Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
14. feb 2008

ahojky -prajem vam pekny valentinsky den 🙂

tak mne dajak tie homeopat. na ten spanok nezaberaju a navyse uz si neviem dat rady z tymi bolestami a trpnutim tam dole od podbruska az dole pri otacani na posteli ma to boli.ked chodim nemozem stupit poriadne na nohy lebo to zaboli no uz stale a nevie ani moja dr. z coho to moze byt vraj ze mi niekde tlaci lebo vsetko tam mam v norme. a tuto noc som bola rozhodnuta ze asi pojdem na pohotovost lebo tak ma to boli zobrala som teraz magne tak mi to trosku utlmilo ale o chvilu to tu bude znovu no a teraz bud mudra ked ani dr. nevie uz si namyslam ci to nieje to miesto po cs co je zasivana maternica no uz si namyslam vsetko.neviete mohla by som zobrat panadol na tu bolest alebo nieco od bolesti?
mate tu niektora podobny problem?

sandrika
autor
14. feb 2008

jarka mne sa tie bolesti nezdajú robil ti už cez ne sono a zo spodu ?

jankapo
14. feb 2008

sandrika, ahoj, uz som sa o vas bala, bola som aj ja minuly tyzden v nemocnici, tiez este mame dlhu cestu pred sebou..ale vydrzime, nie? hore hlavu a najma NOHY.... 😀 😀 😀

martinkamm
14. feb 2008

ahojte babenky zelame vam i my krasneho valentina

jastericka
14. feb 2008

ahojte 🙂 Krásneho Valentína 😅
Panadol sa ževraj môže.
Jarka70: aj ja mám podobné bolesti "tam dole", tiež mi doktorka povedala, že všetko vyzerá byť OK, začali ma bolieť kĺby, takže moja chôdza je čoraz komickejšia. Manžel ma začína volať kačiatko 🙂
Tie homeo si skús dať aj počas dňa a potom pred spaním, ono to je možno aj o psychike, komu zaberú.
Mne tiež pomáha teplé mlieko s medom.

daniela84: tak ako si dopadla?
sandrika: ako sa cítite a ako to zvládaš?

Ja idem dnes do pôrodnice, je tam beseda s anesteziologičkou ohľadom epidurálky či áno alebo nie, pre koho je vhodná atď. Tak potom sem napíšem, čo som sa dozvedela.

Zatiaľ pekný dník 😀

jarka70
14. feb 2008

sandri nie nerobila mi sonio pozrela ma zo spodu aze je vsetko v norme.tak potom nechapem co to moze byt uz mi ztej bolesti sibe.

daniela84
14. feb 2008

ahojte babenky tak dnes som po poradni, tam dole je vsetko ok, krcok je zatvoreny, tlak je ok a moc tiez, no co sa tyka toho glukozoveho testu, potvrdil mi doktor ze sa robi ale poslat nan ma mali uz na internom alebo oobdvodna kedze je novy zakon ako uz viete, ale povedal ze sa nemusi bat lebo krv a moc mi stale kontroluju a ze by to hned vybehlo, ale povedal ze mam zajst za obvodnou nech ma nan posle a okrem toho som sa pytala aj za moje dioptrie a ked som mu povedal velkost, hned povedal sekcia. A tiez mi povedal ze mam zajst k ocnemu a oni mi tiez da odporucanie na sekciu. Lebo mam privysoke dioptrie. Takze tak a vy sa ako mate?

ajkabezka
14. feb 2008

ahojte holčičky mamičky 😉 , my jsme dnes taky poporadně- doktorka byla vyjukaná, jak mi rychle Kuba podrástol- o 6cm vyskočil pupík 😲 , že ani nevěřila, že jsme 25, ale prý minimálně 29tt 😅 , tak to bude zas malé slůňátko- u Daniho říkal porodník, že když donosíme, bude mít 5kilo určitě 😅 ...tak snad Kuba ubere 😵
jastericka- aj se "kačkám" a všichni se smějou 😀 😀
jarka70- aj Paralen můžeš, a dnes už vím, že i homeopatikum Cephil na bolest...možná by se ti i ulevilo, když bys míň chodila- možná ten tlak to způsobuje, nevím, mně občas taky všechno dole bolí, ale většinou to po vyvalení do křesla ustoupí 😉
daniela84- mně dnes doktorka na gyndě vypsala doporučenku na cukr- v po.....aj moje kamarádka má silné dio- tuším cosi kolem 5 nebo 6 a rodila normálně 🤐 , teď už čeká na další přírůstek každým dnem a o sekci nic nikdo neříkal 🙂 ...asi je to různé od doktora a asi i podle těch dio

miriamka
14. feb 2008

No ja som absolvovala glukozovy test dnes,zajtra si volam za vysledky...No cakala som ze to bude horsie,ale bolo to v pohode,len to dlho trvalo ked mi brali krv a moc kazdu hodinu,dokopy az 3x.Tak som zvedava zajtra na vysledky

daniela84
14. feb 2008

No vidis ajka a moj gyno sa vyjadril, ze len dodrzuje zakon a ma pravdu ved je to tak, a aj tak na ten glukozovy ma mala poslat internistka ako som pocula, ale zajtra ide manzel k obvodnej tak pojdem s nim a ona ma vypise tam kde mam ist, teda hadam. No a co sa tyka brilok ja mam silne a okrem toho mam aj problemy so sietnicou, a tlak mi meraju stale. Tak asi preto ta sekcia, mne by tlacenie ublizilo mozno by som uplne oslepla. Tak ma tomu asi nechce vystavit, ale je to jedno, zatial to vyzera tak ze je vsetko ok.

jastericka
14. feb 2008

ahojte. To je sranda s tým glukózovým testom, všade je to inak a inak to robia. Mne brali krv len raz z prsta po dvoch hodinách a normálne ma na to poslal gyndoška.

No, bola som na tej besede o EPI, tak to zhrniem, v podstate doktorka povedala, že bolesť tým úplne nevymizne, lebo oni dávajú len minimálne množstvo ópia a anelgézie, že žena musí cítim kontrakcie, len to pre ňu nie je až také stresujúce, lebo bolesti sú slabšie.
EPI sa musí pichnúť včas, lebo keď sa pichne neskoro, nemá to zmysel, žena všetko cíti. Najlepšie je, ak žena príde do nemocky už s vyšetrením krvi, lebo bez toho sa EPI nedá pichnúť a oboznámi pôrodníka, že chce EPI. KeĎ je otvorená tak na 3-5cm, vtedy sa pichne, ale je to straašne individuálne, lebo u niekoho má pôrod rýchly spád, že EPI je zbytočná a u niekoho to ide pomaly a tá injekcia to ešte spomalí.
Neodporúča sa ženám, ktoré majú neurologické problémy, migrény či dáke problémy s krížami, chrbticou, deformovanú chrbticu.
Miesto vpichu sa znecitlivie, nie je to ževraj bolestivé, len pri zavádzaní ak natrafia na stavec, vtedy to bolí.
EPI sa zavádza medzi jednotlivými kontrakciami, žena musí povedať, kedy má kontrakciu, vtedy prestanú, lebo sa nesmie hýbať, niekedy pichajú aj na tri krát,keď sa nedarí zaviesť. S hadičkou môže žena chodiť, aj skákať na lopte, ale sprchovať sa už nesmie.
Myslím, že to je tak v skratke všetko.

mien
14. feb 2008

ahojte tehuľky, ja by som sa vás chcela spýtať, kedy vlastne začína tretí trimester ja som v 24tt, tak ešte asi 3 týždne a už budem tam, aj ja by som už chcela byŤ v treťom ako vy, lebo to je už posledný trimester, no ale ja ešte mám veľa času, tiež sa bojím pôrodu ale keby som si mala vybrať užt by som išla zajtra rodiť, no ale o tom rozhodnú naše malé bábätká

jastericka
14. feb 2008

mien: áno, máš pravdu, ešte si 3týždne počkáš 🙂 ,ale to rýchlo ubehne a budeš medzi nami 😝 .
Ale kľudne sem môžeš chodiť, veď nevadí, že ešte nie si v treťom trimestri 😉

mien
14. feb 2008

jastericka ďakujem za odpoveď, vieš ten čas ide strašne pomaly, tebe sa to už blíži, veď apríl je už tu, držim ti veľmi palce

jastericka
14. feb 2008

mien: Ďakujem 😀 , ja sa na to už teším, chcem už veeeeľmi vidieť našu maličkú a ani tej bolesti sa dáko nebojím

miriamka
15. feb 2008

Ahojte,
ja som glukozovy test absolvovala vcera,najskor mi zobrali moc a krv z prsta...potom mi dali vypit tu glukozu (celkom to bolo dobre),po hodine opat moc a krv,a po dalsej este raz...
Dnes som volala za vysledky a su OK 😵 😵

jastericka
15. feb 2008

miriamka: to je super, že máš dobré výsledky 🙂

všetkým prajem pekný, aj keď trochu chladný deň 😅

jarka70
15. feb 2008

pekny den prajem aj ja u nas napadal sneh a je strasna zima brrr.
dnes mi je trosku lepsie strasne mi pomohlo nic nerobit a len lezat z nohami hore a magnez. aj ten panadol .
aj lepsie sa chodi neboli to tak,takze sa budem snazit cim viac lezat,lebo navarit musim aj do obchodu zajst.dala som sa na citanie pri tom lezani.takze zatial sa drzte bruska 🙂

loss
15. feb 2008

no mne vysiel aj glukozovy test strasne vysloky takze super musim ist na rozsirene testy v pondelok,dnes som uz po infuzke ale nie je mi nejak dobre ☹

anamor
15. feb 2008

loss drz sa, dufam, ze to bude ok, ja mam glukozu v pondelok 😉

loss
15. feb 2008

anamor drzim palce

ajkabezka
15. feb 2008

loss, tak doufáme, že bude vše OK, aj my ideme na glukozu v pondelok 😅
tu je asi apríl- chvilku sněží chumelí, chvilku se mračí, za chvilku praží sluníčko jak nevim co..tak ale kúrime, bo je zima 😉

jastericka
15. feb 2008

loss: držím palce, neboj, infuzky majú aj nežiadúce účinky, aj ja keď som bola v nemocke, nebolo mi po nej dva krát najlepšie.
Ach, tie naše miminká nás ale riadne vedia vytrápiť...

miriamka
15. feb 2008

Loss...drzkaj sa,a nech tie rozsirene testy dopadnu dobre!

loss
16. feb 2008

dAKUJEM VAM
DNES SME PO DALSEJ INFUZKE ZATIAL SME OK dufam ze v pondelok to dobre dopadne,bojim sa ale verim ze ked sme uz tu tak to zvladneme
malinka kopka co ma ukludnuje a hlavne rozveseli

weroni
16. feb 2008

loss: malicka si kopka od radosti lebo vie ze vsetko dobre dopadne 😉 🙂 myslime na vas obe 🙂 a pozdravujeme Nellku 🙂

loss
17. feb 2008

weroni dakujem 🙂

lucia31
17. feb 2008

ahoj loss, si v nemocke v LM?aj mna to tam caka, kedze budem mat asi planovany cisarsky rez kvoli placente..drzim vam palce, nech ste este dlho takto pekne pokope 🙂

loss
17. feb 2008

lucka ja tam chdim aj na rizikovku moj lekar je Mudr.Skladany je to uzastny lekar moc pomohol po potratocha dal ma dokopy a vdaka nemu cakam babo ozaj sa o mna dobre stara takze som rada ze chodim prave k nemu
je skoro stale v nemocke a vzdy ma dojde pozriet je to super pocit
a ty chodis ku komu?

sandrika
autor
17. feb 2008

Ahojte dievčence ako? Ja no neni sa čím chváliť po fyzyckej stránke to celkom ujde,ale po psychyckej je to dosť zle. Ešťe sa dnes celý deň koli tomu hádam s manželom....čo Lukymu vôbec neprospieva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre