Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

loss
7. apr 2008

miri to je dobre mne zisla dole a tak dychanie je super dokonca aj zaha povolila ale to sedenie a chdenie je otras ozaj ja som magnezko chcela vysadit ale bolo mi blbo tak este tyzden ale uz jem iba 2x1

miriamka
7. apr 2008

No to magnezko asi treba jest podla potreby...ja som jedla len 1xdenne a teraz si dam ozaj len ked citim ze tvrdne brusko 😉

sandrika
autor
7. apr 2008

lossik ja to pre malého zvládnem , len mám faktobavu aby som ešťe neprenášala, lebo 3 týždňe sa mi zdá ešťe veľa navyše trpím strašnou nespavosťou som taká unavená od 2,00 hod do 5,30 hod som zase bola hore 😕

miriamka
7. apr 2008

Sandrika...jasne ze to zvladnes nie len Ty,ale my vsetky!

lucka0122
7. apr 2008

dobre ranko teraz som vstala lebo som celu noc chodila na wc...idem si ja melir robit tak potom pridem...juuuj a taky hnusny cas je len prsi a prsi...

miriamka
7. apr 2008

Luci...aj u nas prsi,takze rozmysla ci aj ja nejdem kadernicke.

lucka0122
7. apr 2008

po dazdi by som nesla to by sa mi necelo...ja som kadernicka tak ji robim vsetko sama...

miriamka
7. apr 2008

Tak to as Luci dobre...ale my mame kadernictvo hned dole v nasej bytovke,takze ja by som len po schodoch zisla 🙂

lucka0122
7. apr 2008

tak to neni daleko utekaj a potom dame fotky....aj daky melir si ides dat?strihat sa nedavaj vela....

miriamka
7. apr 2008

No strihat som sa chcela,ale asi necham radsej dlhsie...a chcela by so par svetlich pramienkov.Cele tehu som si nefarbila,len raz som si dala sapon,tak hadam neuskodim malemu.

lucka0122
7. apr 2008

to nevadi vies kolko tehotnych chodilo sa farbit trvale atd?nerobis to kazdy mesiac tak to neva ja raz za 3-4 mesiace....tak sa nebojkaj malemu to neuskodi a budu mat pekne maminky..tak chod idem si aj ja a potom napis papa

loss
7. apr 2008

sandri aj ja trpim nespavostou ale cez den si niekedy pospim

sandrika
autor
7. apr 2008

loss ja si dnes pôjdem určite ľahnúť lebo somko aspoň, žetoie kontrakcie prešlia potomčo som si pregrcla aj žalúdok a už zase papám tak dúfam, že toto užostane vo mne.Za dva dni som schudla 1,5 kg a to sami moc nepáči

jastericka
7. apr 2008

ahojte...tak čítam, že ku koncu tehu to máme čoraz ťažšie 😔 , no už to musíme dáko dobojovať.
Ja mám bolesti v podbrušku ako pred mrchou, ale nie je to zase nič strašné, také pobolievanie.

Trochu ma rozčuľuje, že na poradňu idem až 15. 4. a to mám práve termín, ma to štve kvôli EPI, lebo ak mi nestihnú odobrať krv predtým, tak ma porazí. Neviem, prečo mi doktorka povedala, že tento týždeň nemám chodiť, čo si neuvedomila, že to môže na mňa už kedykoľvek prísť... ☹ no ona asi vie, čo robí...

a čo lenocka? tá má už tiež tesne pred, ešte nič? 🙂

sandrika
autor
7. apr 2008

no jašťerička len fakt aby si do vtedy vydržala neviem prečo mám pocit, že porodíš skôr....

dididi30
7. apr 2008

ahojte...tak babule, vidim,ze to je ako zakon schvalnosti, ze tie co im nic nieje tak z nicoho nic porodia rychlejsi eako tie co im hrozi porod uz pomaly od zaciatku tehu, je to sila..... 🙂

jastericka
7. apr 2008

veď to Sandri, aby som dovtedy vydržala, veď už mi je to viac-menej jedno, dlho to už nepotrvá, ale chcela som mať pre istotu tú krv vyšetrenú.
Ono sa dá aj tak, keď Ti ju nestihnú vyšetriť v poradni, že keď prídeš do pôrodky Ti ju odoberú, ale na výsledky sa môže dlho čakať a dovtedy aj porodím ☹

Minule, keď som bola na pásoch, som sa rozprávala so sestričkou, ktorá nám robila predpôrodný kurz, pozrela sa na mňa a povedala dátum 19.4. z ničoho nič. Že ju to tak spontánne napadlo, keď ma uvidela, tak ak je prorok, mám ešte čas 🙂

jastericka
7. apr 2008

neviem či si pamätáte nadku, chodila sem občas. Dnes sa jej narodila dcérenka Sofia 3,77kg a 50 cm 🙂

dididi30
7. apr 2008

jasteri a to pred epi musia vysetrit krv?? a malo ju vysetruju pocas tehu?? to je ale cudne 😒 ja ze staci len odmerat tlak...

dididi30
7. apr 2008

wow pekne miery teda, gratulujeme 😀 a ona porodila skor ci v termine??

jastericka
7. apr 2008

nadka01 mala termín 4.4., takže 3dni prenášala

Musia Ti vyšetriť krv, ale výsledky nesmú byť staršie ako 10dní, to nám hovorila anesteziologička na prednáške o EPI.

sandrika
autor
7. apr 2008

jasterička normálne ak sa necítišfit tak choj zajtra ku nej , že ťa pobolieva bruško tak si prišla, aby nebolo neskoro

dididi30
7. apr 2008

jaj tak to je jasteri...a to nemozu pocas porodu?? 😒 no to asi nie co?? to by nestihli......no neviem, ja som tu epi nemala a skor si myslim, ze by ma ten vpich bolel.... 😖

dididi30
7. apr 2008

sandri a ty si tie tabletky vysadila ci nie?? ako sa citis??

mien
7. apr 2008

len by ma zaujímalo, keby som náhodou porodila o tri týždne skôr a nemala by som ešte vyšetrenú krv na epi, tak by mi ju nedali
a načo tam vyšetrujú krv, veď všetky testy sa spravia počas tehotenstva, no to počujem prvý krát, zo dňa na deň získavam horšie informácie čo sa týka pôrodu, najprv, že sa nedá cisárskym, potom o našej pôrodnice a teda ešte toto, žd ešte na koniec mi nedajú ani tú injekciu, ináč ahojte, diddi ty sa bojíš vpichu, ke´d už máš jeden pôrod za sebou

dididi30
7. apr 2008

mien no tak to je fakt zaujimava otazka, tak to netusim.....
mien no co sa tyka informacii z toho si nic nerobi, sak to by ta porazilo, kazdy lekar je iny a aj inaksie pristupy maju, niekto si glukozu musi kupit sam a niekto ju dostane u lekara je to individualne, vobec si z toho nic nerob a
na najblizsiej poradni sa opytaj lekara nato su tam, fakt pohoda... 😉

sandrika
autor
7. apr 2008

vysadila a cítim sa dobre ažna žalúdočnénevoľnosti mije dobre kontrakcie nemám žiadne

dididi30
7. apr 2008

a mien veru bojim sa vpichu je inejkcie a krv neznasam, fuj, je mi z nich zle......epidural som nemala ani pri prvej a ani by mi ho nedali...teraz neviem...ked to ide rychlo tak to nepotrebujes a ked je to dlho tak ti to daju ak je moznost.....a to ze som uz rodina neznamena,ze som frajerka, moze sa stat,ze ten druhy porod budem mat ovela bolestivejsi.

dididi30
7. apr 2008

sandri vidis co som ti pisala, ako to citis ty.....ja som zacala pit caj pre tehu a veru bolo mi z neho tazko, uz ho pist nemienim, je to asi riadny humus......

mien
7. apr 2008

dididi, to máš pravdu možno, že to tam bude pohoda, len tam, kde pôjdem rodiť ja, tak v jednej miestnosti sú tri kozy aˇoddelené sú iba plahctamy a, keď bude vedľa mňa rodiť ešte jedna mamina, tak tam môj manžel nemôže byť a my s me sa na to pripravolvali už od začiatku, že tam bude so mnou, rozmýšĺali sme aj nad druhou pôrodnicou vo Zvolene, ale tam to je tak isto a ´dalej nechceme veľmi ísť,l ebo to budeme mať ďaleko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre