Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
15. apr 2008

ja viem, že sa dočkám a určitemu nebudem ubližovať ako moja mama mne....

mirka8429
15. apr 2008

sandri ved ja viem

dididi30
15. apr 2008

joj som sa fajne najedla, uz treti krat od piatej rano 😀 v robote miniem vela energie a babo si pyta...
tak ja idem z netu, idem otcovi a muz bude s malou, tak si urobim prechadzku, papa zatim 😉

sandrika
autor
15. apr 2008

Ajkeď ho veľmi ľúbim nebudem hovlastniťako môj majetok ako ona mna, vraj ajkeď s nou nebývam do 25 mi môže rozkazovať lebo somj ej dieťa a aj potom avždy bude mať na toprávo....
ja somnapapaná , idem ešťe oškrabať zemiaky pečiem mužovi klobásku a ešťe sana 10min stavím potomletím domesta a okolo 17,30 som tuaž do večera 😀 mnastále sem tam tak pichne a kľud

zmrzka333
15. apr 2008

sandri a to jej kto stanovil ze do 25 ti moze rozkazovat?

mirka8429
15. apr 2008

sandri aj ked nemas 25 rokov aj tak niesi jej majetok..nech si to uz konecne uvedomi...ja teraz o par dni budem mat 24 a mama mi take nerobi..ani sa nesnazi..naozaj musis sa tomu postavit...

zmrzka presne...ved je uz vydata a ma svoju rodinu...a vôbec...takto sa chovat k cloveku je nepeknee...ja mojej stale hovoriim..poradit mi môze...ale aj tak ja sa sama rozhodnem co urobim

dididi30
15. apr 2008

mirka mudro, mudro 😉

mirka8429
15. apr 2008

didus 😀 no a nemam pravdu??hehe inak idem dnes ku kozmeticke..nafarbit mihalnice hehe

dididi30
15. apr 2008

joj mirka tak ked ta uvidia s tym bruskom tak aj zadarom ti to daju 😀

lucka0122
15. apr 2008

ahojte sandri vysvetli tvojej mame ze ty si dospely clovek ktoryma svoju rodinu tak sa nema co do teba starat...mna by asi porazilo..nevsimaj si ju a kasli na nu....mna vecer aj dnes uz nie tak strasne boleli kosti medzi nohami.....ako keby ma islo roztrhnut a to sa neotvaram este....ja necem prenasat........kolko vam uz meria drobcek?

dididi30
15. apr 2008

luci klud, mozes rodit, urcite je uz taky ako ma byt, drzim palec 😉

sandrika
autor
15. apr 2008

ona sama asi
lucka neviem koľko ☹
luci neboj nebudeš prenášať

mirka8429
15. apr 2008

didus isto 😀

luci to aj mna uz tak bolia kosti aj ked sa chcem otocit na posteli...a aj take mam ako svalovku..ta to uz fakt tazko...a teraz mi zacali aj nohy opuchat...vyzeram ako alf 😀 ..aj palce na rukach...obrucka je uz taka zarezana...dufam ze ju dam este dolu

junovka
15. apr 2008

Mirka, ta ty tu este ????? 😨 😨 😕 😉

sandrika
autor
15. apr 2008

ahojte lúčim sa podvečer som späť 🙂

mirka8429
15. apr 2008

junovka ahooj ano som

lucka0122
15. apr 2008

mirka ja prstene som vsetky muslea zlozit pred 2 mesiacmi.....nohy mam ako slon.....a ked sa prevraciam tak som horsia ako 100 rocna babka nevladzem sa ani otocit.....nebere dakto AKTIFERIN?je to zelezo ci co?povedal ze maly ma este vysoko hlavicku ale ja ho citim az v stehne ked ma buchne.....ja uz nechapem len uz aby sme to mali za sebou a krasne zdrave deticky na to sa najviac tesim...

mirka8429
15. apr 2008

junovka zajtra poradna...som zvedavaaa 😎 ked este aj priznaky akosi usli..hehe okrem obcasneho tvrdnutia bruska a pichania odspodu...sem tam krize a inak nic..akurat talk citim ked stojim...tak ma boli uz ale ta...

mirka8429
15. apr 2008

luci no ja som brala maltofer..tiez zelezo...a ja uz tiez citim hlavicku nizko...a tlaci ma...hehe a aj tam dole mam opuchnute tam v oblasti chlpov..neviem ci to tak ma byt ale aj ma tam boli..tak neviem ci sa pripravuje na pôrod alebo co 😲

mirka8429
15. apr 2008

idem sa napapat..potom pridem...

luci a to ze sa otacas na posteli ako 100rocna babka...no ja uz ani zadok nezdvihnem..a kym sa otocim na bok tak prejdu dobre minuty..a bez aukania to neide..len sa tak sucham aby som sa prevratila..to je uz vaha 😀

jankapo
15. apr 2008

Ahoj Luci, ja beriem AFTIFERIN...to je zelezo. 😉 Nezabudni na Activiu a vlocky aby si sa po nom vytoto... 😅 Proste to chce vela vlakniny...a nezlakni sa ciernej kaky. 🤐 😝

lucka0122
15. apr 2008

janka ved to ze nemozem ist na zachod...jem aktiviu sladku bielu inu nie....vlocky nemozem to mi nechuti....mam novu foto kuk pred tyzdnom mi prasklo brusko a uz som sa tesila ze mne nepraskne....pribrala som 22kg paneboze a predtym som mala 39kg to je pre mna riadna zataz... mirka ....dufam ze potom to bude lepsie....a ja taka krpata mam 152 cm a taka tazka.....juuuuuj...

mirka8429
15. apr 2008

luci no ja som brala ten maltofer a som mala dojem ze mi pomahal na stolicu hehe...nemala som problem 🙂 heej isto to potom uz bude dobre...môj maly sa trochu vrti ale len sem tam tak bolestivo...akurat mi tvrdne brusko...ale uz ho nemam tvrde vkuse ako predtym..tak si na pôrod asi este pockame hehe

ajkabezka
15. apr 2008

Ahojte tehulky 😉 , ty jo dva dni nemrknu na koníka a pak hodinu čtu, co jste tu všechno napsali 🙄 😀 - lenocka GRATULUJEME!!!! hlavně buďte zdraví!!!! 😀 😀 😵 😵
my už jdem zítra do predporodnej poradni 😉 - Kuba je velký na 36tt, tak mně asi dlouho "vcelku" držet nebudou....chodit múžu tak pět minut a pak rychle sednout, nohy hore a odpočívat, bo mně všechno bolí, všude píchá...byli tu strejda s rodinkou- 5-tiletou dceru mají po operaci mozku 😒 - a když mně viděli, tvrdili mi že to budou dvojičky 😀 😀 😀 ..je fakt, že mám maxi bruško, aj dole ve městě mně prodavačky chválí, že ještě s takovým pupíkem zvládám chodit...no ještě tak zhruba dva týdny do ukončení vývoje a pak hurá na chíru a "nouzovým východem" ven 😅 ...řeknu vám, už aby to bylo, nemúžu se toho našeho Jakubka dočkat 😵 ... s tím otáčením mirka tak to bylo výstižné- funim, aukam, manžel se mi směje, že jsem jak OT-éčko z vojny...jsem dneska taky jak bacnutá palicí, aj jsem dopoledne spala a zas se mi chce, tak Danimu pustim pohádku a pújdu poležet- no není divu- právě začala bouřka 😕 !- a to jsem před chvílí pověsila ven prádlo..no nic 😠 🙂

dididi30
15. apr 2008

ahojte a co je rodite vsetky naraz?? 😀 😕
ajka bezka, no to teda bude fakt velke babo 🙂
ale zas mam kamosku ta nemala skoro ziadne a mala velke babo a tie co mali velke tak mali pod 2 kilove babo, sranda 🙂
moje je dlhe ale stihle, teda to tak vyzera, bude ako dlha spageta 😀

sandrika
autor
15. apr 2008

caves didi ja nerodím ,ale chystám sa 😉

dididi30
15. apr 2008

ahoj sadnri, co mas zase bolesti??

sandrika
autor
15. apr 2008

nie ale veď práve preto že nemám 🙂

dididi30
15. apr 2008

no tak to sa babo chysta, hadam uz za par dni pojdes 😉

ajkabezka
15. apr 2008

chtěla jsem vložit fotku- týden starou, ale je moc veliká-jako já 😀 😀 😀 - a program na zmenšování fotek tu nemám, bo jak jsme měnili komp, tak nám to tam nenahodil ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre