Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

loss
7. feb 2008

petka teraz to ide rychlo ze ? mne sa zda ze mam kazdy den vacsie brusino 😵

jarka70
7. feb 2008

take s manzelom mam aj ja skoda ze len v sne skutocnost ina byva kruta nuz co musime vydrzat.

tak moja dr. mi nevie povedat kolko vazi maly len podla tabulky a merania bpd to mi urcite povedia az v nemocnici ked pojdem na prietoky.skoda.ale spytam sa jej zas na to v pondelok.uz ju zo mna porazi lebo stale sa nieco pytam.

loss
7. feb 2008

jarka no a co aj ja sa stale pytam ved sme buduce maminky a sme zvedave na drobcov

danka86
7. feb 2008

ahojte, mne tiez doktor nevie nic povedat, len podla tabulky.. ja idem v pondelok a tiez sa ho opytam aka velka je moja krpana..
a s tymi snami to mavam aj ja, ale sexik sme uz nemali veeelmi dlho, lebo mi nechuti.. nechapem to ☹

loss
7. feb 2008

ta vaha sa da zistit iba na 3D alebo 4D neviem ci normalny ultrazvuk to zvladne

jarka70
7. feb 2008

no aj mne sa zda lebo ked som bola na 3d/4d tak tam mi vtedy povedali.
no a moja dr.ma len taky prirucny usg obycajny tak asi preto ona je rada ze moze zmerat tie zakladne hodnoty hlavicky.

loss
7. feb 2008

jarka tak tak ale aspon male vidime a aj to potesi ze?

jarka70
7. feb 2008

ved to 🙂 mne u nej staci uz aj ten len nech vidim drobca a ze je vsetko ok, to v pohode staci.

maca28
7. feb 2008

petka015 NO JAK DOBRE ZE TEBE O SEXE SA SNIVA,JA PLACEM KAZDU NOC,LEBO MA MANZEL RAZ NECHA V OBCHODNOM DOME A RAZ SA ZACHOVA AKO TOTALNY BURAN,INOKEDY MI ZAS VO SNE NADAVA A TAK DOOKOLA..TAK KAZDE RANO SLYZ UTIERAM A NADAVAM ZAS JA JEMU ☹

mink
7. feb 2008

Ahojte 🙂
maca28 aj ja mavam take dinve sny niekedy...manzel je z toho cely nestastny, ze ako sa mi mozu take blbosti snivat vobec 😀

ajkabezka
7. feb 2008

loss: mně na obyčejném soně doky odhadoval váhu- měl ve 20tt cca 310gr, ve 23tt na 3D měl cca 510gr a teraz by mal mat podla tabulky kolem 700gr, tak uvidíme jako bude 😉 ...v poradně se ptejte co to dá, máme na to nárok!!!!!od toho jsou študovaní, aby nám dokázali odpovídat na naše všetečné otázečky...která z nás by nechtěla vědět o mimi co nejvíc???!!! 🙂 🙂 🙂
sny??? hrůza!!!!! skoro každý den samá noční můra 😢 😢 , že ani pomyslet se mi nedá, jak je mi z toho zle, samé katastrofické scénáře porodu...atd ☹ ☹ ☹

jarka70
7. feb 2008

mne sa tento tyzden snivalo ze rodim a to dvakrat som sa zobudila z revom lebo mi zomrel maly take morbidne dufam ze to neznamena nic zle.to asi uz zacinaju predporodne stresy a obavy.

jastericka
7. feb 2008

ahojte žienky, jéééj, ako sa to tu pekne rozbehlo 🙂 .
My sme boli dnes v poradni, napísala som si dlhý zoznam ako do obchodu, čo sa chcem doktorky spýtať 😀 . K bolesti tam dole sa nevyjadrovala, tak je to zrejme normálne, povedala, že krček sa neotvára, je to OK, to je hlavné. Dnes mi brali krv, čo sa berie v 30. týždni či mám dosť železa a tak podobne, dostala som prenatálny kufrík, celá šťastná som ho doma otvárala. Aké bolo moje sklamanie, keď som zistila, že nápoj pre tehotné, ktorý tam bol, je už po záruke ☹ , ale dačo sa dá použiť...

jarka70: tak to sme dve, čo chodíme ako kačky 😀 , celkom pekný pohľad. Na ten spánok som si kúpila homeopatiká Sedative PC, veľmi dobré, skús, možno aj tebe pomôžu. Ale v treťom trimestri je to ževraj normálne, takáto nespavosť a čím sa blíži termín pôrodu, tým je to horšie... 😠

Aj na nádchu a uvoľnenie nosa mám homeopatika, ale tie som si kúpila len dnes, dokyna mi poradila, tak neviem či účinkujú, napíšem potom.

jarka70
7. feb 2008

jastericka -no fajn zajtra si to pojdem kupit mozno ma prestanu trapit aj tie nocne mory.

ja som ten kufrik dostala asi v 4mesiaci dali ti to ozaj neskoro ja by som na tvojom mieste upozornila sestricku alebo dr. ze ta voda je uz po zaruke.mozno o tom nevedia.

loss
7. feb 2008

aj nja som kufrik dostala tak v 4mesiaci 🙂 mile niekto ho vobec nedostal

zle sny trapia aj mna 😔
ajka ja mam uzastneho doktora mne vzdy vsetko vysvetli a aj ukaze takze ja sa nestazujem

ajkabezka
7. feb 2008

jééé, já chci taky kufřík!!!!! 😨 😲 😲 😢 u Daniho jsem dostala až po porodu... 😅 jdu nachystat Danimu vanu a pak odpočívat, bo se valim fakt jak říká jastericka- bruško z boku do boku, legrace se dívat... 😀 😀 😀

daniela84
7. feb 2008

ahojte kocky, mna cakaju v utorok prehliadky u internistu, a tej injekcie do pleca sa trosku bojim mne je zle len ked mi normalka beru krv, tak dufam ze to prezijem. A tie nocne mory mam aj ja, sem tam padam alebo ma nahanaju, inokedy sa s manzelom rozvadzame a podobne, placem skoro stale, ale v poslednej dobe sa aj u mna prejavila nespavost, ked manzel pride z prace o jedenastej nechce sa mi zaspat a uz o osmej rano alebo o pol som hore, no proste hrozne. a cela som nejaka placliva, a nespokojna, rodkovia mi tvrdia ze je to najma zo skoly a z prerabky bytu , ktora nas caka, ale ja uz ani neviem. Vo stvrtok idem do poradne tak uvidime a som zvedava na testy, dufam ze budu ok, ani len neviem co ma caka. A ten kufrik som ja dostla uz v 12 tyzdni.

lucka0122
8. feb 2008

ahojte babulky.ja som kufrik dostala v 6tt...co dnes robkate?ja som strikovala malemu ciapocku aby mal supravicku k tomu svetriku....a este ponozticky

miriamka
8. feb 2008

Tak baby,od zajtra zacinam oficialne 27tt (podla ultrazvuku uz v nom som) 😉 a tak budem konecne v tejto teme s vami!

jarka70
8. feb 2008

ja som dnes odbehla pozriet do carrefoure su tam zlavy na babetkovske vecicky,ale akosi som si tam nevedela nic vybrat len to lehatko do vanicky,chcela som aj kolotoc na postielku ale uz nebol.prisla som dobita jak pes ,navarila som a nakoniec som zaspala.

lucka si sikovna ja tiez pletiem ale akosi som v poslednej dobe strasne leniva,najradsej keby som nemusela robit asi nic.

lucka0122
8. feb 2008

to lehatko kolko vyslo jarka?

jastericka
8. feb 2008

ahojte žienky. Ja som dnes rozbitá, mám nízky tlak, motá sa mi stále hlava...S manželom sme boli na týždňovom veľkom nákupe v Kauflande, skoro som sa tam povracala, ale bolo tam aj hrooozne veľa ľudí.
Najviac ma hnevá, že nič nevládzem urobiť, málokedy ma prepadne nával energie a vtedy sa to snažím využiť, že aspoň poupratujem bytík.
Ešte, že máme psíka, on ma donúti ísť na prechádzku, inak by som asi nevystrčila päty z domu

pizzamati
8. feb 2008

ahoj jastericka. Nie si sama neboj aj ja sa mávam niekedy na nič. Aj ja mám také stavy že na odpadnutie a na grc, ale ja to mávam z nízkeho cukru. ale momentálne ho nemám nizky pretože som zožrala s malou celého mikuláša. 🙂 😀 . Ani ja nevládzem robiť skoro nič tak mi pomáha dcera je už velká má 11 rokov a jasné že aj manžel. 😲 Su dni že ani nos nevytiahnem z domu. 🙂

jastericka
8. feb 2008

pizzamati: jééj, ty ideš byť trojnásobná maminka, klobúk dole 😅
Aj teraz naposledy v poradni sa mi stalo, dala som sa do reči s maminkou tehuľkou a videla som, že je tam s ňou dcérka a manžel... tak sa jej pýtam, to je vaše druhé dieťatko, že? A ona na to, že kdežééé, štvrté 😀
Oči mi vyleteli... to je milé mať tak veľa detičiek a ty máš fajn, že už máš pomocníkov 🙂 , určite sa tešia na sestričku.

a si ma potešila, že nie som sama nemožná.... ahoj 🙂

jarka70
9. feb 2008

lucka - lehatko stalo 179sk ale je lepsie nez tie co som videla v obchodoch,a zda sa mi aj dlhsie je pekne obrazkove.

no dnes som si kupila tie homeopatika na spanok som zvedava.

no aj my budeme mat stvrte 🙂 a tesime sa velmi vsetci 🙂

jarka70
10. feb 2008

mne sa dnes nechce nic,som leniva no a zajtra idem na poradnu dufam ze bude vsetko ok.

loss
10. feb 2008

jarka bude neboj nic 🙂 drzim palce

verulka
10. feb 2008

jarka, aj ja mam zajtra poradnu 😉 loss, zase si mala skoro vo vsetkych temach posledny prispevok, tak zwe idem pozriet, co vsade pises 😀 ale len sem mam preco prispiet 😅

jastericka
10. feb 2008

jarka70: nevedela som, že čakáte štvrté bábätko 🙂 , nemáš to v profile 😉, gratulujem 😅

loss
11. feb 2008

dobre ranko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre