Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

barbiek
18. júl 2008

ahojte kocky, je tu niekto 🙂

pinco
18. júl 2008

ahojte babule 🙂 Som tu dva dni nebola a uz mame tolko prirastkov 🙂 Gratulujem vsetkym (majula, darlinka, hepu), nech ste zdrave aj s detickami. 🙂

majula - no ty si sa riadne pochlapila s tvojou "malou", ked ste mali az 4000g 🙂 Som rada, ze ste v poriadku a mala je naozaj rozkosna 😉

Tak dnes to asi caka monti a pampu 😅 Joj, ja to uz tak prezivam... Ja uz by som tiez najradsej isla, ale my mame este cas, tak musime vydrzat 😅

janette a ty ako?

slavica2
18. júl 2008

jeej ako sa pekne babenka rodia, no dufam, ze my aspon 3 tyzdne este vydrzime 🙂 🙂

barbiek
18. júl 2008

DUFAM ze aj my slavi 😉

pampuliacik
18. júl 2008

cafte, tak ja dnes nic 😢 😢 heppu gratulujem a monti to uz mozno ma za sebou tiez...aj ja chcem 😢 moj nalez je nezmeneny, ak do pondelka neporodim, tak v pondelok mi vyvolaju... mam dovolene robit vsetko 😀 len sa mi nechce 😒 a vonku je tak hnusne, ani prechadzky nehrozia. a behanie po schodoch- no, byvame na prizemi 😠

heppu
18. júl 2008

ahojte rodila som cisarskym pod uplnou narkozou, ja som v poriadku ale bojim sa o malinku lebo dostala zapal plucok a museli ju previezt do Martina dnes , montinka isla cisarskym dnes zevraj

pinco
18. júl 2008

heppu, neboj sa, urcite bude vsetko v poriadku. Budem drzat palce, nech sa rychlo zotavite obidve. Ty mas po tom cisarskom asi tiez dost, vsak?

pinco
18. júl 2008

heppu, som si az teraz vsimla, ze uz mas aj fotky 🙂 No takeho drobuckeho anjelika mate 😅 Ja som inak dnes namakko z tychto malych deticiek... Uz to asi na mna ide 😅
Tak este raz - drzim palce, nech ste rychlo spolu.

dididi30
18. júl 2008

hepu malinka je krasna, vela zdravicka vam a hlavne jej 😉 davaj na nu pozor 😉 😵
baby drzte sa 😵
mirka aj ja mavam s malim balamutu, ked je hore tak skoro vzdy placka, som na neho sama tak vies ako to je, je to len na mne a mam toho veru dost, ale stiham vseto aj netovat, aha 😀 😀
dobru nocku 😉 idem si oddychnut , drobci mi hajaju

heppu
19. júl 2008

ahojte dakujem vam moc za podporu ja uz idem zajtra domov tak hned pojdem drobceka poziet le zevraj je to uz lepsie tak som trosku kludnejsia, montinka ma tamarku 4250 g 51 cm

vejinka
19. júl 2008

pinco..no niesi sama kto je namakko.. 😉 uz to mas za par ako vidim... 😉

vejinka
19. júl 2008

heppu...gratulujem k malickej je nadhernaa a ten zapal pluc zvladnete 😉 pozdrav aj montinku..ze jej srdecne gratulujem a taa teda ma zenu ako svet 😉

mirka8429
19. júl 2008

ahojte montinka uz ma Tamarku..pekne miery mala a aka je zlatuckaaa...dnes sa uz snazila chodit...ale ze kôli malej to vydrzi...

heppa mam ta pozdravit od monti 😀

patusa
19. júl 2008

ahojte ja som sem raz pisala ci moze zena citit ze je tehotna. menzes mam dostat az v pondelok ale uz som to nevydrzala a vcera a predvcerom som si robila test a zda sa mi ze je tam druha ciarka ale nie som ista ale bola by som rada keby tam bola

slavica2
19. júl 2008

patuska tak vela stastis 🙂
heppu gratulujem 🙂 dufam, ze malinkej je lepsie drzim palce 🙂

felixko
19. júl 2008

každá žena to vníma inak a hlavne vtedy, keď sa veľmi snažíš otehotnieť, ale ja som to nejako od začiatku cítila, že som "v tom". test som si robila dva krát, prvý krát bolo ešte veľmi skoro na to, aby vôbec mohol zachytiť či som tehotná, hoci niektoré testy to sľubujú a druhý krát v deň, keď mi mal prísť menzes. a vtedy tam už bola čiaročka druhá, síce slabá, ale viditeľná.

patusa preto držím palčeky, je to úžasný pocit, hoci zo začiatku som bola poriadne zmätená a zrazu som sa nevedela vyznať z tých nových pocitov. teraz už malé veselo kope a už sa nevieme dočkať.

pinco
19. júl 2008

ahojte 🙂 Tak uz aj monti to ma za sebou 🙂 Gratulujem a prajem vela zdravicka!

Myslim, ze aj janette uz ma, ked tu tak dlho nebola. Ako tak pozeram, tak ja som asi na rade z tych, co sme tu ostali 😅 Dufam, ze nebudem dlho prenasat, lebo ma porazi. Uz by som to mala najradsej za sebou, ale este nemame postielku poskladanu a par veci pokupenych, tak si to nechavam este na buduci tyzden, aby som sa moc nenudila 😀

miri, ty ked si napisala, ze mala je zlatucka a ze dnes sa uz pokusala chodit, tak ja ze mala 😀 Az potom mi doplo, ze to myslis monti 😀 Normalne som uz asi prepnuta...

patusa
19. júl 2008

ahojte tak ja idem este testovat asi v stredu alebo vo stvrtok no proste na buduci tyzden tak som zvedava ci tam budu tie dve ciarocky. aj ked sa trosku bojim ze nie su tam ked je tato taka slaba ale uviime.

majula009
19. júl 2008

darlinka, my sme sa narodili o 13.37, a vy?

pampuliacik
19. júl 2008

no pinco, len sa nepredbiehaj 😀 😀 este som ja na rade- v pondelok dufam... moja dokina odchadza na dovolenku v stredu, tak dufam, ze dovtedy sa to nejako poriesi. tento vikend uz nemozem vydrzat a stale sa sledujem- no nic zatial samo od seba nehrozi 😠 montinke aj heppu blahozelam, aj ta janette tu fakt dlho nebola...

pampuliacik
20. júl 2008

ahojte baby- kde ste vsetky 😢 😢 som tu sama ako prst, v noci nocne mory, ci to zajtra bude alebo nie. mam strach z vyvolania- vraj to viac boli atd. navyse mala je este vysoko v panve, bojim sa, ze nebude chciet zostupit a ja sa budem trapit cele hodiny 😢

juzinka
20. júl 2008

Pampuliacik držím ti palce neboj sa na bolesť aj keby trvala dlhšie hneď ako ti ukážu tvoju malú princeznú Emu okamžite zabudneš a budeš to považovať za najkrajší deň v tvojom živote. Držím palce vEĽA ZDRAVíčKA váM OBOM PRAJEM.

pampuliacik
20. júl 2008

vdaka juzinka 😀

heppu
20. júl 2008

dakujem vam moc, aurat sa mi vcera mliecko rrozbehlo tak odsavam a ukladam ale mi je luto ze nemozem kojit az zajtra uvidim drobca vyzera za tam bude take dva tyzdne je mi bez nej smutno

mirka8429
21. júl 2008

pinco 😀 😀 hej asi som to napisala tak dokopy..si myslela ze malinka sa jej pokusala chodit? 😀 😀 to ja som blbo napisala xixixi

joj babule my sme mali hroznu noc...maly nechcel hajat vobec...tak som unavena z tej nocnej...

pinco
21. júl 2008

jaaj pampu, sorry, ja som si myslela, ze ty uz dakde lezis na porodnom stole 😀 Jasne, este ty si predo mnou 😉 Ja ti verim, ze sa bojis, ale snaz sa mysliet pozitivne (mne sa to dobre hovori, co?). Oni ta niecim utlmia, ak by si mala velke bolesti, neboj sa. A presne ako vravi juzinka - ten maly pokladik ti to potom vynahradi 😅

miri - 😀 Hej, myslela som ze mala sa pokusala chodit (no vies ako, take velke dieta, tak ani nevies, co mas cakat 😀 ) Ale potom mi uz doplo... Inak ta materska je riadny zaberak, ako tak citam 😅 Jasne, ze tie deticky stoja za to, ale taketo prebdene noci, to je asi nic moc 😒

heppu, niektore deticky potrebuju trochu viac pozornosti, ale pockaj potom, ked uz bude doma 😉 Ked je taka malicka, tak to este trosku vydrz, ona sa urcite rychlo zotavi a budete spolu. Len presne - odsavaj, aby si mala mlieko, ked uz budete doma

mirka8429
21. júl 2008

pinco no veru..a treba sa mi ucit na statnice no este som ani nezacala lebo pri malom sa zatial neda...

pinco
21. júl 2008

joj, na statnice? 😒 Tak to ti nezavidim. Ja viem ake som mala stresy, a to som nebola tehotka... Ale zas to aj od povahy zalezi. Moje kamosky (vychodniarky) boli vzdy strasne pohodacky a tak im to aj super preslo. 😀 Zaklad je pozitivna mysel a naozaj si ver, ze si vytiahnes otazku, ktoru chces 😉 Ale zasa... Aspon daco sa samozrejme naucit musis 😉 Budem drzat palce, nech si najdes pri malom cas.

heppu
21. júl 2008

baby ja mam tolko mliecka ze by som uzivila zelu porodnicu sa mi zda ale som rada aspon jej mozem nosit dnes som ju konecne videla a ma sa lepsie tak dufam ze to bude dobre je mozne ze uz za tyzden ju pustia uz sa neviem dockat ked ju budem mat doma

pinco
22. júl 2008

heppu, to je super 😀 Ten tyzden ti ubehne a zachvilu uz budete spokojne doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre