Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
4. apr 2008

lenocka to vazne mate taketo problemy s nabytkom v asku? My cakame tiez za postelou a predsienou, aj ked nam uz volali ze matrace su uz tam , ale este konstrukcia a rosty, ta dufam ze to bude ok, lebo narobim riadny bordel, len nech ma nastvu, vcera sme robili poriadok za sporak a tak.

sandrika
autor
4. apr 2008

junovka no ale mne povedal že má od 2080 g do 2400 g tak si vyber.....

danka86
4. apr 2008

ahojte, aj mna nejak vcera aj dnes len picha v podbrusku, aj zospodu.. aj tlaky citim, ale myslim, teda dufam ze je to ok..

daniela84
4. apr 2008

No ja sa musim priznat ze ja ja som bola vcera nijaka, stale ma bolelo dole v podbrusku a pichalo, ale dnes nic, uz som aj oprala aj vyzehlila, dokonca bola v obchode, jeden den je dobre a druhy zel, ale dneska som bola hore uz o pol siestej, manzel sa len smial.
A zajtra mame ist na oslavu tak dufam ze bude vsetko ok a ze sa budem citit tak ako dnes. Rada by som teda

junovka
4. apr 2008

pozeram, ze sa blizis do finale 😉 😵 Vies, ono ja som teraz na to prisla, ked sa mi narodila Nelka a j lekar mi to po porode povedal, ze preto mam take malo babo, lebo ja som v podstate cele tehu mala problemy s placentou, aj som krvacala.Takze. V 37tt mi zistili, ze babo ma 2400g a placenta prezreta na 3 stupen.Davali mi infuzky , aby babo priberalo.Hrozne som vtedy bola nestastna aj som sa bala, aby aspon minimalne 2500g malo, nakolko som nechcela, aby skoncilo v inkubatore na JIS.Podarilo sa mk za tych par dni, aby Nelka pribrala na 2800g, co som neverila a v 38tt mi uz zistili, ze prietoky uz nefunguju, lepsie povedane, uz sotva uplne fungovali predtym ako mi infuzky nasadili, ked Nelka nepriberala.Nakoniec sa narodila s 2800g a 47 cm 😉 v 38tt cisarakom. 😉 🙂

miriamka
4. apr 2008

lenocka...neboj,maly pride ked uz bude byvanie komplet.Aj ja nasemu dohovaram aby prisiel tak ako ma,ze musime dokoncit domcek 😉

lucka0122
4. apr 2008

ahojte teraz som sa sem konecne dokopala....necelo sa mi ani s postele zist....strasne ma do noh picha taka bolest striela.....do jednej a do druhej nohy...duracelko co uz ked sme take male....ved to je zlate...nie?som zvedava ako budem rodit ja....

lenocka80
4. apr 2008

Dani no to by si neverila este aky su aj drzi...sme tam hned v nedelu, ked sme to zistili nabehli, ze nam to pomotali a ta dotycna, ze ved to bude v sklade,ale ze momentalne to nema kto hladat, lebo kamion caka uz styri hod. na vylozenie a nema kto...no ja som myslela, ze ma vystrie...tak ze sa nam ozvu behom tyzdna...no doteraz sa samozrejme nikto neozval, dnes tam ide manzel volat, tak som zvedava...strasne. Inak bola tam aj pani, ktora reklamaciu vybavuje od decembra...a stale to nema v poriadku...mna drbne ak to bude aj nas pripad...

Miri ved aj ja malemu dohovaram, aby este vydrzkal kym bude mat peknu postielocku a vsetko pripravene 🙂 tak dufam, ze maminku posluchne 🙂 Ale zasa sa az tak moc nebojim, lebo pri najhorsom pojdem ku svojej mame na par dni.

daniela84
4. apr 2008

No tak toto hadam sa nam nestane lebo mna naozaj slahne, lebo moj manzel je este prchkejsi ako ja.
Nechapem ako taka velka firm anemoze mat poriadok v papieroch, ja som bola v kosiciach rozcarovana z tych predavacov, ledva sa nam niekto venoval, ale toto uz bude privela.

lenocka80
4. apr 2008

Danik len sa nestresujme, nech mame kludne babatka 🙂 ved co tam po predavackach, aj ked je to neprijemne...

sandrika
autor
4. apr 2008

luci vieš o tomu že u veľa žien takto začína pôrod?
Ako sa cítiš teraz?
junovka tostepekne ešťe pribrali,mne našťastie placenta funguje, len ja sa dáko hodnotne nestravujem keď mije z veľavecí zle...

daniela84
4. apr 2008

No to hej neoplati sa, ale nam to bude trab do bytu a chceme ho dokoncit na buduci tyzden, tak neviem na com budeme spat, cert zober predsien, ale ta postel.

jarka70
4. apr 2008

junovka teraz si ma nastrasila ja mam uz vyse 3t placentu st.3 tiez mam problem mala som ist aj lezat ale ze uz naco.a to pri dcere som mala uz v rozklade ked som sla rodit-dufam ze to nedopadne tak isto a skoro som o nu prisla.no ale prietoky som mala este vtedy ok pred 3t. vlastne aj tam my to tam zistili.ale od vtedy ziadna kontrola prietokov.

sandrika
autor
4. apr 2008

jarka tojedivnéja chodímuž teraz naCTG každý týždeň a že tebe neurobilikontrolu...ale hádam to až tak zlé nebolo, keď nie....

jarka70
4. apr 2008

vtedy to bolo velmi zle sandrika a zobudzat sa s vedomim ako je z deckom nie je nic moc ze co ti povedia ☹ a toto ma mata aby to zas takto nedopadlo. musim mysliet poz.
no nechodim ani ctg ani ozvy mi nepocuva len zo spodu ma kukne a to vsetko.asi to zalezi ku akemu dokimu zena chodi a aky ma pristup.

sandrika
autor
4. apr 2008

mna zase nepozrel zo spodu a to vie ža sami skracuje krčok

jarka70
4. apr 2008

tak to urcite naozaj zalezi od doktora 😉
ja sa uz neviem dockat aj deti tiez nedockave furt sa vypytuju mami ta uz kedy bude na svete.som zvedava ako bude potom ci este nebudu nadavat ze len reve 🙂

jarka70
4. apr 2008

baby aj u vas je taka dnes zima?ani slniecko a fuka vietora to studeny 😀

lucka0122
4. apr 2008

sandrika kukal zo spodu aj zo zelezami a povedal ze zatial sa neotvaram.....este musi vydrzat...ale teraz ma bucha dobre ze v stehne nie a v rebrach kope....dnes sa citim celkom fajn.....ked sa postavim s postele tak ledva na nohy dostupim...ale potom uz v pohode..teraz som dozehlila a dovysavala....ty ako sabdri sa citis/

sandrika
autor
4. apr 2008

lucka ujde to mala som zopár konrakcii lebo som zobrala lieky o dve hod neskôr,ale už je lepšie. Mne sa chce dnes len spať....a jaska žaludok nepočúva, ale to už ani neriešim. V celku fajn

lucka0122
4. apr 2008

sandri stoho zeleza co mi vcera predpisal mi riadne zatazuje zaludok.....a 100 tabliet to je dost.....uz len 98ks...

sandrika
autor
4. apr 2008

to ti verím moja ja sayase vytešujem, že mámliekz už lenna 6 dní 😀 no 4x denne po 3
Ja ani neviem z čoho ma ten žalúdok vkuse bolí

duracelko
4. apr 2008

Lucka ja beriem železo od zaciatku tehotenstva. som totiz chudokrvna, mam malo cervenych krviniek. a tlak taky nizucky v knizke mam zapisane taketo hodnoty: 99/58, 99/61, 101/68, 107/61... doki povedal ze nizky tlak ma kazda druha zena- ze v tehotenstve je horsie ked je ten tlak vysoky.... ja mam od tych hnedych tabletiek crevne problemy, hnacku, najprv to bola zapcha... ale ked ich musim brat.... co uz

lucka0122
4. apr 2008

duracelko aj ja mam taky tlak presne ako ty....aspon ze sa dobre prehltaju ....lebo ja tabletky neznasam....

ajkabezka
4. apr 2008

kuk tehulky 😉 ...tak jsem ještě mrkla za vámi- dneska mi je jakosi dost divno, chodím jak ve zpomaleném filmu, dost bolí podbruško, k tomu ty kríže ☹ ...dala jsem péct makovec a už nehnu ani brvou...juj tak bych chtěla abysme s Kubou vydrželi aspoň do 36
😅 😅 🤐 🤐

jastericka
4. apr 2008

ahojte, všetkým tehuľkám prajem pekný dník.

Ja som dnes bola na pásoch, vysedela som si tam tri hodinky, veď prečo nie, žena na MD má kopec času. Akosi všetky bábätká spali. Keď som došla na rad, hovorím sestričke, že za 20 minút mi ide autobus domov, že to musím stihnúť, malá našťastie šalela, za 5 minút sme boli vonku 🙂

Pôrod sa neblíži ani omylom, tie bolesti v podbrušku sú asi normálne, ja podľa mamky budem prenášať... 😒

sandrika
autor
4. apr 2008

jasterička mne na tie bolesti povedali, ževraj budemmať potom ľahší pôrod , keˇd ma už teraz bolí............ 😲

jastericka
4. apr 2008

jéééééééj to fakt sandri? To by bolo supiš - pupiš 😀

sandrika
autor
4. apr 2008

no fakt jasterička ja som sa na tiebolesti pýtala atakúto odpoveď som dostala
ajka nebojkaj do 36 tt vydržíte. Ja som sa tak rozhodla. 😀

ajkabezka
4. apr 2008

dakujem sandri za podporu, rada bysom vydržala, ael je mi den ode dne horšie 😒 ....sice som zatvorená jak zlatá brána, ale je mi tak tažko nosit bruško, tahá mne dole, bolí boky, podbruško, záda 😖 ....odpočívám a nic nedelám, jsem zvědavá, či to aj Kuba se rozhodl počkat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre