Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
27. máj 2008

mien ja som po sekcii a je to podla mna lepsie ako normalny porod ako som pocuvala...po sekcii to rozchodis po 4 dnoch aj po troch ako kto...ja som po3 dnoch uz behala....a maleho kojila...

mien
27. máj 2008

veď práve Lucka ja som chcela už od začiatku tak rodiť ja sa viac bojím toho prirodzeného pôrodu, len aby sa malý neotočil takto je to dobré a ty si mala veľké bolesti potom keď ´ta prebudili alebo v pohode

lucka0122
27. máj 2008

ja som mala spinal vraj je to lepsie pre babatko aj pre matku a videla som ho hned ako ho vytiahli..krasny pocit....tazsie sa vstava ale musis sa prekonat ak chces vidiet malicke...dva dni som bola na jiske a 3 den som uz chodila a zacinala kojit....musis si ho casto prikladat aby sa ti tvorilo mliecko..neboj nieje to nic strasne...som dva tyzdne po este jazva trosku pichne ale uz je ok...vela stastia

mien
27. máj 2008

ďakujem Lucka

ajkabezka
27. máj 2008

ahoj luci, jako sa ti rozbehla laktace- mliečko?..náš Kubko nechce tahat, žužle mi prsa jak dudle, ale tahat se mu nechce, beru homeopatika na míčko, ale moc mi to nepomáhá..jak často si ho prikladáš?...dakujem 😅

daniela84
27. máj 2008

ahojte bruska tak vas tu ostalo len par, ajka si predstav mi sme uz s kojenim aj skoncili, zial mala som malo mlecka a po troch tyzdnoch ked uz malnka potrebovala papat stale viac a viac sme preplakali skoro dva dni a tak sme si povedali ze kojit kazdu polhodku alebo hodku je aj pre mna velmi unavne a ona stale plakala lebo jej bolo malicko a tak sme zacali dokrmovat, no pred dvoma dnami sa mi zacali aj velke bolesti a tak mi mamka povedala ze zial, je to tak ako u nej a asi nebudem mat dost mliecka a ze sa radsej nemam trapit bolestami. A zacat malu krmit um.

ajkabezka
27. máj 2008

dani aj my krmíme umelým- Beba premium...ale je mi to velmi líto, že to jde tak těžko- teda že to skoro nejde... posnažíme se co to dá a uvidíme, šak aj horšie sa stáva 😅 😵

dididi30
27. máj 2008

ahojte.....aji a dani, teda vy uz take mamicky o mliecku si pisete, aj jachcem 😀 potom si mozeme otvoerit temu mamicky z tretieho trimestru 😉 alebo mozete aj vy zacat tou temou 😀
mien joj moja, si odarena s tou sekciou, to vazne sa az tak bojis? 😅

ajkabezka
27. máj 2008

neboj didi taky se už brzy dočkáš 😵 😵

dididi30
27. máj 2008

ajji ja viem 😵 lenze brzy moze byt aj mesiac 😠 hlavna vec ,ze je to druhe dieta a tlaci na konecnik a panvove dno uz 3 tyzdne , tvrdnutie mam od 20tt a skor a nic, nechapem, radsej to mohlo na mna prist hned a basta....no ale co uz kazde tehu je ine.. 😉
ako sa ti dari a drobcekovi?

ajkabezka
27. máj 2008

no Jakubko je hodný, jen se mu v noci moc nechce spinkat, radši si se mnou povídá 😅 ...a taky bojujem o mlíčko, Kuba je lenoch a nechce se mu ode mně tahat, ale jinak je to vpohodě 😵 , jsem moc ráda, že to mám za sebou 🤐 🤐 ..jizva ještě bolí a jak zaberu brušným svalstvom, tak to bolí dost, ale pomaličku se dávám do kopy 😅 ...už vydrž, aj mesiac, už to dlho nebude..juj Kuba štikutá...hoidla jsem fotečky do alba, mrkni jak chceš 😉

dididi30
27. máj 2008

aji dakujem 😉 .........
nevadi aj umele mliecko je mliecko a on si urobi svoj rezim, mozno neskor 😉
idemkuk foto 🙂

dididi30
27. máj 2008

aji chutnucky je ako dievcatko 😉

ajkabezka
27. máj 2008

jojo, je jak holčička, takový jemnučký, má dlouhé prsty a nehtíky jak baba 😵 ...zatím všichni říkaj, že to měla být holčička...no mohla být Anna- Katarína, ale je to Kuba kubovatej 😉 😀

dididi30
27. máj 2008

nevadi, mozno tretie bude dievcakto 🙂 😉 alebo si pockas na vnucku 😀

mien
27. máj 2008

ahojte dididi no bojím sa dosť, ale hlavne toho, že sa mi na koniec otočí a nebude to sekcia
ajka Jakubko je naozaj zlatučký
danielka, veď teraz pozerám, že tvoja emmka má už mesiac rýchlo to ubehlo
no dobre maminy idem pozerať tv ja som sem iba tak nakukla neviem prečo, ale ja mám taký pocit, že DIDIDI ty už čoskoro porodíš zatiaľ mi to stále vyšlo nasleduješ ty moja hihi

dididi30
27. máj 2008

mien neblazni, to az tak sa bojis?? ved si to este nezazila nevies ake to je a preto by si mala byt v poho, to horsie bude ked budes caka druhe , to uz je ina palka 😀

lucka0122
27. máj 2008

ahoj ajka mliecko som mala na 4 den alebo na treti.....a teraz ho mam ze mozem rozdavat...a ty ako?

pupicek22
27. máj 2008

Ahojte babulky... 🙂
Ajka ahoooj.Tak mi mame rovnaky datum narodenia babatiek 😀 😀 😀 A ako sa mate??? 🙂

dididi30
27. máj 2008

pupi caf, kedy konecne uvidime toho tvojeho drobceka, joj nebud taka lakoma a podel sa s fotkami 😅
lucka to mas dobre s mlieckom bud rada 😉

ajkabezka
27. máj 2008

didi tretie už nebude, dala som si urobit sterilizaciu, takže asi ta vnuučka 😀
mien ďakujeme 😵
luci máme málo, bo Kuba nechce ode mně, je pohodlný..ale bojujem a snažíme se aby aspoň něco
ahoj pupi..krásný datum ten 13.tý máj, že??? 😵

aviril
27. máj 2008

Ahojte.
Takže my sme už doma odvčera. Len som vôbec nemala čas napísať, deti mi dali zabrať.
K pôrodu len toľko, že takú rychlovku ste asi nezažili. Rano slabé kontrakcie, ani som nechcela ísť, úplne slabulinké a večer o 17.00 mi pustili vodu, že vraj na 3cm otvorená /a na obed len na 1cm ma prijímali/. bolesti skoro žiadne a potom odrazu po pustení vody hrozné bolesti a už o 17,25 bol malý na svete. Rychlovka.
Ak budem mať ešte niekedy čas, popíšem viac.

dididi30
27. máj 2008

aviril tak gratulujem aj ja tak chcem 😀 ja mam tiez slabunke bolesti ale fakt len slabunke takze asi len poslickovia.....dufam ze ja porodim do hodiny aj s cestou 😅 jasne pochybujem 🙂
aji ej ha no tak teda bude vnucka 😀

aviril
28. máj 2008

díky didi. no tak takýto pôrod doprajem každej. najlepšie však bolo, že ja som nevedela, že tie silné bolesti čo ma zrazu chytili sú už tie posledné pred tlačením. ja že ešte ale 3-4 hodiny a že ešte budú silnejšie, to som si ani nevedela predstaviť. proste ja som dostlala hneď tie najsilnejšie ale tie posledné bolesti pred tlakmi.

zmrzka333
28. máj 2008

ahojte bruska aviril tak to si mala bohovske, mna ako prvorodicku asi take nieco necaka 😉 Inak gratulujem k babu.
Dnes som bola na poslednej poradni u svojho dr. a od teraz budem chodit do porodnice. Zobral mi krv vyter a tak buduci tyzden budem vediet ci je vsetko ok. Urobil mi usg, maly je v pohodicke takze to bolo super 😀

loss
28. máj 2008

aviril aj ja grtulujem k malinkemu a porod super 😉

dididi30
28. máj 2008

dobre ranko 😀
takze aviril takto pekne ste to zvladli, joj veru je to super porod, keby ho mala kazda taky, no ale ako sa vravi, cim viac deti tym to ide lahsie, teda sa aspon tak varavi a miery mal fajnucke tak ptreto to slo aj lahsie nie? 😉

lucka0122
28. máj 2008

aviril gratulujem k malickemu drobcovi,,,,,

mirka8429
28. máj 2008

ahojte babule...no my mame za sebou dalsiu prebdenu noc...maly skoro cely den spinkal vonku v kociku a v noci zaspinkal okolo 23.00 a uz o pol 2 sa zobudil a plackal a zaspinkal az okolo 5 rano..a potom uz okolo 6 zas bol hore a potom zaspal az o 11 ta tak..a vy co nove

montinka
28. máj 2008

ahojte ako sa mate je tu niekto ked je voku tak krasne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre