Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
20. máj 2008

moja a nebude to zltacka?> alebo nejaky zapal>> kamoske tak isiel drobec do nemocky, ale len na den ci dva, takze pohoda, tu je to bezne....

gabkazabka
21. máj 2008

Dobre ranko 🙂
Dnes som tu prva?Tak vam prajem pekny dnik 😵

zmrzka333
21. máj 2008

dobre rano, nejak sa to tu vyprazdnuje nie? Ci vsetko je lenive z pocasia?

aviril
21. máj 2008

ahojte. skôr už všetky porodili a zostalo nás tu len pár.

mywiel
21. máj 2008

Ahojte tak som sa vratila od advokata, vraj moje sefka riskuje, ze mi bude musiet platit nie 80% z platu ale 100% MD potom liste co mi napisala... 😉 😠

aviril
21. máj 2008

mywiel, dúfam, že sa ti to podarí vybojovať. niečo som o tvojom prípade letmo čítala v predošlých príspevkoch, tak jej treba, keď sa ti vyhráža, tak nech platí.
a čo je s didi?

mirka8429
21. máj 2008

ahojteee no nebola som tu dlhsie lebo mi nejak nevyslo..tak ako..nikto nerodii???

dididi30
21. máj 2008

ahojte...mirka u nas v junovkach mame uz 2 mamicky, super, uz sa to rozbehlo 🙂

aviril
21. máj 2008

ahoj mirka. už sa to tu prerieďuje a aj v téme máj2008 pomaly nikto nezostal. ja už len dúfam, že sa čo najskôr presuniem medzi májovčatká2008. dnes má prísť manžel domov a mal by zostať doma až do soboty večera. už len dúfam, že dovtedy porodím, lebo by som ho chcela dotiahnuť k pôrodu, pri predošlých nebol
a čo malinký? v poriadku? mliečka už máš dosť?

dididi30
21. máj 2008

aviril.....tu som, este mam cas, hoci poslickovia furt, no co uz, ved chlapi su lenivi 😀

aviril
21. máj 2008

no ahoj didi. ja že už rodíš, lebo keď tu nikto nie je, ty si tu vždy. aj ja mám poslíčkov v kuse, už aj bolestivých, ale nič pravidelné ani so silnejúcou silou, takže... ešte si možno počkám.

dididi30
21. máj 2008

no ved to zatial som tu do porodu, potom len sporadicky......
no uz by bolo na case nejake tie bolesti, hadam uz dnes pojdes 😉

aviril
21. máj 2008

keby si mala pravdu, že by som išla, ale ja už pochybujem,

dididi30
21. máj 2008

nepochybuj pride to, neboj

mien
21. máj 2008

ahojte aviril nehnevaj sa, ale na tvojom mieste by ma už porazilo, mňa už teraz všetko bolí a to si neviem ani prestaviť čo bude so mnou v 40 tt
dididi a ty sa dneska ako cítiš, ktoré tehotenstvo si mala ľahšie prvé či toto

lucka0122
21. máj 2008

ahojte tak dnes to som sa nabehala..papiere vybavovat neznasam....dala som nove fotky mojho drobceka tak kuk...

aviril
21. máj 2008

mien, však ma aj poráža. už som až znechutená. ja som rátala s tým, že pôjdem min.týždeň pred termínom, lebo predošlé deti som tak mala a teraz nič. ja viem, že si tam domček nepostaví a vyjde von, ale kedy????????? už by som ho mala najradšej v náručí.
lucka, malý je zlatunký, teda riadny valibuk.

mirka8429
21. máj 2008

didi jeej pekne potom..a ty ako??

avril neboj sa aj ty sa presunies...to mas podobne ako ja...heh..inak som sa dozvedela ze mozem byt rada ze sme obaja v poriadku ja aj maly ...lebo ja som strasne krvacala pocas kontrakcii..zomna tiekla krv prudom..ja som myslela ze to tak ma byt..a ze vraj nie...ved ja som vynicila take velke vlozky asi cca 15 pred pôrodom a aj tak tiekla krv este aj na dlazku mne dolu nohami..heh ...a kazdy mi vravi ze to sa krvaca az po pôrode.ta pekne...ale chvala bohu ze je vsetko ok...mliecko mam tak akurat v pohode..ze maly akurat vytaha...alee pijem meltu lebo kavu nechcem aby maly spinkal...a vela polievok a tak...no a achcem si kupit ricinus komunis 5ch na tvorbu mlieka...tak uvidime..a ako sa citis vlastne??

mirka8429
21. máj 2008

luci som kukla nadherna je malinkaaa gratulujem

aviril
21. máj 2008

mirka, cítim sa už hrozne, všetko ma bolí a hlavne psychicky už to prestávam zvládať. stále čakám, kedy do už príde a stále nič. ja viem, že ešte mám 3 dni do termínu, ale už som nedočkavá.
Tak to krvácanie ozaj nie je sranda, našťastie to dobre dopadlo. ozaj čo všeličo sa môže vyskytnúť...

mirka8429
21. máj 2008

avril no ked si teraz spomeniem ako som krvacala a kolko krvi zomna vyslo tak mi do smiechu nieje..do kelu...len dufam ze aj po vysetreni po sestonedeli bude vsetko ok..lebo citim aj take hnusne tlaky az s miernou bolestou v posve ale aj tam kde je mocova rura...ale vo vnutri ako kde je maternica..neviem ci ma chapes...myslis ze je to normalne??a stehy sa mi este hoja..lebo tie co mi zacinaju tesne pod posvou tak som si myslela ze mi praskli ale to sa asi az teraz hoja...myslim

aviril
21. máj 2008

mirka, ja už neviem, možno aj ja som tie tlaky mala,už si ale nespomínam.
ideme večerať môj manžel vypeká langoše tak mi až sliny tečú

montinka
21. máj 2008

ahojte iba vas chcem pozdravit a padam. dufam ze sa mate vsetky dobre. Miri drzim palce aby bolo vsetko ok a hadam aj bude. tak ahoj a pekny vecer

dididi30
21. máj 2008

mien teraz ta vsetko boli a pockaj na konci to prejde a budes mat nervy ,ze nic sa nedeje, uvidis 😀
tak ja som sa pri malej citila lepsie, krasne som spala ci v noci ci cez den nic ma netlacilo a nepichalo a nemala sm ziadnych poslickov a rodila som takmer bezbolestne, mam pocit,ze pri tomnto si teda uzivam za dvoch ☹
aviril, este stale mas cas do terminu tak pohodka 😉
mirka ja som v poho, nic nepomala asi si len pockam do terminu pekne 😀 a mozno viac, ale uz ma to nebavi tolke pichanie a tlaky a nic, joj.....no a co s tyka krvacania ja som krvacala strane dlho a spinila takmer rok a vraj som bola ok 😒

mirka8429
21. máj 2008

avril dobru chut..aj ja idem uz zachvilu tak paa

monti dakujem moja..aj aj dufam ze bude...a ty ako sa mas..potom mi napis ip...paaa

dididi30
21. máj 2008

mirka tak ahoj 😉
monti tu uz ani nezajde..
dobru chut aviril

mirka8429
21. máj 2008

didi ty si sa nestretla s tym krvacanim pocas kontrakcii??

montinka
21. máj 2008

didi zajdem len ked je Ivan doma tak stale behame po meste a tak a teraz ideme na veceru. ale ked odide zase tu budem varena,pecena.😀 ahojte a pekny vecer

ajkabezka
21. máj 2008

ahojte holčičky, tak jsme konečně doma..dnes nás pustili...Kuba už je zdravý a už se s ním radujeme doma...jak si odpočinem, tak vložíme nějaké fotečky...je to krásné mít doma zas takový uzlíček- narodil se 13.5.2008 s váhou 3850gr a 53centimetrami..... 😵 😵
luci tvúj maličký Paťko je moc hezoučký..tak buďte zdraví a hodně mlíčka přejeme 😉 🙂

mirka8429
21. máj 2008

ajka gratulujeeem 🙂 riadny buk 😀 rodila si normalne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre