Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dracik1
23. jan 2008

ahoj sandrika, prosim ta, skus opravit nazov temy, pise sa v tretom TRIMESTRI

sandrika
autor
23. jan 2008

Dracik ja viem, všimla som si hneď ten preklep a skúšala som tol en neviem ako to mám opraviť?????
To vieš , doma na rizikovom sa znižuje IQ 😀 😀

petka015
23. jan 2008

sandri ahoj si ma rozosmiala mas to jedno ako to je napisane ja tomu rozumiem. 🙂 🙂 🙂

sandrika
autor
23. jan 2008

petka 😀

dracik1
23. jan 2008

sandri, ty si zlata 🙂 , prajem krasne tehulkovanie a zdrave babatko....a asi je to jedno, len ta profesionalna deformacia 😀

sandrika
autor
23. jan 2008

ďakujem dračik aj ja Tebe prajem krásne tahuľkovanie, čoskoro pocítiš pohyby ,je to úžasný pocit 😅

pupicek22
23. jan 2008

Ahoj sandrika!Ako sa mas?Dnes mi to tu niak habruje ten konik 😕.Od kolkeho tyzna sa pocita 3 trimester....? 🙂

verulka
23. jan 2008

sandri, to uz treti 😕 no vidis, ja som na zaciatku vravela, ze to pojde veeeelmi rychlo 😉

sandrika
autor
23. jan 2008

pupiček , dakujem mám sa dobre aj ja som z tojo jelen doma mám knihupre tehotné a tam píšu, že v 26 tt, na tehotenstvo academy v 27 tt,preto som založila tému...a na www.mamina.sk píšu, že v 29 tt tak si sakra vyber, ale keď to počítam na kalendárne týždne nie tehotenské tak u mna je to 29.1.

ajkabezka
23. jan 2008

Ahoj petka015, dívala jsem se na tvoje album a moc moc mně zaujaly ty bodíčka s nápisama 😲 😀 😀 - to se dá někde sehnat, nebo je to tvoje výroba? Jsou fakt moc pěkné 😵 😵 ...asi taky něco podobného vymyslíme pro babičku a dědečka když je máme 500km daleko ☹ 🙂

loss
23. jan 2008

sanrdi super ja do tretieho trimestra vstupim o 2tyzdne
takze cielova rovinka sa blizi vazne

pupicek22
23. jan 2008

Tak tak.....sa vsetky blizime... 😀 😀 😀

sandrika
autor
23. jan 2008

Ahoj loss ja si tu na vás počkám a veľmi sa na Vás teším

ajkabezka
23. jan 2008

těším se na vás v třetím závěrečném kole 😉 - doufám, se nebude Kubinko ponáhlat jak Dani, to bych si užila "trojky" měsíc a půl a bylo by "hotovo" 😖 🤐 🙂

jastericka
23. jan 2008

Ahojte, tak sa k vám pridávam. Tiež som z toho mimo, od ktorého týždňa sa začína tretí trimester 😀 . Ale snáď už som v ňom. Už "len" 12 týždňov a možno nás malá prekvapí o trošku skôr, kto vie.... V brušku už šantí o sto šesť, je to také milé, v noci je zlatá a nechá mamku vyspať 😝
Začínam pociťovať čoraz viac, že malá rastie, ťažšie sa mi vstáva z postele, z kresla, celkovo moje pohyby začínajú pripomínať krívajúcu kačičku, kvak....

loss
24. jan 2008

jastericka neboj spolu to tu vsetky zvladneme horsie to bude na sale ja sa strasne bojim porodu
ale aj tesim ze konecne uvidim malinku
sandri neboj o chilu som tu a zacina posledna faza 🙂 asi najtazsia ale najkrajsia lebo babenka coskoro uvidime 😵

sandrika
autor
24. jan 2008

jasterička viem o čom hovoríš 🙂

nadka01
24. jan 2008

Ahojte kocky.Podobne ako vy som aj uz v tretom trimestri.Strasne rychlo to ubieha.
Ja si cele tehotenstvo uzivam a prekvapuje ma kazda zmena a zo vsetkeho sa tesim.Malickej pomalicky chystam vybavicku,s mamkou nakupujeme potrebne vecicky,ale tiez sa bojim porodu.Radsej ani nepozerm ziadne videa a necitam okolo toho,lebo by som sa este viac bala.Beriem to ako novu skusenost a chvalabohu neviem do coho idem 😀 Manzelovi vravim,ze kludne nech ma uspia a ja sa zobudim,brusko prec a drobcek pri mne.Keby sa to tak dalo.Mala si vyjde von a ja ani o tom neviem 😀

sandrika
autor
24. jan 2008

nadka pozerala som, že máš pre malú rezervovanú preksrásnu kolísku

loss
24. jan 2008

nadka neboj nejak ten porod zvladneme aj ja sa bojim
a budes rodit v L.M?

sandrika
autor
24. jan 2008

Myslím, že strach z pôrodu má každá z nás no , keď to zvládli iné , zvládneme aj my

daniela84
24. jan 2008

No ja sa k vam pridavam, pomalicky vstupuem do tretieho trimestra a ani neviem ako to ubehlo, uz mam prestudovanu knihu pre tehotne a vsetko mozne, stale ma nieco napadne co by som chcela vediet ale ked si vsetko citam mam pocit, ze to nezvladnem. Aj ja sa bojim porodu, este sme ani neboli obzriet porodnicu, ktoru sme si vybrali.
Ale vybavicku pomalicky doplnujem, ale zacla som len prednedavnom , stale ma totiz vsetci odhovarali a vraveli ze to prinasa smolu, okrem toho nas caka este prerabanie bytu, stahovanie a mna dufam statnice. je toho dost a to byvame v podnajme a jedna pani pod nami mi kazdy de robi diskoteku s metalom taku hlasnu, ze pocujem normalka slova, a ked sme sa boli stazovat mala nas na haku

sandrika
autor
24. jan 2008

Ahoj Danielka a prečo ti hore nepíše týždne a nezaložíš si fotoalbum?
Ja som nakúpila všetko v prvom trimetri a smolu mi to neprinieslo ja na to jednoducho neverím

jastericka
24. jan 2008

Loss, Nadka, pozeram, že ste tiež z LM 🙂 Ale nás bude s kočíkmi zase, premávka po meste 😀
Ja sa pôrodu tiež obávam, ale ani nie tak tej bolesti, to si tak v hlave hovorím, že ani bábätku nebude vtedy dobre a každá moja kontrakcia jej pomôže na svet, ja sa tým ukľudňujem. Bojím sa všetkého okolo pôrodu, aby som stihla prísť načas do pôrodky a tých procedúr okolo pôrodu, klístír, sestričky, doktori.....
Inak pre LM-tehuľky, každý pondelok o 16.30 býva v RR-centre (relax centrum) pri autobusovej stanici predpôrodný kurz, zatiaľ som tam bola prvý krát, čiže len začal, minule nám odpadol. Sme tam len štyri, tak sa kľudne môžete pridať podľa mňa. Je to to isté, čo v Hypernove.

jastericka
24. jan 2008

sandrika: aj ja si už musím konečne založiť album, dobrý nápad, lebo mám aj zopár fotiek s bruškom, aj vecičky už nakúpené, aj postieľku...dnes sme boli pozerať kočíky...snáď zajtra sa do toho pustím 🙂

lucka0122
24. jan 2008

ahojte babulky ako sa mate?mam aj nive fotocky v albume...

sandrika
autor
24. jan 2008

Lucik máškrásne vecičky aj bruško , ja sa dnes mám fajn 😉
Jasterička teším sa na albumík

nadka01
24. jan 2008

sandrika uz tu kolisku mam doma 🙂 je nadherna.kolotoc z oveciek sa toci,hra 2 druhy melodii a da sa aj zasvietit svetielko...
nechces chodit na cvicenie do hypernovy?
loss: asi budem rodit v LM aj ked som pocula,ze v RBK su lepsi doktory

sandrika
autor
24. jan 2008

ja som z BB

nadka01
24. jan 2008

inak ak ma niektora z LM zaujem chodime este z 2 kockami do solnej jaskyne pri plavarni..relaxujeme,lezkame si v kreslach a brusime jazycky hlaven o nasich tehulko radostiach a starostiach.Vzdy pridem domov a sanka ma boli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre