Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
22. apr 2008

a potom mi das vediet?jastercka ja som v 37tt.ale od vćera ako ma kukal tak mi tvrdne brusko.....cele dni....

dididi30
22. apr 2008

jani praveze nie, ja idem aj dva krat za den na vecko kazde rano activia to isti 😀 ..ale bodaj by to bolo len nejakym naduvanim, ale vies ja som uz rodila tak viem co to obnasa....dnes ma akosi velmi bolestive kopi to ma rozculuje....a krv nemam , to by som poznala 😉
vies ono je to tym,ze nikto ma zo spodu nekuka a ja robim co chcem. este aj v robote som na nohach ale chvala bohu len dve hodky....
no baby tak vy idete rodit?? no som zvedava ktora z vas tu bude rano 😀 ale aj tak drzim palceky keby nieco 😉
monti caf aj ja pojdem za chvilu

dididi30
22. apr 2008

luci to mozeme mat poslickov,.....aj ta nieco to tvrdnutie boli??

jastericka
22. apr 2008

luci, to môže byť aj z tej gyn. prehliadky. Ja som po minulom štvrtku špinila....
Keď niekde sa píše, že tvrdnutie je OK, pokiaľ nie je pravidelné, ja to nemám pravidelné, tak už som z toho jeleň...

jastericka
22. apr 2008

didi, ja tu ráno určite budem 😀

idem pozerať Ordináciu, zatiaľ papa
držkajte sa 🙂

dididi30
22. apr 2008

jasteri aj ja idem kukat, len este nejde 😀

lucka0122
22. apr 2008

didi nic ma neboli..len to tvrdnutie ma stve....chrbat ma iba boli

sandrika
autor
22. apr 2008

luci ano bola som po muža, ale kôli tomu, že som sa chcela prejsť....ako chceš ty musíš vedieťako sa cítiš, ja som pre tvrdnutie na pohotovosti nebola, ale mne tvrdne pravidelne len v noci cezdeň len nepravidelne, ale pre istoturadčšej chojkaj

mirka8429
22. apr 2008

ahojteee kto je tuuu 🙂

sandrika
autor
22. apr 2008

mirka ja som ako moja?

mirka8429
22. apr 2008

sandri no celkom v poho co sa tyka tehu..ale som zjedla spagety a mi tak sadli na zaludok ze mi zle bolo...fuj

sandrika
autor
22. apr 2008

mne zase z karboátok a zemiakovek kaše ,ale kôli cesnaku v karbonátkach 😝

mirka8429
22. apr 2008

sandri no na noc je to dost tazke..mne spagety sadli lebo som dala moc masla ... 😖

lucka0122
23. apr 2008

dobre ranko bruska...dnes som uz skoro vstala...tak som hned aj tu....ako sa dnes mate?

daniela84
23. apr 2008

Ahoj lucka tak ako sa citis, no co ako s tvojim cisarskym, ja uz mam naplanovany na 30 aprila.

sandrika
autor
23. apr 2008

cavte baby 🙂

jastericka
23. apr 2008

ahojte 🙂
danielka, tak to vyzerá, že ty budeš mamička ako prvá, aspoň to máš isté, že 30.4. bude maličká na svete
To ja stále nič, len neistota

lucka0122
23. apr 2008

daniela ja idem len na kontrolu v pondelok a dr mi povie co dalej....sandri ako v nemocnici_

loss
23. apr 2008

caute
danielka to je super o chvilu budes s Emkou
sandri ako sa dnes citis?
jastericka som zvedava ako zajtra o kolkej ides?
Lucka daj vediet co ti v pondelok povedali 🙂

sandrika
autor
23. apr 2008

loss strašne ráno o 5,15 mi odtieklo trochu vody od vtedy mám kontrakcie ,a le voda už ďalej neodteká a kontrakcie boli pravidelné ,ale už nie su tak že mám byť vraj doma to ešťe na pôrod neni 😠

dididi30
23. apr 2008

dobre ranko...
dnes som ako tak spala, uz aj varim obedik, kapustovu polievku a zemiakovy salat, ten si da muz s klobaskou a ja s chlebikom, mnam tesim sa.....
pekny dnik

lucka0122
23. apr 2008

lossik neboj dam vediet ak ma tam ovsem uz nenechaju....od pondelka mi tvrdne brucho ako ma pozeral.tak ja uz neviem ale bolesti ziadne iba dnes mi od rana stahuje maternicu a picha ma od spodu no a to tvrdnutie....ja sa nudim doteraz som lezala..ale uz ma to nebavi lezat...

mirka8429
23. apr 2008

ahojte babule..ja sa tu vytesujem..dnes rano mi odisla hlenova zatka xixxi aspon nieco

danka86
23. apr 2008

a to je co, Mirka? Ja som mala hnusnu noc, len som sa prehadzovala...

mirka8429
23. apr 2008

dani to je take co odchadza pred pôrodom..ale to komu stihne..tie baby co rodili skôr tak im nestihla odtiect..je to hlen s primesou krvi..a odchadza vtedy ked uvolnuje krcek ..ta zatka chrani pred infekciou..

zmrzka333
23. apr 2008

mirka ako ta zatka vlastne vyzera?

danka86
23. apr 2008

si tu mirka najskusenejsia, tak rad 😀

mirka8429
23. apr 2008

zmrzka ahooj..no najprv som si rano nasla take nieco ako do ruzova...potom som bola v meste a ked som dosla domov som sla na wc a tak zomna vytieklo cosi ako ked mas kramy...som si utrela papierom a bolo tam nieco ako hlien a doruzova take uplne mierne ako kusky krvi ale len mierne...

mirka8429
23. apr 2008

dani..najskusenejsia?? 😀 ako vies

loss
23. apr 2008

mirka super takze aspon daka dobra sprava,ako ta zatka vyzera aj ja chcem vediet
sandri drz sa ahlavne keby nieco radsej chod k lekarovi
lucka aj mne tvrdne brucho a mam hnedocerveny vytok som zvedava co bude dalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre