Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
18. apr 2008

didus aj ja idem tak paa a vela sil pri vybavovaniiii

mien
18. apr 2008

dobre baby , tak ja počkám môjho manžela a potom to spravíme dididi držím ti palce aby ťa nenaštvali mirka papa

lucka0122
18. apr 2008

ahojte buduce maminky....ako dnes ?mne dnes lepsie...hnacka presla.....takze fajn....chcem vydrzat aspon este dva tyzdne....sandrika je kde neviete?ci uz isla rodit?didus preco by ti ju nemali priznat....mirka ako?

sandrika
autor
18. apr 2008

caves Lucka nie neradím a ako to vyzerá ani neporodím v apríly 😠

mirka8429
18. apr 2008

luci ahoj ..no ja som mala bolesti v noci ale take ako krce..a teraz len tak mierne ako menstruacne..ale nepravidelne..tak to zas nic..hehe a aj tvrdne brusko sem tam

sandri neboj sa porodis 😀

lucka0122
18. apr 2008

sandri preco by si neporodila v aprily?miri a kedy mas ist za dr.?

ajkabezka
18. apr 2008

ahojte odpoledne tehulky 😉 ...juj tak mně zas bolí bruško, chodim jak kačena a aj pomaly, tak se mi manžel směje 😀 ...pokaždé jak se dvihnu, čekám, že se vyvalí voda 😅 ...no snad ještě Kubu ukecám...v noci mávám strašné krče v nohách, vy taky? 😖 ...dopo bylo hnusně, aj zima, teď vylezlo sluníčko a je krásně 😵 ...zítra asi konečně budem dělat okna!!!já se z toho asi picnu 😕 😅 😵

dididi30
18. apr 2008

ahojte.....joj mna uz druhy den boli neuveritelne hlava...to bolieva ked je nizky tlak alebo vysoky?? asi nizky co??
ajka, ja si neviem predstavit, ze mi praskne voda , pri malej mi ju prepichovali,,,myslis,ze je lespie ked prv praskne alebo ked su najrv bolesti??

ajkabezka
18. apr 2008

no u Danielka jsem jela v sobotu že mám kontrakce- nepravidelné, ale bolavé...protrpěla jsem je, bylo OK a v po jsem se pýtala dom, primár povedal, že v utorok a ráno v 3,25 jsem chtěla na záchod, sedla si na posteli a rup a už to teklo, pak se bolesti rozběhly...nevím posoudit, co je lepší, ale jak mi rupne voda, už to nezastavím..u bolestí to asi ještě jde zachytit

dididi30
18. apr 2008

ajka.....no co ja viem, ja som mala slabe bolesti.....aj ked mi praskli vodu, tak to bolo take iste,proste som vytekala a bozesti nic moc, az po tretej vyvoalavacke sa to rozbehlo a to do 20 minut bola mala von.....mozno si pri tomno uzijem bolesti, kto viie.

ajkabezka
18. apr 2008

mně od rána do tej deviatej to šlo, bolesti se daly zvládnout, pak jsem vlezla do sprchy- ze tří prstú jsem se za dvě hodiny otevřela na 8- pak ven, a to už byly bolesti jak ďas, hoďku jsem je vyhekala, poslední kontrola před talčením na sále ale ukázala, že má Dani šňúru kolem krku a že by se zadusil, tak jsme během minuty byli na sále, vycévkovat a hotovo...víc nevim..pak už jen probrání po sekci

daniela84
18. apr 2008

Ahojte babule tak co ziadna nova mamicka medzi nami, aj mna to uz caka o dva tyzden a zda sa mi to az neuveritelne, a dokonca mi zacali puchnut ruky a dnes v noci som mala bolesti ze som si myslale ze rano pobezime k dokkimu

dididi30
18. apr 2008

jojj teda skoda, ze sa to tak vyvinulo, ze teda nebol s toho pekny normalny porod, ked si bola uz tak pekne otvorena, ale babo bolo dolezitejsie a to by urcite ohrozilo jeho zivot, tak ta sekcia to vyriesila....
hlavne ze je zdravudky a ty v pohode.....
a chcela by si si tento raz vychutnat normalny porod, ci tiez sekciu??

dididi30
18. apr 2008

ahoj danieli, .tak teda ste k tomu dokimu nesli?? joj to by bolo co?? uz by si to mala za sebou a bez probemov, sak babo je uz dokonale hotove 😉
a co ako sa citis?? myslis,ze sa to rozhybalo ci este len zacina hybat??

daniela84
18. apr 2008

Nesli sme didus, bol to plany popalch, dokonca mne este ani neodtiekla zatka, jedine co ma trosku pobolieva su krize, ale inac nic a sem tam ma picha tam dolu ale to hlavne v noci ked sa prehadzujem, som ja akasi ako znovuzrodena, neviem obsediet a to mam o dva tyzdne rodit, no co uz, ale mam pocit ze sa to pomalicky rozhybava, mozno uz na buduci vikend bude inac, a to ja sa aj cudujem lebo teplu vanu som si neodpustila od zaciatku tehu, do mesta na nakupy si chodim ja, a vzdy som tak hodku az dve. A teraz co sme sa stahovali som tiez pratala dost, teda vykladala si veci. Sak uvidime 12 som bola na kontrolu bolo vsetko ok a teraz idem v utorok a mame uz planovat sekciu. Ja by som cela 3 maja, ako mam termin, to je vikend a aspon bude muzicek pri mne, len dufam ze sami jazva rychlo zahoji

dididi30
18. apr 2008

danieli, dobre robis, len sa hyb a to ti pomoze aj pri porode, neboj sa nicoho a uz teraz vobec nie tej teplej vody a daj si ju aj castenie a horucu sprchu na brusko a krzie....
takze budes mat sekciu, no tak teda nic, ty si uz len dojednas termin a ides 😉 jasne zahoji,hlavne si to budes musiet vela vetrat a kamilky su na to dobre, tak ako ked zasiju zenu z dola, tak tam tie kamilky pomahaju aj mne pomahali, len najhorsie do toho boli mrchy , tie to dobre rozmokvali, fuj...

daniela84
18. apr 2008

no tak ved prave toto, som zvedava kedy dostanem. Kamilky tak to si musim kupit to si mam robit obklady potom z tych kamiliek, ja dufam ze do piatich dni budem doma s malinkou.
A ja idem pod uplnu narkozu tak cem sa dohodnut s dokinou ze cem aby ju hned ukazali muzickovi, neviete kedy sa asi preberiem z narkozky a ako dlho sa zhruba hoji to sitie?

ajkabezka
18. apr 2008

no dididi moc jsem chtěla aby se Jakubko narodil "normálně" ☹ , ale další sekce mně nemine, bo Kuba má už 3,5kg- celkem jsem nabrala 7kilo!..a to máme ještě 5 tt do termínu 😅 a je tu moc veliké riziko, že mi jizva "po Danim" praskne 🙄 , takže musím zvovu na sekci 😖 ..no ale já to nějak zvládnu 😔 , hlavně ať nejsou problémy s Jakubkom, ať je pupinko náš maličký Ježurka zdravý a bez problémú 😵 🤐 😵 ...Dani je už zdravý jak řípa a lumpáren stihne aj za tři Ježky!když ho doktor, co ho odnášel na novorozence, viděl teď nedavno, nevěřil, že je to on 😕 😕 😕 - je vyšší než jeho vrstevníci, má 18 kilo...no prostě super se dal do kopy a je z něho "Valibuk" 😵

dididi30
18. apr 2008

danieli no ak budes ok, aj malicka tak hadam hej, len po cisaraku neviem 😒 ......ano kup si tie kamilky a rob si obklady, ale mozno ti na to daju nieco na rychlejsie zahojenie , kto vie 😕
no tak ako dlho sa to hoji tak neviem, ale dlhsie ako tam dole , vraj.....svagrinej sa to hojilo dost dlho ale zalezi ako sa citis ako sa setris, no ale pri babu je to tazko, to chapem, ale muz pomoze neboj 😉

daniela84
18. apr 2008

no ja tu budem mat aj mojju mamku hed po porode aby som sa nenamahala tak dufam ze bde vsetko ok, lebo toto bude u mna v zivote prva operacia

ajkabezka
18. apr 2008

daniela já jsem taky po sekci a čeká mně druhá ☹ , já jsem si žádnou mastičku nedávala, ale hodně jsem "větrala"- teď bych chtěla vyzkoušet rakytníkový olej- bereme ho jako prevenci a Dani už nebyl dva měsíce nemocný- před tím marodil dva krát do měsíce 😉 ....šla jsem domu po 6 ti dnech, ale to trvá trošku dýl, než se to zahojí, bo je to šité v několika vrstvách- celkem se zahojila do pol roka, ale po dvou týdnech se už docela dalo a nebylo jí moc cítit 😅 ..ale platí, že nesmíš nic těžkého zvedat, ani se moc namáhat 🙄 🙄 🙄 ...co mi zústalo, nemúžu nosit nízké kalhotky, musím mít vyšší sed, bo jak to sklouzne na jizvu, je to dost nepříjemné- nebolí ale je to nepříjemné 😨 😠 😠

daniela84
18. apr 2008

No tak toho sa bojim ja som bola doteraz zvyknuta na nizsie nohavky ako kazdy sportovec azda, no ved uvidime, ale vadaka za to ze mi naozaj pride pomoct moja mamka, ze sa nebudemmusiet namahat v kuchyni a podobne tak bude mat ta jazva cas sa zahojit, takze asi mam zabudnut aj na dvojdielne plavky co?
No dobre vediet a dakujem za rady ze co a ako, skusim sa obzriet aj potom rakytnikovom oleji. Do polroka to je dost.
Ajka a dlho ta bolela? Mohla si brat nieco od bolesti ci ee? Lebo ja som velmi citliva na bolest

dididi30
18. apr 2008

ajka to vazne ma tolko kilov? 😕 😅 to ty si taka vyskoka ci muz, ci ako to je?? mas aj cukrovku ci ako?..lebo ked citam kolko ma vazit v asi v tvojim tt tak je to biednych 2500g 😨 tak to je chlapisko teda.....ale jasne, nech je to radsej sekcia ako nejaky nedaj boze problem....aj moja segra mala 2 cisaraky, ale kvoli chrbtici...
danieli tak to mas dobre, mamina ti pomoze

daniela84
18. apr 2008

No to hej, a este k tomu stale budeme nieco dorabat lebo napriklad potravinove skrinky do kuchyne nam maju dojst robit az v polke maja a este par veci dorabat, takze este furt tu bude tak trosku chaosa a ja necem aby bola malinka z toho nervozna.
Juj nejak mi je plano asi si idem lazkat trosku.
Mam taky cudny pocit nejaky dufam ze sa nieco nezomelie

lucka0122
18. apr 2008

ahojte mne je od rana blbo aj som sa najedla ale taky pociy na vracanie ze mam.a nic.....a hlava ma boli.... brusko mi sem tam tvrdne cely den..ale maleho citim

dididi30
18. apr 2008

danieli veru len lezkaj...a neboj malicka to ani vnimat nebude.....ved ked citam tak niektore majovky uz maju dorodene 😅

ajkabezka
18. apr 2008

daniel plavky klidně múžeš, je to jizva až dole na rozhraní chloupkú, takže není dnes už skoro vúbec vidět a aj tak jí skryješ pod plavkama...od bolesti- no když kojíš, tak toho moc není co bys mohla, ale dá se to zvládnout neboj!!
dididi já mám 165 a manžel 177, takže nemá moc po kom být takový velikán, prý jsem prostě určená na velký děti...cukrovku nemám, naopak mi cukr často sjede dole a je mi mdlo, tak jsem začala malinečko sladit kafe, abych se nemusela ládovat sladkostma

dididi30
18. apr 2008

ajka..tak ten cukor ti zavidim, ja sice tehu curkovku nemam ani zvyzeny cukor, ale pri oboch detoch zijem na sladkom, tentoraz je to aj na klobaskach 😀
no ja mam 164 a muz 185 a dcera je drobna po mne, alebo ma geny po prarodicoch, oni boli mensi...
vraj syn je tento raz dlhy tak som zvedava, ale bola by som rada, keby bol vyskou po tatinovi...
luci.....aj mna boli hlava 2 dni.....to mas asi len poslickou...tvrdnutie je ok pokial nieje silne bolestive....
luci ....uz aj majovky maju odorodene, sranda co?? 🙂

lucka0122
18. apr 2008

hej ved som citala aspon to maju uz za sebou.....jaj uz by som maleho chcela drzat v naruci......este aby si aj ty nebola majovka.... 😀

dididi30
18. apr 2008

jaJ luci sak ja citim,ze budem, neviem preco......ale nevadi, len nech je zdravy drobcek tak sa na neho tesim, kazdy den mu dam daco nove na seba , lebo poznam podla malej,ze kopec veci nevynosila... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre