Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

ajkabezka
25. feb 2008

lossík, poslala jsem ti IP

ajkabezka
25. feb 2008

pupicek, dnes ti pošlu balíček 😀 😀

loss
25. feb 2008

uz som dpisala 🙂

dididi30
25. feb 2008

ahojte babenky, uz aby som aj ja bola v tom tretom 😀

loss
25. feb 2008

didi budes neboj

jastericka
25. feb 2008

ahojte treťotrimestrienky žienky, dúfam, že aj moja malá sa ešte otočí, ☹ , ja ju viem úplne nahmatať, lebo sa stále vypúča, hlavičku má naľavo pod pupkom a na druhej strane napravo má ritulu, nožky mi pchá na pravej strane úplne naboku a tám cítim aj najsilnejšie kopance, nad pupkom nemám skoro nič.
Aj to moje bruško vyzerá dakedy smiešne ako keby som tam mala plávacie koleso 🙂

Včera sme doviezli postieľku, manžel ju montoval v obývke a keď sa s tým dotrápil, išli sme ju preniesť do spálne a zistili sme, že sa nám čelá nezmestia cez dvere 😀
Tak znova, rozmontovať a zmontovať, pozri v albume 🙂

miriamka
25. feb 2008

Tak som doma z poradne...ultrazvuk sa bude konat az v 32tt...ale dnes bola bezna kontrola,moc,tlak,krcok,poloha maleho,pocuvol srdiecko a vsetko OK 🙂

daniela84
25. feb 2008

Tak to je fajn miriamka ze je vsetko v poriadku, no pozri aj ja idem podla tychto tyzdnov co mi ukazuje, az v 32 tyzdni, lebo podla mesickov som v 32 tyzdni a podla ultravuku budem v piatok zacinat 30 tyzden, tam je rozdiel dvoch tyzdnov, ale aj tak sa uz neviem dockat. Dnes som rano vstaval s malou depkou, ze sa uz do nicoho nezmestim a ze mam len nohavice na traky, a citim sa ako maly slonik, ale vybehla som do mesta co to som si kupila a skonstatovala som ze uz je to ok. V predajnni ma obzerali predavacky 🙂 🙂 🙂

jastericka
25. feb 2008

miriamka: super, že je všetko OK 🙂

daniela84: nič si z toho nerob, aj ja mám pocit, že som už taký sloník, krížený s kačkou. Nosím stále tie isté nohavice, lebo ďalšie nemá cenu kupovať, žiadnu jarnú bundu nezapnem, musím si ísť dačo kúpiť, také niečo lacné, čoho mi potom nebude ľúto, keď to nebudem nosiť.

daniela84
25. feb 2008

No aj ja som si kupila len lacne, v jednom cinaku som nasla nohavky aj na tehulky tak som sa potesila a par triciek, lebo vsetko co som mala mi je uz kratke a ostatok su mikiny ateplaky kedze ja som skor taky sportovy typ, sice mam tehu nohavky, ale tie su na traky tak som z toho bola chora. ale teraz je to uz ok, aj malinkemu som tam nasla peknu ossuskku a maju tam aj kopu veciciek len neviem ci tam nieco kupovat, ci to nie je nejak skodlive, alebo co

miriamka
25. feb 2008

No ja mam najma problem s budnou,ktoru ked zapnem som v nej ako v kazajke...takze mi len vyhovuje ze sa zacalo oteplovat a mozem nosit len svetre!

jarka70
25. feb 2008

ja tiez chodim v jednych tehu rifloch ale na vrch mam 3ks tehu oblecenia,doma chodim v teplakoch aj to problem lebo mi same lezu dole.ale uz dajak vydrzim a este svokra mi dala tricka take fajne velke bo ona je objemna tak mam aspon na doma.horsie je ze uz lutujem vysolit peniazky na jarnu bundu ,dnes som skusala tu co som nosila a nezapnem sa musim to nejak poriesit.a to cim skor lebo ak bude tak fajne ako dnes tak to bude treba.

miriamka
25. feb 2008

No ja by som najradsej v teplakoch aj do prace chodila 🙂

loss
25. feb 2008

jastericka postielka je nadherna kolko stala?
no aj ja som velka a tym ze mam hrozne nizko brusko tiez mam problem nieco zapnut este ze sa oteplieva a este ze sa nam to krati ozaj je to dost nechapem ludi co su dobrovolne takyto velky
miriamka aj ja idem na sono na konci 32tt dnes mi povedal doktor ze sa mala otocila do vnutra rucickami ma bucha dole do mechura a nozickami dnu,cely chrbatik ma oprety o moje brucho super ked ma kopne citim to az.....

jastericka
25. feb 2008

žienky, pred chvíľkou som mala veľmi silnú kontrakciu pár sekundovú, stvrdlo mi bruško a do toho kŕče. Mohli by to byť už poslíčkovia pred pôrodom? Zdá sa mi to skoro ☹

loss
25. feb 2008

jastericka mohli este vydrzte 🙂
inak som ti pisala v teme regiony chodis este cvicit?

miriamka
25. feb 2008

Loss...no veru,mna caka ultrazvuk az v 32tt...ale dnes pozeral pohmatom polohu,a drobec je dolu hlavou.Hned som si myslela,lebo stale ma kope do rebier 🙂
Co to znamena poslickovia porodu?To budeme mavat take kontrakcie?

loss
25. feb 2008

miriamka ano a ked budu kontrakcie castejsie vteda uz je cas ist myslim kazdych 7min.

jarka70
25. feb 2008

no ja uz mam tiez tych poslickov ale su dost skoro nie? aj napriek tomu ze od zaciatku tehu mam maleho vecsieho o 2t.

miriamka
25. feb 2008

Hm,a to uz tak skoro zacina?Ja ze tie kontrakcie zacinaju az tesne pred terminom,...

loss
25. feb 2008

baby uz pisu ze od 31tt je to normalne takze ja neviem
aspn si nacvicime spravne dychanie 😀

jarka70
25. feb 2008

no tak to hej to dychanie len nech to pride vtedy ked ma prist na nas,ale pokial sa neotvarame je fajn 🙂

jankapo
25. feb 2008

ahojky loss, som az terazz nasla ze si sa na nas pytala...no nevieme velmi na com sme, zajtra mam volat svojej doktorke a tento tyzden sa na nas pozrie... 🙂 uz som menej v strese, aj tak mi to pride ako nekonecno toto lezanie,aj ked teraz uz aj idem niekam autom na chvilinku von z bytu, ved ja nic nevladzem, funim ako pred porodom uz....brusko zacalo tvrdnut, co u mna znamena 2 krat za den...predtym nic a aj tak problem....tak som zvedava co a a ako je to s nami teraz...
mozno nas zoberu zas na par dni na infiuzky, "ukludnit maternicu" a zas domov...uz je krasne pocasicko na kocikovanie,ze? este ze som tehu rizikovka v zime... 😒
vy ako ste na tom?

jarka70
25. feb 2008

pozeram ze sandrika sa neozvala dlhsie neviete nieco o nej?dufam ze je ok aj maly luky.

miriamka
25. feb 2008

Jani...ja v pohode,zatial sa citim stale velmi dobre...ale ked uz dlhsie chodim zacinam citit ze uz tolko nezvladnem ako predtym.

jankapo
25. feb 2008

a inak....ako viete ako dychat? ja urcite spanikarim.... 😒

miriamka
25. feb 2008

Ja na ziadne dychacie neplanujem chodit...verim,ze budem sama od seba vediet ako v bolesti dychat 😀

jankapo
25. feb 2008

ja sa bojim ze nebudem mat dost kyslika....och jo...

loss
25. feb 2008

jani my sme na tom stejne ako ty stale lezim uz mi zasibava zvlast ked vidim ako je von
utesujem sa ze o 6tyzdnov mozeme rodit a to uz nie je tak vela a mam aj tu dietu pre tehu cukrovku takze jedalnicek je uzastny
no snazime sa zo vsetkych sil a ked sa mala narodi bude teplo a suprovo
no a dychanie urcite aj ja budem panikarit to vas len tak utesujem a hram sa ze to mam pod palcom ale nemam neboj 😅 porodu sa strasne bojim a tym ze sa to blizi je to este horsie

jastericka
25. feb 2008

jankapo: ako dýchať nás učili na predpôrodnom kurze, kontrakcia sa má pekne predýchať, nádych na dve doby, výdych na štyri alebo ak sa dá ešte lepšie nádych na tri doby a výdych na šesť. Výdych by mal byť vždy dva krát dlhší. Hlavne dýchať zhlboka a pravidelne. Nacvičuj a trénuj.
Keď mávam teraz teda tých poslíkov, aj pri stvrdnutí bruška predýcham a ono to pomôže.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre