Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
18. mar 2008

monti sa aj ja neboj, tolko som ich pozrala, fuj....ale po porode asi tak 3 roky som mala s bolestami pokoj a teraz posledn rok sa to vratilo, ono sa hovori ze po porode mozu zene uplne bolesti prestat

montinka
18. mar 2008

fakt? joj super uz sa tesim ked bude po porode.🙂

dididi30
18. mar 2008

no vidis... 😉 co ste dnes varli?? ja budem daco zajtra len neviem co 😒

montinka
18. mar 2008

hm dnes este nic ale zajtra budeme tekvicovy privarok a vo stvrtok vraj spenat. mnamky

dididi30
18. mar 2008

joj aj ja chcem taku maminu, posli mi.......boze ako vam je dobre , mozete si navarit co chcete a nemusite sa prisposobovat...ja asi nejaku zeleninovu polievku a druhe neviem co

montinka
18. mar 2008

hmmm druhe co ja viem skus palacinky. no veru dobre ze sme same lebo kebyze je Ivo doma tak nezje urcite ani jedno

dididi30
18. mar 2008

joj nechce sa mi palacinky stat tam....jedine ze by robil muz,....alebo spravime placky zemiaove neviem....ozaj ale my behame raz sme na tej a raz na inej stranke , sranda 😀

montinka
18. mar 2008

no veru ako keby sme nemohli byt na jednej.😀 tak im urob vyprazany syr

dididi30
18. mar 2008

ale sak to je praveze fajn 😀 jaj moja tu taky syr nemaju, hoci robi muz v syrarni a syr mame plnu mraznicku tak je to skor na zapekanie....ale dala by som si, mnam...mame tu aj cesky obchod aj lidl a tam vraj maju tak pojdeme cez vikend na nakup a kupim aj na velku noc daco..

weroni
18. mar 2008

ahojte zienky ja uz pomaly nestiham viac ako dve temy - ci tri na celom konovi 😅 aj dnes rozbehana hrozne ale sme vybavili tehly a skridle 🙂

loss
19. mar 2008

caute
ani ja nejak nestiham pripravy na malu su v plnom prude uz sa jej neviem dockat
u nas snezi hroza

jarka70
19. mar 2008

ahoj lossik 🙂 aj my sa nevieme dockat maleho a navyse ked mame pripravene vsetko pre neho tak je to horsie na postielku uz aj prach sadne xixi 🙂
u nas svieti slniecko ale je -2 vcera u nas snezilo potom slnko vykuklo hotovy april 😀

loss
19. mar 2008

jarka no ty uz ozaj coskoro uvidis maleho ja si este chvilku pockam

jarka70
19. mar 2008

no to asi hej aspon dufam ze to bude kazdu chvilu 🙂
a inak ako sa mas ty? dlho si tu nebola aspon som ta neregistrovala koli pripravam pre malu?

loss
19. mar 2008

bola som v nemocke mala sa uz tlaci do porodnych ciest musime ju udrzat dnu do 36tt a potom uz sa mozem rozpadnut 😀

miriamka
19. mar 2008

Loss...a ako si prisla na to ze uz chce mala von?

sonatorik
19. mar 2008

ahojte....
chcem sa opýtať.... ja som už v 39 tt...a myslela som že pohyby resp. kopance ustanu, ale včera večer to bolo asi najbolestivejšie za cele tehotenstvo. no nemohla som ani ležať tak som do polnoci sedela pri TV co tak ma ten džuček kopal. Je to bežne takto tesne pred terminom???

jarka70
19. mar 2008

sonatorik mna tie kopance tiez uz dost bolia a to dost.akurat uz to nieje vobec do rebier ale najvyssie okolo pupka a po bokoch takze uz sa asi zosunul aj lepsie sa mi dycha aj ked sedim tak nemam ten tlak na pluca. 🙂

loss tak sa drz uz to nie je vela ale predsa este nieco chyba 🙂

dididi30
19. mar 2008

dobre rano kocky 😉
loss ty uz ides rodit?? este vydrz tie 3 tt a budes za vodou..alebo si myslis, ze to bude skor? 😕
sona...ano aj moja kopala este aj v porodnej sale 😉 nie ku kazdeho sa babo ukludni 🙂
jari ...ja mam pred sebou este 2-3 mesiace a uz ma tlaci na pluca, kvoli astme ved vies..dufam,ze sa nezadusim 😝

lucka0122
19. mar 2008

ahojte uz som tu dlho nebola ako sa mate?mna maly tlaci chodim stale curat uz sa len prehadzuje .....ked spim na chrbte tak sa mi neda dychat

capy
19. mar 2008

sonatorik je to bezne. ja som uz poriadne nespala tak dva tyzdne 😒

loss
20. mar 2008

LUCKA KED MALY KLESNE DOLE ULAVI SA TI ANI JA SOM NEMOHLA DYCHAT a ked mala klesla je mi super aj zaha prestala
jarka ,didi snazime sa vydrzat este aspon 3tt a potom uz vysadime magnezium a hura do porodnice
dufam ze si to mala nerozmysli a nebudem nakoniec prenasat
miriamka ja som do nemocky isla preto ze ma bolelo okolo pupku a nizsie ako pri MS a trvdlo mi pritom brucho to ze sa mala tlaci do porodnych ciest zistili na sone
capy teda v nedelu je den D drzim palce

dididi30
20. mar 2008

loss, no to aj to sa moze stat, kamoska mala oslabeny krcok a hrozll skorsi porod a tak bola v nemocke na injekcie a lezala a nakoniec predlzovala 2 tyzdne.....ale tie co s nou lezali v nemocke porodili skor, lebo behali po meste a kade tade.. 😒 tak to uz len pekne odlez uz je to len kratko, neboj nabehas sa pri babatku az az 😀

loss
20. mar 2008

no didi to urcite a kym si urobime nejaky rezim tak isto budem v soku

jankapo
20. mar 2008

loss, neboj...aj ja sa bojim ako to zvladnem, sak uz po najmensej namahe som unavena, ale asi je to aj tym ze v podvedomi mam ze by som mala lezat...a tak...hm...tak aspon to beriem tak ze schudneme, kym sa dostaneme do rezimu...aspon na mna to urcite zaposobi...ja som dnes uplne na nervy, som chcela daco porobit pred velkou nocou, no po prve nemam absolutne chut, ja bud robim na doraz abo sa mi nechce a po druhe, ja sa akosi neviem zorganizovat, som jak v nejakom cudzom byte, ci co mi je... 😠

ajkabezka
20. mar 2008

ahojte babenky, máme po poradne, 😅 Kubinko jepry mnohem vetší než bol Dani 😕 , tak se bojim boji, že budu muset na sekciu- fuj, já už nechci ☹ ☹ !!!jdem ve stredu na sono, tak uvidíme...doufám, že Kuba nebude takový -jak říká Danielko "veličkáný" 😅 ...už pri každom rychlejšom kroku funim jak mašinka, všade mne pichoce a o spaní ani nemluvím. 😖 ..a když se k nespavosti přidá manželové "medvědí chrápání" tak je hotovo 😖 😖 😖 ..no a na kontroly 3krát do týždna- tlak a moč...jakosi ty závěry těhulkovství nezvládám- teda moje tělo 😔 😅

dididi30
20. mar 2008

nebudes, bude ti vsetko tak prirodzene....

lucka0122
20. mar 2008

ahojte takze sme po kontrole....vsetko v poriadku od 24.3 som na materskej.....maly je v poriadku rastie uz ma dake 2 kila.....

jarka70
20. mar 2008

ahojte 🙂 tak ja mam tiez uz po poradni 🙂 vraj to tam dole vyzera uz na rozpadnutie, v utorok idem na krv a interne ak ho vraj stihnem ked nie nic sa nedeje v nemocnici tam uz zo mnou vraj spravia poriadok. do knizky mi napisala cs4 no neviem co to znamena viemze je to len daco z krckom ?a aj hlavicke chyba nieco aby bola celkom dole ale to ma netrapi lebo ta mi nesla dole ani pri dcere.tak som teraz velmi zvedava kedy pojdem len aby som z tym nepretahovala..

helena
20. mar 2008

ahojte ja budem na materskej od 4.4 😀 a 26.3. mam poradnu a aj cvicenie predporodne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre