Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sonatorik
19. feb 2008

ahojte všetky....prpipajam sa k teme 3. trimester.... konečne som na materskej.... 😀 už sa mi fakt nechelo chodit do prace.... dnes som si bola kupit vybavičku, aj ked absolutne som vahala c jednu aleo 3 perinky, či zavinovacku alebo fusak a pod..... mam opcit že nič zatial neviem ☹
danka86...tiež staviame svojpomocne...vlastne už 2 rok, lebo rýchlešie to neide takže amme hrubu stavbu a teraz ideme robit vnutrajšok.... zatial sme u rodicov, ale su naozaj starossltivi(1.vnuča) takže nam dost pomahaju...okrem toho studujem na VS...takže starosti nad hlavu 😉

sandrika
autor
19. feb 2008

ahoj sona neboj budeš mať všetko je normálne že máš pocit, že nevieš čo máš kúpiť, alebo , že nemáš všetko...
Ty to už máš za chvíľku za sebou ja budem rada ak Luky vydrží do 35 tt v brušku n chcel totižto prísť na svet už v 27 tt a teraz sadrží dnu len kôli liekom čo beriem a musímležať...no čo neurobím pre svoje dieťatko 😉

sonatorik
19. feb 2008

jej mas krásne fotky...... tak to terza mam ešte väčšiu depku, lebo ja fakt mam len zopar kusov oblečenia!!!! a kočik.... jemine...to musim ešte dokupit dost veci 😅 ....velmo sa mi paci kočik....nepoznam tuto značku....

sandrika
autor
19. feb 2008

sona breaker a nebol ani drahý 11.000 sk aj s autosedačkou tu v BB je ich dosť a sú lacné v Poľsku..
Inak dík za pochvalu ja tomám doma už dlho
oblečenia ti veľa na začiatrok netreba tam su už aj väšie veci čo som ja pokúpila dopredu zbazáru oplatilo sa

daniela84
19. feb 2008

Ahoj sandri tak to je fajn, ze sa malinky drzi, sona, neboj to stihas, ja som zacala kupovat mozno pred mesiacom, ale to som uz nevdela vydrzat, lebo som bola sama a nudila som sa trosku. Teraz sme si povedali ze na chvilu prestaneme nakupovat, lebo cakame na ultrazvuk a ceme vediet co to bude. Hi hi, dufam ze malinke nam to ukaze. A nebude sa schovavat

sandrika
autor
19. feb 2008

danielka verím že sa ukáže

sonatorik
19. feb 2008

takže Prešov???...chodis niekde do poradne? daniela

daniela84
19. feb 2008

ahoj chodim pravdaze, chodim k doktorovi Vaskovicovi na zeleznicnu stanicu, a ty ku komu chodis? A kde byvas sona, aj aj som studentka VS, teraz akurat byvam na sekcove , ale caka nas stahovanie na poziarnicku, si asi prva mamicka z PO, ktoru poznam.
Sandri dufam aj ja. Uz sa neviem dockat.

lucka0122
19. feb 2008

ahojte maminky.ako sa mate?my celkom fajnmoj Patko ma uz asi malo miesta lebo ma kopne iba obcas ale zato sa prevaluje z jednej strany na druhu.....zle spavam neda sa mi dychat asi mi tlaci branicu alebo ja uz neviem.neda sa mi ani chrbte spat ani na boku sa daco nabudim kym si najdem polohu.....booze uz aby sme to mali zasebou...sandri a vy ako?luky pocuva...

jastericka
19. feb 2008

ahojte, dnes som bola pozrieť Mikulášsku pôrodnicu. Veľmi pekná, jedna babenka tam akurát rodila, bola po klistíre, chúďa, vyzerala ubolene, tak ma až zamrazilo. Mala tam manželíka, on zlatý behal za ňou s toaleťákom.
Teraz na ňu stále myslím, či už to má za sebou.
Loss, Sandrika: som rada, že sa držkáte, len tak ďalej... 🙂

sonatorik
19. feb 2008

daniela: myslela som na predporodnu pripravu...nejake materske centrum a pod. ja idem zajtra do Centralu, sice 1x ale aspon daco🙂)) a byvam na sekcove 🙂

daniela84
19. feb 2008

Jaj tak to nie zatial som nebola nikde, lebo sme dost rozbehani kvoli tomu stahovaniu a ja som mala skusky, 🙂 , aj ja som tam chcela ist, ale zajtra poobede idem s mojou mamcou k svokre je u nas na navsteve ale na buduci tyzden by som sa k tebe pridala ak by som mohla, aspon budem vediet ake to tam je, aj my teraz byvame na sekcove na federatov.

sandrika
autor
20. feb 2008

krásne ránko mám novú aktuálnu fotku bruška v albume 😉

miriamka
20. feb 2008

Dobre ranko,
sandrika...no brusko nic moc...a pritom je tam uz taky velky Lukasko! 😉
Ja sa citim dobre,este par dni a idem opat do poradne tak som zvedava ci je naozaj vsetko ok.

danka86
20. feb 2008

miriamka, ty si mi hovorila, ze staviate.. mohla by si mi prosim ta napisat, kolko stoji cca stavebne povolenie a kolko to trva?? Dakujem, mozes aj IP. Alebo keby ste aj niekto iny vedeli poradit 😉 rozpravam k teme, ze?? 😖 😀

miriamka
20. feb 2008

Ano,trapime sa zo stavbou...poslem Ti IP 🙂

daniela84
20. feb 2008

Sona ja som sa chcela spytat kam ides rodit? A u koho uz to mas dohodnute? Bola si sa aj kuknut v porodnici,alebo si ju vyberat ako skoro to treba ist? Lebo my sme zatial este nikde neboli.

sonatorik
20. feb 2008

daniela84: no ja idem do starej nemocnice...nakolko tam mam "vybavenu" lekarku ale pocula som , a to určite aj ty, že personal je lepší v starej a prostredie v novej porodnici...tkaže tak. Je pradva že v tej starej to vyzera fakt hrozne, ale sak tých pár dní zvládnem a hlavne že su tam ok ludia...a vlastne chodim tam na poradnu už presne mesiac... nakolko som odisla od mojho gynekologa (ale vlastne hlavne kvoli tomu že som chcela chodit už k tej lekarke, u ktorej budem rodit)

jarka70
20. feb 2008

sandrika ake sympos brusko take mini 🙂 vidim ze s a drzkate aj loss len tak dalej 🙂
no mne je tiez uz ovela lepsie aspon ze tak.ja som uz aj knihu docitala pri tom lezani ale stalo to zato.
vcera bol manzel na nakup a zas ponakupoval aj malemu uz sa mu pomaly ani nevyrovnam v nakupovani.

daniela84
20. feb 2008

Aha tak ja este nie som rozhodnuta, svokra rodila pri primarovi asi v starej mam taky pocit, no proste v monobloku a chcu ho vybavit aj mne, cez jednu znamu, nakolko asi budem rodit cisarskym kvoli mojim silnym dioptriam, zatial vsak nemam odporucanie od ocneho, len gyno mi hned povedal ako som mu povedala za dioptrie ze pojdete na sekciu. Tak uvidime, lebo ja som chcela ist najskor do sace, jedine co som sa dopocula, ze asi v monobloku je velmi vela romiek a ze je to tam hrozne. Tak neviem, ale tych par dni to uz nejak vydrzim si myslim, ale ked ja som taky manzelov maznacik, ani bez neho nezaspim ked nie je doma.

lucka0122
20. feb 2008

ahojte mame novu fotocku v albume...kuk

sandrika
autor
20. feb 2008

Lucka krásne 🙂

miriamka
21. feb 2008

Jeeej, Luci,aky pekny albumik a ake pekne brusko uz mas 🙂
Vidim,ze tam mas strikovane vecicky...aj moja maminka zacala strikovat drobcovi 😉

jarka70
21. feb 2008

ahojky 🙂 mna zacala palit zaha brr je to hnusne. ☹

miriamka
21. feb 2008

No mna zatial zaha nepali...ale zato mam taku hroznu nadchu ze mi to az na nervy lezie.Teplotu ani nic ine nemam,takze som klasika v praci...

danka86
21. feb 2008

ahojte, ja som dnes bola na ultrazvuku a mala je velka na svoj "vek" a pritom mam take mini brusko 🙂 takze som z toho prekvapena, ale rada.. doki povedal, ze nehrozi ze by malinka mala pod 3kg a ze uz je otocena hlavickou dole a ze asi sa uz ani neotoci..

dadkaa
21. feb 2008

ahojte, chcela som sa poradit s niekym ci ma podobne pocity ako ja. momentalne som v 37 tyzdni a dnes v noci som mala dva krat a trvalo to asi hodinku, potom som zaspala, take divne pocity tlaky v bruchu, v hornej casti pod prsiami akoby sa mi tam nieco stahovalo. mozu to byt predporodne stahy maternice ?

jarka70
21. feb 2008

dadkaa urcite je to uz ono ty poslickovia ved si uz v 37t.jak sa to rozbehne tak uz len do nemocnice. 🙂

lucka0122
21. feb 2008

ahojte ..sandri ako sa mate?ako Lukyno?miriamka a ty ako?mna zaha pali uz asi mesiac je to strasne....

dadkaa
21. feb 2008

jarka70 dakujem za odpoved, len to rozbehnutie dufam rozoznam od poslickov, je to moje prvr teho tak ani neviem co sa so mnou deje.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre