Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

aviril
13. máj 2008

veď skús pomastiť, neuškodí mu to. tak mu tú masť pekne vmasíruj. a tú meltu dostaneš hocikde, je to vlastne len obyč.biela káva, dá sa kúpiť aj v instantnej podobe.
inak aj ja som najprv kojila z oboch a tiež potom mával zelenkavú stolicu, tak som si pozisťovala o tom a začala som kojť len z jedného v rámci jedného kŕmenia a pomohlo to.

mirka8429
13. máj 2008

avril tak skusim aj ja tak....dufam ze nebude plackat drobcek môj..a tu kavu pijes raz denne?

aviril
13. máj 2008

ja som ju zvykla aj ráno aj večer. strašne mi k tomu chutili maslové rožky. ja som si ich dokonca do tej kávy namáčala. a tú kávu som pila s mliekom, je to bezkofeínová. veď skús pozrieť, instantná je pohodlnejšia na prípravu.

mirka8429
13. máj 2008

avril..aha..no tak bezkofeinova??to je potom super...aspon malinky bude spinkat xixi..skusim kuknut v tescu...a tvorilo sa ti od nej mliecko?

aviril
13. máj 2008

instanstná je napr. vitakáva, ja ju varím aj najstaršiemu. ono to proste nie je z normálnej kávy, ale tuším z jačmeňa, čakanky. keď nájdeš obyč. meltu, pozri zloženie a takú nejakú hľadaj aj instantnú. tá melta je v červenom papierovom sáčku a varí sa na šporáku a potom to treba precediť. instantná sa len zaleje. tak asi sa mi tvorilo mlieko, mala som dosť, ale vtedy som nevedela o blahodárnych účinkoch melty

dididi30
13. máj 2008

ahojte a tu opat ani nohy ☹

gabkazabka
13. máj 2008

cauko,ja som prave nakukla 😵

dididi30
13. máj 2008

gabi sa aj ja a tu nikoho, ale aspon ty si tu 😀

gabkazabka
13. máj 2008

ako sa dnes citis?

dididi30
13. máj 2008

gabi fajne, drobec sa stale mrvi, sem tam taky tlak dole, ale inak pohoda..gulam sa ako mozem 🙂 tento tyzden my zacal 37tt, tak uz na druhy tyzden mozem rodit 😅

gabkazabka
13. máj 2008

a mne uz zajtra zacina 38 tt 😖 .Neviem ci sa radovat,ci plakat... 😅

dididi30
13. máj 2008

no ty uz len tesit 😀 lenze stale ostava do toho 42tt mesiac a to ma strasi ☹

gabkazabka
13. máj 2008

ja mam take zmiesane pocity,lebo citim sa dobre,v noci spim,cez den ma nic neboli,sem tam trosku tvrdne brusko....a ked si predstavim,ze bude drobec na svete a dookola ten kolotoc-krmenie,prebalovanie,plac....vstavanie v noci....ach jaaaaj.Pocas tehotenstva som zlenivela.A este k tomu sa desim porodu.....radsej nech este Ninka ostane v brusku.... 😅

gabkazabka
13. máj 2008

aj ked sa na nu straaasne tesime

montinka
13. máj 2008

ahojte uz som tu ale iba na chvilku

gabkazabka
13. máj 2008

Ahoj Monti 😉

montinka
13. máj 2008

ako sa mas gabi?

gabkazabka
13. máj 2008

No monti,mam take zmiesane pocity-vid prispevok vyssie,ale inac v poho....
A ty ako?

gabkazabka
13. máj 2008

baby,musim uz ist...pa neskor

dididi30
13. máj 2008

caf monti aj ty si tu? 😅
a ty gabi dojdes aj odides🙂 😀

montinka
13. máj 2008

ano citala neboj prezili to ine prezijeme aj my. ahoj didus jasne ze som tu ale iba do pol siedmej potom mam doucko. 🙄

dididi30
13. máj 2008

hm aspon nieco, ale mne to staci, mna to nebavi furt tu sediet 😀
co ste dnes varili?

montinka
13. máj 2008

hm dnes francuzske zemiaky a ty? a zajtra budeme mat vyprazane rybky a zemiacky mnam uz sa tesim

dididi30
13. máj 2008

ja som varila zeleninovu polievku a spagety s momackou a do tej omacky som dala rajciny tak ma zere muz, bo on to neznasa...do p..uz mam nervy,ze nech si vari sam, mna to nebavi sa furt len obmedzovat za neho a vymyslat co navarit aby on jedol, joj jeho mama sa ho zbavila za to a ja len muky...nech si vari sam, nie?

montinka
13. máj 2008

no veru ty si mala chut na paradajky a hotovo . kvoli jednemu hadam nebudes varit zvlast jedlo alebo nieco ine. jooj tak nech je hladny a ked si trochu da urcite mu z krasy neubudne. 😠 hmmm joj chlapi blbne mi kon!!!

dididi30
13. máj 2008

sak neboj som mu vynadala a siel do roboty ako baranok....sak bude varit on, ja mu dam 😀
mne zatial nie, ale blbol trocha...

montinka
13. máj 2008

hmmm nechaj ho jeden tyzden varit. 😝 som zvedava co urobi a kazde jedlo mu ofrfli.😀

montinka
13. máj 2008

no dobre moja idem ja uz. tak ahoj a pekny zvysok dna a potom ovela neskor dobru noc.🙂

mien
13. máj 2008

didid ty už chceš na druhý týždeň rodiť

mien
13. máj 2008

ešte som nerodila, viem, že to bude hrozné, ale už by som to chcela mať za sebou, lebo ˇpodľa mňa tento posledný mesiac je najhorší ako pôrod, no, ale nechcem byť múdra možno by som to nepovedala, keby som bola prvorodička

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre