Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
8. mar 2008

didi sak hej..ale ked si nahmatam cosi gulate hore..tak neviem ci to hlavicka alebo ritka...az na uzv uvidime..ale to az vo stvrtok

dididi30
8. mar 2008

aha stale mas cas, stale sa moze babo otocit a aj sa otoci, sak uvids som zvedava ako mi napises,ze to mas zasebou a ze si babo vyprdla 😀 😀

dididi30
8. mar 2008

miri idem do mesta , ideme sa napapat, tak sa zatial maj.

mirka8429
8. mar 2008

didi xixii azda hej..no tak bru chut vam zelaam...ja mam chut na pizzu...jooj ☹ aj ja by sla...no tak potom pekny dniik ahoj

helena
8. mar 2008

ahojte buduce maminky ako sa mate???? ja super a lekar mi povedal ze mi uz dozrieva placenta..... 😕

helena
8. mar 2008

zasa tu nikto nie je???.........ja mam taku smolu ☹

mirka8429
8. mar 2008

heli ja som ruuu

daniela84
8. mar 2008

ahoj jarka, tak dopadli sme dobre, uz mame kupenu predisen aj splaen, takze nam chybaju len spotrebice, no ak dobre viem tak by tam malo byt otvorene aj v nedelu podobne ako v hypermarketoch a nakupnych centrach.

dididi30
8. mar 2008

ahojte.....miri ty stale bojujes?🙂 😀

dididi30
8. mar 2008

miri, veru sme sa fajne najedli, boli sme v mcdonale a dala som si kuraci hambrurger,hranolecky a dzusik, malicka si dala rybicku s hranolkami a muz bol na kuracie stiplave stehienka, on sa tam nevie najest 🙂
a preco na tu pizzu nejdes? nemozes ani von chodit? sak si urob doma 😉

mirka8429
8. mar 2008

didi sme sa dohodli ze ideme na tu pizzu zajtra 😀 neviem ci vydrzim do zajtraaaaaaaaaa

dididi30
8. mar 2008

no vidis....

helena
8. mar 2008

haloooo

mirka8429
9. mar 2008

didi cau az teraz nedavno sme dosli domov..sme boli u svokry aj u svagriny na navstevu...a v noci sme zase nespali..jooj rano som bola ako zombie...a boli sme pozriet kociky a postielky a vo stvrtok ideme kupit🙂 tesiim sa

sandrika
autor
10. mar 2008

caves Hel príď aj ku nám do májoviek 2008 III 🙂

weroni
10. mar 2008

caute baby tak uz sa aj ja od vcera vecer mozem hlasit sem 🙂
sandri: ako? 🙂

sandrika
autor
10. mar 2008

Ahoj weroni ujde to ja som trochu unavená cez výkend om bola po nákupoch , primár mi kázalísť von...., ale Lukysa má myslím fajn.

weroni
10. mar 2008

sandri: no super ze si sa troska odreagovala 🙂 Lukyho pozdravujem 🙂

anamor
10. mar 2008

ahojte kočky. Ja sa v poslednych dnoch citim taka akasi plna,nafuknuta, pribrata ☹ neviem cim to je... asi zacnem zdravsie jest, nech mam lepsi psychicky pocit.

lenocka80
10. mar 2008

Ahojte tehulky. Idem sa s Vami poradit, lebo zatial som nenasla ziadne clanky o tomto probleme. V poslednych dvoch dnoch pocitujem tlak na konecnik...niekedy aj taku bolest ako pichnutie...neviem, ci je to sposobene vahou babatka alebo niecim inym. Zatial som nasla iba clanky, ze takto zacina porod, ale to sa mi nezda, to by bolo asi intenzivnejsie, aj ked aj toto je dost. Co si myslite?

lucia31
10. mar 2008

lienocka, tiez som to mala okolo 20teho tt a bolo vsetko ok, mna akoby pri stati pobolievalo vsetko odspodu a aj ten tlak som citila, isla som na kontrolu ci sa neotvaram a nic...zalezi asi na tom, ako je babo ulozene, ale pre istotu si zajdi na kontrolu...

lenocka80
10. mar 2008

Lucka dik. Zajtra idem do poradne, tak sa na to pre istotu spytam. A presne aj pri stati mam taky pocit...no uvidime zajtra.

mirka8429
10. mar 2008

lenocka no aj ja to niekedy mam a aj sem tam tlaci na kostrc....tak to bude asi tym

jankapo
10. mar 2008

Ahoj baby, lenocka, ty si mi teraz normalne z duse napisala... 🙂 Och jo, mna uz to trapilo cely vikend, uz som sa len sledovala ze co sa deje, aj ja presne citim taky tlak a este k tomu som aj rizikova, takze mna uplne chytala panika, dnes uz to necitim, ale no divne to je. O bolesti kostrce ani nehovorim, ale asi je to normalne, okrem toho mi akosi nic nie je, idem tento tyzden na poradnu tak sa opytam...Lenocka, zajtra po poradni daj nam vediet, co ti na to povedala. Diik. 😉

lenocka80
10. mar 2008

No presne janka, cely vikend ma to trapilo a tiez som uz len sledovala, ze co sa to so mnou deje...dnes je to o nieco lepsie, tak uvidime do vecera. A samozrejme zajtra napisem co na to Dr.

dididi30
10. mar 2008

miri ahoj, to su uz predporodne nervicky 😉 tak len kup a daj do albumiku nech vidim, budem sa tesit, ,,,,,,,,ja si dam moj tiez neskor, lebo je este zlozeny aj s postielkou, tu mam po malickej 😀

jastericka
10. mar 2008

lenocka80: presne ja mám tento problém už štvrtý deŇ. Tlak na konečník, pichanie a bolesti v podbrušku...
Ja idem do poradne vo štvrtok, tak som tiež zvedavá, čo na to dokyna. Asi je to už normálne pred pôrodom.
Bola si už na tom poslednom ultrazvuku? Koľko váži Tvoj maličký, povedali Ti? Moja bola o dva týždne väčšia 😀, teraz už môže mať 2500g.

danka86
10. mar 2008

ja citim take tlaky v podbrusku a doktor mi dnes povedal, ze mala tlaci hlavickou na panvove dno.. neviem, ci je to to iste co pisete vy 😒

jarka70
10. mar 2008

ahojte 🙂
tak mne povedala dnes na poradni ze je vsetko ok zo spodu a pritom ma trapi toto co vas uz 2mesiace a dnes sa to zhorsilo podbrusko mam az horuce a nemozem sa ho dotknut vreaj musim vydrazat lebo maly ma tlaci vsade kde sa da ze uz nema miesta on mi pomoct nemoze treba vydrzat ,lenze prisla som domov a dostala som nejake zvlastne bolesti take ako pri porode tak dufam ze ma to prejde a neskoncim este v nemocnici 😢 este ma aj zprdla nech nikde nic necitam a nezistujem lebo si len ublizujem a som vystresovana a potom sa bojim.to asi koli tomu ze som sa jej pytala ako vyzera moja jazva po dvoch cs ☹ to uz aby som bola ticho so strasne sklamana a na poradnu idem az 7.4 //o mesiac//

dididi30
10. mar 2008

jar...presne aj mne vraveli,ze nenam nic citat do mi robi zle, hlavne toto tu, no ale som zvedava a ja verim sebe a babu, takze mna to tu len tak nerozhadze a podla mna su to len poslickovia a este si pockas do porodu, uvidis 😀 tak neboj uz si blizko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre