Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
16. apr 2008

luci nie lebo švagrina ich tiež nemla keby bolo treba musia ti cisarák urobiťaj bez nich

lucka0122
16. apr 2008

pisala som ti smsku
prisla ti?ako sa ten caj vola?maju ho aj v tescu?a aky je v sackoch ci sypany?

sandrika
autor
16. apr 2008

len terz som ju čítala, v tescu v lekárni ,a le tam stojí 30,-Sk volá sa to čaj zostružiny malinovej pri sypanýchčajochneviem čo ho majú

jastericka
16. apr 2008

mirka8429, kde si? dnes si tu nebola....ako si dopadla u doktora? Ty už asi rodíš, že? 🙂 Aj ja chcem....

My sme žienky ešte celé, zajtra na kontrolu, dúfam, že aspoň o pol cm som sa pootvorila...

sandrika
autor
16. apr 2008

mirka u dr nebola pôjde zajtra okoloobeda, lebojej droperuje.....

lucka0122
16. apr 2008

jastericka mirka eset nerodi pisala som snou len bola na inom fore...zajtra ide na kontrolu

gabkazabka
16. apr 2008

Ahojcek jastericka,
tak pozeram,ze si este 2 v 1. 😀 Ako sa citis?nieje Ti tazko s tym bruskom?Mne sa v poslednej dobe dost zvacsilo a teda uz aj citim,ze mi trosku zavadzia....sem tam s nim o nieco zavadim 😀 Ale inak som v pohodke,nemam ziadne bolesti,celu noc spim,takze sa nestazujem....akurat je mi uz dlho,uz by som najradsej kocikovala..... 😉

dididi30
16. apr 2008

ahoj gabika ako sa mas??

gabkazabka
16. apr 2008

caukooooooo
n,celkom fajn.....ty sa pochval.Ako mala,este ma kiahne?

dididi30
16. apr 2008

ale mam sa fajn,sem tam nejaky problem,ale to je v tehu normalne.....
citam,ze dobre spis, tak to ti zavidim, ja stale pracujem, rano o piatej musim byt hore a cez den sa mi spat neda...ale uz len tyzden a som na materskej jupiiiiiiiiii 😀
a kedy si urobis albumik?? svoje brusko a tak 🙂

gabkazabka
16. apr 2008

tak ten tyzden nejako zmaknes 😉 aj ja nastupujem 24.4. na MD,doteraz som bola PN.
Ze brusko? 😅 To je uz brusisko....a este porastie.... 😀 No,musim zmasilnit manzela,aby ma odfotil...len neviem kedy to bude....ale uz si vytvorim nejaky albumik,lebo skoro vsetky mate a ja nie.... ☹

gabkazabka
16. apr 2008

znasilnit som chcela napisat 😀

jastericka
16. apr 2008

ahoj Gabi, no so mnou je to už horšie....ale to pri tomto štádiu tehu je OK, tak sa nejdem sťažovať stále 😉
Teraz je na psychiku najhoršie toto čakanie.....kedy to príde, ako to príde atď....už aj Miško je z toho hotový....ale musíme vydržať, veď už len pár dní, možno hodín, no uvidíme....
Vy sa držkajte, pozdravujeme 🙂

jastericka
16. apr 2008

ďakujem lucka a sandrika za správičky o Mirke 🙂

gabkazabka
16. apr 2008

juuuuj,tesime sa s Vami...potom dajte vediet...
Fakt si to cakanie neviem predstavit,ja sa uz teraz neviem dockat.....
A hlavne sa bojim toho,ze nebudem vediet,ze je to uz ono.....rozhodla som sa totiz rodit v Kosiciach a mame to dobru hodinku cesty...takze uz teraz stresujem... ☹

jastericka
16. apr 2008

neboj Gabi, určite budeš vedieť, že je to ono....nepríde to naraz, už niekoľko dní pred pôrodom, možno dokonca týždňov budeš mať poslíčkov, to rozoznáš, lebo si viac budeš sledovať tieto zmeny, bolesti, pichania....
ale môže sa stať, že aj nebudeš mať poslíčkov a proste to príde, začnú pravidelné bolesti a vtedy vyrazíte na cestu.
Chodíš na dáky predpôrodný kurz? Mne veľmi pomohol, čo sa týka týchto vecí, tak Ťa to ukľudní, keď Ti sestrička povysvetľuje čo a ako....
Jasne, že dáme vedieť, Miško zavolá alebo napíše 😉

dididi30
16. apr 2008

no poviem ti ja som ani raz nebola na marodke, cele tehu si odmakavam, ja truba majova...jasne ze to zmaknem, uz bolo aj hrosie...vraj mi kleslo brusko, normalne ma nastrasili ja chcem este pockat 😨
tak ho len znasilni.....nech ti hodi to brusino do albumu 😀
a preco budes rodit v kosiciach??

jastericka
16. apr 2008

ja sa nebojím toho, že by som to nerozoznala, veľa mi pomohol aj tu Modrý koník a žienky, čo písali, ale skôr to kedy a či mi odtečie plodovka alebo prídu len kontrakcie.....také napätie

jastericka
16. apr 2008

didinka, to je dobre, že robkáš, Ty porodíš ako laň 😉 , budeš vytrénovaná z roboty a budeš mať kondičku, to my, čo sme celé tehu doma o dákej kondičke nemôže byť ani reč, tam budeme asi fučať riadne 😀

gabkazabka
16. apr 2008

Jasteri-nechodim na ziadna kurz...ono je to trosku komplikovanejsie-raz som v Spisskej,raz u nasich v Michalovciach.....ja sa len obavam,ze to nestihneme do Ke a porodim niekde na Jahodnej medzi SNV a KE.... 😀
Dididi-no rozhodli sme sa pre Kosice,lebo na Michalovce su otrasne ohlasy a v Spisskej to nieje o nic lepsie....v piatok idem prvykrat do Kosic za lekarom...tak uvidime....

dididi30
16. apr 2008

jasteri ja chodim len upratovat na skolu, ale poviem ti riadny humus u nas to nieje, nenormalne daco....no sak to porodim ako lan a este mala na krku a chodov dvojo v dome, stresy a stale som nervozna, sa cudujem,ze som to tak daleko dotahla, este chcem aspon mesiac vydrzat a potom nech sa dejeco chce..dufam,ze maly nebude zly, lebo ja som cele tehu nervozna ako pes 😅
jasteri a mozno to bude opacne ja sa budem trapit a vy odrotite jedna radost 😀

jastericka
16. apr 2008

možno sa dá s doktorom dohodnúť, že by ťa hospitalizovali pre istotu skôr, skús sa na to opýtať, lebo dakedy majú naozaj pôrody rýchly spád, aj u prvorodičiek...
Skús sa spýtať, že ako sa to robí v takýchto prípadoch, keď je žena z iného mesta, možno Ťa ukľudní a povie Ti, že to nie je žiadny problém....no veď uvidíte

mirka8429
16. apr 2008

jastericka ahooj...no nebola som dnes u lekara...rano som mu volala o pol 8 ako mi kazal..vravel ze doobeda je na operacke ze mi zavola okolo 12.00 a hned pridem..lenze bolo uz 14.20 a on nevolal tak som mu volala ja ci namna nezabudol..povedal ze nezabudol ale ze az teraz skoncil a ze ako sa citim ci mozem prist zajtra lebo dnes uz nestiha..ale ze zajtra ma tiez na operacke 3 pripady tak ze on mi zavola..okolo obeda...tak som mala take nervy lebo som cakala na telefonat ako pako...a este ked ma preobjednal tak uz deto...tak asi tak..som si lahla poobede potom a teraz som na nete...a ty ako sa citis??

mirka8429
16. apr 2008

gabkazabka budes rodit v kosiciach?a v ktorej nemocke 🙂

jastericka
16. apr 2008

kto vie didi, v každom prípade, už by sme to asi každá mala rada za sebou...
To Ti verím, že niekedy to musí byť v tej škole riadny humus.....to ťa obdivujem, že to takto tehotná zvládaš, ale čo, keď človek nemá na výber, že?
Aj ja bývam nervózna, dúfam, že to po pôrode bude inak, aby som s kľudom zvládala maličkú

gabkazabka
16. apr 2008

No ved prave,ze som uz pocula o bleskovych porodoch aj u prvorodiciek....ale moj gynekolog ma ukludnuje,ze to bude v pohode,ze urcite stihneme.....tak uvidime...
treba mysliet pozitivne.... 😉

gabkazabka
16. apr 2008

Ahoj Mirka,
v Saci.Pozeram,ze si z Ke?Ty si sa rozhodla pre ktoru nemocku?

mirka8429
16. apr 2008

gabka moja kamoska prvorodicka porodila do 5 hodin od podania vyvolavacky

jastericka
16. apr 2008

jéééj, ahoj Mirka, trošku sebecky som rada, že si tu 😅 , aspoň mi tu jedinej nesvieti 40-tka 🙂
Mne je dobre, trošku bolestivejšie pichanie odspodu a občas tvrdnutie bruška, ale inak OK

Juuj, to by ma naštvalo, človek sa teší, že ideš na kontrolu, že Ti povedia niečo nové a zrazu nič... Tak pôjdeme spolu, aj ja idem zajtra, len v inom meste 😀

jastericka
16. apr 2008

do 5 hodín od vyvolávačky? 😕 -frajerka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre