Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
16. mar 2008

no nie kazdy den ale kazdy druhy urcite kedy ako a ten najstarsi syn zruti veci aj niekolkokrat denne do prania on je taky cistotny a furt je vo vani jak ta zaba to je uz ina kava puberta z nim trepe 😲

dididi30
16. mar 2008

jair no to musis mat doma riadnu srandu, no ale aspon ti je velo....a byvate v rodinnom dome ci v bytovke??

jarka70
16. mar 2008

v byte 4izb. zatial planujeme do domu ale to su zATIAL len plany

jarka70
16. mar 2008

idem si ja lahnut bolia ma strasne krize a aj brucho pridem neskor pa 🙂

dididi30
16. mar 2008

ok tak len bezkaj.....lebo mas to uz pred sebou a mozno aj dnes uz pojdes, drzim palec 😉
ale sak aj tam vam je dobre nie??

jarka70
17. mar 2008

dobre ranko 🙂
co mate nove babulky?

loss
17. mar 2008

ahoj jarka jej tebe sa to uz krati super

jarka70
17. mar 2008

no ano krati sa to a zacinam uz aj na to mysliet r.ozmyslam ci zafarbim vlasy alebo pojdem z takymi odrastenymi jak atrapa.zacinam uz mat aj bolesti ale su strasne nepravidelne zatial to furt prejde uvidim vo stvrtok co povie doktorka ked ma pozrie.
to magne b6 sa ma dokedy brat neviete niektora?

miriamka
17. mar 2008

Jarka...ja som pocula,ze magne b6 sa moze to 36tt...ale neviem co je na tom pravdy.

jarka70
17. mar 2008

ved aj ja som to pocula tak ho prestanem asi brat.

miriamka
17. mar 2008

Ja ho planujem brat do 36tt a potom ho uz vysadim...A kolko ich uzivas?Ja jednu rano a jednu vecer.

jarka70
17. mar 2008

najprv som brala po2tabl 3krat denne a teraz 3 krat denne 1tabl.

loss
17. mar 2008

aj ja uzivam 3xdenne ale po 36tt tiez vysadim

jarka70
17. mar 2008

babule vam nie stale horuco?ja furt mam okno otvorene este aj v noci strasne sa potim muz uz po mne vreska ze budem chora ale ked ja doslova nemozem az dakedy dychat z toho tepla.

loss
17. mar 2008

jarka aj mne byva teplo chodim skoro hola 😀

miriamka
17. mar 2008

No pre mna je utrpenie byt v praci normalne oblecena,doma chodim len v tielku co mi je tak teplo a nohavickach a tu musim cely den oblecena sediet,no nic moc 😠

jarka70
17. mar 2008

este ze nie som sama ja mam este aj tricko furt mokre pod cicikmi xixi 🙂

lenocka80
17. mar 2008

No presne Jarka, ja som na tom rovnako. Pred tehu som bola ja ta, ktora stale mrzla...a teraz v jednom kuse vetram a v noci to ani nehovorim, teraz ako mi narastli ciciky a lezim na boku...koniec, uplny potok 😀 😝

lucia31
17. mar 2008

dobre ranko zienky zmietane tehu hormonmi 🙂 pridavam sa...ja vecne zimomrava, teraz pijem ladove mineralky a spavam s otvorenymi balkonovymi dvermi 🙂 a v obchode kupujem rusku zmrzlinu, mnam 😀

jankapo
17. mar 2008

Ahojky, babule, ako dobre ze je vonku este ako tak chladno? Ja tiez take teplomilne zvieratko a teraz toto, muz mi zatvara okno, ja si pred spanim otvorim a on ked dojde zatvara hned (ja akoze som zabudla a zaspala), prikryva ma az po usi a rano sa zlosti, ze funim s nosom lebo som vecer prechladla...Ranne funenie mam od zaciatku tehu, 4x vyfukam nos a je pokoj a nikto nechape ze mi je fakt teplo a svokra s mamkou vkuse riesia ako nezodpovedne chodim poobliekana (asi by som mala nosit lyziarsky overal)... 😝
No ale chcela by som od vas radu.....Nemate recept na odpuch ruk? Nic ine nemam opuchnute, len ruky...no a jasne,ze som si preventivne nedala dolu prstene a v noci som sa az budila na bolest,asi ako sa mi nalievali, a teraz no nedam dolu.... ☹ ani obrucku ani prstene), lebo tucky prsty, ani neohnem.... 😨 odpuchnu same, alebo poznate nejake urychlovadlo?

miriamka
17. mar 2008

Jani,a to sa Ti teraz tak necakane stalo ze si opuchla?Ja si na noc davam prstene vzdy dole,clovek nikdy nevie...

jankapo
17. mar 2008

No tak hrozne mi to opuchlo az dnes v noci..a ja blbec spim so vsetkym, aj s hodinkami.... 😖 Co ti budem hovorit, nerozmyslam...

danka86
17. mar 2008

Ahojte, aj mne strasne opuchli prsty na rukach.. nic ine len tie a prstene som uz pre istotu dala dole asi pred 2tt ked sa mi uz nejak tie moje ruky nezdali.. az ich ledva zohnem, ake ich mam opuchnute...
a baby chcem sa opytat, ci je normalne, ze uz treti den mam chvilami pocit, ze mam dostat menzes?? A to, ze mam tlaky v podbrusku uz ani neriesim, to mi doktor povedal, ze sa mala tlaci hlavickou na panvove dno..

dididi30
17. mar 2008

ahojte....ja mam dnes kontrolu a som zvedava ako mi dopadne moc a tlak lebo cely vikend som sa citlila zle, .....dam vediet po kontrole ako to dopadlo, lekarka pride ku mne domov , kazdu chvilu....

danka86
17. mar 2008

to pride normalne k tebe domov? To mas take vymozenosti 😉

jarka70
17. mar 2008

tak to su zacinajuce kontrakcie danka.
aj ja som dala dole prstene a vsetko lebo nahodou zabudnem a potom sa budem trapit v nemocnici este aj z tym tioez mam prsty na rukach jak balony.a pri sekcii nesmiem mat nic take.

dididi30
17. mar 2008

dani..to som v anglicku tu je to bezne, ziadna vymozenost, hlavne ked sa zle citim tak dojde.....
jari nestras, aj ja posledne 2 noci mam asi tak hodku take tlaky dole , ako keby som mala dostat mendzes...neviem ci to nieje mojim vysokym tlakom......

danka86
17. mar 2008

to myslis jarka vazne, ze to moze byt ze sa uz mala pomaly hlasi? To nie je nejaka bolest, len chvilami mam taky pocit, akoby som mala menzes dostat.. a potom tie tlaky hlavickou 😖
ale ved to uz mam tri dni a nieco by sa uz hadam dialo, ci nie?? 😒

dididi30
17. mar 2008

dani to ti vraj moze aj tyzden dva mesiac do porodu trvat.....

jarka70
17. mar 2008

nie to su tie este nepravidelne kontrakcie ktore potom sa stupnuju a zosilnuju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre