Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lenocka80
27. mar 2008

Loss, dakujem za infosky, tak to musim praktizovat najblizsie, inak niekde som citala, ze zhanas zoznam co treba do porodnice, ja ho mam ak chces mozem ti poslat. Mam taky od porodnej asistentky z LM

weroni
27. mar 2008

loss: wow ty mas riadne brusino 😵 ja som zvedava ako bude vyzerat to moje pidibrusko pred porodom 😀

pipinka82
27. mar 2008

Ahoj weroni chcem sa spítat v albume som ti vydela meter rastu baby podla týždnov odkial alebo kde sa to dá nastavit dakujem

jankapo
27. mar 2008

Pipinka, otvor si hociktory album kde si to videla a klikni na ten meter a otvori sa ti stranka, kde si to mozes aj ty nastavit. Vygneruje sa ti take heslo a ti ho skopirujes do konikovskeho albumu- kde mas ze zmen udaje v albume a malo by to ist.... 😉 Ak budes stratena, napis mi IP.

pipinka82
27. mar 2008

Dik vyskúšam to som ešte trúba na počítač ale učím sa a diki 🙂

loss
27. mar 2008

lenocka super budem rada ked mi ten zoznam posles
inak sa mas ako este sa nechystas do porodnice?ja by som uz aj pristala len musim pockat aspon do 36tt

dididi30
27. mar 2008

ahojte, tak ja som bola u lekarky a idem na dalsie sono, bo sa jej zda moja maternica mala ci co, mala by merat 30cm, ale meria 27, takze neviem,...vravela,ze vysledky mam dobre,som rh pozitiv, takze aj to je dobre, no ved uvidim na buduci tyzden co mi povedia, ci je drobec mensi alebo co....uf dufam,ze je vsetko ok 😝

weroni
27. mar 2008

no zienky ked som to uz roztrusila po vsetkych temach tak aj tu 😀

dnes sme mali zase poradnu a aj sono - vsetko kontroloval doky - kazdy organ vsetko je ok ale mimco je poriadne dlhe 😖 😅 (sice to nie je nic prekvapujuce ked ja mam 180 cm a drahy 188) ale aj tak... a na tu dlzku sa mne zda dost chude - mame okolo 1130 gramov...
a doky mi povedal ze nech sa do tej vody moc netesim lebo pri tej velkosti drobca a mojej utlosti je dost pravdepodobny cisarsky ☹ co by som nikdy na svete nechcela ☹

mien
28. mar 2008

dididi bude všetko ok

sandrika
autor
28. mar 2008

didi nebojkaj sa aj moja maternica je menšia ako by mala byť a LUky je v poriadku 🙂

miriamka
28. mar 2008

Dobre ranko,
Didi...neboj,to bude dobre!
Weroni...no mozno cisarsky nebude vobec nutny,a gratulujem ze je vsetko v poriadku 😉

jarka70
28. mar 2008

babulky nebojte sa bude vsetko ok.aj to sono nieco skresluje a nieje celkom presne.
ja som pri prvom mala velmi malu maernicu a hovorili ze budem mat problem aj s otehotnenim je pravda ze zas syn sa narodil a mal 2740g bol mensi ale v norme.

loss
28. mar 2008

dobre ranko
didi neboj isto to bude v poriadku
weroni aj ja gratulujem
sandri dufam ze sa mas dobre a maly Luky pekne este poslucha
Miri posledny den v praci tak si to uzi 😵

sandrika
autor
28. mar 2008

loss nebola si včera v májovkách bola somna pohotovosti ja už mám kontrakcie.....dostala som infúzku a zvýšili mi dávku liekov na tie by sa to malo zastaviť a rodiť by som mala presne na termín 2.5.

weroni
28. mar 2008

bre ranko zienky vdaka za podporu 🙂 no ja budem do poslednej chvile verit ze ten cisarsky sa nebude konat 😉
a vy mate co nove?

jarka70
28. mar 2008

tak ja uz len caka, na ten den d co uz ine my ostava 🙂

loss
28. mar 2008

moc do majoviek nechodim ako som bola v nemocke stratila som nit a neviem sa zadelit
neboj aj ja mam kontrakcie uzivam lieky lebo mne infuzky uz nepomahali ale doktor mi povedal ze mozem rodit po ukonceni 36tt tak preco ta nechavaju tak dlho trapit do terminu?

sandrika
autor
28. mar 2008

kurnikzmazala som si to...
Lossik lebo v BB su zlí doktory.....myslela som, že lieky budem brať do ukončeného 37 tt a toie až do ukončeného 38 tt potom zmenšia dávky a potom maternici trvá cca 8 dní kýmsarozrodí a spametá, že už nebere lieky a môže pracovať...
Poviem ti uprimne mám už toho dosť.....stále po večeroch grciam aj cezdeň mi nie je najlepšie, Luky už bolestivo kope a tie bolesti v podbrušku a stehnách su niekedy už neznesiteľné

trpezliva
28. mar 2008

weroni, kolko merias a vazis, ked pises ze si utla? Vase miminko nie je vobec velke na 30. tyzden, tak nechapem doktora, ako moze vopred predpovedat, ze budes musiet ist cisarskym.. 😕

loss
28. mar 2008

sandri viem ako ti je musis mojko vydrzat tie drobce su nase vytuzene a tak sa len pousmej a povedz ze coskoro to mas za sebou a uz bude len a len dobre
aj ja mam niekedy take bolesti ze placem ale potom si poviem ze vydrzim ved Nellinka mi za to stoji

miriamka
28. mar 2008

Sandrika...drz sa,tie infuzky urcite zaberu.Svagrova tiez berie infuzky lebo ma kontrakcie uz od 24tt 😉 ,a tiez jej doky povedal,ze po ukonceni 36tt moze ist rodit.

lucia31
28. mar 2008

dobre ranko 🙂 uz som nakupila v mimibazare, tak som tu 🙂 dnes mame ucitelnice sviatok 😀 a k tomu krasny slnecny dnik...
dievcata, este nerodte, pockajme si pekne na maj, aby sme mali peknych, tvrdohlavych byckov 🙂

lenocka80
28. mar 2008

loss poslem ti to, len mi musis povedat ako, nejako som este nezistila fungovanie tohoto vsetkeho 🙂 A jasne uz by som isla rada rodit, lebo uz nevladzem chodit 😝 Ale nech len maly este vydrzi, lebo sme este neskoncili prerabku bytu, este nejake "malickosti" ako kuchyna a bude to. Tak dufam, ze to stihneme

miriamka
28. mar 2008

Lenocka...rada pocujem ze aj niekto iny preraba bytik pred porodom,a ze nebudem jedina koho caka stahovanie na domce nasledujuce tyzdne 🙂

loss
28. mar 2008

leni kuchyna je malickost? 🙂 teda my sme radej ani nezacali uz to nechame na buduci rok
a posli mi to do IP,ked si kliknes pri mojom mene na tu sipku tak sa ti to otvori

lenocka80
28. mar 2008

No naozaj Miriamka, je to teda poriadna fuska, a najhorisie je ze nemozem nijako pomoct napriek tomu ze by som rada 🙂 aspon sem tam nieco preniest ale zdvihnut, ale ani to nie. Ked tam idem tak len zavadziam. Len uz ma chyta panika, ze ako to ideme urobit, lebo my sme teraz este u svokrovcov a rada by som tu az do porodu ostala, lebo su blizsie mesta, ale z porodnice chcem ist uz do svojho, len neviem ako to idem urobit... 😒

lenocka80
28. mar 2008

Tak som to poslala, dufam ze to bude ok. Inak to co je tam takym inym pismom, to som si tam doplnila ja, co som povazovala este za dôlezite, tak aby si vedela. A ved to Lossik, ze kuchyna nieje malickost, preto som to dala do uvodzoviek 😀 ale tiez nestihneme vsetko, ale teraz som rada ze nam tecie voda a splachuje wcko 😀

miriamka
28. mar 2008

Leni...no tak ma potom caka to iste co Teba,a tak isto,z porodnice uz chcem ist do domceka takze dufam,ze maly do maja vydrzi a my do konca aprila zobytnime domcek aspon ako tak.No ja sa citim stale super,takze snad aspon teraz trosicka pomozem...a potom uz len budem mat na terase kreslo a budem hovorit co a ako treba spravit 😎

loss
28. mar 2008

leni jasne

no idem pozret 🙂

lenocka80
28. mar 2008

Presne tak, ved ja tiez teraz iba dirigujem, toto takto, tamto este zatri, toto prenes... 😀 ale moj manzelik je nastastie trpezlivy a este mi za to nenadal 😀 Len mi stale hovori, ty sa nehyb oddychuj nech neporodis skor ako skoncime 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre