Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
28. feb 2008

sandri to by si nemala ist do nemocnice ked ti odteka voda?ja tiez viem ze je to nebezpecne.tak sa drz a davaj na seba pozor.my sme trpitelky ale vysledok stoji za to len nech je vsetko ok.

miriamka
28. feb 2008

Sandri...davam na seba pozor,a ja na mieste lekara Ta radsej necham v nemocnici.Nechcu si Ta tam radsej nechat?

mink
28. feb 2008

Jastericka,Jarka70 ja som na tom tak isto v noci....velmi zle sa mi uz spi 😒 neviem najst vhodnu polohu,brusko tiez obcas tvrdne a pobolieva, pytala som sa na to v nemocnici ze vraj je to v tomto tt uz normalne.... telo sa pripravuje na porod... a babenka maju menej miesta v brusku. 😅

miriamka
28. feb 2008

No mne je pohodlne tusim len pri spanku...ale asi to bude uz coras menej casty stav

helena
28. feb 2008

ahojte aj nam sa uz niekedy horsie spi.Ked si lahnem na bok na moja dcerenka 🙂 kope a na chrbte tiez nechcem spat.Uz aj skor sa budim,nie ako doteraz co som si rada vzdy aj dlhsie pospala......no asi si musim zvykat aj na to ze ked sa narodi babo tak budem aj v noci vstavat nie len rano skor 😉

jastericka
28. feb 2008

ja si tak hovorím, že ešte 3 týždne vydržať a už je bábo donosené, potom sa už môže narodiť, ale v podstate naše bábätká sú už aj teraz životaschopné. Ale len nech tam ešte čuškajú, v bruškách im je dobre 🙂
Sandri, tá plodovka sa Ti doplní, to je v podstate asi ako pri odbere plodovej vody, tiež sa doplní, aspoň ja si to tak ako laik vysvetľujem.

Inak dnes som tiež po dlhom čase zvracala, na obed som si urobila cestoviny a dáko nám nezapasovali, išli do WC.
Ešte mám šošovicovú polievku, som zvedavá, čo urobí tá 😅

helena
28. feb 2008

jaj presne tak nech nam tie nase deticky este vydrzia v bruskach.... 😉 ved tam im je zatial najlepsie a teplucko.....

lucka0122
28. feb 2008

ahojte babule...my dnes boli na kontrole...aj na sone v utorok musim ist znova....na dake lepsie sono kde mi vsetko kuknu....neviem preco nic mi nepovedal...dal mi magneziove tabletky ale preco to mi tiez nepovedal....pa

miriamka
28. feb 2008

Lucka...a aky je drobcek teraz velky?Mna caka ultrazvuk kde budu vsetko kontrolovat 17teho,ale viac menej aj na 3D vsetko kontrolovali.

danka86
28. feb 2008

ja som bola minuly tyzden a ze je o 6dni vacsia 🙂

miriamka
28. feb 2008

No mne v 20tt povedali ze je o 6dni vacsi...a to iste aj na 3D v 24tt,takze som zvedava kolko asi drobec ma.

jastericka
28. feb 2008

aj mne povedali na 3D v 20tt, že je o 5dní väčšia, tiež som zvedavá na ultrazvuk

sandrika
autor
28. feb 2008

ja jej mám aj tak nadbytok...

helena
28. feb 2008

ahojte no mna caka v utorok 4.2. sono kompletne vysetrenie-dufam ze bude vsetko o.k tak ako ma byt a malinka sa nam aj pekne predvedie. 😉

loss
28. feb 2008

ahojte som doma z nemocky vysledky su v norme takze dalsie testy az O 2tyzdne vo stvrtok a spravia mi aj to sono v 32tt pojde aj polovicka tak som zvedava co ako doktor povedal ze moze dojst ale ze asi bude vela zien tak uvidime
dietu musim dodrziavat tak 😠 no co musime vydrzat
mala dnes kopka o 106 a ozaj prisiel nam kocik o 15h ideme pon uz sa tesim 😵

helena
28. feb 2008

ahoj LOSS super tak to ti verim ze mas radost ze ti prisiel kocik.Aj ja uz mam doma kocik a je to krasny pocit.....

daniela84
28. feb 2008

ahojte babenky tak ako pozeram tie nase konce tehotenstva nas tsoja sil, ja som dnes bola u toho ocneho a nedockala som sa ziadneho vyjadrenia, sice pani doktorka na nalez ktory mi dala napisala, ze je to planovana sekcia, odporucanie ani nic nedopisala, len mi pod nu napisala co videla, to bolo jedine. Ale co uz, svokra hovorila, ze sa to poriesi ze sa nemam bat. Tak uz naozaj nejak musime vydrzat. Ja idem do poradne na buduci tyzden vo stvrtok. Tak sa popytam viac, ze co ma este caka a uz musime vybavovat aj toho porodnika cez jednu znamu, lebo ak viem tak od 36 tyzdna by som mala chodit na prehliadky k nemu. No a co sa tyka ultrazvuku my ideme este raz zajtra, tak sa popytam doktora na premeriavanie a tak, ze cem vidiet malinku znova. Uz sa tesim aj na foto

miriamka
28. feb 2008

Loss...super ze je vsetko ok!!!
Aj nas maly riadne kopka,uz asi riadne podrastol...citim to na sile tych kopancov 🙂

daniela84
28. feb 2008

Loss aj my ideme s polovickou lebo v utorok ked som bola, tak somnou nebol a neodpusti si aby svoju princeznu nevidel

lucka0122
28. feb 2008

moj maly je uz dole hlavkou....neni to dako skoro?som zvedava na to dalsie sono v utorok....na matersku ideme 24.3...boooze uz nevladzem chodit cely den som na nohach.....dnes idem asi kupit odsavaclossik ako ste dopadli/ku....

helena
28. feb 2008

maminky ktore chodite cvicit s tehulkami???

jarka70
28. feb 2008

loss tak super ti dopadla navsteva u lekara som rada a ten rutovy vytok uz nemas ?pozeral ta aj zo spodu?
ja mam tiez maleho vecsieho o 2tyzdne tak som zvedava kedy sa vlastne narodi nakoniec este po termine ale ten 3d urci lepsie hodnoty asi vsak?mna uz tie kopanceky zacinaju sem tam boliet vas nie?
ja nechodim cvicit ani by som to nezvladla.

loss
28. feb 2008

jarka pozrel povedal ze je to Ok tak snad ale dodal ze keby sa to zopakovalo mam hned dojst
moja mala je presne velaka na dany tyzden cize dnes mame presne 29tt+3dni
takze uz nam chyba len postielka a hyg.potreby som rada

jastericka
28. feb 2008

aj ja sa pochválim. Dnes sme kúpili kolotoč nad postieľku 🙂 , keď ho namontujeme, odfotím a šupnem do albumu
Lossík, super, že je všetko OK
Žienky, držte sa
Lucka, to nevadí, že je malinký dole hlávkou, tak mu je asi dobre 🙂

sandrika
autor
28. feb 2008

luckaneni pozri www. tehotenstvoacademy.sk keď bojíš po 30 tt sa dieťatko chystá otočením sa dole hlávkou na pôrod. Moj je dole hlávku od samého začiatku

mink
28. feb 2008

Lucka, aj nase drobatko je uz dole hlavickou... 😵 Na poslednej kontrole mi ju sestricka dala aj nahmatat 😎

digysa
29. feb 2008

mink: nechcem Ta sklamat, ale este sa moze pretocit (ale aj nemusi). Az od 36-tyzdna sa uz nepretoci.. 😎

A inac baby, ak sa vam zle spi teraz, tak pockajte posledny tyzden....ja uz ani nespim... 😵

jarka70
29. feb 2008

dobre ranko 🙂 ja som si uz aj zvykla na tu nespavost je to moja kamaratka,uz keby som dobre spala to by bol zazrak.a musime zvyknut lebo pri detoch sa urcite bude stavat aj v noci a nebudeme mat spokojny spanok.

miriamka
29. feb 2008

Dobre ranko,
aj moj drobcek je dole hlavou od 24tt 😉
Inac tiez som uz od 4tej rana hore...maly riadne kopkal a mne sa nedalo spat.Este ze chodim spavat uz o 8mej vecer 😀

lucia31
29. feb 2008

dobre ranko, tak hlasim, ze cukor dopadol vyborne a oslavila som to krasnym veternikom, mnam 🙂 ..a teraz si idem urobit poriadne ranajky, kedze som jedla po malom len coko gulicky v mlieku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre