Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
9. apr 2008

keď mámerovnaké príznaky takby sme aj rodiť mohli ísť spolu 😀 ja navrhujem budúci týždeň v stredu to som 39/1 hm?? 😝

jastericka
9. apr 2008

OK, to je dobrý dátum, 16.4.2008 - môže byť 😀

sandrika
autor
9. apr 2008

hej mne sa páči mna práve prehnalo.... 😒 😝

jastericka
9. apr 2008

jajaj, len aby si ma ešte nepredbehla 🙂 , ale aspoň to budeš mať za sebou 😉
Idem k Tv, dopozerať hokej, tak sa držkajte a pekný večer tehuľky 😉

sandrika
autor
10. apr 2008

Prajem krásne ránko ja som mala v noci 4 kontrakcie,inak v pohodkelen bruško mi tvrdlo pravidelne. Aspoň žalúdk nezlostil a nechal ma ako tak oddycvhovať zato po raňajkách mije už zase zle.....aj podbruško pobolieva...dnes ideme na kontrolu ,ale až o 13,30 tak uvidíme ako na tom sme. 🙂

loss
10. apr 2008

dobre rano aj ja idem dnes nakontrolu som zvedava co povedia
ja uz do 4,30h nespim ale uz som aj toho vela urobila
prajem krasny dnicek

jankapo
10. apr 2008

ahojky loss, no dajk vedeit potom co nove...a co take sa da robit od 4.30? 😉

loss
10. apr 2008

teda ucila som sa anglinu,prala som a okupala sa a varila no a dokonca som bola odtiahnut rodicov lebo mamka isla do nemocky na operaciu dala si odstranit take vyrastene kosti na nohach a ocinovi na dialnici dosiel benzin 😀 teda ten bol na nervy tak som sla po neho kupila som mu aj benzin ale nemal lievik a tak som ho tahala lanom
dost od rana ze a uz sa chystam do nemocky na tu kontrolu tak som zvedava
a co ty ako sa mas uz ti svieti 37tt ja az od pondelka super ze tie robatka v brusku su zlate ze tam este kusok vydrzia

lucka0122
10. apr 2008

dobre ranko uz som vstala isla som spat o jednej....a vy ako?maly bol vcera aktivny cely den sa prehadzoval aj v noci.....

lucka0122
10. apr 2008

ja som hlupa kazdemu pisem vravim ze som v 34tt a ja zajtra zacinam 35tt.....

loss
10. apr 2008

lucka aj nasa je najbesnejsia vecer 😀

jankapo
10. apr 2008

loss, 37tt zacinam az v sobotu, ale toto ze mi nabehuje ze uz dnes je veeelmi povzbudzujuce... 😀
no ty si fakt sikula...ale ucit sa rano cudzi jazyk... 😝 ja som ucka angliny, no ale neviem ci by ma to fascinovalo tak skoro rano, heh...
no ja tiez idem na kontrolu, ale som prechladena, tak sa obavam ze ma nepustia na porodnu salu, lebo to tam chodim aj na monitor, aj na usg aj vsetko...ze im tam nebudem roznasat virusy, ma porazi ak sa tam odtrepem a mi povedia ze ne-e... 😠 a mozno len ja na to takto zodpovedne pozeram, ale ked si predstavim ze sa dam do toho vzduchu rodia babatka a ja tam budem soplit, no neviem...ale som nebola na kontrole uz cca 4tyzdne... 😖

sonatorik
10. apr 2008

Dobré ránko....tam my už sme traja... Ninka sa mi narodila minulý piatok nad ránom o 1.20. Bol to ten najkrajsí zážitok.... fotky zatial nemožem pridať, lebo sú velmi veľké. Skúsim ich nejak zmenšiť a pridám.

jankapo
10. apr 2008

Gratulujeme... 😵 😵 😵 a chceme viac info.... 😉 dalo sa to zvladnut, ci radsej no commnet?

sandrika
autor
10. apr 2008

sona super zo srdca gratulujem a miery????
Rodila si prirodzene???

danka86
10. apr 2008

jej, gratulujeme!🙂 Aka bola velka?

sandrika
autor
10. apr 2008

no čo nás napíňaš??? 😉

jankapo
10. apr 2008

hmmmm....maminka uz asi nema na nas cas... 😒 😅 no ani sa nedivim....

jastericka
10. apr 2008

ahojte

sonatorik, gratulujem a prajem veľa zdravíčka 🙂
Dneska je krásne, pôjdem so psíkom na dlhú prechádzku, tak hádam si malá povie, že by už aj rada vykukla na tento svet, keď bude cítiť tú vôňu jari 😀

sandrika
autor
10. apr 2008

ahoj jasterička ako sa dnes cítiš? ja sommala ráno poslov 😉

lucka0122
10. apr 2008

jeeej sonatorik gratulujem a potom pridaj fotky nech vidime malu....sandri ako_

sonatorik
10. apr 2008

tak prave mi zacala plakat, tak som musela odbehnut...ale už spinka, všetkym vam dakujem....takže trošku info ako to prebiehalo....minuly stvrtok som bola na vysetreni, ktore to podla nma cele spustilo.... poobede asi o tretej mi zacali kontrakcie...ale kedže to bola trochu silnejsia bolest ako pri menštruacii, tak som nevedela či to je ono...ale ked sa to zacalo opakovat každych 5 min. tak sme sli do porodnice... a od vtedy sa to už len stupnovalo až do 01.20 v noci, kedy sme porodili....
a k tým bolestiam???? co povedat...väčšiu bolest som fakt v živote nezažila....posleden tri hodiny pred porodom boli uplne neznesitelne to som až revala od bolesti.... (bez epiduralu) ale akonahle sa narodila a dali mi ju na bruško, tak toto sa neda ani opisat a astalo to za každu bolest...btw...mala 3,5 kilka a 5 cm...takže mi dala fakt zabrat 🙂 ale už sme doma a ja som vkuse pri postielke a len na nu cumim a cumim a chce sa mi plakat jak ju lubim

lucka0122
10. apr 2008

sandri ty si co nahnevana?ked ani nenapises?

sonatorik
10. apr 2008

51 cm 🙂

sandrika
autor
10. apr 2008

prečo však som ti písala..mne blbne koník zase a za 5 minút padám,alevečerom sa vám zase venujem ja sa nedokážem tak ľahkonahnevať a ani nemám dôvod

lucka0122
10. apr 2008

ides na kontrolu?vela stastia....potom daj vediet

jastericka
10. apr 2008

sonatorik, pekne si to opísala, super si to zvládla, aj ja chcem tak 😉

sandri, ja žiadny poslíčkovia, dáko to ustalo ☹ , dáko sa mi moc nechce prenášať 😒 , no uvidíme

dnes ten kôň riadne blbne 😝

jastericka
10. apr 2008

a čo mirka8429, neviete o nej niečo? Možno už je tiež maminka 🙂

ninka123
10. apr 2008

Sonatorik, super, strasne blahozelam.. 🙂 🙂 🙂
Ja zacinam chodit na psycho-fyz.pripravu pred porodom, neviem, ci je to skôr na povzbudenie alebo odradenie 😉

loss
10. apr 2008

sonarik srdecne gratulujem 😉
takze ja som bola na kontrole vsetko je OK na rodenie nemusim ani mysliet ze to vobec este nehrozi,bolA som aj na zazname urazkovy ziadne kontrakcie a pohyby nadherne takze doktor ide na dovcu mam prist az 25.4 takze vidite nakoniec pojdem v termine alebo po 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre