Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
29. mar 2008

a zohnali ste?

miriamka
29. mar 2008

Ano,zohnali sme vsetko co sme chceli...takze ak to pojde takto,do 2 tyzdnov je na domceku komplet hotovco a mozeme sa stahovat 😉

sandrika
autor
29. mar 2008

no super 😉

ajkabezka
29. mar 2008

jej sem to všechno zmazala 😠 😠 😠
tak znovu 🙄
super, že chystají přidat korunky 😵 - Dani nechtěl papat ode mně mlíčko- mmoc práce a "málo muziky", tak jsme kupovali každé 3dny krabici- stála 420sk a to nám pojišťovna přispívala 120sk, takže by nám mateřská nestačila ani na plenky+mlíčko 😖 ...doufám teď u Kuby to bude fajn a budem kojit 😅 - i když obavy mám z té sekce,jak moje tělo zvládne rozběhnout laktaci- i když mi už teď "holky" pěkně tečou samy od sebe 😀
miri super, do nového domečku, to musí být skvělý pocit, raduju se s tebou 😀
jasteri taky jsem zvědavá, kdo z nás-vás bude první ohlašovat mimi a kdo to rozjede 😨
luci já mám +6kg a z toho má 2200 KUba..peřinku nemusíš, ani věcičky, to ti donese tvoje polovička jak pújdete dom- já mám pobaleno už 2týdny- kdyby náhodou něco 😅 🤐
sandri super, že je ti fajn, Lukinko ať se drží a nespěchá nikam, ještě si tenhle svět užije až až 😉
..venku děs a hrúza, už začínám mít depky pořádný, bo stále ještě nemáme okna, ani vylíčeno a ustavený nábytek- hlavně postýlku...nemúžu na to myslet, bo mně bere amok..... 🙄 😢 😢 😠
fajn sobošku přjeme 😵

miriamka
29. mar 2008

Ajka....aj vy prerabate?My dokoncujeme dom,hadam sa do 2 tyzdnov budeme stahovat.
Inac vy uz mate sbalenu tasku do porodnice?Ja vobec,hadam sa k tomu dostanem koncom tohto tyzdna.

ajkabezka
29. mar 2008

pomóóc 😢 😢 😢 , chtěla bych si nastavit jak máte vy babenky fotečky a metre do albumu, ale problém je, že jakosi nevím co s tím..pomúžete mi některá a napíšete návod polopate?...ďakujéééém 😵

miriamka
29. mar 2008

Ajka...co presne myslis?Pomozem Ti 😉

ajkabezka
29. mar 2008

když otevřu třeba tvúj albumík, máš tam hned hore krásně napsané Jakubko a u toho foto ze sona a meter, na kterém se ti zobrazuje kde v tehu kalendáři jsi...no a já chci taky si to všechno nastavit ale moje pokusy selhávají- nastavím vzhled, fotku, ale pak nevím co s tíma jak to uložit do albumu...napsala jsemt o srozumiteně?

miriamka
29. mar 2008

Poslala som IP

sandrika
autor
29. mar 2008

miri môžeš prosímposlaťaj mne? ďakujem

miriamka
29. mar 2008

Jeeej Sandri...tu uz tam mas krasne napisane Lukyho meno 🙂

sandrika
autor
29. mar 2008

ďakujem už som hotová 😵

miriamka
29. mar 2008

Jeej,pekne,len tie fotky si chcela tak jednu vedla druhej?

ajkabezka
29. mar 2008

poslala jsem ti IP miri

sandrika
autor
29. mar 2008

ako myslíš fotky jedna vedľa druhej 😝

miriamka
29. mar 2008

No ked idem do Tvojeho albumu,vidim vsetky Tvoje fotky nalepene vedla seba 😖

sandrika
autor
29. mar 2008

a a ko by som to mohla zmeniť?

loss
29. mar 2008

ahojte tak ako sa dnes mate?U nas prsi 😠

ajkabezka
29. mar 2008

ahojky loss, u nás právě teď vykouklo sluníčko, kluci jsou venku a já se snažím něco vymýšlet v albumíku
😵

loss
29. mar 2008

no ja som spala v noci zle spim tak aspon cez den si trochu podriemem

ajkabezka
29. mar 2008

já jsem si konečne našla polohu, při které se trošku vyspím- ležím nabok, ke koleni si dám pořádný naducaný polštář a položím na něj horní koleno- aj si chvilku tvrdo zaspím...konečně!!!

ajkabezka
29. mar 2008

no tak jsem cosi vymyslela a jdu něco dělat...tak zatím papa a užívejte sluníčka 😵 😵 😵

dididi30
29. mar 2008

ajka ....aj ja tak spavam aj pri malej som spavala, len ked sa obraciam, tak to je hrosne, to prevalovanie sa....ale inak to je fakt fajn, lebo pred tym sa mi stehna lepili a ked som dala koleno na koleno tak ma to strasne tlacilo.

ajkabezka
29. mar 2008

no já ležím víc na boku, takže tu spodní nohu mám nataženou rovno a vrchní mám položenou na tom polštáři..ale jak říkáš, otočit se na druhý bok to jsou manévry vojenskýho pluku- kdyby mně někdo viděl, počúrá se smíchy 😀 😀 😀

lucka0122
29. mar 2008

no ja ked lezim na chrbte tak ma dusi tak len na boku musim lezat ale dakedy sa ani to neda...

ajkabezka
29. mar 2008

kdybych lehla na záda, do dvoch minút by mně manžílek křísil 😅 - je mi okamžitě zle, točí se hlava a tělo se chystá odpadnout 😖 - jen když mám hóódně vysoko podloženo pod hlavou a skoro sedím, dá se pár minut takto zústat 🤐 😅

sandrika
autor
29. mar 2008

ja spávam skoro každú noc na chrbte a v pohode , ale v noci sa vždyprehodím na bok

jastericka
29. mar 2008

ahojte, ja tiež spávam na boku, väčšinou ľavom, lebo, keď som na pravom boku, malá sa hnevá a na chrbte sa mi zle dýcha. Tiež si dám medzi nôžky vankúš a vtedy je to celkom fajn.

Ahoj lossík: už sa nám to kráti, na ako, kedy ideme na vec, v polke apríla? Vydržíme ešte?

helena
29. mar 2008

ahojte babulky aj ja spavam na boku a hlavne na pravom lebo ked si lahnem na lavy tak malinka ma zacne do laveho boku kopkat.....obcas sa zobudim aj na to ze spim na chrbte ale potom si radsej lahnem na bok lebo som pocula ze nie je dobre v poslednych mesiacoch spat na chrbate lebo dietatku sa moze kvoli tomu v noci horsie dychat 😕

lucka0122
29. mar 2008

jaj mi prerabame tak uz len aby to bolo spravene prasi sa zle dycha....no strasne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre