Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
8. apr 2008

ajka v 34 tt ešťe áno počkaj si do 36 tt, aj ja keď som ala v sobotubolesti mi bolo dobre,keĎ som sedela, veľmi sa s tým žehlením nenamáhaj.... 😉

ajkabezka
8. apr 2008

no sandri už dva dny přemlouvám Kubu,a by nikam nespěchal, že dva týdny už nejsou moc dlouho 😅 a že ještě musí počkat, než se vymění okna v ložnici a všechno se ustaví, aby měl s Danim krásný koutek jen pro ně dva 😵 😵

jastericka
8. apr 2008

ahojte, tak som opäť tu, bola kamarátka tehuľka u mňa na návšteve, tak sme kecali 🙂
didi: tá zemiaková haruľa sa robí ako placka, cesto také isté, ibaže sa to vyleje na plech a je to také hrubšie...to robievala moja stará mama a mne to veľmi chutí, niekto má radšej takú tenšiu placku na panvici, čo sa robí, ale mne je to jedno 😉

sandri, tie hnačky ustali, len mi stále krúti v brušku, no uvidíme. Keď som bola teraz poobede so psíkom na prechádzke, stretla som jednu tetu, je sestrička a ona mi hovorí, že do piatich dní idem, tak som zvedavá 😀

ajkabezka
8. apr 2008

ijha jasteri, tak budeš další po jarke??? no hlavně aby bylo vše v klidu a pohodě..čas už máš tak se drž! 😉

loss
8. apr 2008

jastericka super som zvedava

jastericka
8. apr 2008

no aj ja kočky, ale sa budem rehotať, keď tu zostanem prenášať a vy už budete mať bábätká, všetko je možné 😀

loss
8. apr 2008

no ja nemyslim neboj ides prva

jastericka
8. apr 2008

tak dobre teda 😝
Inak málo mamičiek sa chce s nami podeliť s dojmami z pôrodu, napíšu len, že sestričky a doktori boli OK a všetko prebehlo OK a to je všetko...žiadne pikošky ☹

dididi30
8. apr 2008

ahojte, no ja sa rada podelim, ale aj ak nemam o co, lebo to bolo jednoduche 🙂

jastericka
8. apr 2008

aj ja napíšem, keď budem mať čo, zatiaľ môžem len vymýšľať 😀

dididi30
8. apr 2008

no ved to....jasteri, no tak to poznam tu harulu , to aj moja babka robievala a tusim si mi narobila slinky a este tento tyzden si ju spravim 😀

jastericka
8. apr 2008

didi 😀 bola fajnáááá, len som dala trošku viac čierneho korenia, tak bola aj štipľavá 😅

daniela84
8. apr 2008

ahoj miri, hej tak ty to uz hadam budes mat za chvilu za sebou, neboj sa bude to fajn, len uz aby si mala male pri sebe nie, ja dufam ze este vydrzm teraz chodime akurat do bytu uz na buduci tyzden sa hadam budeme stahovat, neviem sa dockat poviem ti.

ajkabezka
8. apr 2008

no my to jasteri musíme s babami ještě dotáhnout kousek dál, teď jsi na řadě ty 😉 😉 ...
určitě se aj já podělím o dojmy a prúběh z porodu 😵 ...doufám, že to nebudou škaredé a smutné věci ☹ , ale jen samé krásné dojmy a povzbuzení pro ty, co jsou na řadě po nás 😵 😵

mirka8429
8. apr 2008

dani no uz sa aj tesiim aj sa bojim..lebo rodim normalne..ale potom dam vediet 😀 uz si sa bola pozriet v saci?

daniela84
8. apr 2008

No hej v saci sme uz boli a v sobotu ideme na kontrolu, na posledny uzv a na posledne branie kultivacie a tak. Bolo tam fajn doktorka bola velmi mila,ale este ma caka vysetrenie u ocneho lebo zial ked videla moj nalez, tak len poznamenala, ze pri mojich vyskokych dioptriach by to sposobilo bud slepotu alebo zhorsienie zraku, ale ze potrebuje konkretne odporucanie od ocneho. Tak este musime zvladnut toto, a k ocnej asi pojdemem zajtra alebo vo stvrtok.

lucka0122
8. apr 2008

no som tu zas teraz som vstala dako sa mi lepsie spi cez den...pred tym som v zivote nezaspala cez den iba vecer.....tak som si oddychla....ste toho tu napisali kym som tu nebola...

mirka8429
8. apr 2008

dani aj ja nosim sosovky..ale asi mozem rodit normalne..uz som im hovorila aj dioptrie...dnes mam zas kontrakcie a stahy maternice..tvrde brucho..a ako sa ti paci v saci?

loss
8. apr 2008

no jastericka veru nechcu napisat ako to prebehlo no ved uvidime ako to prebehne u nas 😀
lucka aj ja sa cez den lepsie vyspim

daniela84
8. apr 2008

No tak dokopy sme tam nic nevideli ked sme tam boli prvykrat lebo doktorka mala prijem tak odbiehala dufam ze v sobotu si ju pozrieme lepsie, ale inac to tam bolo v poho hned vedla ordinacky bol prijem a porodna sala, akurat tam malovali ked sme tam boli.
No ta ty za chvilu hadam pojdes. A ake vysoke mas dioptrie?

zuzub
8. apr 2008

ahojte, chcem sa spytat vas uz skoro mamiciek, kedze mate uz 1.trimester uspesne za sebou, ci je normalne ze ma niekedy strasne picha v pravom boku a bolest mi vyraza az niekde k stredu.Niekedy je to take silne ze sa nemozem ani pohnut.Som 9tt+5

mirka8429
8. apr 2008

dani no myslim ze 2 a 2,5 alebo aj 3..ani neviem...dokelu lebo mi aj znizovala...ale tak nejak a ty?

daniela84
8. apr 2008

Jaj tak ja mam na jednom oku az -8,75 a na druhom 9,5 a to je uz riadna palka a okrem toho v naleze som mala aj nejake loziska.

daniela84
8. apr 2008

zuzub aj mna zvyklo niekedy pichat v boku, az tak ze som nevedela vstat z postele. Neviem ci je to vazne labo nie, ale mala som to a problemy v tehu som nemala skoro zaidne

zuzub
8. apr 2008

ďakujem dani, ja tiez nemam ine problemy,tak hadam to bude ok 🙂

daniela84
8. apr 2008

no skus to povedat gynovi, ale mozno to je len v tom ze sa ti pomalicky roztahuje maternica

loss
8. apr 2008

zuzub pokial nekrvacas tak je to v poriadku ak by sa objavil nejaky iny vytok ako biely radsej zajdi k lekarovi

zuzub
8. apr 2008

bola som u doki minuly tyzden na poradni a 16.4.idem na sono

mirka8429
8. apr 2008

dani no ja som chcela ist k ocnej na vysetrenie lebo som mala dojem ze sa mi zhorsil zrak tak povedala ze mam prist po pôrode...ze sa to upravi 😖

daniela84
8. apr 2008

No mne praveze dokina teda moja porodnicka po zhliadnuti mojho nalezu povedala ze by sa to este zhorsilo a ze to riskovat nechce, asi to zavisi od vysky tych dioptrii, to je rozdiel tvoje a moje. Ale mna aj bolieva hlava v poslednej dobe a mala som tlka v ociach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre