Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
14. mar 2008

Ahoj lossik bolí ma podbruško.... 😒
tebe gratulujem k váhe držkajte sa už len chvíľu 😉

dididi30
14. mar 2008

soni.....sak aj mna 😀 uz asi aj slepnem 🙂
dani ja som tiez nakupila kadejake a co nebolo dobre tak som pouzivala ja, aspon som vonala ako babo 😀

mien
14. mar 2008

no baby, my nemáme ešte nič pokúpeneé, akurát nabudúci týždeň začneme s detskou izbou, ale ešte máme čas

jastericka
14. mar 2008

lenocka80: ja som chodila k Radke Babjakovej do RR centra pri stanici, mali sme to len pár krát, teraz v pondelok možno budeme mať, len neviem či pôjdem, lebo mi doktorka kázala ležať a oddychovať...
Aj ja som bola v pôrodke aj s manželom. To nové kreslo je fakt super, len ak náhodou by sa mi neušlo a šla by som na to staré, tam ešte popruhy sú. No ale myslím, že mi to aj tak bude v tej chvíli jedno...
Dnes sa mi zdá, že mám bruško ešte nižšie ako včera, možno sa mi to len zdá...

dididi30
14. mar 2008

mien, to vazne nemas este nic? hm to by si ale mala, uvidis kolko ta to bude stat, budes mat vlasy hore dubpkom 😕 ale inak ani moja segra este nekupuje, sice je o mesiac menej...no ale uz kocik musela kupit aj ked je poverciva, ale ho nerozbalila, no ale aj tak ho ma doma, takze .....ale sak ako uznas za vhodne....

lenocka80
14. mar 2008

jastericka ja tiez chodim ku Radke, len do Hypernovy, tam to byva v stredu, ale tiez sme teraz nemali a vraj aj posledny marcovy tyzden, neviem preco. Inak strasne zlate ziena, ta Radka, nie? Ja dufam, ze este stihnem ist "podychat" do porodu, lebo zacinam mat pocit, ze nic nestiham, ze sa to akosi rozbehlo...Mne zasa zacali opuchat nohy a ruky, tak sa tiez snazim len tak polihovat a vegetit, brusko mam zatial ok, ovsem malicky je stale napriec...

mien
14. mar 2008

dididi, presne preto sme zatiaľ nechceli kupovať, lebo veríme na takéto povery, ale už začneme, čo som počula, ževraj sa kočík alebo postieľka má kúpiť na koniec, ale my už na budúci týždeň ideme kúpiť kočík, a už sa strašne teším na detskú izbu v utorok alebo v stredu ju maľujeme a potom všetko nakúpime

mien
14. mar 2008

dididi a ešte viem, že keď už budeme robiť detkú izbu, budem mať také zmiešané pocity, lebo na jednej strane sa veľmi teším, ale zase, keď už budeme všetko pripravovať, tak budem cítiť, že sa to blíži, no ale niekedy musím porodiť

dididi30
14. mar 2008

no vidis, to su famy, bude dobre a ani to dodrziavanie povier ti nepomoze, iba pomoze k tomu,ze mozes prist naraz o vela penazi, lebo ti treba vela veci pre takehoto drobca....pozri uz od 26tt dieta je schopne prezit.takze pododa....doba je dopredu a medicina tiez....najlepsie je po tom 32 hoci plucka su problem ale pichnu ti injekciu a je to za tebou...snad 🙂

mien
14. mar 2008

veru tak, ja si pôrod bez epidurálky neviem ani predstaviť, inak dneska som pozerala tiež pôrody a boli v pohode neviem či si pozerala, ale tam jednej pichli epi a potom ani necítila ako jej ide von hlavička normálne to ukazovali no super

jarka70
14. mar 2008

ahojky 🙂 ja mam kupeny kocik od polovice januara 🙂 ja na povery neverim a na poslednu chvilu sa kupovat neda ved kolko toho treba 🙂

dididi30
14. mar 2008

ano kukala, dobre to bolo aj ta malinka co sa narodila s vadou sa celkom dala do poriadku....no videla som to, epidural je fajn aj ja chcem... 😉
jary ved to si dobre kupila, ze ty uz zachvilu rodis 😀

mien
14. mar 2008

dididi, no teda tebe to písanie ide super, a mirke sa nechce do tretieho trimestra veď už má zachvíločku termín
jarka, vieš ja ti to poviem tak, možno máte pravdu, ale chcala bohu my sme nikdy nemali problémy s peniazmi tak snáť to aj teraz vydržíme, ale už sa do toho pustíme

jarka70
14. mar 2008

to vy kde pozerate tie porody?ja taky program asi nemam lebo by som o tom vedela 😎

mien
14. mar 2008

jarka to je na zone reality, o 10 05 a potom to opakuje po17

jarka70
14. mar 2008

tak to nemam skoda ☹ rada by som kukla aj ja 😵

mien
14. mar 2008

dididi, čo si zaspala / v dobrom /
jarka no neviem ja to pozerám už dlho, ale keby som si to mala pozrieť v 37 tt a prvý krát, asi by som si to rozmyslela

mien
14. mar 2008

no ja idem dať manžlovi papať

jarka70
14. mar 2008

dobru chut idem aj ja papkat 🙂

dididi30
14. mar 2008

mien ako ze super? vela pisem ci prehanam 😅 veru som si bola vlasy umyt a trosku sa dat do priadku aj pojdem tiez papat 😉 aka poslusna zenicka, to mne manzel nabera 😀
tak teda dobru chut..

dididi30
14. mar 2008

mien ale mas ty teda prehlad aj o mne aj mirke, klobuk dolu(v dobrom) 😀 😀 😀

loss
14. mar 2008

sandri dakujem
uz je lepsie?

mirka8429
14. mar 2008

mien..no chodim tu do druheho trimestra lebo si pisem s didi 😀 vadiiiii??

dididi30
14. mar 2008

miri sak pohoda....ja som aj tak uz v 3 trinestri 😀

mink
14. mar 2008

Ahojte 🙂 Ja som pozerala porod na youtube 😅 ze aby som bola trosku v obraze....prva faza porodna byva zdlhava a bolestiva... ale samotne vytlacenie zvykne ist rychlo. Dokonca su tam videa neasistovanych porodov.....to ale urcite neboli prvorodicky 😎 😵

mirka8429
14. mar 2008

mink daj link nech kuknem

dididi30
14. mar 2008

ano pri prvej faze sa musis otovrit, to je po siti najhorie , lebo musis cakat kym sa otoris a este mas pri tom bolesti...potom uz to ide lahko

mink
14. mar 2008

chod na www.youtube.com ale musis sa zaregistrovat, zadat vek aby ta to tam pustilo..... a potom dat do vyhladvania unassisted labour alebo natural birth pripadne water birth.... ale vypni radsej zvuk....niektore su brutal......a urcite to nieje pre kazdu tehulku 😵 pozri len ak sa na to naozaj citis 😎

mien
14. mar 2008

no vidíte to šitie, ve´d keď sa pichnem aj to ma bolí, a ke´d si predstavím, že ma tam budú šiť
mirka, mne to vôbec nevadí, len som nechápala prečo si v druhom
dididi, ty by si mi mohla poradiť, to cítiš ako ti ide bábätko dole, lebo jedna moja spolužiačka mi povedala, že je to taká bolesť akoby ťa išlo roztrhnúť, a druhá spolužiačka / ona je troška silnejšia, má širokú panvu/, mi povedala. že si si myslela, že to bude horšie, a že sa to celkom dá, len musíš byť psychicky pripravená

dididi30
14. mar 2008

mink ja som tam bola zaregistrovala som sa, ale neviem to ako spustit, to si musim poslat na svoj emali alebo ako? a neplati sa za to??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre