Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

ajkabezka
28. apr 2008

ahojte tehulky...byli jsme dnes s Danim u doktorky, vyházela se mu jakási vyrážka vzadu pod kolínkama- prý to je OK, jen nějaká špatná kombinace jídla- no není divu, on splácá všechno dohromady a pak mám vysledovat, z čeho to je... 😒
doufám, že Lukinkovi a sandrike je líp 🤐 😉 😉 😉
dani ty už jen dva dny a máš po, že? už aj já bych šla, hrozně mně bolí podbruško- hlavně dopoledne- jak na menzes ale fakt síla, dala bych si nejradši tbl 😖 ...neboj se, po cisaráku se budeš snažit dát co nejrychleji do kopy, já jsem se snažila ploužit už druhý den, necelých 24h po...kvúli maličké uděláš i to co je nad tvoje síly, uvidíš 😉 😵 ...já když myslím, na toho našeho Jakubka, tak mi ho už je líto, bo chudák už v tom mojem pupíku nemá kam se hnout...určitě se těší jako my, až se bude ropzvalovat v kočíku 😀 😀 😎
loss jsi macherka, kam jste to s Nellynkou dotáhly!!!ještě kousek a budete se moct pomojenkat 😵
no jdu zas lehnout, bo jsem umyla nádobí, uvařila a zas bolí bruško- tuším zradu, že to Kuba nevydrží a primář si nás nechá rovnou ve středu v nemocke 😅 - no věci mám nachystané, hlídání Daniho taky zajištěné- jen není vymalovano a ustaveno..no čo už...musí to manžílek zvládnout jak nebudu doma... 😅
didi idem si dat smetanku s rožkom, tak jsi mně navedla... 😀 😀 😝

daniela84
28. apr 2008

ajka nic si z toho nerob aj moj manzilek bude dokoncovat par veci sam zatial co ja budem v nemocke, ajka dufam ze bude vsetko ok, stale sa presviedcam o tom ze uz bolo aj horsie a ze som si toho uz zazila, ale stale nieco pride mi na um a uz pochybujem, ale to je asi normalne skor by som bola divna keby som nemala obavy, asi.
Takze trosku stresu neuskodi, ale nie privela.

dididi30
28. apr 2008

aji to aj moja mava sem tam vyrazky pod kolienkami, ja som si myslela,ze to je pancuskami, no ale zeby to bolo z jedla tak to som nevedela.....

lucka0122
28. apr 2008

poradte mi dnes po poradni ma tak pozeral tlacil brucho dole a teraz ma vsetko picha kosti medzi nohami ani na wc nemozem ist lebo ma vystiera ako to picha..nachvilku to preslo..ale co dalej bude neviem...aj vy to mate take?

dididi30
28. apr 2008

😕 luci to ta az tak tlacil?? asi chcel nahmatat kde je hlavicka...no moja mi to robi velmi jemno, asi preto ,ze je to zenska....ono to prejde neboj, alebo zeby mu pomahal von?? 🤐

lucka0122
28. apr 2008

didi neviem ale to su tlaky a s takym nepirjemnym pichanim iba vystiera.....

dididi30
28. apr 2008

no to sa ti hlavicka steluje ja to pocitujem tiez....ale da sa to, lebo je to len sem tam, ale mam to uz vyse tyzdna...neboj aj ked to na teba pride je vhodny cas...

lucka0122
28. apr 2008

lebo povedal ze som stale na cm zatvorena...tak mi strasne tlacil brucho so vsetkych stran a hlavne zhora tlacil dole....to su akoze kontrakcie ked ma to tak picha ze az ma vystiera?ooo boze ked budu poriadne tak ma porazi asi alebo odadnem....to aj ked idem na velku tak to strasne boli a ked na malu tiez.....co mi ho chcel vytlacit hlupak?a termin mam 5.5 ....

dididi30
28. apr 2008

lucka ano mozu to byt poslickovia a od toho dna ked to pocitujes mozes do mesiaca porodit aspon tak sa vravi...no ked ta tak mackal , hm, cudne.....nic sa neboj.....ako casto to mas??

graziela
28. apr 2008

Ahojte,
Lucka, to ti dr. mohol takto prehmatavat polohu babatka...aku malo na posl. uzv? Mna pred tyzdnom takto nejako tiez prehmataval, ked som sa ho pytala, ci to vie tak podla toho zistit, ci ma este stale priecnu polohu...Ale mne to zasa az take strasne neprijemne nebolo, len dost popritlacal dole ako je lonova kost, na brusku hore aj dole, po stranach (ja osobne by som sa bala, ci mu neublizim)...ale ani po tom vysetreni som nemala take neprijemnosti ako spominas. Niekedy sa mi ale drobcek tak vystiera v brusku a prevaluje, ze aj mna vystiera, ale nie su to stahy maternice, to viem. Ja som zatial ziadne take typicke tvrdnutie bruska nemala, no zato vdaka drobcovej priecnej polohe mi zasa on vie ustedrit dobre kopance 🙂
Lucka a termin uz mas blizko, tak sa neobavaj, ono to moze aj prist skor...Len si sleduj,ako casto to pocitujes a ked sa ti nieco nebude zdat, nevahaj ist do nemocky alebo zavolaj dvojmu dr.

lucka0122
28. apr 2008

este pred dvoma hodinami dost casto teraz to urtupilo kusok som zvedava co bude v noci........ako to mam ratat?

dididi30
28. apr 2008

no tak to potom niesu kontrakcie,maximalne poslickovia, daj si paralen a ked ti to prejde tak su to len poslickovia, to je bezna procedura tak sa neboj

lucka0122
28. apr 2008

A AK TO NIESU POSLICKOVIA TAK TO NIJAK NEUBLIZI MALEMU?

dididi30
28. apr 2008

nie neboj, cosi...ja sa stavim,ze sa bojis, bo to co sa stalo sandrike.....nic neboj, ono je to normalne, daj si ten paralen hoci len polku a ak ti to neprejde tak su to kontrakcie.....ak ano tak je to ok.....

lucka0122
28. apr 2008

A CELY CI LEN POLKU?

dididi30
28. apr 2008

ak ta boli velmi tak cely ak len troska tak polku.....ono tu v anglicku to robia bezne, vraj na zistenie ci su to prave ci neprave kontrakcie tak sa neboj......ale ak ta to velmi neboli tak nechaj tak....

lucka0122
28. apr 2008

NO DALA SOM SI polku tak som zvedava kedy to zaberie....kedy asi/

dididi30
28. apr 2008

no sak to moze to byt do pol hodky do hodiny......este ta to pobolieva ci uz ani nie?

lucka0122
28. apr 2008

ked sa chcem postavit tak ma pichne idem na wc a uvidime a ak ma neprestane?

dididi30
28. apr 2008

no ked to neprestane tak by bolo dobre ist na pohotovost.......alebo vydzat do rana a uvidis, ja nevim ja som take nemala ☹

lucka0122
28. apr 2008

idem ja spat keby nieco tak pisem....dobru noc drzte sa

dididi30
28. apr 2008

ok dobru nocku

lucka0122
28. apr 2008

graziela iba teraz som si vsimla ze si mi napisala....ja ho mam dole hlavkou od 27 tt

dididi30
28. apr 2008

luci aj ja ho mam dole hlavkou od zaciatku a aj malinku som mala od zaciatku dole hlavkou a preto som rodila presne na termin a neprenasala som.....tedaz pojdem skor, bo drobec je uz teraz dlhy a dole je nastelovany a klesa do porodnyc ciest..

daniela84
29. apr 2008

doobre rano bruska tak ako sa dnes mame? Dnes to zase vyzera na celkom pekny den, ja dnes budem iba relaxovat teda dufam, aby som zajtra bola fit a dufam ze vecer sa vam uz budeme moct cez manzela pochvalit co ame a ze sme v poriadku

lucka0122
29. apr 2008

dobre ranko bruska ako ste sa dnes vyspinkali?didi temn paralen pomohol preslo to po hodine a pol....som zvedava dnes...

loss
29. apr 2008

Danielky super zajtra mas po vsetkom super
Lucka ja dnes idem do poradne tak dufam ze budem mat len dobre spravy 😵

montinka
29. apr 2008

ahojte dievcence. ako ste sa vyspali? joj dnes bude zase krasne a poobede idem cvicit.🙂

lucka0122
29. apr 2008

lossik drzim palce ja som bola vcera.....potom sa ozvi

paula58
29. apr 2008

ahojte baby co znamena ked je hrdlo 2 cm kolko je normalne asi myslia hrdlo krcka alebo ako ak mi viete poradit 🙂 Lucia ako si to zvadla vcera nesla si na tu pohotovost ako vidim ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre