Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

ajkabezka
31. mar 2008

my budem brát autosedačku, bo jedem asi 15km a bez sedačky být maličké nesmí

dididi30
31. mar 2008

ajka, presne tak teraz bez sedacky ani na krok a babo tu chvilku vydrzi 😉

sandrika
autor
31. mar 2008

leni závisí od počasia , ale asi bodinka,košieľku, dupačky , tenký svetrík , ponožčičky a čipočku, no a jaska zavinovačku, ale ja mám takú tenkú vložku do nej - letnú

loss
31. mar 2008

ja ju zabalim do vankusika ja som zavinovacku ani nekupovala

dididi30
31. mar 2008

ja do nicoho, lebo bude v sedacke a bude teplo snad 😀

ajkabezka
31. mar 2008

no oblečko- když se narodí do tepla, tak stačí bodíčko, dupačky, čepička...a maximálně přes něj pak v sedačce nějaká tenká lariska..

lucka0122
31. mar 2008

sandrika tu som ..ja som sa nudila zajtra idem s drahym k zubarke a potom musim do toho mesta ale este som nezistila kde...

sandrika
autor
31. mar 2008

Ja som zase zvrackala.....ja chcem zajtra doobeda doupratvať kuchynskú linku, poobede prídu naši na návštevu a potom sa pôjdem s drahým prejsť, lebo od stredy má byť škaredo až do nedele..iank Lucikoľko máš rokov ak chceš napíš do IP ak nechceš verejne....

lucka0122
31. mar 2008

v januari som mala 23rokov ..preco?a ty?

sandrika
autor
31. mar 2008

Len tak , že či sme vekovo dáko robnakoa sme ja budem mať 11.4. 24rokov 🙂

dididi30
31. mar 2008

ty kokso vy ste take mladucke, ja stara koza 30 rocna 😀 dceru som mala v 25 😀

lucka0122
31. mar 2008

didi 30rocna neni stara ale 40 uz hej....no sandri tak si o rok starsia......a muz ti ma kolko?moj 29.

lucka0122
31. mar 2008

idem ja spat lebo ma strasne boli chrbat..a maly ma tlaci dole tak ma vsetko picha....a treba mi stale na wc...tak dobru noc ..zajtra papa

sandrika
autor
31. mar 2008

môj 34 inak nepoznáš náhodou Luciu Filipkovú?

lucka0122
31. mar 2008

ona byva na krivanskej....nie?

sandrika
autor
31. mar 2008

Mne sa zdalo, že na Magurskej je tak stará ako ja , každopádne to nie je podstatné...

lucka0122
31. mar 2008

a poznas ju?ja poznam janu filipkovu....

sandrika
autor
31. mar 2008

Bola i to spolužiačka na zakladke a občas sa stretávame....janu nepoznám ja.
Dobre mojka idem sa povenovať mužíkovi,lebo sedím len za compom

jankapo
1. apr 2008

Baby, vy ste vsetky zobrali dovolenku, ci co?
🙂

sandrika
autor
1. apr 2008

nie ja som tu 🙂

shaga
1. apr 2008

caute tehulky
chcem sa spytat ako casto citite cez den pohyby baba alebop vecer lebo to moje bolo pred dvoma dnami take aktivne a teraz uz len citim slabucke pohyby a neviem ci sa mam znepokojovat.dakujem

sandrika
autor
1. apr 2008

Shaga všetko je v uplnom poriadku, Dieťatko má zo dňa na deň menej priestoru na pohyb takže pohyby tak neregistrujeme. Moj Luky sa cez deň hýbe asi každý 3 deň inak iba v noci , nebojkaj sa mne sa stalo už aj že som ho celé 3 dni necítilaabol v poriadku 🙂

mien
1. apr 2008

shaga, aj ja som tak dva dni vystrája , dva dni je lenivý a takto sa to opakuje, keď cítiš pohyby aj keď sú to slabé nemusíš sa znepokojovať

jankapo
1. apr 2008

shaga, presne to sa mi stalo pred asi dvoma tyzdnami, ze inak moj maly besny stichol na skoro 3 dni. vedela som ze zije, lebo sa obcas prevalil, no ale zdaleka to nebolo co predtym... 😒 taka som bola vyplasena ze si nevies ani predstavit...teda, asi vies...no a nabral druhy dych, a je to zas co byvalo a este asi 3x intenzivnejsie, vobec mu nevadi ze uz akoze nema miesta, on si kopanceky napln o vychutnava...takze to bolo take ticho pred burkou... 😵
nebojkaj...ak citis aspon slabe pohyby je to fajn. spinka, rastie a potom ti ukaze co dokaze... 🙂

shaga
1. apr 2008

dik za upokojenie 🙂 sandrika a este sa chcem spytat dsa sa ti spavat na boku lebo mne vobec nie

shaga
1. apr 2008

dik janka mne uz sa to raz sstalo pred dvoma tyzdnami a bola som na 3D a vsetko tam bolo ok a teraz zas no ja som z toho hotova

sandrika
autor
1. apr 2008

shaga ja spávam ešťestále na chrbte , ale mám pod hlavou dva vankúše, ale v noci sa vždy prehodím na bok...na ľavom, ale nie pravý znesiem, ale len terz pár dní

jarka70
1. apr 2008

ahojte 🙂
ja len na bokoch spim na chrbte mi pride zle a to uz mamm boky skoro zodrate uz sa neda ☹
dufam ze to uz dlho nepotrva 😠

jankapo
1. apr 2008

jarka, ty asi fakt cakas na mna....ze mi vyhrejes postielocku... 😀
no nic, chodis kazdy tyzden na monitor na Rastislavku, ci ako teraz je to, neviem co ma caka tam tesne pred.
nezazmluvnujes nikoho, ze?

lenocka80
1. apr 2008

Mne sa tiez este dari lezat aj na chrbte, dost mi to pomaha, ked ma chrbat boli, aspon sa mi vystrie 🙂 Inak dnes mi robil dr. ultrazvuk a maly sa uz otocil hlavickou dole, tak sa tesim ako male dieta, dufam ze tak aj ostane 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre