Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
4. mar 2008

jasterička to sme na tom podobne 😔

dididi30
4. mar 2008

ahojte babule, jej vam sa to ale krati, parada.......ako sa citite? 😀

jastericka
4. mar 2008

sandrika: tiež Ťa vie vytočiť, keď počúvaš tie reči všade naokolo, že tehotenstvo je krásne a užívaj si ho....no niekomu, sa to poviem, keď mal tehotenstvo ako lusk a ani nevedel, že je v tom, to sa potom filozofuje, aké je to krásne a chutné.
Ide ma poraziť z takých rečí, áno bolo by krásne, keby......neboli nevoľnosti, strach o dieťaťko, zlé genetické testy-stres, vyšetrenia, zase nevoľnosti, upchatie nosa, bolesti, predčasné kontrakcie a mnoho iných doplnkových problémov.
Moje malé milujem už teraz, keď je v brušku a nemám pocit, že som zlá mama, keď poviem, že už chcem mať po tom...alebo sa mýlim? ☹
V partii som prvá tehotná a všetci si už myslia asi, že som fajnovka alebo citlivka, už radšej nič nehovorím, keď sa ma niekto spýta, ako sa mám... 😠

jastericka
4. mar 2008

dididi30: mohlo by byť aj lepšie a chvalabohu, že nie je horšie 😉

dididi30
4. mar 2008

ale kdeze, len si povedz ,ze je vsetko ok a bude to ok.....

jastericka
4. mar 2008

veď bude to OK, po pôrode 😀

dididi30
4. mar 2008

jasne aj po aj pred 😀 a ty to mozes mat kazdu chvilu tak sa tes, to najhorie mas za sebou 😀

jastericka
4. mar 2008

ja sa normálne aj teším na pôrod, neviem síce, čo ma čaká, teda len teoreticky, ale teším sa....
Malá sa môže narodiť každú chvíľu veru, no uvidíme či sa bude ponáhľať na svet alebo sa jej nebude chcieť 🙂

dididi30
4. mar 2008

no vidis....to aj ja som sa tesla a to je podla mna plus....ja som mala bolesti mozno 20 minut ani to nie a mala bola vonku, nadhera....tak nech teda malicka odpociva to je este len pre nu aj teba dobre 😀

daniela84
4. mar 2008

jastericka nic si z toho nerob, oni si vsetci myslia , ze nosit dieta je jedna basen a ze nam nic nemoze byt, ze aj tak nic nerobis len odychujes. To uz poznam. Aj ja som jedina tehulka v partii, a najhorise je ked manzelovi kamarati hovoria ako je on pod papucou lebo stale sedi iba pri mne doma a nikde sa nemoze ani pohnut, a podobne hluposti. Ale sak oni na to dojdu ked budu mat vlastne

daniela84
4. mar 2008

A ozaj chcela som sa spytat , babi nepotrebujete niketo cistonovu zavinovacku? Lebo ja ich mam uz asi pat , vsetko som podostavala, a este mam pre chlapca nieco. Nezide sa vam, chcela by som to predat, ale len tak za symbolicke korunky. Tak ak chcete poselm vam aj foto. Dufam, ze vas to neotravuje ze sa takto pytam

lucka0122
4. mar 2008

ahojte maminky.tak dnes sme boli na sone sme v poriadku drobcek je velky a akurat si cmulal palcek tak mi fotku dal....zlate...

jastericka
4. mar 2008

danielka, dididi: ďakujem za povzbudenie 🙂
Presne ako hovoríš danielka, oni na to dojdú, keď budú čakať bábätká 😅

Zavinovačky už máme, skús hodiť fotky na bazár, určite sa Ti niekto ozve, ja som tak predala tehu rifle, čo som nosila prvé mesiace

sandrika
autor
4. mar 2008

jasterička plne s tebou súhlasím, možno budeme mať viac šťastia pri druhom bábetku....u mna su najhoršie tie nevoľnosti, kôli ním nespávam a som podráždená.....aj ja chcem mať už po tom a neviem sa dočkať kedy budem držať Lukáška v náručí, nie si zlá matka však oni zistia. ...nič si z nich nerob im tiež ichbábetká ukážu , že tehotenstvo nie je prechádzka ružovou záhradou.

jastericka
4. mar 2008

ďakujem 🙂

miriamka
4. mar 2008

Lucka...super ze na poradni vsetko ok.Aky je uz drobeck velky?Ja idem buduci piatok 😉

daniela84
4. mar 2008

jastericka uz som dala tak uvidime ci sa niekto ove, mna to len tak napadlo ze sa spytam aj tu

daniela84
4. mar 2008

Boze ja som mala vcera vecer take nieco ako menstruacne bolesti, a ja som sa tak zlakla ze co to je, ze uz sa normalka aj bojim, hadam sa len malinka este nechce pytat von, sak mi nemame nic pripravene

dididi30
4. mar 2008

danielka, to mozu byt len poslickovia, len vela oddychuj 😉

daniela84
4. mar 2008

juj no to si ma velmi nepotesila, este mohli pocakt ti poslickovia, ja sa snazim odychovat kolko sa da, len ze doobeda mame sem tam behacky kvoli stahovaniu.

dididi30
4. mar 2008

no ale to neznamena,ze nemozes nic robit.....ja mam dceru a nemozem si dovolit tolko oddychovat , co by som mala, aspon si lahnem skor spat...no ale zas pohyb teba a tie tvoje bolesti mozu trvat len den, mozno sa ti babo spravne otaca, ale ver, ze to je len k dobru 😀

daniela84
4. mar 2008

nO TAK TO DUFAM, ZAS ONI SU LEN PAR SEKUND A VACSINOU VECER KED SA UZ ULOZIM NA SPINKANIE. aLE CO UZ MUSIM NEJAKO VYDRZTA, DNES TU U NAS OTVORILI NOVY OBCHOD TAK SOM SA BOLA TROSKU TULKAT, A ZAS SOM NEODOLALA A CO TO NAKUPILA, UZ SI PRIPADAM JAK NEJAKY MANIAK. 🙂

dididi30
4. mar 2008

dani......neboj, niesi sama, ja kazdy den nieco, byvam blizko mesta 😀

daniela84
4. mar 2008

juj no my sa stahujeme blizsie do mesta tak dufam ze ma to pootm uz v aprili tak nebude tahat von. Dufam ze uz nebudem vladat, najhorsie je ze to chytilo aj manzela, a na mimibazari sa nevie niekedy vynadivat a zastavit

daniela84
4. mar 2008

jastericka tebe sa to uz poriadne blizi, este nemavas strasidelne sny, ze to nezvladnes a ze mas malinke neumyte abo tak? 🙂

dididi30
4. mar 2008

no tak zeby ste zarobili milion na mesiac🙂 to moj zas taky nieje, ja som taka rozhadzovacka 😀

daniela84
4. mar 2008

no to nie, mame aj hypouver na krku, ale tak nejake peniazky boli bokom tak odberame z nich, ale uz sa to velmi stensuje

dididi30
4. mar 2008

ale zas pre babo treba, sak to je zazrak 🙂

daniela84
4. mar 2008

No tak to treba to naozaj, by som vysmiela tych co hovoria ze male toho vela nepotrebuje. To su lne hluposti

jarka70
5. mar 2008

dobre rano 🙂
jastericka peknu ma vahu malicka 🙂 vyter na toho streptokoka ti este nerobili?
ja idem v pondelok na poradnu a da mi papier na prietoky takze potom tiez uz konecne budem vediet kolko vazi maly.baby tie ktore mate vytok mate ho normalnej farby? moj uz nabera akesi farby,hustejsi vecer ma zo spodu tam dnuka picalo a akokeby trhalo no ale potom to preslo aj zaspala som.
ja uz mam pocit ze sa stale stazujem a uz dakedy ozaj nemam nervy a chcela by som aby som to uz mala za sebou ale musi este aspon mesiac vydrzat.no ale nikdy nevies ked ta z majoviek uz porodila.tak nech tam vydrzi cim dlhsie.

aj ja mam take sny doslova ich prezivam este ze je to len sen 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre