Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

aviril
14. máj 2008

didi, je mi fantasticky. Kedy vstanem, vtedy vstanem, co si navarím, to si aj zjem a nikto mi nekuká, že prečo nemám umytý riad a podobne. Je to moja vec a hotovo. Jedno, čo mi chýba, je vlastný dvor. Ale človek nemôže mať všetko.
Mien si myslela, že som sa nahnevala. Ale ja tu môžem byť len keď mi malý dovolí 😒 a vtedy akurát som ho musela ísť uspať, lebo reval jak pavian.

aviril
14. máj 2008

jednu chvíľu tu som a za chvíľu už tu nie som

dididi30
14. máj 2008

aviril, sak jasne ja to chapem 😉teba sa venovat deturencom, moja kuka rozpravky tak mozem tu oxidovat 😀
zahradka ta je veru pre teti potrebna, ale co uz nie vzdy sa to da..
ale mien to zle nemyslela 😉

aviril
14. máj 2008

ja viem, že to zle nemyslela, len sa asi naplašila, že kvôli nej som odišla.
Ten dvor má aspon mama - býva hádam nejakých 300metrov odo mňa, tak cez deň zvyknem k nej zájsť a malý sa vybehá.
vy tam v UK máte byt alebo dom?

dididi30
14. máj 2008

my byvame v dome ale mame zahradku akurat tak na auto ☹ tak chodime do parku a na ihriska, je ich tu neurekom......
inak loss uz porodila dievcatko, nelinku mala 4300g a 53cm, slusne nie? 😀

aviril
14. máj 2008

už som čítala, ale je to teda riadna slečna, ani si neviem predstaviť mať také veľké dieťa. Moje mali 2660 a 2840g.

dididi30
14. máj 2008

no veru sak aj ona bola velka......teda aspon brusko mala velke..moja mala 3050g a druhy bude mat tiez tak nejako pocitam, ale mozno dlhsi, bo mala mala len 49cm a chlapci byvaju dlhsi, ale uvidim, mozno to bude to iste a mozno valibuk......ale nech je mensi pojde skorej von 😀

aviril
14. máj 2008

ale chlapci bývajú aj ťažší. keby ja mám dievča, tak už neviem, aké by bolo malinké ked chlapci moji boli tak malí

dididi30
14. máj 2008

a ty a tvoj muz kolko meriate?? ja 164 a muz 185 a malinka je drobcek, asi po prarodicoch 😀

aviril
14. máj 2008

my sme obaja malí, ja mám nejakých 160 a muž nejakých 175cm. dobre, musím už ísť okúpať mojich synov. tak zatiaľ pa

mirka8429
14. máj 2008

caute ako sa mate??nestiham sem ani velmi chodit lebo maly je taky nekludny a vela placka...tak som s nim stale..a cez den nechce velmi spinkat ta to tak...vela toho nespravim... ☹

dididi30
14. máj 2008

aviril ok , prijemne kupanie....
mirka musis vydrzat, niesi jedina neboj...ono sa to napravi a hlavne pevne nervy 😉

mirka8429
14. máj 2008

didi ved ja viem...a diiik 🙂

dididi30
14. máj 2008

vidis ako to je, trapila si sa,ze este nejde von a to je nic oproti staraniu sa o babo 😉

dididi30
15. máj 2008

ahojte....tu opat ani nohy, no asi sem ani chodit nebudem 🙂

miriamka
15. máj 2008

Ahojte,
zdraim...stale som Kinderko 🙂 Ale vcera na poradni...CS10,krcok spotrebovany,porodne cesty pripravene na porod...takze uvidime ci je to dobre a kedy to uz pride.

dididi30
15. máj 2008

mirka....joj teda a to su uz mala rodit pred 2 tyzdnami, to su lekari.....naco tak balamutia 😒 to je najhorie,ze este aj ak mozes cakat 2 tyzdne navyse...a robis nieco?? teda hybes sa ako sa len sa?? vela chod a prechadzaj sa, mozno sa to rozbehne....

miriamka
15. máj 2008

Didi...ja som aktivna ako by som ani tehu nebola.Vcera som absovovala 5 hodinovy nakupo po BA,teraz sa chystam upratovat...ale asi je to tym,ze ja som takato aktivna cele tehu takze teraz to na mojom stave skorej porodit uz nic nerobi.

dididi30
15. máj 2008

no sak hej, asi na tom nezalezi, drobci rozkazuju 🙂

miriamka
15. máj 2008

Veru...a ja tomu mojemu necham volnu ruku,nech si sam vyberie kedy pride na svet.

dididi30
15. máj 2008

tak to ma byt, to sa mi paci 😉 ved si ho uzijes az az 😀

aviril
15. máj 2008

ahojte.
ja som si včera večer dala horúci kúpeľ a nič. dnes som zas všetko oprala aby na mamu toho veľa nezostalo, ked príde k deťom a už len čakám... som zvedavá, či aj toto bude týžden pred termínom ako obe moje deti. Zajtra mám ísť na poradňu, dúfam, že ma doki poteší aspoň tak, ako miriamku.

mirka8429
15. máj 2008

avril drzim palceky

didus ahooj...ako sa mas...maleho asi boli brusko ...rano zas plackal...sme masirovali brusko...ale naposledy kakal vcera poobede a doteraz nic..tak uvidime...chudatko moje ☹

mien
15. máj 2008

ahojte, všetky vás pozdravujem, podľa vás by som sa už mala zbaliť do nemocnice
didid ty si už zbalená
mirka, no čo malý sa už vykakal
miriamka už to bude čoskoro za tebou
ináč kde ste celý deň
aviril no zachcvílu budú štyria chclapi

dididi30
15. máj 2008

ahojte.....
mien ano som zbalena uz tyzden, lebo mi lekarka nakazala.....
mirka co ti poviem, to su chlapci, oni su na to kakanie a koliky najhorsi...aj mna to caka, ach jaj 😀
miriamka uz rodi? 😕
aviril, joj veru ty mozes uz kazdu minutu, joj jak ti fajne 😉
len pupicek sa neozyva kto vie co je s nou..
a ani monti tu nebla dva dni, dufam,ze nie je v nemocke.....

aviril
15. máj 2008

ahojte.

mien, ja som sa balila na konci 8-ho mesiaca, lebo mi doki hrozil predčasným pôrodom. Máš pravdu, za chvíľu budem mať 4 deti - chlapov ak rátam aj manžela 😀 lebo ten je niekedy za všetky deti.

didi, ja už ledva čakám, sledujem príznaky a nič. ale neboj, aj tebe sa to statočne kráti. včera som si aj kúpeľ dala a nič. tak kašlem na to, nebudem to siliť, veď ono to príde v pravý čas. musím byť trpezlivá, len to nie je vždy také ľahké s tým brušiskom.

mirka, môj tiež mával koliky, museli sme to nejak prežiť. a meltu si si už kúpila?

dididi30
15. máj 2008

aviril a co sexik, vraj v muzkom sperme je neco co vyvolava porod 😀 ja vyskusam.....
hej veru, ty budes mat 4 chlapov ty kokso, to musite mat doma auticiek 😀
no a krati sa mi to veru, uz v 37 je babo dozrete a v 38 tt totalne dozrete , ved aj mam pocit ,ze to bude skor, ale uvidim, mozno je to len pocit...

mirka8429
15. máj 2008

didi cau..veru tak...maly papal o 9 rano a az teraz o pol 3...spinkal doteraz...klop klop..ale som kukla do plienky a len maly fliacik...no pockam este zlaticko moje...myslis ze to moze byt z toho ze pijem vineu??

dididi30
15. máj 2008

ahoj miri..co ja viem, inak je to cudne tou vineou, su tam bublinky a je to dost kyselkave nie?? tak to skus obmedzit ale ono vies, ono to nemusi byt ani jedlom, proste mu trosku pomalsie travy alebo neviem 😨

mirka8429
15. máj 2008

didi ved hej..ale ze vraj vinea pomaha na tvorbu mlieka preto ju pijem..ale ak bude malemu skodit tak ju vynecham...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre