Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sonatorik
28. mar 2008

ahojte....mylsite že presnejsi termin je podla mensutracie alebo podla SONA???? lebo ja tuto nedelu zacinam 41 týžden...a citim sa ako v 6.mesiaci.....stale nic....termin podla sona mam 6.4....

jankapo
28. mar 2008

Ono je to tak v mojom zivote, cokolvek som si ja sama naplanovala, nevyslo to.Ked k veciam pristupujem zivelne, tak sa daria... 😉 Uz tehu ma presvedcilo ze moje plany su na.... 🤐 Aj tak to bude len tak, ako si babo zmysli. 😅 Ja sa tak mozem modlit, nech nenastanu komplikacie a to je vsetko co chcem. Ono by to bolo nadherne, rodit podla porodneho planu, "prirodzene", ale to tak mozno moja dcera bude na nejakej sukromnej klinike...My sme z toho len zbytocne frustrovane.
Snad sa stihnem oholit doma a nedorezat sa jak masiarka, predstava klystiru mi nevadi vobec, desim sa asi len sitia. To si teda neviem predstavit, ked ja sa mykam uz pri trosku viac bolestivom vysetreni. To mi pride strasne brutal, nechapem ze este nevymysleli nejaky umrtvovak... ☹

miriamka
28. mar 2008

Jani...no ja uz doma manzela trenujem ako ma ma holit,tak som zvedava ked nebude doma ako sa dokalicim 😀
Inac ja nemam zatial z nicoho co sa porodu tyka paniku,takze hadam je to dobre ze sa skorej tesim nez bojim

jankapo
28. mar 2008

Sonatorik, jeden termin mas podla mrchy...napr. ja podla mrchy mam 9.5....druhy podla sona....ten mam 11.5. Ak medzi tymito dvoma terminmi nie je vacsi ako tyzdnovy rozdiel, berie sa do uvahy ten mrchovy termin, t.j. u mna 9.5. Ak by som ale mala vacsi rozdiel, napr. podla sona 1.5....berie sa do uvahy sono termin.
Ja sa tiez citim kazdym tyzdnom lepsie, nic si z toho nerob...Moze tom prist jak blesk z jasneho neba... 😵

sandrika
autor
28. mar 2008

u mna sa všetci dr riadi čisto termínom podľa sona tiežje neskôr ako podľa mrchy...

sonatorik
28. mar 2008

faaakt? to som netusila...mne ten rozdeil je presne týžden.....tuto nedelu alebo na buducu....a tak som chcela aby to bolo dnes....mam meniny a mama ma narodky..... 🙂

lenocka80
28. mar 2008

Ja sa tiez nejako nezaoberam tym coho by som sa mala pri porode bat, ale to bude asi tym, ze neviem co to bude 😀 Zatial co som zbierala info od kamosiek, tak naozaj kazda to prezivala inak, jedna uplne v pohode, sitie nebolelo, druha zasa ze sitie najhorisie...tak uvidime kam sa zaradim. Ale zasa som veeeelmi rada, ze manzel chce byt pri mne, tak to mi dost pomaha, dufam ze sa nic neskomplikuje a bude moct byt so mnou cely cas. A vasi chlapi budu pri vas?

miriamka
28. mar 2008

Leni...moj bude pri mne,nechce si nechat ujst prilezitost vidiet maleho ako prvy 🙂

sandrika
autor
28. mar 2008

Lenka tak šup pod teplú sprchu, potom si riadne vymasírovať malíčky, bradavky a schodíky a jaska šúchať kríže stále stálea ak sa ti dápomiluj sa smužom 😉

jankapo
28. mar 2008

No mne tak bolo povedane....ale lekarka nie som. 😉
Ty to chces stihnut este dnes? Hmm....to si mala celu noc tancovat, sexovat, medzitym popijat malinovy cajik a odvar z lanoveho semiacka.... 😀 Skus si stlacat taky bod na nohe, nas na priprave ucili, ze vyvolava kontrakcie- chyt si nozku nad clenkom, na styri prtsy, kde ti koncia tak tam medzi kostou a svalom ma byt nejaky bolestivy bod a ze ten ked budes masirovat tak by mohlo.... 😉 no neviem ci som to nenapisala ako tatar.... 😀

sonatorik
28. mar 2008

aj moj pri mne bude. Inka máte aj vo vašich nemocniciach tzv. nadstandardne spoplatnene služby? teda výber lekára resp. porodnika a pod.? mne to pride dost divne platit n iekomu za to čo robi ako svoje zamestnanie a je teda riadne platený....

lenocka80
28. mar 2008

No moj tak isto. Je super, ze je to mozne aby tam chlapi boli...mne osobne to pomaha uz teraz, ked viem ze bude stale pri mne

miriamka
28. mar 2008

Sonatorik...ja si nezazmluvnej lekara,maximalne ked sa mi podari chcem mat nadstandartnu izbu.Nebudem platit niekomu koho ani nepoznam...ved niekto ma odrodi,no nie?

sandrika
autor
28. mar 2008

inak tie malíčky na nohách 🙂 fakt to pomáha videla som na vlastné oči pobede masírovala a vnoci porodla 10 dní pred termínom

sonatorik
28. mar 2008

tak to idem masírovat 🙂 🙂
u nas beru 6000 za toho lekára, 3000 za epidural a 500 za partnera....takže skoro 10 000 za porod. ja si tiež mylsim že samotný porod nie je taky dlhy a skor by som si "zaplatila" prijemný prístup sestričiek 🙂

sandrika
autor
28. mar 2008

sona veru u nás dr 7.000,-Sk, muž pri pôrode 1.000,-Sk , epidurálka 2.500,-Sk , sestrička 2.000,-Sk asi tak 😠 😠 😠 a ktomu kurnik dostanú 20.000,-Sk na výplatu

sonatorik
28. mar 2008

😲 😲 😲 tak toto je sila...asi maju pocit, že tie peniažky co nam od februara pridaju...sa musia automaticky vraciat statu....to je fakt otrasne...už len dufať, že aj nam neplatiacim sa budu venovat aspon standardne...

lenocka80
28. mar 2008

To je hrozne a vraj chudaci lekari aki su malo financne ohodnoteni...A inak tiez by som chcela este dostavat peniaze za to, ze vykonavam svoje povolanie...si predstavte,ze za to ze vam predavacka nieco preda, tak jej este zaplatite...

miriamka
28. mar 2008

Ja nedam nikomu ani korunu za to ze ma odrodi,ved je to jeho povinnost,a manzel uz dohliadne na to aby tam na mna uplne nekaslali.

sonatorik
28. mar 2008

presne tak....aj ja robim vo firme kde poskytujeme bezplatne poradenstvo (dotované štatom) a tak ma napadlo, že si vycapime na dvere, že za to berieme prachy....
no ale asi s tým nič nespravime...ja sa velmi rada potom po porode revansujem nejakemu lekarovi alebo sestričke...ale naozaj formou nejakeho darčeku...mylsim že toto by malo stačiť

miriamka
28. mar 2008

Soni...ja tak isto,po porode dam rada flasu,ale predtym?Nehrozi...
Kamoska si zaplatila porod v BA u Kocha,dala za to 20 tisic a povedala,ze uz nikdy viac - lekar jej neprisiel k porodu,takze ju rodil niekto uplne iny.Epiduralka jej vobec nezabrala takze rodila bez nej...Takze k comu to bolo?K nicomu...

dididi30
28. mar 2008

dobre ranko...
tak ako mirka vravi, podpatit su zbytocne vyhodene peniaze aj tak budes len dalsia v poradi, treba si to vytrpiet a bude to ok, za par mesiacov zabudnete,ze ste rodili 😉 este skor by som nieco dala sestricke, tak sa viac postara ako lekat.....

ajkabezka
28. mar 2008

ahojte dneska tehulky, no nestačím číst, jak to tu přibývá 😕 ...manžílka jsem chtěla k porodu, ale když to bude sekce, bude muset čekat na chodbě- zas uvidí cvrčka první jako Daniho 😨 ...u Danielka jsem nikomu nic neplatila a podařilo se, že u porodu byl primář odd, takže péče ta nejlepší 😎 a sestřičky jsou v té naší- myjavské-nemocnici jako někdo,koho už znáte roky a ony vás 😵 - jsou zlaté, milé, příjemné a dokážou moc pomoct- jen jsem natrefila na jednu, kteroujsem v 03,40 probudila, že mi asi odteká voda a ona asi chtěla odpočívat, tak nebyla moc"nadšená" 😒 ..ale jinak jsou zlaté, dokonce, když jsem ležela nazačátku s Kubou v nem, chodili a vzpomínali, jak skákali kvúli mně a Danimu "do pozoru od obeda" 😀 😀 když jsem odcházela dom po sekci, sestřičkám jsme koupili takovou obrovskou bonbošku- je jich tam moc- a primářovi jsme dali řádnou flašu mňamičkového domácího- byl moc rád a hlavně se těšil, že je Dani na tom líp- to jsou prostě lidé, co jsou na svých místech a svojí práci "cítí", nedělají to jen jako rutinu 😉 😉 😉

sonatorik
28. mar 2008

ale asi cim dalej na východ tým je to horšie...teda nebudem určite hadzat všetkyhc do jedneho vreca, ale kdekolvek- urady, posat, MHD, a milion iných institucii ma presvedcilo, že tu vladne stary system....
a tiež ma nebavi sa vkuse hadat a natahovat....

helena
28. mar 2008

ahojte babenky....vy tu pisete o niecom takom ze nam maju nejake peniazky zvysit od februara?????? a ja o nicom neviem-prosim napiste mi!!!! vdaka 😉

sandrika
autor
28. mar 2008

neviem o čom písali baby , ale čoja viem tak rodičovský príspevok z terajších 4.560,-Sk na 6.000,-Sk tak asi o tom baby kecali

helena
28. mar 2008

ahoooj dakujem....hej lebo ja som si prave nasla na internete ze:materska sa ma zvysit z 4500 sk na 8100 sk a v eurach to bude 250 eur
😉

sandrika
autor
28. mar 2008

si si istá že materská?

miriamka
28. mar 2008

Helena...nemyslis rodicovsky?

dididi30
28. mar 2008

babule bolievaju vas krize a klby?? mna to teraz zacalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre