Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
18. mar 2008

mink jasne ,je to dobre sak ja nic proti tomu , len moj nazor a co mi vravela lekarka....a tu v anglicu su taki haklivy sak ani nekukaju namna z vnutra.....ale ked som bola tehu s malickou, tak zas na sk nam to pocas cvicenia odporucali, no ale teda ja som sa na to nedala, bala som sa, tot vsio...ty si uz v 35 tak len skusaj 😉
dani tak len pekne per....ja budem ked bude teplejsie lebo nelubim to susenie na susiaku...ale ty uz mas cas, pekne pranie 😉

daniela84
18. mar 2008

ahojte tehulky co mate nove? Uz davno som sa tu eozvala, dneska cetsujem domkov k mamicke mojej

dididi30
18. mar 2008

jari no aspon niekto 😉
dani ahoj...ty sa mas, aspon nebudes sama 😉

mien
18. mar 2008

ahojte baby, ja som bola včera na kontrole, všetko je ok, len som sklamaná, že sa nadá vybaviť cisársky rez, doktor mi povedal, že malý je dosť veľký, ale cisárskym aj tak nemôžem rodiť, podľa vás sa naozaj nedá vybaviť, alebo poznáte nejakú maminu, ktorá mala cisársky rezm lebo to tak chcela. ja som z toho hotová, že si vôbec nemôžme vybrať, ve´d podľa mńa to bude so mnou horšie ak budem rodiť prirodzene.

dididi30
18. mar 2008

mien ak podplatis da, aj jedna z mojej rodiny podplatila lebo sa velmi bala, mala si dat medzi recou obalku aspon 1000 v nej a urcite by ste sa dohodli.... 😉 viem je to blbe ale bohuzial inac sa to s nasimi a vobec ziadnymi lekarmi neda, 😖 ale aj ak je prirodzene lepsie, pre teba urcite...

mien
18. mar 2008

no, ak sa to dá tak vybaviť, tak to vybavíme. aj som mu vravela, že sa strašne bojím pôrodu, ale on povedal nie, nemám rada toho doktora.

mien
18. mar 2008

dididi a ty sa máš ako

capy
18. mar 2008

mien tiez si myslim ze ak das nieco do obalky tak sa da vsetko 😉

dididi30
18. mar 2008

aha teraz to vydrz a tym padom ,ze ti povedal nie, nieco cakal.....normalne vyskusaj este raz s obalkou a ked mu ju budes podavat tak sa milo usmievaj a povedz mu popri podavani ze taku malu pozornost, za vasu ochotu 😀 juj som ale hnusna 😝 ale tak to je , ver mi.....to vazne sa az tak bojis?? kolko mas rokov?? ak smiem vediet? 😉

montinka
18. mar 2008

mien hm myslim ze na Slovensku sa da vybrat si len s obalkou. 😠

dididi30
18. mar 2008

jej ahoj monti, super ze si tu 😀

mien
18. mar 2008

dobre, tak vám to popíšem ako stojíme, môj lekár je veľký kamarát s mojím manželom, a keď mu už to nestačí, tak neviem, či tie peniaze pomôžu, ja som ´vravela môjmu nech ho bahovorí na cisársky, ale doktor povedal manželovi, že to nie je dobré, lebo je tam riziko a môjmu stačí, ak mu doktor povie, že je to len pre moje dobro, ke´d budem rodiť prirodzene, ale oni to proste nevedia pochopiť, že už teraz mi je do plaču , ke´d si pomyslím, že by som mala rodiť prirodzene, strašne sa bojím bolesti, manžel mi povedal, že samozrejme dá peniaze, veď sme si aj my mysleli, že to nejde iba tak, ale doktor o tom nechcel ani rozpráva´t, a povedal mil je ešte skoro rozprávať sa o pôrode, aj vy tak myslíte, že skoro v 29tt je ešte skoro, no neviem

montinka
18. mar 2008

hm iba som nakukla ze o com sa tu debatuje 🙂

mien
18. mar 2008

didid, mám 24

montinka
18. mar 2008

jej mien tak ako ja.🙂 hm ja sa zatial nebojim teda iba toho zasivania.

mien
18. mar 2008

no o tom nechcem ani počuť, zašívanie veď keď mi idú vrtať zub, už si prosím injekciu

dididi30
18. mar 2008

sak mne nevadis ja som uz v tretom tt a som na druhom tt 😉
no veru, ste rovnako stare 🙂

montinka
18. mar 2008

hm kedy zacina treti trimester? hm no mien ja si radsej toho zubara vytrpm ako by som si mala dat pichnut injekciu.

dididi30
18. mar 2008

vraj od 27tt 🙂

mien
18. mar 2008

no vidíš montińla, neviem čo so mnou bude

capy
18. mar 2008

tiez si myslim ze je este skoro bavit sa o porode ako bude prebiehat. mas este pred sebou cca dvanast tyzdnov a zmenit sa moze vselico 😒 😒 😒

montinka
18. mar 2008

aha no tak este styri tyzdne a som tu.🙂

dididi30
18. mar 2008

mien co sa tyka zbu, tak aj ja si davam injekciu dokonca je mi zle ked vidim krv, ale porod bol hracka, az na zasivanie 🤐
monti....no hej veru, to ja uz budem zase o nieco do predu 😉
capy, tak to ti verim, ty uz aj dnes mozes ist, wow 🙂

montinka
18. mar 2008

no didi to sa budes aj pomaly chystat na porod za styri tyzdne 😀 hm len ty uz aspon vies co ta caka.

dididi30
18. mar 2008

ja sa uz teraz chystam 😀 ale nie boze chran.....ale clovek nikdy nevie...vysledky mam dobre vsetko je ok, tak dufam,ze to tak aj ostane..no ze to,ze viem....len som na to mala pekne spomienky az na to sitie, ale teraz to moze byt opacne, chlapci byvaju vacsi a aj porod je tazsi, takze neviem, mozno zazijem skutocny porod s bolestami 😀 😀

montinka
18. mar 2008

ale to inak nechapem ako sa ti podarilo mat porod bez bolesti.😀

dididi30
18. mar 2008

ja neviem, to je cudne, asi sa mala este nepytala na svet ci co, ale rano som mala krv na gatkach tak som sla a to som prisla prva a 6 bab predomnou uz mali davno odrodene , ja som mala take menstruacne bolesti, bola som zvyknuta....sak ani mi voda nepraskla, museli mi ju prepicnut a ani to nepomohlo tak ma natrihli a islo to lahko, malicka mala malinku hlavicku a mala len 49 cm a 3 kilecka tak pohodka..

montinka
18. mar 2008

hm hrozne krce pri menstruacii som mavala vzdy aj ja hm mozno ten pporod prezijem.:-d

dididi30
18. mar 2008

no vidis to je ale pravda, ze zeny ktore maju bolestivu menstruaciu,tak maju lepsi porod, lebo im to az tak nevadi, ta bolest...aj siroka panva je fajn a ak priberas lhlavne do bruka a menej do krizov je lahsi porod 🙂

montinka
18. mar 2008

hm no kedze mam vacsie brucho tak som asi pribrala do brucha. hm no uvidime aj ked ja som si vzdy musela dat tabletku lebo uz som nezniesla tie krce tak neviem no ved este to je daleko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre