Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

janette4
7. júl 2008

Levik, aj ja som bývala taká vyplašená,keď sa malý dlhšie nehýbal.Niekedy som mala pocit, že mi chce to brucho rozkopať a niekedy, keď celý deň nič, zostala som vyplašená.Ale obyčajne večer,keď som si dala teplú sprchu, tak sa rozhýbal.Takže tvoje obavy celkom chápem.

jastericka
8. júl 2008

pinco 😀 , veru, asi sme vybrali zlé vozidlo 😅 . hm, taká malá a už si bude vyberať, hehe 😀 . Chodíme vonku podvečer, keď už je vonku príjemnejšie, aj to ju pol prechádzky nesie manžel na rukách, aby neplakala a ja tlačím kočiar a držím psa 😅

didi: vôbec mi bruško nechýba, ja som už bola nervózna ku koncu tehu, neznášala som to dáko dobre, som rada, že je už maličká vonku 😉

cukruska1920
8. júl 2008

Ahojte...pisem sem lebo neviem kde by som mohla najst odpoved.....3 testy mi vysli pozitivne a dnes som robila a vysiel negativne...co si mam o tom mysliet?

janette4
8. júl 2008

Že bol blbý test.Choď k lekárovi a uvidíš.Pokiaľ chceš, aby to bolo pozitívne, tak držím palce.

cukruska1920
8. júl 2008

janett....jasne ze chcem....a velmi-...som z toho teraz tak dost rozhadzana....lebo prsia ma bolia a podbrusko ako keby mala dojst mrcha tak neviem...

mywiel
8. júl 2008
montinka
8. júl 2008

cukruska zajdi k doktorovi ten ti da 100% odpoved.🙂

cukruska1920
8. júl 2008

hej,,,idem vo stvrtok...som zvedava teda

montinka
8. júl 2008

budem drzat palce potom daj vediet.

cukruska1920
8. júl 2008

hej dam....ale metie ma to brucho ze ma boli....ako keby sa mi chceli pustit

montinka
8. júl 2008

to bolelo aj mna aj ja som kazdy den cakala no uz pridu a nic. iba zo dva taky taky vytok som mala a to je vsetko.

cukruska1920
8. júl 2008

monti...ja mam tiez vytok ale bezfarebny

dididi30
8. júl 2008

ahojte
ciukruska v ktorom si mesiaci?? daj si to do linku aby sme mohli reagovat 😉
monti co porabas?

cukruska1920
8. júl 2008

didi...ja vlastne ani neviem ci som ....ale doky povedala ze mozem byt tak v 5-6tt ale neviem......3 testy mi vysli pozit a dnes negat 😕

mirka8429
8. júl 2008

diduska ahoj moja...ako sa majkas

cukruska gratulujeeem ak si...skus si este urobit ten test raz...lebo ja som pocula ze ked sa robi kedy ma ukaze pozitivne a ked sa robi uz nejak neskôr tak to vraj neukaze..ale ak ti vysli 3 testy pozitivne tak nieco na tom snad bude...a tie ciarky boli zretelne a jasne??

mirka8429
8. júl 2008

jastericka ahooj ako sa mate...

cukruska1920
8. júl 2008

mirka...ten prvy co som si robila v stredu je v albume a ten co v nedelu som odfotila ale neda sa dat do albumu...stale mi to zlyhava

janette4
8. júl 2008

cukruska,úplne na začiatku aj mňa bolelo v podbrušku a ešte vaječníky. A aj keď mi dva testy vyšli pozitívne,myslela som, že som prechladnutá.Až potom som zistila,že to sa len rozťahovala maternica.Choď k lekárovi, ten ti to potvrdí alebo vyvráti.Ale pri troch pozitívnych testoch, myslím, že to bude o.k.

mirka8429
8. júl 2008

cukruska skus si zmensit...a nebolia ta prsia??no a veru ako ti radi janette chod k lekarovi oni ti to z krvi zistia ci si alebo nie...na vnutornom ultrazvuku to bude vidiet az okolo 7 tyzdna,...

mirka8429
8. júl 2008

cukruska som kuki ten test...no ta druha ciarka je dost slaba..ale to nemusi vadit..ale ja som raz tak mala..som si myslela ze som tehu a nakoniec som mala cystu a preto mi ukazalo tu druhu ciarku ale len slabucku..ale tym nechcem povedat nic..lebo ty môzes byt tehu...chod k lekarovi...

levik82
8. júl 2008

Dakujem za odpoved Janette. Vcera vecer sa maly zase ozyval aktivnejsie 🙂 a dnes tiez, tak som rada. Asi sa ma podobne ako ja - ked sme doma cez vikend citi sa v pohode, len z mojej roboty je uz nevozny 😲 Este chvilu ale budeme musiet vydrzat... Inak baby, kedy ste sli na matersku??? 6 tyzdnov pred alebo aj skor?

montinka
8. júl 2008

ahoj didi no prave ked si tu bola som ja doma pochrapkavala.😀 ale teraz som tu a asi tu uz nikto nebude.

mirka8429
8. júl 2008

monti moja ja tu ale na skok..maly zatial haja...hehe

montinka
8. júl 2008

a ty si si co tiez nelahla?

mirka8429
8. júl 2008

monti ta neviem hehe asi pojdem teraz na chvilu

montinka
8. júl 2008

ved si pisala ze si unavena. ale tak nie ze by som ta vyhanala ja sa len tak pytam

slavica2
8. júl 2008

ahojte baby 🙂 vladzete chodit? chodim strasne pomaly, gulam sa a obcas mam pri chodeni aj bolesti. ked sa malinka hybe......
ako sa citite?

montinka
8. júl 2008

ahoj no ja beham v pohode. vsetci si myslia ze ked mam velke brucho tak mam chodit ako kacicka ale ja chodim normalne. joj bolesti mam aj ja hlavne ked mi otrca mimco nozkay na boku brucha a inak sa citim celkom v pohode teda pokym nie je vonku teplo

montinka
8. júl 2008

a inak ma bolievaju hrozne spodky noh

janette4
8. júl 2008

Ja tiež ako montinka.Aj keď je pravda, že rýchlosť chôdze sa dosť zmenšila.Ja mám skôr iný problém pri chôdzi.Keďže som astmatik, tak mám trochu problémy s dýchaním.ale inak v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre