nestane. bolesti nemám, bruško netvrdne, krv to zatiaľ nie je - teda neni to jasne červené - ale tak sa strašne bojím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sestrička ma uistila že to môže byť jedno s druhým, to že mám nádchu, ten krém na výtok..... no nech už je zajtra

lucka0122
23. mar 2008

ahojte teraz som vstala tak mi je zle zjedla som pomaranc len bol daky divny tak ma pali zaha a je mi na grcanie....aj brusko ma bolelo

lucka0122
23. mar 2008

a chcem sa opytat uz mate prichystane veci do porodnice?ja este nie mam vsetko len zbalene to nemam....

sandrika
autor
23. mar 2008

mopja ja pomaranč tiež nemôžem....
mám to prychstané , ale nie všetko zbalené poštôlky som ešťe ani nekupovala..........

lucka0122
23. mar 2008

nie?ja ich mam kupene ako prve....dvojo dvojek..to som dnes este jedla rezance s makom potom zemiakovy salat s udenym maskom.....boooze ja zeriem co vidim

sandrika
autor
23. mar 2008

len si daj a už sa pobaľ! 😉

dididi30
23. mar 2008

lucka, niesi sama ja ako prasa, ako taky srotovnik, a to doma sa najem, potom na navsteve a este pridem domov a kazdu hodku sa poriadne najem....tusim za tie sviatky priberiem viac ako za cele tehu 😀 ale zas ked mi chuti som rada 🙂 ja pomarance teraz milujem, nemusim jablka, pri malej som ich jedla na kila, ,,a tasku mam nachystanu, ale okrem vloziek v nej nic nemam, hoci som kdesi citala,ze uz od 28tt sa moze taska pobalit ale nehcem to tak nahlit, lebo este daco privolam, ale ked budem v tvojom tt tak asi pobalim, pre istotu 😉

lucka0122
23. mar 2008

ja sa pobalim tak v utorok zajtra operiem este tasku a kym vyschne a potom pobalim....jaaaaaj boooze ako to teraz rychlo ide......bojite sa dakto?ja ani nie len neviem co ma caka a bojim sa iba nastrihnutia a sitia...ineho ani nie...

jankapo
23. mar 2008

Luci....nebojim sa nastrihnutia, to nepocitis, ale sitia... 😖 😨 och au, to musi byt brutaaal....myslim ze si dam palicku medzi zuby a budem zatinat....alebo neviem co... 😒
mna este caka vybratie pesaru..."neuveritelne" sa tesim.... 🤐

dididi30
23. mar 2008

luci ten natrih nebudes citit, horsie to bude s tym sitim, teda spon mne to neumrtvili......ale zas nikde nieje napisane,ze aj teba budu musiet nastrihnut, su aj ake co sa pekne otvoria.. 😉 jankapo to uz vlastne napisala, ale ja z vlastnej skusenosti pisem 😉 🙂
luci a ten pesar si mala naco?? sorry za tu otazku, ale je to naco?? 😨

jankapo
23. mar 2008

didi, pesar som mala ja...nie lucka... 😀 didi, ty uz nepi, ty si mimo....xixi
no nic, pesar ti daju, ak sa ti skrati krcok, ma to podrzat maternicu a zabranit dalsiemu skracovaniu, ani ja si to neviem celkom dobre predstavit ako to tam dnu funguje, ale zatial funguje a drzime sa.... 😉

jankapo
23. mar 2008

http://www.pesary.cz/druhy/cerklazni/navod
.....ak by ta to veeeeeeeeeelmi zaujimalo.... 😉

dididi30
23. mar 2008

jaj janka,prepac 😀 myslela som na teba a napisala lucku 😎 tak to je dobre, ze to tak funguje, ale hlavne ze ste v pohodicke 😉 tak idem na to kuk 😉

jankapo
23. mar 2008

no didi, super ze si sa opytala... 😀 aspon som sa aj ja daco viac dozvedela...a ukazala muzickovi, co mu obsadilo jeho teritorium.... 😀

loss
24. mar 2008

dobre rano babulky
zelam krasnu Velku noc u nas je kopec snehu a snezi ako na Vianoce proste parada 😒 aj ja sa tesim ked uz budememe mat potom a budeme mat drobcekov vedla seba,vsetko ma uz boli a uz sa tesim kedy si konecne obleciem spat svoje nohavice 😵
ozaj dnes to mam za 49dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre