Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
21. máj 2008

aji ahoj, teda uz si aj ty mamina, tak gratulujem 😉

dididi30
21. máj 2008

mirka, mne odtiekla hlienova zatka a pocas kontrakcii mi vytekala krvava plodova voda, ale vraj je to normalne...ci ty si len krvacala??

aviril
21. máj 2008

ajka, gratulujem.
jaj, dobre som sa najedla, už len čakám, kedy ma začne páliť kyselina. aj som nechcela veľa jesť, ale nedalo sa to.

dididi30
21. máj 2008

aviril len si daj, sak vies ako to je ked budes kojit tak takto moc nebudes moct, preto aj ja kapustove slyze karfioly a take teraz jedavam a nemam dna 😝

daniela84
21. máj 2008

No caute baby tak ako sa mate, my rastieme uz aj trosku hnevame, ale inac je vsetko fajn. Az na problemy s mlieckom uz dokrmujeme, lebo som ho mala malo a malicka uz nechcela ani moj cicik, takze si odsavam do flasky a cez den a v noci trikrat dokrmujeme, no co uz, ale inac je vsetko ok, uz sme mali aj jednu preplakanu noc. A vtedy mi tak stlacalo srdiecko ako nikdy plakala som s malinkou

aviril
21. máj 2008

didi, teraz nemôžem hocičo zjesť kvôli kyseline a potom kvôli kojeniu. ale čo už, nevadí. teraz nosím nový život /ktorý by sa už mimochodom mohol aj narodiť/ a potom ho zas budem kŕmiť svojim vlastným mliekom a to je to najdôležitejšie. už si ja len voľako odopriem. hlavne všetko to super ovocie letné, ktoré by mu mohlo uškodiť.

daniela, tak to ti verím, že ti to srdce trhalo, aj ja som to prežila nie raz. hlavne keď mu zúbky išli - menší mal 4 mesiace a mal už 2 zuby vonku. vtedy to bol des s tým plačom

lucka0122
21. máj 2008

neviete kedy odpadne pupcek?dakujem...didi ako?

pupicek22
21. máj 2008

Ahojte babulky!
Lucka....nam odpadol asi na 3den po porode.Neviem ako by to malo byt,ale myslim,ze to je ndividualne.
Ajka.........GRATULUJEME!!!Tak daj fotecky....neviem sa dockat....aj ja musim hodit toho mojho!Dufam,ze sa drzite a posielame vela lasocky!
Danielka....mne maly plackal tiez dva dni dozadu...tak viem o com hovoris🙂
Caf dididi ako?

daniela84
22. máj 2008

NO to je asi najhorsie ked plackaju radsej nech sa smejkaju, ajka blahozelam k malinkemu, budte hlavne zdravi a by ste mali vela mliecka, aviril ta tvojmu babtku sa nejak nechce ist vonka, ale hadam sa uz umudri sak aj vonka mu bude lepsie.

aviril
22. máj 2008

daniela, ja už pevne verím, že hádam dnes vyjde. volako asi od 3hod. v noci pociťujem pravidelné bolestivé sťahy, tak sa teraz sledujem. teraz je to asi každých 15min. len dúfam, že nie sú to len poslíčkovia, lebo mne tak či tak veľmi často tvrdlo brucho a trochu už aj bolestivo posled.dobu. a teraz ma to tak akoby dosť viac bolelo. len to nechcem zakríknuť, lebo ma porantá.

daniela84
22. máj 2008

Juj ta hadam sa to dnes rozbehne, sak uvidis, ved uz je cas. Neboj budem drzat palceky aby ste dnes uz boli dvaja spolu

dididi30
22. máj 2008

ahote
luci a pupi, tak zatial som ok, sak mam este ale 3 tyzdne do porodu, ani nie, ale kto vie ako sa to zvrtne, stale sa mrvy tak zatial sa asi nechysta 🙂
luci to je individualne, ani nebudes viediet kedy ten pupcek odpadne 😉
avirlil, tak bodaj by si bola uz mamina s 3 babatkom,drzim palceky a uz vidim ako tu ostanem sama ☹ no nevadi sak uz len nejake 2 tyzdne a budem hadam uz vidiet syneceka 😀

mien
22. máj 2008

ahojte, didid ako si to myslela, keď sa mrví tak sa ešte nechystá von, lebo môj sa mví stále a to hlavne cez noc, tak mám asi ešte čas

mien
22. máj 2008

ale užb je to nazblázdenenie, ešte dobre, že už zajtra začínam 38 tt

dididi30
22. máj 2008

mien ahoj, co ja viem, ako som to myslela, ale vraj ked sa mrvi tak sa este moc nechysta vraj sa ma ukludnit, lenze si myslim,ze to tak nemusi byt, lebo mala sa mrvila do konca takze tak.....taktiez je dolezite ci ma stale jednu polohu alebo ich meni, cize z lava do prava a opacne, moj je uz 2 mesiace na jednej strane, lenivec jeden 😀 ak meni polohy tiez to moze byt dlhsie, no ja uz neviem, ale dufam,ze aspon do toho terminu pojdem lebo tu nechcem byt do 42tt 😠 uz teraz mam dost..
a tak mi isbe z materskej, ze upratujem kazdy kut v dome aj teraz, hrnce som si vydrhla 😅 a este idem prach poutierat a uplne vsade a muz len povysava 🙂
mien a mas aj nejake bolesti alebo poslickov??

mien
22. máj 2008

didid mňa strašne boli medzi nohami ale fakt a to hlavne keď vstanem z postele to je naozaj hrozné musím sa najprv rozchodiť, lebo chodím rozkročmo je to smiešne, ale keď idem von tak si dávam pozor aby som nebola smiešna, no múj sa ešte neotočil, ale si mení polohy čiže raz má hlavičku na pravo a potom na ľavo takže možno ja tu zostanem naozaj do toho 42 tt, ale neviem čo so mnou bude a ešte ma aj strašne talčí ako má tu hlavičku a opuchy to sa radšej ani vyjadrovať nejdem a ty máš niejaké bolesti a ešte ma večer tak pichlo v podbrušku na pravej stane, že som si myslela, že musím zobudiť priateľa strašne to bolelo, ale teraz sa pochváľ ty, no ako ty upratuješ to by som už nezvládla ja sa ešte učím lebo 31.5 mám skúšku, ale ani to sa mi nehce

lucka0122
22. máj 2008

len ked sa ho bojim kupat ked to ma este.....idem sa akurat fotit na obciansky kvoli zmene trvaleho bydliska

dididi30
22. máj 2008

mien aj ja to mavam ked dlho sedim ale nie tak ako pri malej, asi pri druhom je to take ine,vies uz babo tam bolo tak to je take usposobenejsie....mien este stale sa ti moze otocit neboj sa, kamoske v anglicku sa pocas kontrakcii otocil, dali ju dovane a tam si klakla na macku a vrtel s ritou , zato rodila 24 hodin ale bez natrihu a maly mal velku hlavicku...skus aj ty, napustaj si vanu a vrt s ritou z lava do prava, len neviem ci k tomu netreba kontrakcie.ale asi nie....
no ja mavam nejake ale sa sa to, najma to mrvenie ,ta hlavicka dole je hruza to ma nenormalne picha ked sa mrvy, ale inak pohoda .....no plus nejak tie tlaky..
som volala segre chuda ta je v 33tt a nehorazne bolesti mala vcera, uz si myslela ze pojde, ale preslo to, dala si paralen...trocha sa boji, ona strasne hnackuje cele tehu, ale to je jej chyba bo pred tehu si to neliecila tak musi trpiet, ale aspon do toho 36 nech vydrzi, alebo aspon 35 ☹ lebo to by bolo este v inkubatore....
lucka neboj sa, jednoducho mu na to daj nejaku gazu a pekne ho kupkaj nejake kvapky na to nevadia....

montinka
22. máj 2008

ahojte maminy. ako sa mate? ste tu?

mywiel
22. máj 2008

Ahoj Monti, ja som tu tak striedavo. Ako sa mas? Ja sa zacinam mat celkom fajn, to ze som doma mi velmi pomaha mozes spat kedy chcem, nestresujem sa a zda sa ze uz aj nohy mi odpuchaju. 🙂

mien
22. máj 2008

dididi a od čoho má tú hnačku, ale je už v 33 tt tak dúfajme , že to ešte aspoň mesiac vydrží a čo jej na to povedali doktori
ahojte montika a mywiel to je dobré, že sa ešte ctite fajn, lebo už nad 3O tt je to stále horšie a horšie

dididi30
22. máj 2008

mien ona je tiez v anglicku a nepovedali jej nic, teraz sa neda nic robit, to sa mala dat do poriadku predtym, nuz skoda reci, teraz po funuse, tak musi trpiet, ved ma aj preto hneva 😠
bola som na kontrole, trosku vyskoky tlak ale tak ma dala lahnut a tlak ok,takze sme sa zhodli syndrom bieleho plasta aj tu to poznaju 😀 no a povedla,ze dobec pekne klesol dole(ako keby som to nevedela) a ze tlaky budem citis stale viac a viac no a ze na buduci tyzden ma ocakava, ze veri tomu, tak som zvedava 😀
a ze ked nahodou nieco,tak nemam byt doma dlho, lebo uz je to druhe babo a moze sa stat ze porodim aute, ze uz aj to sa tu stalo 😕 no dufam,ze mna to obide 🙂

mien
22. máj 2008

diddi tak super, to si myslela tak, že by si už na budúci týždeň išla rodiť, aj to máš dobré, že máš malého dole ja ho mám stále ešte hore nekleslo mi bruško vôbec, inak ´ta pozreli aj zo spodu, otváraš sa alebo nie

mien
22. máj 2008

diddi rodiť v aute to by bol asi rýchly pôrod

dididi30
22. máj 2008

mien neblazni tu sa nekuka zo spodu, nic neviem, boze to je na nervy, to jedine ,zeby som sa stazovala alebo mi odtiekla zatka tak potom kukne inak nie, tu sa to nerobi.....takze necham to tak, sak na rizikovom som nebola a pri malej som prsla otvorena na 2 prsty a to som nemala ziadne bolesti ani nic,,,,,takze teraz hadam pridem aspon s 4 😀 ale kaslem na to, kedy bude tedy bude, lebo uz sa to blizi a trosku mi aj nervicky pracuju 🙂

mien
22. máj 2008

preto, lebo prdtým si spomínala, že ťa nekukajú od spodu, ale to je divné takto pred pôrodom a ešte nevieš či sa otváraš alebo nie ja sa ťa chcem ešte spýtať už mám dosť veľké bruško, ty keď si porodila tak si hneď cítila, že ti klesla váha lebo mna aj nohy už poriadne bolia

dididi30
22. máj 2008

no hej citila, mne sa trasne zle dychalo a plust astma, teraz sa mi dycha fajne a strazne citim hlavicku dole aj mrvenie az v konecniku, ale mam trocha strach lebo toto som citila ked som malu vytlacala a kto vie ake budem mat bolesti sak pri malej som nemala takmer ziadne iba tlaky, no co ja ti viem, neviem si to predstavit....
ale hrozne sa natahuje ako keby mi chcel vypadnut , no ked mne nerupne voda tak neviem, to je fakt divne...ale kazde tehu je ine, mozno teraz si fakt tie bolesti uzijem, ked tak skoro som zacala poslickovat, no uvidim, dal by boh aby som rodila tak ako malu 🙂

mien
22. máj 2008

diddi tak to je dobré, že si mala taký rýchly pôrod, ale ja som počula, že pri druhom je to lepšie, ale nikot nevie a aký je už veľký doki mi poveda, že môj je akurát 2800
diddi a to kedy máš poslíčkov, lebo ja takto cez deň nemám, ale večer sa niekedy zobudím, že ma strašne bolí brucho, akoby som mala dostať menzes potom zaspím a zase sa zobudím ale cez deň iba tá svalovka medzi nohami

dididi30
22. máj 2008

mien staci naco ti je na vytlacenie velky, potom si ho dohodujes 🙂
co ja viem, hoci kedy napr aj teraz mam take divne pohyby ako keby sa nieco dialo ci co...neviem ako keby chcle ist von ale nevie kade 😝
ja som mala silny mendzes a ti poviem,ze pocas porodu to bolo znesitelne fakt neklamem, ja neviem asi som cudnka ale o 5 rano mi odtiekla hlienova zatka tak o 6 sme isli a to som bola hned na 2 prsty a potom mi o 8 rupli vodu a ja nic tak mi dali vyvolavacku ja tiez nic tak mi dali druhu no konecne nejake kontrakcie a ked mi dali tretiu tak som uz tlacila, natrihli ma a do 20 minut ani nie bola mala vonku...parada

mien
22. máj 2008

dididi tak ti želám aby si mala aj teraz taký pôrod, ja sa priznávam, že sa strašne bojím ale naozaj ja mám dosť nízky prah bolesti tak neviem, ale keď to bude prirodzene epi chcem jednoznačne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre